FIKIH Babanın ilginç açıklaması

agbi

Yasaklı
Fakıbaba'dan AK Parti'ye dönüş sinyali
Benim AK Parti'yle de bir problemim olmadı dedi ve siyasi geleceği hakkında ipucu verdi.

SAADET Partisi'nden istifa edip, 67 belediye başkanı adına Kurtulmuş ile birlikte hareket edeceklerini duyurduktan sonra kurulan Halkın Sesi Partisi'ne (HAS) katılmayarak bağımsız kalan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sessizliğini bozdu. Fakıbaba, belediye başkanları adına konuşmasını hata olarak değerlendirirken, “Beni siyasette Ahmet Eşref Fakıbaba yapan AK Parti'dir. Benim AK Parti'yle de bir problemim olmadı. Bundan sonraki siyasi geleceğimi Urfa halkının istediği gibi şekillendireceğim” dedi.

AK Parti'den aday gösterilmeyen Fakıbaba, 29 Mart 2009'da yapılan yerel seçimlere bağımsız olarak girmişti. Seçimleri kazanan Fakıbaba, daha sonra Saadet Partisi'ne katılmıştı. SP'nin tek il belediye başkanı olan Fakıbaba ve 67 belediye başkanı, kongre sürecinin ardından partiden ayrılan genel başkan Numan Kurtulmuş ile birlikte istifa etti. Fakıbaba, haksızlığa uğradığını düşündüğü Kurtulmuş'a destek vermiş ve Ankara'da yapılan toplantıda belediye başkanları adına yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki süreçte Numan Kurtulmuş ile birlikte hareket edeceğiz” demişti.
Bu açıklamanın ardından Kurtulmuş'un genel başkanlığında kurulan HAS Parti'ye katılmayan ve yeniden AK Parti'ye döneceği yönünde söylentiler çıkan Ahmet Eşref Fakıbaba, bugün düzenlediği basın toplantısında 2010 yılında yaptığı çalışmaları anlattı.

‘AÇIKLAMA YAPMAM HATAYDI'

Göreve gelmeden önce taşra kent konumundaki Şanlıurfa'yı 7 yılda modern dünya kentine dönüştürdüklerini ifade eden Fakıbaba, önümüzdeki süreçte de yapacakları sosyal çalışmalar ile şehri markalaştıracaklarını kaydetti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Fakıbaba, siyasi anlamdaki geleceğine ilişkin kararı halk ile birlikte vereceğini söyledi. HAS Parti'ye katılmamasının sebebinin halkın istememesi olduğunu vurgulayan Fakıbaba, Kurtulmuş'a destek için yapılan toplantıda belediye başkanları adına açıklama yapmasının da hata olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Belediye başkanları her zaman partiler üstüdür. Ben bu şehre gönül vermiş birisi olarak alacağım her türlü kararı halka onaylatmam lazım. Halk onaylar ise siyasi gelecek ile ilgili karar veririm. Şu an bağımsızım ve yuvarlak konuşuyorum. Çünkü yuvarlak konuşmayınca hata yapıyorum. Hiçbir zaman kesin konuşmamak lazım. Şu an siyasi konularda sessiz kalacağımı bilsem, Ankara'da o açıklamayı yapmazdım. Numan Kurtulmuş ve Saadet Partili arkadaşlarla mükemmel uyumumuz vardı. Ama bir zaman geliyor ‘Keşke şu hareketi yapmasaydım, şunu dememiş olmaydım' diyor insan. Şunu anladım ben bağımsız belediye başkanı değilim, halka bağımlı bir başkanım. Aradan geçen zamanda halk bana, ‘Sen bizden izin almadan konuşma hakkına sahip değilsin' dedi. Bu doğru ve ben halktan habersiz konuşma hakkına sahip değilim. Halk bana ne derse ben onu yapmak zorundayım. Siyasi gelecekten dolayı endişe duymuyorum. Ben kendimi Urfa'nın geleceğine adamış bir insanım. Bugün siyasi geleceği düşünürsem halka karşı saygısızlık yapmış olurum. Bunun için sustum ve susmaya devam edeceğim.”

Hakkında yeniden AK Parti'ye döneceği yönünde söylentiler çıktığının da söylenmesi üzerine Fakıbaba, “Beni Başhekimlik dönemimde seven halk belediye başkanı yaptı. Ama beni siyasette Ahmet Eşref Fakıbaba yapan AK Parti'dir. Benim AK Parti'yle hiçbir zaman problemim olmadı. BenimAK Partiiçerisinde az sayıda insanla problemim oldu. Ben halkıma bağlıyım ve siyasi geleceğimle ilgili kararı halkımın istediği gibi şekillendireceğim” dedi.

Bu sırada Fakıbaba'nın yanında oturan Belediye Başkan Yardımcısı Habip Aslan'ın ise “Biz iyi AK Parti'liyiz” dediği duyuldu.

Fıkıhbaba da Erbakan dan ümidini kesmiş anlaşılan.

ALINTI Haber vaktim den alınmadır.

agbi

Yasaklı
Konuyu görmeyenler için.

GÖRÜP te GÖRMEMEZLİK ten gelenler için
.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Önce sakin ol.

Sonra ne yazdığının farkına var.

FIKIH BABA yazan ben değilim sensin be arkadaşım.

Buyur:

bpiq2fnmqfxqrzfeh.jpg

Sen yazılanları anlamazsın, hatta kendi yazını bile anlamazsın diye açtığın konunun RESMİNİ ALDIM.

Bak orda ne yazıyor: FIKIH BABA.....

Erbakan düşmanlığı yapacağına adam gibi yazmayı öğren. Ben sana hatırlattım ama sen anlamadın.

girdap

Ordinaryus
Siyaset bu, şaşırtmaz adamı.

|SEÇKiN|

Profesör
yav sevgili agbi, sahiden bu fakıbaba ile fıkıhbaba'yı karıştırmış olamazsın demi?
bu sehven yapılan bir karışıklık mı yoksa bir ironi mi çözemedim gitti be abim!

agbi

Yasaklı
Önce sakin ol.

Sonra ne yazdığının farkına var.

FIKIH BABA yazan ben değilim sensin be arkadaşım.

Buyur:

bpiq2fnmqfxqrzfeh.jpg

Sen yazılanları anlamazsın, hatta kendi yazını bile anlamazsın diye açtığın konunun RESMİNİ ALDIM.

Bak orda ne yazıyor: FIKIH BABA.....

Erbakan düşmanlığı yapacağına adam gibi yazmayı öğren. Ben sana hatırlattım ama sen anlamadın.

Eee ne olmuş a yerine ı koymuşum.

KONU nun ana fikri mi değişti ?

Senin yaşın kaç benim yaşım kaç Benim 56 bakalım sen benim yaşıma gelince ne olacan.

NE OLDUM DEMEMELİ NE OLACAM DEMELİ.

Şimdi gelelim konumuza Konu nun ana fikrine CEVAB ın yokmu da EZBERİN bitti diyemi ı harfini gördün.
yav sevgili agbi, sahiden bu fakıbaba ile fıkıhbaba'yı karıştırmış olamazsın demi?
bu sehven yapılan bir karışıklık mı yoksa bir ironi mi çözemedim gitti be abim!

Yeğenim Yaş 56 arasıra kelime hataları oluyor normaldir benim yaşımdakiler için.

Normal olmuyan bir harfe takılıp o harfi kullanarak cavap vermekten KAÇMAK

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bende sana hatanı ikaz ediyorum ama kızıyorsun be arkadaşım, hemen köpürme:)

ayrıca A yerine I olmuşla kurtulamıyorsun ki...

adamın adı FAKIBABA, dediğin gibi olsa FIKIBABA olması lazım, ama sen FIKIH BABA diyorsun üstelik FIKIH büyük baba küçük ve ayrı ayrı.

İkaz edene de kızıyorsun.

agbi

Yasaklı

adamın adı FAKIBABA, dediğin gibi olsa FIKIBABA olması lazım, ama sen FIKIH BABA diyorsun üstelik FIKIH büyük baba küçük ve ayrı ayrı.

kONU AÇMA ANA FİKRİM E İTİRAZINIZ VARMI ?

Sizce yanlış olan NEDİR ?

a yerine ı harfini koymam mı ?

Bırakın bunları ya

Şimdi a yerine ı koyduysam KONUN ANA FİKRİ mi değişti.

agbi

Yasaklı
FIKIH BABA ne?

İlmihal baba da gelir mi yakında?

:)

Tamam harf hatası yapmışım.

Bu harf hatasının Konunun ana fikrine bir etkisi varmı yok.

Ayrıca Bir Müslüman olarak veya düşünen bir insan olarak YAPICI olarak agbi Fakıh yerine Fıkıh yazmışın diye UYARIR dın.

Peki ne yaptın.

İlmihal baba da gelir mi yakında?[/COLOR] Bu düşünceni yazdın.

Sizin islam anlayışınızda bir kişinin yaptığı HATA yı ALAY edercesine hatırlatmak mı gerek.

Önce EDEP öğren.

Önce Bir Müslüman ın dusturu ile yazmayı öğren.

Her insan hata yapabilir

Önemli olan hatayı edep çerçevesinde anlatmaktır.

Diyerek dalga geçer şekilde anlatmak değildir.Sizin aldığınız İslami edep bumu hata konusunda ?

Münazara ettiğin Düşünce fikir istişaresinde bile DÜŞMANIN da olsa EDEP içinde davranır KARŞINDAKİ kişinin fikirlerini kendi fikirlerinle pasifleştirirsin çürütürsün.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ya bi kere de hatanı kabul et yahu...."pardon başlığı yanlış yazmışım" desen ölür müsün?

Bu kadar enaniyet iyi değildir.

agbi

Yasaklı
Tamam harf hatası yapmışım.

Bu harf hatasının Konunun ana fikrine bir etkisi varmı yok.

Ayrıca Bir Müslüman olarak veya düşünen bir insan olarak YAPICI olarak agbi Fakıh yerine Fıkıh yazmışın diye UYARIR dın.

Peki ne yaptın.

İlmihal baba da gelir mi yakında?[/COLOR] Bu düşünceni yazdın.

Sizin islam anlayışınızda bir kişinin yaptığı HATA yı ALAY edercesine hatırlatmak mı gerek.

Önce EDEP öğren.

Önce Bir Müslüman ın dusturu ile yazmayı öğren.

Her insan hata yapabilir

Önemli olan hatayı edep çerçevesinde anlatmaktır.

Diyerek dalga geçer şekilde anlatmak değildir.Sizin aldığınız İslami edep bumu hata konusunda ?

Münazara ettiğin Düşünce fikir istişaresinde bile DÜŞMANIN da olsa EDEP içinde davranır KARŞINDAKİ kişinin fikirlerini kendi fikirlerinle pasifleştirirsin çürütürsün.

ya bi kere de hatanı kabul et yahu...."pardon başlığı yanlış yazmışım" desen ölür müsün?

Bu kadar enaniyet iyi değildir.

Siz okuduğunuzudamı anlamayacak kapasitesindesiniz.

Aklınızca yaptığınız pisikolojik sinirlendirme mücadelenizde inanın önce kendinize saygınızı kaybediyorsunuz.

Önce EDEP çerçevesinde yapıcı uyarı yapın.

Fakat siz İlmihal baba deyip dalga geçiyorsunuz benimle.

KİMSİnİZ yaaa benimle DALGA geçme ayrıcalığını kendinizde görüyorsunuz.

ARTIK DEVAMLI AĞZINIZDA SAKIZ gibi ABUK SABUK düşüncelerecevap vermem EN ABUK SABUK DÜŞÜNCE BİLE SİZİN DÜŞÜNCE YOKLUĞUNUZDAN İYİDİR.

korakademik

Ordinaryus
bende hete yepeyerem

bende enleşelmeyecek ne ver

melle gereşçeler enleyeşsez me

agbi

Yasaklı
Evet

FAKIH Babanın AK partiden ayrılması ile burada SP liler neler yazmıştı.

Şimdi ne oldu ?

Fakıh Baba yanlıştanmı döndü ? Doğruyu mu buldu ? Yanlışına Yanlışmı ilave etti ?

Not: Cevap veremeyenler KONUYU SOBETE ederler hani derler ya TENCERE DİBİN KARA SENİNKİ BENDEN KARA.

Ha ben harf hatası yapmışım bu konun ana fikrini değiştirecek bir önemli etken değil.

Fakat Avatar isim kişiyi anlatır İSLAM VAR OLDUKÇA İSLAM DÜŞMANI olan FİTNE üreten BİR MİLLETİN dilini kullanan üye KENDİ ANAFİKİR AYIBINI görmezmi SARI KIRMIZI DESEN ne olur veya KIRMIZI SARI desen ne olur o zaman Ya GS lı Ya Kayserili veya Göstepeli olduğunu anlatırsın bizlere REDYELLOW da ne demek SİZ NASIL MİLLİ GÖRÜŞ çüsünüz ?

Sizlere kaldı ise MİLLİ GÖRÜŞ çülük YANDIK HEMDE NE YANDIK.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"FAKIH baba"nın akpden ayrılmasıyla akplier neler yazmıştı peki arkadaş? hatta akp genel başkanı da bir şeyler söylemişti yanlış hatırlamıyorsam, sen kesin hatırlarsın, bir şeyler söylemiş miydi?

**

"fakıh baba" şimdi saadetten ayrılmış.... Ne güzel... Hayırlı olsun. Allah HAYIRLI çalışmalarında yardımcısı olsun.

Bu kadar.

AVATAR ile NİCK arasındaki farkı öğren sonra yaz:)

Ben sarı kırmız desem ne olurmuş?

sen niye BÜYÜK BİRADER demedin?