Firefox 7 Geliyor! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Firefox 7 Geliyor!

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Büyük merakla Firefox 4'ün çıkmasını bekleyen kullanıcıların 2011 yılında yeni Firefox sürümleri ile başı dönebilir. Mozilla, yol haritasını iddialı bir şekilde güncelledi.

Uzun süredir dördüncü sürümü bekleyen Firefox kullanıcıları 2011 yılında Firefox 7 ile bile karşılaşabilir.

İleriki sürümlerine dair yol haritasını güncelleyen Mozilla, Firefox'un yeni sürümleri hakkında bazı detayları açıkladı.
Yenilenen yol haritasında Firefox 4'ün yanı sıra Firefox 5, 6 ve 7'nin de 2011 yılında kullanıma sunulmasının planlandığı belirtiliyor.


Henüz Firefox 4 çıkmadan, Firefox 7 hakkında bilgiler gelmeye başladı


Yeni Sürümlerde Neler Var?

Firefox 5'teki en önemli özellikler hesap yöneticisi ve Windows için geliştirilen 64-bit sürüm olacak. Bunun dışında kullanıcı arayüzünde de yenilikler olacak.

Firefox 6 ile gelecek en büyük yenilik ise web uygulamaları olacak. Bunun yanı sıra, JavaScript üzerinde bazı düzeltmeler, daha hızlı ön bellek gibi yenilikler de eklenecek.

2011'in sonlarına doğru kullanıma sunulması planlanan Firefox 7'de ise tarayıcı arayüzünü, web içeriğini ve eklentileri göstermek için ayrı süreçler kullanan bir motor bulunacak.

Henüz Firefox 4 çıkmadan, Firefox 7'de neler planladıklarını açıklayan Mozilla'yı kutlamak gerek fakat çıkış tarihleri konusunda kötü bir üne sahip olan firmanın bir yıl içinde 4 büyük sürümü hazırlayabileceğine inanmak biraz zor.


Kaynak
 

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
İhvan Üyesi
Katılım
20 Eyl 2007
Mesajlar
1,629
Puanları
83
Yaş
52
Olsun bu kullandığımız bile explorerdan iyidir.:)
 
Üst