Forumu canlandıralım

spesifik

آزادی قید و بند
Tamam 'ya nerden bulayım da konuşayım =)
Arkadaş çoğunluk erkek sizin yüzünüzden kelimelerimin zarafeti bozuldu =p
Fevri davranmakla hata ediyoruz kabul ediyorum
Neyse sakinim ben =)
Admin haritayı belirlesin nerelere mayın döşeyeceğime karar vereyim ben de =))))

spesifik

آزادی قید و بند
Herkesin bi rengi var ve herkes kendi renginde güzel
Bencagizda böyleyim cabuk parlayıp cabuk sönebilirim tezcanliyim =)
ama gerçekten kindar değilim çok şükür

Vaktim olursa elimden geleni yapmaya çalışırım inşallah Admin
Simdi sen mayını da yanlıs anlarsın espriydi o =))

gamsız

Profesör
WHATSAPP TWİTTER FACEBOOK İNSTAGRAM YAZBEE VARKEN FORUMALRIN YAŞAMA ŞANSI ÇOK AZ , ANCAK BİR KAÇ GÖNÜLLÜ İLE BİR MÜDDET GİDER...BENCE...

Kaçak

Yeni
Kimseye kızgın değilim ve kimse uzerinde tahakküm gücüm yok
Insanlar kendi algılarıyla hareket ediyor
Tüm samimiyetimle söylüyorum tepkisel olarak değil
8 yıllık yöneticiliğin hatrına süresiz yasaklanmak istiyorum
Cümleten Allaha emanet olun...
Selametle
Vur patron vur ...
Susma sustukça sıra sana gelecekkkkkk

Admin

Administrator
Yönetici
evet benim gerçek işim de teknikerliğe dayalı. bir makina sustu mu bir kablodan elektrik mi çekildi ondan anlarım. son aldığım ağır eğitimlerden sonra maaşıma da epey zam geldi şükür yani forum zaten parada vermiyor :) ukalalık olarak sayılmasın forum şuan kendi rotasında gidiyor bir kaptanı yok enes bana admin hesabının şifresini verdiği için kendimi yarım kaptan addederim fakat hayat tecrübem dışında forumlardan da çok anlamam sadece aldığım yazılım dersleri sayesinde bu şifreye sahibim. demem o ki kimseye ahkam kesecek durumda değilim sürçi lisan için affınıza sığınırım ama bu forumda saygı seviyesi epey düşük bir atışma görünce ortam yumuşasın diye bir işlem yaptım. büşra hanım geçmişe çok fazla takılı kalıyorsunuz aziz kardeşim. size bir sır daha vereyim ben foruma ilk girdiğimde biri benden forumun tüm dosyalarını falan istedi neden istiyor diye baktım meğer enes forumu caminin kapısına bırakmaya niyetliymiş. hayatındaki en ciddi imtihanlarından birine tabi olduğu için o gelene kadar ben bu forumu ayakta tutmayı görev bildim. @DostunDostu moderatörümüz de hiç yok o gelse ben giderdim.

ihvanistanbul

AkhenAton
evet benim gerçek işim de teknikerliğe dayalı. bir makina sustu mu bir kablodan elektrik mi çekildi ondan anlarım. son aldığım ağır eğitimlerden sonra maaşıma da epey zam geldi şükür yani forum zaten parada vermiyor :) ukalalık olarak sayılmasın forum şuan kendi rotasında gidiyor bir kaptanı yok enes bana admin hesabının şifresini verdiği için kendimi yarım kaptan addederim fakat hayat tecrübem dışında forumlardan da çok anlamam sadece aldığım yazılım dersleri sayesinde bu şifreye sahibim. demem o ki kimseye ahkam kesecek durumda değilim sürçi lisan için affınıza sığınırım ama bu forumda saygı seviyesi epey düşük bir atışma görünce ortam yumuşasın diye bir işlem yaptım. büşra hanım geçmişe çok fazla takılı kalıyorsunuz aziz kardeşim. size bir sır daha vereyim ben foruma ilk girdiğimde biri benden forumun tüm dosyalarını falan istedi neden istiyor diye baktım meğer enes forumu caminin kapısına bırakmaya niyetliymiş. hayatındaki en ciddi imtihanlarından birine tabi olduğu için o gelene kadar ben bu forumu ayakta tutmayı görev bildim. @DostunDostu moderatörümüz de hiç yok o gelse ben giderdim.

Affınıza sığınarak, herkese yabancı bir moderatör şu an için daha iyi. doğru veya yanlış karar alabilirsiniz ama en azından itham edilmezsiniz :D Futbol maçlarındaki yabancı hakem gibi. kötüde yönetse sıkıntı yok. :D :D

Admin

Administrator
Yönetici
Affınıza sığınarak, herkese yabancı bir moderatör şu an için daha iyi. doğru veya yanlış karar alabilirsiniz ama en azından itham edilmezsiniz :D Futbol maçlarındaki yabancı hakem gibi. kötüde yönetse sıkıntı yok. :D :D

burada beni enes dışında tanıyan yok :) o zaman beni seçin :)

spesifik

آزادی قید و بند
Bız 7 yıl tahammül ettik
Adam iki tartışmada idam etti bizi te hey =)
@ihvanistanbul reis ben çözdüm olayi galiba ihtiyarlarla kuşak çatışması yaşıyorum =)( 3 kişi hariç =p )
Olaya el at diyeceğim boşver dağınık kalsın
Admin istediğim bölgeyi mayınlarım merak etme sen
Allah yardımcın olsun

Enes

İhvan Forum Üye
forumda darbe olmuş :)
admin dayımın ısrarı ile çok kısa bir uğrayıp bazı konulara açıklık getireyim istedim.

1- muallim hocamı ben görevlendirdim. kısıtlı bir yetki ile bazı konulara müdahalede bulunabilsin diye bir nevi gizli moderatör yaptım çünkü hocamın şahsına belli bir önyargı hep vardı. görev yaptığı süre boyunca gayet başarılıydı

2- forumun canlanmasına sevinirim ama katkıda bulunamam açıkçası forumu diğer kurucu arkadaşa vermeyi teklif etmiştim ama bir müddet rölantide kalsın denildi. Ben de fikirlere açık biri olarak tamam dedim.

3- buradaki kavga kıyamet, atışma, tartışma artık çok boş geliyor bana. çok ağır bir imtihan sürecinden geçiyorum o sebeple hani "ölülerin pişman olduğu şeyler için diriler birbirini kırıp geçiriyor" diye bir söz vardı bir nevi oradaki ölüler gibiyim. duanıza talibim vesselam.

Admin

Administrator
Yönetici
admin dayımın ısrarı ile çok kısa bir uğrayıp bazı konulara açıklık getireyim istedim.

1- muallim hocamı ben görevlendirdim. kısıtlı bir yetki ile bazı konulara müdahalede bulunabilsin diye bir nevi gizli moderatör yaptım çünkü hocamın şahsına belli bir önyargı hep vardı. görev yaptığı süre boyunca gayet başarılıydı

2- forumun canlanmasına sevinirim ama katkıda bulunamam açıkçası forumu diğer kurucu arkadaşa vermeyi teklif etmiştim ama bir müddet rölantide kalsın denildi. Ben de fikirlere açık biri olarak tamam dedim.

3- buradaki kavga kıyamet, atışma, tartışma artık çok boş geliyor bana. çok ağır bir imtihan sürecinden geçiyorum o sebeple hani "ölülerin pişman olduğu şeyler için diriler birbirini kırıp geçiriyor" diye bir söz vardı bir nevi oradaki ölüler gibiyim. duanıza talibim vesselam.

ula hangi ara geldin hangi ara gittin twitterda görmesem hakket hiç zamanı yok derim. :) adam diyeceğini dedi daha da bişey demem.

kebîkec

İhvan Forum Üye

Teşekkür ederim açıklama için.

Zaten bir elin parmağı kadar üyenin bulunduğu bir ortamda mod olmak cavus olmak demektir bense hür generalim.

Bir günlük kısıtlama yetkisi istedim siz süresiz banla kimseyle uğraşma dediniz ama iki üye dışında kimseyi yasaklamadım. Duyuru yapamazdım çünkü mod değildim.

Bir kisi benim icin sanal ölüdür. Adını anmam hakkımı helal etmem. Diğerleri için problem yok. Zaman zaman birazda bilerek takıldığım ihvanistanbuldan hakkini helal etmesini dilerim. Cok aktif olmam mumkun degil. Foruma başarılar diliyorum.

Duam Allah cc imtihanını kolay kılsın. Dunya ve ahirette elinden tutsun. Ferahlık inşirah versin.

Darul_Beka

Profesör
forum gerçekten şansız bir forum
üç beş kişi var onlarda neyi paylaşamadılar anlamadım ama birbirine girmiş
kısır döngünde forum
forumu mevcut üyelerin bu zihniyetle canlandırması çok zor
devamlı giren 5, 6 üye kendi aralarında anlaşsa bile
zihniyetler çok farklı ve içe dönük asosyal kişiler ve fikirler (bundan kastım ortalama ehli sünnet kişiliğine sahip)
tek çare var
forumun bu imajını yani marjinal anti ehlisünnet anti akparti imajını değiştirmek (bu imaja bizzat yönetici atamaları neden oldu )
ve hedef kitlemizin forumu farketmesini beklemek
Not:forumda 20 30 kişi olsa bu kişisel çekişmelerde son bulur herkes birbirini ezberlediği için kavga çabuk oluyor

spesifik

آزادی قید و بند
Sanal 'ya da reel insan her amelinden sorumlu
Uluorta şiire yapilan gereksiz yorum yüzünden reel hayatımda sıkıntı yaşadım
Mesele 'ne yasaklanmak 'ne modluk
En kolayı yargılamak
Ben konuşmuyorum Allaha havale ediyorum
Yaşattığını yaşamadan ölmezmiş insan
Başınıza gelince anlarsınız
Selametle

Darul_Beka

Profesör
muallim-büşra
özelden kavga etseniz daha iyi olur
olayınız ne bilmiyorum ama
yakışmıyor
aklı başında üyelersiniz

kebîkec

İhvan Forum Üye
forum gerçekten şansız bir forum
üç beş kişi var onlarda neyi paylaşamadılar anlamadım ama birbirine girmiş
kısır döngünde forum
forumu mevcut üyelerin bu zihniyetle canlandırması çok zor
devamlı giren 5, 6 üye kendi aralarında anlaşsa bile
zihniyetler çok farklı ve içe dönük asosyal kişiler ve fikirler (bundan kastım ortalama ehli sünnet kişiliğine sahip)
tek çare var
forumun bu imajını yani marjinal anti ehlisünnet anti akparti imajını değiştirmek (bu imaja bizzat yönetici atamaları neden oldu )
ve hedef kitlemizin forumu farketmesini beklemek
Not:forumda 20 30 kişi olsa bu kişisel çekişmelerde son bulur herkes birbirini ezberlediği için kavga çabuk oluyor

Durum tespiti mi yapıyorsun giydiriyor musun belli degil. A sosyal ve içe dönük tanımlamaları yapacak yetki kimde var. Bence bu tanımlamaları bir daha düzenle. .