Forumda aynı portreler sıktı..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
yazı eksik kalmış .itikadı bozuk kimseler kimmiş?
ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okumak lazım okuyunca kimin itikatı bozuk anlaşılır itikatın bozuk mu değil mi bilmiyorum bir yorumun ehli sünnet alimlerinin kitaplarına uymuyorsa bozuksun benim yorumum ehli sünnet alimlerinin kitaplarına uymuyorsa benimde itikadım bozuktur

Yahayy

Kıdemli Üye
ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okumak lazım okuyunca kimin itikatı bozuk anlaşılır itikatın bozuk mu değil mi bilmiyorum bir yorumun ehli sünnet alimlerinin kitaplarına uymuyorsa bozuksun benim yorumum ehli sünnet alimlerinin kitaplarına uymuyorsa benimde itikadım bozuktur
Allah'ın kitabına uymuyorsa neyin bozuk olmuş oluyor?
Sanırım sen ahirette ehli sünnet kitabı diye bir kitaptan sorgulanacağına inanıyorsun, ilginç hangi dinin kitabıydı bu?
Biz Kur'an diye biliyoruz o kitabı da?

adams77

Kanalizasyoncu
forumun genel sıkıntısı aynı fikirler günlük hayatta bile konuşulan sürekli aynı tip görüşler düşünceler , değişik fikir ve görüş yok kalıplaşmış çizgiler , buraya gelenler yeni bir şey öğrenmeye değil öğrendiğini öğretmeye geliyor. Zaten gelirken kafası söyleneceklere kapalı , olaylara biraz farklı göz ve fikirle bakmak gerek görünmeyen görülebilir.

ibrahimi

Has Uşak
@çağatay 50 mesajla bu kadar fikir sahibi nasıl olabildin merak ettim.
yoksa iddia edildiği gibi Havas sen misin :)

ömerusta

Kıdemli Üye
diyelim ki havas yasaklıyacakmısınız neden ?
bırakın insanları fikirlerini sunsunlar havas hakaretten formdan kaldırıldıysa konuda onunla kaldırılmıştır
fakat çağtay kardeşim yeni katılmış bir üyedir yafta vurmanın alemi yok değil mi
velev ki havas demekki bu formda menmunki gelmiş bırkın tartışsın fikirlerini yine hakaret ederse yasalklarsınız

Dua Nur

Kıdemli Üye
diyelim ki havas yasaklıyacakmısınız neden ?
bırakın insanları fikirlerini sunsunlar havas hakaretten formdan kaldırıldıysa konuda onunla kaldırılmıştır
fakat çağtay kardeşim yeni katılmış bir üyedir yafta vurmanın alemi yok değil mi
velev ki havas demekki bu formda menmunki gelmiş bırkın tartışsın fikirlerini yine hakaret ederse yasalklarsınız

Doğru. Katılıyorum.Memnun kalmış, kopamıyor. Artık dikkatli olsun o da.

nur_eslem

münzevi...
@Yahayy kardeş, her şey kuranda ayan beyan açıklanmamış,bu yüzden bir hüküm hakkında fetva verilirken:kitap(kuran),sünnet,icmai ümmet, kıyası fukaha diye adlandırılan sistemle hüküm verilir...
yani ehli sünnet alimlerinin görüşlerine baş vurulur son çare...
muhalefet olsun diye sırf;ehli sünnet vel cemaat diye bilinen inancı yok saymayın...

ömerusta

Kıdemli Üye
Doğru. Katılıyorum.Memnun kalmış, kopamıyor. Artık dikkatli olsun o da.
sende şu yasaklı 6 kişinin yasağını kaldır bende nefahtüyü serbest bırakayım yoksa tüm bayan kardeşlerimizi yasaklarım haaa tehdit ediyormuyum hiç

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
niye meydan itikadı bozuk kişilere mi kalsın

Senin itikadından daha bozuk biri var mı, dönüp bir kendine bak,

İhlas çalıp da, ihlassızları oynayanlar sizler değil misiniz...

Tağutlarla güzel güzel dostluklar kurarken, Tağut'ların düşman oldukları müslümanlara da sövenler onları aşağılayanlar sizler değil misiniz..???

İtikadın bozuk olunca, itikadı sadık olanı, bozuk sanırsın...

çağatay

Kısıtlı Erişim
@çağatay 50 mesajla bu kadar fikir sahibi nasıl olabildin merak ettim. yoksa iddia edildiği gibi Havas sen misin :)
Havas değilim.Benim havas bilinmmem beni üzüyor.Erdem diyorumki ,belli bir zamandan sonra isimler değiştrilsin.bazıları bi iki ay kızağa çekilsin.dinlensinler kendilerini yargılasınlar . efendimiz bile hiç bir neden yokken gider bir mağarada yalnız kalırdı.Aslında çok önemli bir sünnet.İşte bu sünneti bu forumun simge portrelerine uygulayalım. ,fakiri,hirahos,yahaay,omerusta,duanur,,ercan tekin ,çok güzel yazılarınızdan dolayı ihvan forumun HİRA MAĞRASINA gönderilmenize karar verildi denebilir. tüm yasaklar kalksın. Forum saadet partlilerle doldu.Bu saadet partilerden bir çıkarımız varmı?.bunlarda ne para var nede yürek.sadece sesleri gür çıkmadığı içi forumda çöreklenmişler.

Dua Nur

Kıdemli Üye
sende şu yasaklı 6 kişinin yasağını kaldır bende nefahtüyü serbest bırakayım yoksa tüm bayan kardeşlerimizi yasaklarım haaa tehdit ediyormuyum hiç

Onlar konular hakkında konuşmuyor, sürekli benimle uğraşıyor. Lüzumsuz diyaloglara gerek yok. Kavga edecek başkasını bulsunlar ben müsait değilim.

nefahtü

Kıdemli Üye
Konunun başlığına bakın bizden de sıkılan varmıdır acaba?
aynı 6-7 kişiyiz son zamanlarda