foruma üye olanların % kaçı hafız biliyor musunuz!!!

Hafız mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    43
  • Anket kapatılmış .

GÜL-İ RANA

Profesör
Ben Hafizlik Yapiyodum Daha Yeni Bitti Allaha şükür

rahlem

Asistan
Sayfayı yeni gördüm gerçekten bu site için az bir rakam Allah sayımızı çoğaltsın inşâallah...

Rabbim katında makbul kılarsa ben de hâfızım...

sır

Üye
Hafızlığı bitirenlerin kaç Has yaptığını öğrenebilir miyim ?

Mahmut Efendi Hz. leri 30 -40 has yapmayan hafız değildir dediğini duydum ,

Hafızlar kaç has yaptınız ?

30-40 has 3 senede bitmez sanırım, (bayanlar için)
Rabbim hakkıyla muhafaza edip yasamayı nasib etsin..

sır

Üye
Rabbim muvaffak etsin...
amel ettiğin kadar hafızsın ....
Rabbim amele dökmeyi nasib etsin....

Osmanlı da hafızlara abdestsiz dokunulmazdı edepten ....
Hafız adamın kibirden korunması çok zordur,bu yuzden heryerde ben hafızım diye çığlık atmamak lazımdır...
birgun Ahmet hocamız şöyle demişti ''cami de namazdan sonra hafızdan kuran okumasını isteseler ,ezberden okuduktan sonra babası sırtını sıvazlasa da 'işte benim oğlum dese' o andada çocuğun gönlüne kibir düşse ,benlik düşse, gitti hepsi''...
Korkmak lazım ,kibirden Allaha sığınmak lazım, hafız olmak değil, amel ettiğinle hafız olmak iş...Hafızda olsa yüzünden okumak lazım ...en azından kibire düşmemek için

kıyamet alameti ilimsiz hafızların çoğalması....
Rabbim muhafaza etsin...

parya

.Nar-ı ATEŞ.
Hafızlığı bitirenlerin kaç Has yaptığını öğrenebilir miyim ?

Mahmut Efendi Hz. leri 30 -40 has yapmayan hafız değildir dediğini duydum ,

Hafızlar kaç has yaptınız ?

30-40 has 3 senede bitmez sanırım, (bayanlar için)
Rabbim hakkıyla muhafaza edip yasamayı nasib etsin..

Bir insana Mevla Teala eğer nasip ettiyse Hafız olmayı,kişi ömrü boyunca has yapması lazım bana göre,çünkü bu zamanda o kadar zor ki bazı değerlerini koruma.Bunun yanında hele birde Hafızlık gibi sorumluluğu fazla bir şeye sahipsen kadrini iyi bilmek gerekiyor..

Elhamdülillah, 3 yıl devamlı has yaptık,ama en yapmak istediğimi yapamadım henüz:(

Sınava yakın Hüdayi Kursunda hafızlara bir günde bir Hatim indirilme zorunluluğu vardı.Bizim nefes alma problemi olduğu için sabahtan akşama kadar hızlı bir şekilde ezber okuyamamıştım.Tek isteğim bu özlemimi gerçekleştirmek..Rabbim hakkıyla yaşayanlardan eylesin..

rahlem

Asistan
Çok doğru söylediniz kardeşim hafızların işi daha zor hele bu zaman da, zihin öyle şeylerle karıştırılıyor ki, bazen kendimizi bile unutabiliyoruz, benim en azından düstûrum şu ki: Ezber olmasa bile günde 1 cüz yüzüne okumaya gayret ederim, çünkü yüzünden okumakta rahmet vardır. Elhamdülillah has döneminde 3 günlük hatim indirebildim sonrasında sınav olduğu için 1 gün de okuma şansımız olmadı. Biz okumaya okurduk ama dinleyen için büyük bir sabır gerektirir bu, bu konuda Hüdayinin öz verirsinden haberim var... Allah tüm hocalarımızdan razı olsun, bizleride razı olduğu hafızlar kervanına katsın...(Amin)

GÖK GÖZLÜM

AŞKIM SEN OL RABBİM
maşallah tebarek allah ne güzel arkadaşlar RABBİM SİZE lütfetmiş hafız olmayı
bende çok istedim ama .....olmadı
bize de dua edin kardeşler

sır

Üye
Bizim nefes alma problemi olduğu için sabahtan akşama kadar hızlı bir şekilde ezber okuyamamıştım.Tek isteğim bu özlemimi gerçekleştirmek..Rabbim hakkıyla yaşayanlardan eylesin..

sevgili kardesim bu konuda kendinizi üzmeyin ve böyle birsey yapmaya da azmetmeyin acizane tavsiyem....
çünkü Efendimiz aleyhisselam üç günden az vakitte hatim etmekten sakındırmıştır...

ayrıca bir gunde hatim etmenin kişiyi hem sıkıntıya, hem zora sokacağı hem de bıktıracağı kanısındayım ...

reallife

Asistan
Bizim sülalenin adi "hafız" ama artık hafız yetiştirmiyor..:( Erzurumluların dediği gibi "hafız benim de Kur'an'ı amcamın oğlu okuyor":)

konun başlığı kimler hafız olunca,bu eksikliğimizi bir kez daha hissettik,Rabbim bizlere de o şerefi en kısa zamanda nasip etsin

yüz akı

Profesör
hafızlık dendimi içim yanıyor yaram kanıyor...hayatım boyunca ihl ye gştmek istedim göndermediler,kursa gitmek istedim yollamadılar,üniversiteyi bırakıp hafız olmak istedim ona da izin vermediler.......

beni toprak bile kabul etmez allahım sen affet.....

hafızlığım olmadı ama amacım hafız dostlarımın olması...elh var çok şükür...

forum sayesinde dünya ahretlik bi hafız dostum daha oldu...rabbim bizi ayırmasın her iki alemde de...PARYAMMMMMM....:clap2:

parya

.Nar-ı ATEŞ.
YÜZ AKI'm ben seni Allah için gönlüme aldım.. Dostum kardeşim dedim..Hafız olamadım diye bu kadar kendini aşağı görme,nice Hafız'lar vardır kitap yüklü merkep gibi --Mevla korusun--.Senin niyetini Mevla Teaala biliyor..Üzme kendini canım.

ela rana

Asistan
..küçükkenn aklımdaa herkes öğretmenn doktorr olmak isterken benn hafızz olmak isterdimm ama olmadımm nasibimm deilmişş geçmişee bakıncaa deill hafız olmak yanındann bilee geçmemişim..güzell istegimm varkenn o yoll adına hiçbirşeyy yapamamışımkii olamamışımm rabbimm af etsinn ama ihvanda bi tek muhabbett kardeşimm fatımamın hafızz olacagını biliyorumm bence olmuşturr oo çokkk yolll kat etmişşş rabbimm daimm etsinnn benim gibilerede ışıkkk olurr inşş..

parya

.Nar-ı ATEŞ.
Rabbim yardımcınız olsun kardeşim.Zihin açıklığı versin inşaAllah:)