Fıkralar

BAMTELİ

Üye
Fıkra.......

Cafer komadadır... Yanında ise karısı... Cafer'in
gözleri nemli, kısık sesiyle karısına doğru bakar ve
konuşmaya başlar:

İlk işten kovulduğum zaman yanımda idin... İflas
ettiğim gün oradaydın... Vurulduğum zaman ilk gözümü
açtığimda seni gördüm... Trafik kazası geçirdiğimde
hastanede hep başucumdaydın...

Karısı takdir edilmenin mutluluğunda tabii......
Şimdi komadayım yine başucumdasın... Sonunda anladım
ama, çok geç oldu; yahu sen ne uğursuz
karısın..."

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
tüm fıkralar burayaa

arkadaşlar herkes beğendiği güzel fıkrakarı buraya yazsın tabi forumumuzun formatına uygun fıkralar;)

ilki benden gelsin;

bir gün amerikanlar bir uçak üretmişler;bu uçak 4 moturluymuş ve arapları denemeleri için çağırmışlar
araplar gelmiş ve bir arap pilot deneme uçuşunu yapmaya başlamış.İlk motor patlamış ve uyarı gelmiş;

Don't panic This is American Tecnology

Arap bu uyarıyı görünce rahatlamış ve uçuşa devam etmiş,1. 2. derken 4 motorda patlamış ve hepsinde de aynı uyarı gelmiş ve sonunda arap güzel bir iniş yapmış.

Araplar bunu çok beğenmiş ve kendilerinin de bunu yapacağını düşünmüş.Kendi ülkelerine gitmişler,orda bunu anlatmışlar ve araplarda 2 motorlu bir uçak geliştirmiş.

Amerikalılar çağrılmış,bir amerikan pilot deneme uçuşuna başlamış
ilk motor patlamış ve uyarı gelmiş

Don't panic This is Arabian Tecnology

Amerikan bunu görünce rahatlamış ve devam etmiş

Ardından son motor patlamış ve bir uyarı

Don't panic This is Arabian Tecnology and Repeat After Me
Eşhedu Enla İlahe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden Abduhu ve Resuluhu
:O:O:O

RoJhaT

Paylaşımcı
bi gün hitler ve stalin bi barda oturuyorlarmış.Bunları gören bir adam
: hey siz hitler ve stalin değil misiniz ? diyerek şaşırdığını dile getirmiş
hitler: evet
adam : ee siz düşman değil misiniz yan yanda ne işiniz war ?
hitler: 3.dünya savaşını planlıyoruz
adam: ne yapacaksınız 3.dunya savaşında ?
hitler: 14 milyon yahudi'yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz demiş
adam da : bisiklet tamircisini ne diye öldürüyorsunuz ? diyo
bunu duyan hitler stalin e döner ve der ki
: ben sana demedim mi yahudileri kimse takmaz diye :D

eğer bi yanlış anlattıysam kusura bakmayın takvim yapragında yazıyordu ordan aklımda kaldıgı kadar yazdım işte :)

KÖRDÜĞÜM

Profesör
arkadaşlar herkes beğendiği güzel fıkrakarı buraya yazsın tabi forumumuzun formatına uygun fıkralar;)

ilki benden gelsin;

bir gün amerikanlar bir uçak üretmişler;bu uçak 4 moturluymuş ve arapları denemeleri için çağırmışlar
araplar gelmiş ve bir arap pilot deneme uçuşunu yapmaya başlamış.İlk motor patlamış ve uyarı gelmiş;

Don't panic This is American Tecnology

Arap bu uyarıyı görünce rahatlamış ve uçuşa devam etmiş,1. 2. derken 4 motorda patlamış ve hepsinde de aynı uyarı gelmiş ve sonunda arap güzel bir iniş yapmış.

Araplar bunu çok beğenmiş ve kendilerinin de bunu yapacağını düşünmüş.Kendi ülkelerine gitmişler,orda bunu anlatmışlar ve araplarda 2 motorlu bir uçak geliştirmiş.

Amerikalılar çağrılmış,bir amerikan pilot deneme uçuşuna başlamış
ilk motor patlamış ve uyarı gelmiş

Don't panic This is Arabian Tecnology

Amerikan bunu görünce rahatlamış ve devam etmiş

Ardından son motor patlamış ve bir uyarı

Don't panic This is Arabian Tecnology and Repeat After Me
Eşhedu Enla İlahe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden Abduhu ve Resuluhu
:O:O:O

:clap2: :clap2: :clap2:

süper yaa:D

Allah razı olsun:)
rojhat senden de razı olsun:)
ikinizinde ellerinize sağlık.

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
yav arkadaşlar devam edin lütfen fıkralara...hepinizin bi iki fıkra biliyosunuzdur,sahipsiz bırakmayın konuyuu..
ben devam edeyim bi fıkrayla :)

Üniversitede okuyan bir öğrenci yıl sonu sınavlarına girmiş ve arkadaşına:
-Ben memleketime gidiyorum sınavlar belli olduktan sonra bana sonuçları bildir,ancak telefona ben çıkarsam bana söylersin.
Telefona annem çıkarsa zayıfım olmazda bi tane olursa Ebubekir'in selamı var dersin.İki zayıf imkansız da eğer olursa Ebubekir'in Ömer'in selamı var dersin.Üç zayıf hiç olmazda olursa Ebubekir'in,Ömer'in,Osman'ın selamı var dersin.Dört zayıf imkansızda eğer olursa,Ebubekir'in,Ömer'in,Osman'ın,Ali'nin selamı var dersin,şeklinde konuşup memleketine gider.
Bir zaman sonra sınavlar belli olur,arkadaşı sınav sonuçlarını bildirmek için telefona sarılır,telefona öğrencinin annesi çıkar.
Teyze oğluna söyle Ümmet-i Muhammed'in selamı var
:O:O

devamını bekliyorummm:):)

sword

flawless Victory
Sauna'ya giden bir grup genc erkek, soguk havuzda dinlenirlerken bir cep telefonu calar. Bir adam telefonu acar. Ortam cok gurultuludur; telefonun obur ucundaki kadinın sesini zorlukla duyar.
- Sevgilim. Meltem'le disardayim. Biraz once cok guzel bir kurk gordum. 400 milyon liracik. Senin kredi kartindan alabilir miyim? N'oooolur, alabilir miyiiiiimmmm?
- Tabi canim. Al.
- Ah sevgilimmmm! Cok sekersin. Biseycik daha var ama kizmayacaksin, degil mi?
- Hayir, kizmam...
- Buraya gelmeden once Akmerkez'deydik. De Beers'de bir tane tek tas pirlanta yuzuk gordum. Cok guzeldi sevgilim. Butun arkadaslarimda var. Senin kredili kart hesabindan alabilir miyim? 650 milyon liracik. Gelecek ay ikramiye alacaksin. O zaman odersin. N'ooooluuurrrr. Alabilirmiyim?"
- Peki, al canim.
- Sevgilim benim. Bi tanem. Cok sekersin. Caniiiim, bi sey daha var. Ama kizarsin diye korkuyorum...
- Kizmam, soyle bakiyim.
- Son kazadan sonra arabamdan iyice sogudum. Galeride bi tane Peugeot 206 gordum sevgilim. Cok guzeldiiii... 9 milyara birakacak. Senin adina bankadan bi kredi actirsak diyorum sevgilim. Nuran'in kardesi bankada sube muduru... Kefil-belge-imza falan istemiyor, sen tamam dersen hemen yapicak islemleri. N'ooolurrrr sevgilim, seni cok seviyorum....
- Peki, peki. Tamam. Olur. Al bakalim.
- Tatli sevgilim benim. Canim sevgilim. Seni coook seviyorum. Hadi by, aksama gorusuruz.
Genc adam telefonu kapatir ve arkadaslarina sorar:
- Bu telefon kimindi yahu?...:O:O

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
hadi ben bi tane daha yazimm :O Ayrıca bu fıkra benim memleketimlen ilgilii:)

Zamanın birinde Erzurum'dan bir grup insan hacca gitmek için yola çıkmışlar.Van'a gelmişler,Van'ın bir köyünde konaklamaya karar vermişler.
O köyünde imamı yokmuş.Köylüler aralarında konuşmuşlar ve Erzurum'dan çıkıp hacca giden bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermişler.Hem Erzurumlu hem hacca gidiyorlarsa boş insan değillerdir diye düşünmüşler.Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmiş.Her yıl 400 koyun verilecekmiş imama.Adam hacca gidip masraf yapacağıma burada kalıp yalandan imamlık yapar her yıl 400 koyun sahibi olurum diyerek işe başlamış.
Köylü camide toplanmış namaz kılınacak.Sayın imam başlamış namazı kıldırmaya
"Erzurum'dan çıktım yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana,Allahuekber."
Bu günlerce aynı biçimde devam etmiş köylü bu işe biraz şaşırmış ve konuşmuşlar aralarında
"Ya,demişler Daha önceki imam mı yanlış kıldırıyodu yoksa yeni imam mı yanlış kıldırıyo" "Bunu gidip müftüye soralım" demişler
Müftüye gelen halk herşeyi anlatmış.Müftü köylüye dönerek
"Siz şimdi imama çaktırmadan köyünüze dönün namaz vakti camide toplanın bende namaza gelicem"diye emir verir.
Herkes köyüne döner ve namaz vakti herkes camide toplanır.tabi ki sayın müftüde ordadır.
İmam namazı kıldırmaya başlar
Birinci rekat
"Erzurum'dan çıktım yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana,Allahuekber" der ve arkadan ÖHÖ!.. ÖHÖ!.. diye bir ses gelir ve imam yakalandım heralde diye korkmaya başlar.
İkinci rekatta bu sefer
"Erzurum'dan çıktım yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana, YARISI SANA YARISI BANA..Allahuekber"diyerek sözlerini değiştirir
Namaz bitince köylü müftüye dönerek
"İmam efendi namazı doğru kıldırıyor mu" diye sorar
Müftü:
Birinci rekatta biraz şaşırdı ama ikinci rekatta işi düzeltti..." derr
Bu arada fıkra yazan arkadaşlara çokk teşekkürler devamını bekliyorum inşallah hem sizlerden hemde daha konuya bişe yazmamış olanlardan :)
Ha bide aklıma gelmişkenn ben Vanlı değil Erzurumluyumm :) :)

mustafa63

Üye
Yasli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve durdururlar.
Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri)
Amca: Dakmam be iste!
Polis: E bak gördün mu, simdi ceza keseceyik.
Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele isim var.
Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yogsam esege mi?
Amca:
huh.gif

Polis: Yani cezayi sana yazarsak bes milyon ödeycen, esege üç milyon ödeycen.
Amca: Bana kes o zaman.
Polis: Neden sana keseyon amca
Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
Yasli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve durdururlar.
Amca:
huh.gif

bildiğim kadarıyla bu yılın fıkrası seçilmişti

AlAcA

Paylaşımcı
Amca:
huh.gif

süper yaa teşekkürler sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün

gül

Doçent
İki adam geyik muhabbeti yapıyormuş.Ne geyiği demişler,ren geyiği demişler.Ne reni demişler,el fReni demişler.Ne eli demişler,hanım eli demişler.Ne hanımı demişler,ev hanımı demişler.Ne evi demişler,dağ evi demişler.Ne dağı demişler,Ağrı Dağı demişler.Ne ağrısı demişler,baş ağrısı demişler.Ne başı demişler,kuş başı demişler.Ne kuşu demişler,muabbet kuşu demişler.Ne muhabbeti demişler,geyik muhabbeti demişler.Ne geyiği demişler.........:)

gül

Doçent
Bill Gates ölmüş. Sormuşlar:Cennete mi,Cehenneme mi gitmek istersin? Bill ikisini de gösterin. Kararımı vereyim! demiş. Önce cennete götürmüşler: Her taraf yeşillik,adamlar oturmuş sohbet ediyor ve çay içiyor. Sonra cehenneme götürmüşler: Enfes bir plaj. Bir yanda orman bir yanda kayalıklar. Denize girenler, güneşlenenler Haliyle Mr. Gates cehennem!demiş. İyi demişler,Bir hafta sonra ziyarete geleceğiz! bir hafta geçmiş. Gelmişler.Nasılsın Bill? diye sormuşlar. Gates bağırmış:Burası sizin gösterdiğiniz gibi değil! Her taraf ateş içinde! Cevap vermişler :)

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
osmanlı donanması ile bizans donanması savaşacakmış,bizans donanması ilerlerken gözcüden haber gelmiş:

"komutanım 1 tane osmanlı gemisi gözüktü",demiş.komutan bunun üzerine "tamam sorun yok,ilerleyelim" demiş.

aradan biraz zaman geçmiş ve gözcüden haber gelmiş:

"komutanım osmanlı gemileri 10'a çıktı" demiş.bunun üzerine komutan yanındaki yardımcısına;"git bana kırmızı gömleğimi getir,eğer yaralanırsam belli olmasın askerlerimin morali bozulmasın" demiş.

aradan biraz daha zaman geçtikten sonra gözcüden yine bir haber gelmiş:

"komutanım osmanlı gemileri 40'a yükseldi,demiş.bunun üzerine komutan yanındaki yardımcısına "git bana kahverengi pantolonumu getir" demiş....

Cirak

Üye
hic gülesim yoktu tesekürler

KÖRDÜĞÜM

Profesör
osmanlı donanması ile bizans donanması savaşacakmış,bizans donanması ilerlerken gözcüden haber gelmiş:

"komutanım 1 tane osmanlı gemisi gözüktü",demiş.komutan bunun üzerine "tamam sorun yok,ilerleyelim" demiş.

aradan biraz zaman geçmiş ve gözcüden haber gelmiş:

"komutanım osmanlı gemileri 10'a çıktı" demiş.bunun üzerine komutan yanındaki yardımcısına;"git bana kırmızı gömleğimi getir,eğer yaralanırsam belli olmasın askerlerimin morali bozulmasın" demiş.

aradan biraz daha zaman geçtikten sonra gözcüden yine bir haber gelmiş:

"komutanım osmanlı gemileri 40'a yükseldi,demiş.bunun üzerine komutan yanındaki yardımcısına "git bana kahverengi pantolonumu getir" demiş....

:O :O :O

ankakusu

Asistan
Yüz karasi !

Yüz karasi !

Kadiköy'de Aksarayli Hamdinin gazinosunda bir yandan demlenir,bir yandan ney çalarken,yanina bir boyaci çocuk yanasir.
--Amca,boyayim mi?
Neyzen yerinde kalkar,para çikarip çocuga verdikten sonra yere sirtüstü uzanir:
--Gel,yüzümü boya.
Yüzü boyaninca,Kadiköy'deki baska bir meyhaneye,Papazin Bagi'na gider.Papazin Bagini mekan tutmus olan Ahmet Rasim,onu görünce:
--Ne bu hal Neyzen?Kusdili Tiyatrosunda "Arabin Intikami'nimi oynadin?
Neyzen güler:
--Merhamet insanin yüzünü bazen kara çikarir.
Boyaciya acidigini söyleyip olayi anlattiktan sonra ekler:
--Kainata bir de bu heybette görüneyim,dedim.Allah'a sükür ki böyle bir yüz karam oldu.Ya çikmazina boyansaydim???

RoJhaT

Paylaşımcı
eski zamanlarda bi gün almanyada yaşarken bir kahin'e gider.kahin ona şöyle der: "sen ileride milyonlarca kişinin öleceği bir şey yapacaksın"der.sonra adam çok şaşırır ve bunca insanı öldürmektense intehar etmeyi tercih eder ve tren rayının oldugu yere gider ve rayların üzerinde oturur trenin gelmesini bekler ve bi bakar ki orada bir çocukta aynı şekilde tren altında ölmek için gelmiştir ve trenin çocuga çarpmasına az kalmıştır adam hemen gider ve çocugu kurtardıktan sonra uzun bi süre nasihat eder ve çocugun adını sorar : "Adolf efendim" der :D

Web sitesi
www.meryk.org
Temel, kadin kuaförlügü yapmaktadir. Kuaföre hergün ugrayip saclarini yaptiran Fadimeye delicesine tutulmustur. Dursuna askindan dert yanar:
-deliye döndüm dursun, biliyorum o da beni seviyor, ama ne yapacagimi sasirdim
-madem ki o da sana asik , hemen evlilik teklifinde bulunsana...
-iyi de dursun, evlenme teklif edersem, saclarini bedava yapmak zorunda kalacagim...

Web sitesi
www.meryk.org
Ögretmen dersde "Anonim" kelimesinin manasini anlatiyordu...
-Anonim , isimsiz demektir. yani kime ait oldugu belli degildir.
Tam o esnada bir kahkaha duyuldu.
Ögretmen:
-kimdi o gülen??
Temel:
-Anonim!