Fikretmek sevdadır, idrak, aşkın lahzasına ramdır!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiçbir söz etmeden, nefesi hasretmeden düşünmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin şadında, vicdanın sahrasında, umutların duyulmayan figanında sabrı bilmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tefekküre tevessül etmenin, ruhumdan tebaürz eden idrakle aşkın o manasına erişmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar uhtem kalmışsa hevesler durdurak bilmeyen korkularsa sevdaya havale etmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölmeden vaktin, kabirde ki haşyeti şehretmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne denmişse, hangi iklim kuşağında zihnime nakaratlar nakşedilmişse, tahkik etmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kader denen esrarın ruhuma zerkettiği şahikayı farketmeliydim, korkularımı yenmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Alıp götüren anın istikametini kalbimin derinliğinden tebarüz eden hicranla öğrenmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde yanlış yaptığımı vicdanımda diriltmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çektiğim her resmin neye delalet edeceğini iliklerimde hissederek irfana yönelmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kavuşmanın arefesinde, hasretin okuyamadığım teskeresinde aşkı nefsten ayırt etmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin bir anlamda akıl, bir anlamda farkı fark ettiren, feraset cenahı olduğunu bilmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bastığım toprağın, dalgalanan bayrağın çığlığını[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mazi sayfalarında dinmeyen gözyaşlarını yüreğimde besleyerek atime azimle yürümeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gelip göçenin aşkın firkatine erişmeyenin ruhunda ki figanı dert edinmeyeni düşünmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Artık birşekilde uyanmayı akletmeliydim, ruhumu esarete düçar eden kimse hissetmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ummanın ahenginde, sahranın o sessizliğinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar derdim var ise, gam sinemde ikamet eden figanın sesiyse, aşka ram etmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayetinde zafiyetleri içinde barındıran ve bu nispetle Rabbine el açanın kim görmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiçkimseyi yargılamadan, zan ve kaygıları istikamet sanmadan akil bir canı hissetmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]