Fİlİpİnlİ Şehİt TÜrkÜn Annesİne Mektubu

kul emir

Profesör
filipinlerde abd askerlerine karşı savaşan Şehidin, annesine yazdığı son mektup

"Anacığım yıllar önce şehadete aşık oldum"
Canım anacığım!
Uzun zamandır senden ayrıyım. Seni ne çok özledim bilemezsin...
Anacığım! Biliyorum, işimi gücümü bırakıp cihada katıldığım için bana kızıyorsunuz. Fakat Allah için cihad etmenin ne büyük bir zevk olduğunu bir bilseniz; siz bile işinizi gücünüzü bırakıp cihada koşarsınız. Anne, bir düşünsene... Kâfirlerin zulümleri altında inleyen Müslüman kardeşlerimizin yardımlarına biz de koşmasak, kim onlara el uzatırı İslâm beldelerinde kadınlar tecavüze uğrarken, biz erkekler olarak nasıl yerlerimizde oturabilirizı
Anacığım! Sen ki dinî sohbetlere katılıyorsun. O sohbetlerde hocalarınız namazın, zikrin yanı sıra, Allah yolunda mücadele eden İslâm büyüklerinin hayatlarını da okumuyorlar mı sizeı Sahabilerin çektiği sıkıntıları anlatmıyorlar mı hiçı Hatırlıyor musunı Bir gün Yasir ailesinin hayatını radyoda dinlerken, gözümün önünde ağlamıştın. Peki, Yasir'lerin, Sümeyye'lerin hâlâ dünya üzerinde modern Ebu Cehil'lerin elinde işkenceye uğradıklarını görmüyor musunuzı
Anacığım! Uzun zamandır mücahidlerin Mindanao'daki kamplarındayım. Çevre köylerdeki Müslümanlara Türkiye'den getirdiğim maddî yardımları dağıttık. Hiç görmedikleri kardeşlerinden gelen yardımlar nedeniyle öyle sevindiler ki, anlatamam. Mindanao, Ebu Seyyaf'ın merkezi... Mücahidler burada çok güçlüler. Biz dağda, Ebu Bekir Sıddık isimli bir kampta kalıyoruz. Bazen de köylere iniyoruz. Köylüler mücahidlere çok büyük sevgi gösteriyorlar. Biz de sık sık köylülerin pirinç tarlalarında çalışıp, onlara yardımcı oluyoruz. Köylülerin hastalarıyla, sıkıntılarıyla ilgileniyoruz...
Anacığım! Buradaki mücahidleri bir görsen. Hepsi birbirinden güzel gençler. Hepsi birer Musab bin Umeyr gibi. Mücahidlerin yaşları 16 ile 25 arasında değişiyor. ABD ordusu ile Filipinli askerler ortaklaşa mücahidlere karşı sık sık operasyonlar düzenliyorlar. 16-17 yaşındaki mücahidler, öyle bir savaşıyorlar ki, görsen gıpta edersin. En son operasyonda 16 yaşında, Muhammet isminde Filipinli bir kardeşimiz gözümün önünde şehid oldu. Şehid olurken, gülerek zikir çekiyordu. Onun o hali, beni öyle etkiledi ki anlatamam...
Anacığım! Burada özellikle Müslüman kızlara yapılan tecavüzler had safhada. ABD askerleri ve Filipin ordusu, mücahidlerin yakınlarına büyük zulümler yapıyorlar. Operasyon yaptıkları köylerde kundaktaki bebeleri bile yakarak öldürüyorlar. Kâfirlerin yüreklerinde en ufak bir insanlık kalmamış. Filipinler'deki Müslüman kadınlara yapılanları gördükçe, hâlâ yerlerinde oturan Müslüman erkeklere öyle bir kızıyorum ki bilemezsin.
Anacığım! Filipinler'deki Müslümanların Türkiye ile ilgili bilgileri çok zayıf. Geçenlerde bir mücahid bana, şu an Türkiye'yi hangi halifenin yönettiğini sordu. Bayağı güldüm. Türkiye'nin hâlâ İslâm'a göre yönetildiğini sanıyorlar. Türkiye'de kızların başörtüleriyle okullarda okumalarının yasak olduğunu söyleyince, öyle şaşırıyorlar ki anlatamam...
Anacığım! Ben yıllarca önce şehadete aşık oldum. Bu aşk bütün ruhumu kapladı. Keşmir'de ve Irak'ta şehid olamadım. İnşallah Filipinler'de olurum... Ne olur şehid olmam, kanımın Allah'ın yolunda akması için dua edin. Mektubuma burada son veriyorum.
Allah haşır gününde, en küçük haklar bile sorulduğunda, bizleri ferah kılsın... Unutmayın ki, 3 günlük dünya oyun ve eğlenceden ibarettir. Asıl vatanımız cennettir. İnşallah cennette buluşuruz. Hakkınızı helal edin.....
allah nasip eylesin bizlere

M

Murat Sâki

Guest
Duygu yüklü ve acılı bir mektup...

Allah haşır gününde, en küçük haklar bile sorulduğunda, bizleri ferah kılsın... Unutmayın ki, 3 günlük dünya oyun ve eğlenceden ibarettir. Asıl vatanımız cennettir. İnşallah cennette buluşuruz. Hakkınızı helal edin.....
allah nasip eylesin bizlere

subhaneke la ilme lena illa ma allemtena inneke ente l alim ul hakim...

amin bi rahmetike ya ERHAMER RAHİMİN...

derya

Üye
Bir insanın böyle bir samimiyetle şehitliği istemesi ne kadar güzel.Kendime bakıyorumda şu güzel İslam dinini hakkıyla yaşayabilsem yeter,diyorum.Şehitliği arzulamak bile çok ulvi bişey.Eline sağlık kardeş.selametle..