Forumda Cezalar

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Forumda bulunan kardeşlerimizin hemen hemen tamamı, aklı başında arkadaşlar. Din bilgileri, ahlak, haya ve edep bilgileri olması gereken yerde. Hal böyle olmasına rağmen, nice üye arkadaşlar ceza alıyorlar. Elbet ben de ceza alanlardanım. Bir cezam hariç diğer cezaların tamamında, görevliler haklıydı.
Daha geçen gün bir arkadaşla karşılıklı yazıştık ve ufaktan da atıştık. Kendisi şahsımıza: "Korkmadığını her şeyi açık açık yazdığını" ifade etti. Eee, bizler korkuyor muyuz, bizler de bildiğimizi açık açık yazıyoruz, paylaşıyoruz.
Lakin cezalar, açık açık yazmaktan dolayı verilmiyor ki... Ya da korkmadığımızdan verilmiyor ki...

Cezaların sebebi, ya küfürdür... Ya aşağılamadır... Ya hakarettir... Ya da müslüman olan muhatabı göbeğinden kafir kılmaktır... Ya da gayr-i ahlaki, gayr-i edebi davranışlar, kelamlar, sözler ve ifadelerdir...

Cezaların sebebi bundandır...

Hani bizler Allah'ın Rasülü'nü örnek alan ve O'nun öğrettiği şekilde Kur'an'ı yaşayanlardandık..!!!

Peygamber ne zamandan beridir böyle örnek alınıyor...

Kur'an ne zamandan beridir böyle yaşanıyor...

Hani Peygamberimiz:

"Müslüman o kimsedir ki, elinden, dilinden (kelamından, sözlerinden, yazılarından) ve davranışlarından emin olduğun kimsedir.." buyurmuştu...

Ne olacak şimdi...

Elinden ve dilinden ve de davranışlarından emin olamadıklarımızın "iman"ı nerededir acaba merak ediyoruz...

Ben de dahil, nefis muhasebesi yapalım ve "müslüman"a benzemeye çalışalım derim...

Selamlar...

Kaptan

Mecra Yazarı
yahu daha az önce aklimla dalga gectin be adam
azicik tutarli ol.

Hakperest

Kıdemli Üye
bazan içimden "bırak kavgalar hakaretler olacağına varsın" diye geçer
ama olmuyor işte
herkes nerde duracağını bilmiyor
yada bilmesine rağmen durmuyor
ya kendini durduramıyor
ya da inadına durmuyor

mizaçlar, fikirler, akımlar farklı akınca böyle oluyor
kimi kabına zarar veriyor
kimi çevresine
kimi içini temizliyor
kimi çevresini

herkese lazım olansa
sabır ve akıl

yönetime geçmeden bir kere repten uyarıldım
o da kimseye hakaret değildi
sadece argo deyim kullanmıştım
ama çok kalp kırmışımdır, bunu inkar edemem
herkes helal etmeyecektir muhtemelen
ama yine de helal edin arkadaşlar

cemaliii

Kıdemli Üye
tahsin emin malesef forum her verdiği cezada haklı değil,bazı üyeler korunup kollanırken,bazıları ceza alma abonesi yapılıyor neredeyse.mesela yasaklar bölümünü okurken yöneticilerin üsluplarından bile üye kayrıldığını net farkedersiniz.

pek saygıdeğer çok muhterem aziz hirahos abileri 2 gün yasaklanmış mesela.çok üzülerek istemeyerek cezayı verdiklerinden eminim.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hirohos'la benim de pek anlaşabildiğim düşünelemez ama Hirohos ona buna hakaret eden, dalga geçen, ağzını bozan biri değil ki, ben raslamadım, kimin neden ceza aldığını az çok bizler de görüyor ve biliyoruz...

Ben yöneticilerin cezalarında haklı olduklarını düşünüyorum...

alitufan2003

Profesör
Öncelikle ben yönetimin cezalar konusunda adil davrandığını düşünmüyorum,
Neden?
1-) Sitemiz üyelerinden bir iftiracı, hala hayatta olan bir mü'min kadın hakkında utanmadan, soysuzca bir hitapta bulunmuş ve şikayete rağmen hiçbir ceza almamıştır..
2-) Aynı şahıs defalarca Allah'ın veli kulu'na alanen hakaret etmiştir, YALAN ve İFTİRA'da bulunmuş, yine şikayete rağmen hiçbir ceza almamıştır...
3-) Aynı şahıs kendince üyeleri tasnif yapmaya kalkmış, yine şikayet edilmiş ama ceza almamıştır..

Öngüt bağlılarınınehli sünnet ile ilişkileri yoktur. Forumdaki aktif ehli sünnet olan üyelerhirahos, abdullahbirisi, ahter, levent48, sonfedai, dutağacı, muratyazıcı,talib, redyellow, müteşekkür, zülkarneyn...

Bu yaptıklarının 2 karşılığı var,
Birincisi; Allah katında olanı malum. ..
İkincisi ise; yasal boyutu;
Basın Yoluyla Hakaret ve Kişilik Haklarının İhlali'ne girer.
Bu ise hem siz forum yöneticilerini, hem o iftiracıyı ilgilendirir...

Aynı zamanda siz forum yöneticileri,
Adaletle iş görmek zorundasınız..
Adaletle iş görmez iseniz,bu forumun birilerinin çöplüğü olmasına siz rıza göstermiş olursunuz...
Ama eğer bu forumda, bilmem kimler ayrıcalıklıdır, onlar ceza almaz, rahat rahat her tür iftirayı atar, hakaret edebilir ise, bunu da mertçe deklare edin..
O zaman biz de eyvallah der burayı size terkeder gideriz...
Forum kuralları asılı duruyor ---- Yukarıda bir örneğini verdiğim o şahsın CEZASIZ kalan mesajıda..
Bir açıklama beklemek hakkımız...

@Ahmet , @Erdem , @Hakperest , @Büşra , @Verda , @muallim08

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Öncelikle ben yönetimin cezalar konusunda adil davrandığını düşünmüyorum,
Neden?
1-) Sitemiz üyelerinden bir iftiracı, hala hayatta olan bir mü'min kadın hakkında utanmadan, soysuzca bir hitapta bulunmuş ve şikayete rağmen hiçbir ceza almamıştır..
2-) Aynı şahıs defalarca Allah'ın veli kulu'na alanen hakaret etmiştir, YALAN ve İFTİRA'da bulunmuş, yine şikayete rağmen hiçbir ceza almamıştır...
3-) Aynı şahıs kendince üyeleri tasnif yapmaya kalkmış, yine şikayet edilmiş ama ceza almamıştır..

Bu yaptıklarının 2 karşılığı var,
Birincisi; Allah katında olanı malum. ..
İkincisi ise; yasal boyutu;
Basın Yoluyla Hakaret ve Kişilik Haklarının İhlali'ne girer.
Bu ise hem siz forum yöneticilerini, hem o iftiracıyı ilgilendirir...

Aynı zamanda siz forum yöneticileri,
Adaletle iş görmek zorundasınız..
Adaletle iş görmez iseniz,bu forumun birilerinin çöplüğü olmasına siz rıza göstermiş olursunuz...
Ama eğer bu forumda, bilmem kimler ayrıcalıklıdır, onlar ceza almaz, rahat rahat her tür iftirayı atar, hakaret edebilir ise, bunu da mertçe deklare edin..
O zaman biz de eyvallah der burayı size terkeder gideriz...
Forum kuralları asılı duruyor ---- Yukarıda bir örneğini verdiğim o şahsın CEZASIZ kalan mesajıda..
Bir açıklama beklemek hakkımız...

@Ahmet , @Erdem , @Hakperest , @Büşra , @Verda , @muallim08

Tamam da bunun cezalıkla ne alakası vardır...

Arkadaş kendince forumda "ehl-i sünne" yelpazede bulunanları ifade etmiş... Neden rahatsız oldun ki... Kala almıyorsan kaale almaz güler geçersin...

Kaale alırsan senin de illaki, "ehl-i sünne" dediklerin vardır bu forumda sen de onları geçersin, yok senin "ehl-i sünne" diye bir esprin yoksa zaten bunu kaale almazsın...

İnsanların Allah katındaki değeri önemlidir... Oraya odaklan...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Allaha havale adil olmayıp adam kayıranlar
görevlinin biri ceza verdiği halde
aynı suça başka bir görevlininde ceza vermeside ap ayrı komedi

ummuhan

Kıdemli Üye
Beri yandan olan öte yandan olanı öte yandan olan beri yandan olanı.... v.b daima adaletsiz bulur :)