Forum'da Neler Oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahimi

Has Uşak
Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır süre gelen teknik bir arızadan dolayı forumdaki gerek üye ve gerek misafir sayısında bir azalış var.
Google'a ihvan yazılıp ilk sonuca tıkladığımızda,sayfa başka tarafa yönleniyor,bu yüzden dolayı düşüş mevcut.Teknik ekibimiz uğraşıyor başka sitelerde aynı sorunu yaşıyor.

Kimse ihvan kapandı veya hacklendi zannetmesin,değil.
Üyelere önerimiz ise google ile değil adres çubuğuna ?hvan Forum - Özgür Dü?ünce Payla??m Platformu! yazarak (yani direk bizim adresimizi) girmeleridir.
Umulur ki en yakın zamanda çözülür.

ziruh

Kıdemli Üye
Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır süre gelen teknik bir arızadan dolayı forumdaki gerek üye ve gerek misafir sayısında bir azalış var.
Google'a ihvan yazılıp ilk sonuca tıkladığımızda,sayfa başka tarafa yönleniyor,bu yüzden dolayı düşüş mevcut.Teknik ekibimiz uğraşıyor başka sitelerde aynı sorunu yaşıyor.

Üyelere önerimiz ise google ile değil adres çubuğuna ?hvan Forum - Özgür Dü?ünce Payla??m Platformu! yazarak (yani direk bizim adresimizi) girmeleridir.

umarız en yakın zamanda problem hallolur...

Black Angel

ASENA 61
heyyyyyyyyyyyy millet yakında aranızdayımmmmm :)

Rosasepia

Ordinaryus

Bence herşeye rağmen düşündürücü...

Meryem

Komplike
Yaz rehaveti diye birşey de var ek olarak, aynı zamanda doğal olarak... :)

K

Kaçak

Guest
Başka sebeplerde arasak hazır imkan varken ...
Mesela teknik sebepler denmiş , forum teknik sorunların daha alasını yaşadımı geçmişinde ?
Veya bu ilk yazı mı geçmişindeki yazlarına oranla ...
Birazcık daha düşünmekte fayda var derim ama ...
Sırf edebiyat olur gerisi bahane ...

ummuhan

Kıdemli Üye
kİMSE ŞAPKAYI ÖNÜNE ALIP BU DEDİĞİNİZ ŞEKİLDE DÜŞÜNMEZ.... Keşke bu şekilde BEN den ne var diye düşünebilecek olgunlukta olabilseydik.... O zaman sanal ya da Reel herşey aslolduğu gibi yaşanırdı..... değil mi? (Sadece forum açısından değil bu söylemeye çalıştıklarım.... malum hemen yaralılar gocunuyor oysa ben cidden yukarıda saydıklarım için bunu yazdım)

SeNoL

MUEYABYA
Ne edebiyatı, ne şapkası yahu. Konusu açıldı birşeyler söyleyelim mi diyorsunuz anlamadım ki. Bu sorunu sadece ihvanforum yaşamıyor. Bizim gibi bu sorunu yaşayan bir çok yer var. Sorunun kaynağı tam olarak bulunamadığı için, çözüm de bulunabilmiş değil henüz. Olay bundan ibaret konuyu başka yerlere çekmeye hiiiiç gerek yok.

ummuhan

Kıdemli Üye
Ne edebiyatı, ne şapkası yahu. Konusu açıldı birşeyler söyleyelim mi diyorsunuz anlamadım ki. Bu sorunu sadece ihvanforum yaşamıyor. Bizim gibi bu sorunu yaşayan bir çok yer var. Sorunun kaynağı tam olarak bulunamadığı için, çözüm de bulunabilmiş değil henüz. Olay bundan ibaret konuyu başka yerlere çekmeye hiiiiç gerek yok.

Sen niye üzerine aldın ki şimdi :)

Teknik olarak çalışıyorsun herkes biliyor....

K

Kaçak

Guest
Veya üzerinize alınış tarzınız neden bu kadar aşina ....

SeNoL

MUEYABYA
Haksız yere olmayacak bir sebepten yükleniyorsunuz insanlara. Her konuda yönetime birşeyler söylemek için fırsat kollar gibi duruyor tavrınız ve hoş gelmiyor bana. Konunun teknşk olduğu açıklandı bunun üzerine konuyu başka yerlere çekerek sözüm ona birilerine mesajlar vermeye gerek yok.

Ben forumda çok fazla görünmesemde arka plan da kimlerin ne fedakarlıklarla, neler yaptığını, yapmaya çalıştığını, uğraşıp çabaladığını görüyorum. Ve bu yüzden olur olmadık yerde böyle şeyler söylenince de rahatsız oluyorum. Haklının hakkını haklıya veririz ALLAH'ın izniyle. Derdimiz bu başka birşey yok.

ummuhan

Kıdemli Üye
Haksız yere olmayacak bir sebepten yükleniyorsunuz insanlara. Her konuda yönetime birşeyler söylemek için fırsat kollar gibi duruyor tavrınız ve hoş gelmiyor bana. Konunun teknşk olduğu açıklandı bunun üzerine konuyu başka yerlere çekerek sözüm ona birilerine mesajlar vermeye gerek yok.

Ben forumda çok fazla görünmesemde arka plan da kimlerin ne fedakarlıklarla, neler yaptığını, yapmaya çalıştığını, uğraşıp çabaladığını görüyorum. Ve bu yüzden olur olmadık yerde böyle şeyler söylenince de rahatsız oluyorum. Haklının hakkını haklıya veririz ALLAH'ın izniyle. Derdimiz bu başka birşey yok.

Hep HAKK için uğraş ver kardeş.... İnşaallah yolun da menzilin de HAKK ola...
(o cümleni yazmadan evvel foruma gelmeyenlere ya da gelip bakınıp mesaj yazmadan giden (sizce de malum değerli yazılar yazan bazı) üyelere neden forumda artık aktif olmadıklarını bizzat sorup öğrenerek bunları yazdın o halde değil mi?

ibrahimi

Has Uşak
Başka sebeplerde arasak hazır imkan varken ...
Mesela teknik sebepler denmiş , forum teknik sorunların daha alasını yaşadımı geçmişinde ?
Veya bu ilk yazı mı geçmişindeki yazlarına oranla ...
Birazcık daha düşünmekte fayda var derim ama ...
Sırf edebiyat olur gerisi bahane ...

Sevgili kaçak,düşünme için imkan her zaman var.
Ve biz özeleştiriyi her zaman için yapmaya çalışan insanlarız.Bahsettiğin konuları anlıyorum ama madalyonun her zaman iki yönü vardır bunu unutmayalım.Burada yazılanların dışında yaşanılan çok şey var.Özel mesajlar,başka konulardaki mesajlar ve önceki konulardan süre gelen süreçler.Olayı tek bir mesaj veya konu üzerine değerlendirirsen bu hataya sebebiyet verir.

Yaklaşık 10 kişilik bir ekibiz.Süregelen olaylarda bir iki istisna dışında tüm ekip hem fikiriz.Yöneticiler olayın tümüne hakim olup arka kısmını görebildikleri için konunun doğruluğu veya yanlışlığı konusunda özgürce fikir beyan edebilirler.Çoğu zaman alınan kararları eleştiriye açtığımız oluyor.Biz açmasak da eleştiri gelebiliyor.Ama konularda tüm yöneticiler %99 hemfikirdir ki bu bir veya iki yöneticinin egosuna göre bu forumun yönetilmediğini gösterir.

Elbette hatalı yaklaşımlarımız,empati kuramadığımız yerler olmuştur.Bu konularda geçmişte olduğumuz gibi özür dilemesini biliriz.Sen de şu konuda haklısın diyebiliriz.Aksi yaklaşım zaten düşünülemez.

Biz ne ahlak zabıtasıyız ne insan terbiyecisiyiz,bunu yapmaya da asla çalışmadık.Burada tek tip insan yetiştirme peşinde değiliz.Bizim gibi düşünenleri alalım,zıt olanları yollayalım gibi bir derdimiz yok.Araya nefs girmesin diye bizi zıt giden insanlar için banlanma sürecini uzattığımız dahi olmuştur.Elimizde yetki var hadi bir temizlik yapalım hiç bir zaman demedik.

İhvan forumun kuralları ve bakış açısı bellidir.Biz sadece bunu uygulamaya çalışıyoruz.Sadece bu.
Bizde art niyet arayana ise tek sözüm bize karşı art niyetlidir.

Şenol abi bu mevzuların tamamen içinde ve admin statüsündedir.Konuları yakından takip eder ve görüş bildirir.Sadece yeterli zamanı olmadığı için kırmızı renkte değildir,yoksa o da bir admindir.Şenol abi bizdir,biz şenol abiyiz.Kendisi bizimle her konuda hem fikirdir bunu da belirtmekte fayda var.

ibrahimi

Has Uşak
Bakınız şenol abi de mesaj yazmış.

Birbirimizden ne haberimiz var,ne arka tarafta bir anlaşmamız.Bu konuşma aramızda geçmedi bile.
Ama geçmese dahi bizim sözümüz birdir ve ortaktır.Bunu da görmüş olduk.

SeNoL

MUEYABYA
Yorumları ve bilgileri oldukça önemli olan ve artık foruma gelmeyen bir çok kişi var. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunu açıkça dillendirmiyoruz diye kimse sanmasın ki buna kayıtsız kalıyoruz. Bu bizimde canımızı sıkıyor. Ama şurası da var bir de şimdi söyleyeceğim açıdan düşünün o gelmeyenleri.

Forumda bir yönetici veya tüm yönetime, herhangi bir üyeye kızıp, küsüp foruma tamamen gelmemek diğer insanlara saygısızlık demeyeyim de diğerlerine karşı hoş olmayan bir davranış biçimi. Ben şimdi erdem ile anlaşamıyorum diye neden ummuhan ile olan dostluğumu da keseyim. Eğer ben insanlara verecek birşeylerim olduğunu düşünüyorsam, insanlar benden faydalandıklarını söylüyorlarsa bir iki kişi ile ters düştüğüm için o insanların benden aldıklarına ipotek koyamam.

Ne kadar kendisi ile görüşmesemde her zaman saygı duyduğum, sevdiğim, çokça faydalandığım x kişiden örnek vereyim. x kişi forumda birileri ile yada yönetim ile ters düşüp çekip gitmiş diyelim. O haklı bu haksız bunu da çok önemsemiyorum. Çünkü herkes kendi açısından hep haklı. Neyse uzatmayayım. x kişiden benim gibi faydalanan, seven sayan eminim bir çok kişi daha vardır. Ne oldu başkaları ile ters düştüğü için beni kendinden mahrum bıraktı. Kime faydası oldu böyle davranmanın hiç kimseye.

Olaya birde böyle bakın bakalım. X kişisi yerine istediğiniz ismi koyabilirsiniz. Forumların amacı bilgi alışverişi yapmaktır. Ama ne yazık ki bizler bunu fikir dayatması olarak anladığımız uyguladığımız için hep böyle sorunlar çıkıyor. Sonun da kazanan kimse olmuyor. Kaybeden de herkes oluyor. İlmi bilgisi olan bunu kimseye aktaramıyor, bilgisi olmayan da bilgi alamıyor. kızıp küsüp giden tartışığı insanları değilde kendinden faydalananları cezalandırıyor aslında.

Keşke imkan olsa da her üyeyi birer hafta yönetim alanında misafir edebilsek işte o zaman kendi gözünüzle görürsünüz herşeyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...