Fetullah Gülen Malikhanesinin Asansöründe 1 Saat Mahsur Kaldı

Dua Nur

Kıdemli Üye
Fetullah Gülen, Pensilvanya'daki malikanesinin asansöründe tam 1 saat mahsur kaldı, büyük panik yaşadı. Adamlarına "Bana suikast mı planladınız" diye bağırdı!

Fetullah Gülen, ABD'nin Pensilvanya kentindeki malikanesine kaçtı. Paralel örgütün lideri olarak gösterilen Gülen, 17-25 Aralık Darbe Planı ortaya çıkınca amacına ulaşamadı. Üstüne bir de asansörde kalınca çileden çıktı! Milli Güvenlik Konseyi'nin son toplantısında "Kırmızı Kitaba" giren Gülen, malikanesinde büyük panik yaşadı.

HALATLAR DOLANMIŞ!

Gülen için Pensilvanya'daki malikanesine iki özel asansör yapıldı. Gülen geçtiğimiz günlerde de iki adamı ile malikanenin üst katına çıkmak için asansörü kullandı. Ancak bu sırada asansör aniden durdu. Gülen ve iki adamı asansörde mahsur kaldı. Durum, malikane çalışanlarına iletildi.

Ancak aradan 1 saat geçmesine rağmen Gülen, asansörden inemedi. Bunun üzerine Gülen panikledi. Kapalı alan fobisi bulunan Gülen, öfkelendi. Hem yanındaki iki adamına hem de malikanede bulunanlara bağırdı. "Buradan nasıl çıkamıyoruz. Neden asansör aniden durdu. Yoksa bana suikast mı planladınız" diye bağırarak adamlarını topa tuttu. Gülen kısa bir şok yaşarken asansörün halat dolanması yüzünden arızalandığı öğrenildi.

http://www.haber10.com/haber/614714/#.VUm6A47tmko

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın Dua Nur eminim bu habere çok sevinmiştir.

Birazdan bu konu ile ilgili bir sürü twit ekler.

Greg-Kinnear-confused-applause.gif

Mugalata

Kıdemli Üye
Tesettürlü kız ve şortlu adamın asansörde kaldığı bir video paylaşılmıştı geçenlerde. O video kurguydu ve kız peçesini yırtıp yaralı adamın yarasını sarıyordu.

Bu gerçeğinde ise Gülen hoca sükunetini çabucak yırtıp içindeki şiddeti açığa vurmuş. 1 saat dayanamamış. :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Bindiğim asansörün halatı koptu 12. kattan hızla düşerken bağırmadım bile ayetel kürsi okudum zemin kata çakılmadan asansör durdu. Asansör bekleyenler sitenin asansör görevlisine haber verdiler, geldi hemen, hayret etti nasıl durmuş diye. O an içimde duracak diye bir his oluşmuştu. Artık asansöre binerken dualarımı okuyorum.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Geçen yakinimle asansörde kaldık.

Onda da bu kapalı yer korkusu varımış, durduk yere nefesi darlandı falan filan.

Sonra başladı ağlamaya, basbas bağırmaya.

Çıkınca dedim, yumuşak minderlerde oturup, arkaya yaslanarak, önünde çay ile müslümanlıktan dem vurmak kolay efendi, yiğid isen asansörde kalınca sukün olacan.

Haksız mıyım ağalar ?

Kaptan

Mecra Yazarı

Çıkınca dedim, yumuşak minderlerde oturup, arkaya yaslanarak, önünde çay ile müslümanlıktan dem vurmak kolay efendi, yiğid isen asansörde kalınca sukün olacan.

Haksız mıyım ağalar ?

yetis ya menzil deseydiniz de mekan biraz genisleseydi ya

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bindiğim asansörün halatı koptu 12. kattan hızla düşerken bağırmadım bile ayetel kürsi okudum zemin kata çakılmadan asansör durdu. Asansör bekleyenler sitenin asansör görevlisine haber verdiler, geldi hemen, hayret etti nasıl durmuş diye. O an içimde duracak diye bir his oluşmuştu. Artık asansöre binerken dualarımı okuyorum.

Muhterem hakkını helal et, benden yanı helal olsun.

Yine kopar mopar, görüşemeyebiliriz :)

Dua Nur

Kıdemli Üye

Haksız mıyım ağalar ?

Aynen, aklının başından gitmesine izin vermemek lazım. En dar zamanlarda belli oluyor bu durum.

Kaptan

Mecra Yazarı

bir ayetel kursi okudun ve asasör zemine cakilmadan durdu ha :)

keramet bu keramet

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
:) yuh sana, korkak tavuk

bir asansör icin adami rahatsiz ediyorsunuz
la siz nasil cihada cikacaksiniz

Biz zaten büyük cihad ile iştigaliz.

Hayır, bu korkaklık değil, acziyetin itirafıdır.

Rabbül Alemin'in herşeye Kâdir olduğunu bilmendir.

Mengene arasında sıksalarda unutmadım Seni Ya Rabbi diyebilmektir.

Cihad mı dedin :)

Şeyh Ahmet Yasin'in duaları, Şeyh Şenkıti'nin nasihatleriyle çıkarız, merak buyurma

Dua Nur

Kıdemli Üye
yetis ya menzil deseydiniz de mekan biraz genisleseydi ya

Issız bir dağın başında arabam birden durdu. Akşam yaklaşıyordu. Eşim arabanın sağına soluna bakarken 7 ayetel kürsi okuyup EY ALLAH'IN KULLARI YARDIM EDİN dedim. Karşıdan bir araba geldi. Adam arabadan inip hiç konuşmadan direksiyona oturdu arabayı çalıştırıp eşime bin işareti yaptı. Biz gözden kaybolana kadar arkamızdan baktı.

Birde dualar kabul olduğunda bu nasıl oldu, şöylemi oldu böyle oldu muhabbetleri yamadan işine bakmak lazım.

Allah'ın yardımı her yerde.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Haber doğru mu değil mi tartışılır

Orası ayrı da

Harbiden doğruysa Efendimiz (sav) gelmemiş mi yav ?

Enterasan
:))))))))

Hızır avni'nin cinleri var diyordu zükarneyn isimli kişi forumda:)))))

Hocanıza faydası yoksa ne işe yarar bu varlıklar:))))))

Kaptan

Mecra Yazarı
tabi tabi bilmez miyim, sizinkisi buyuk cihad

Dua Nur

Kıdemli Üye
bir ayetel kursi okudun ve asasör zemine cakilmadan durdu ha :)

keramet bu keramet

Bana göre keramet değil. Din konusunda en vurdum duymaz olduğum yıllarda oldu bu. Bir gazeteden okumuştum ayetel kürsinin faziletlerini bunu ve ayetel kürsiyi yeni ezberlemiştim.

Mugalata

Kıdemli Üye
Issız bir dağın başında arabam birden durdu. Akşam yaklaşıyordu. Eşim arabanın sağına soluna bakarken 7 ayetel kürsi okuyup EY ALLAH'IN KULLARI YARDIM EDİN dedim. Karşıdan bir araba geldi. Adam arabadan inip hiç konuşmadan direksiyona oturdu arabayı çalıştırıp eşime bin işareti yaptı. Biz gözden kaybolana kadar arkamızdan baktı.

Birde dualar kabul olduğunda bu nasıl oldu, şöylemi oldu böyle oldu muhabbetleri yamadan işine bakmak lazım.

Allah'ın yardımı her yerde.

çok ilginç! az önce ben bir yerde şunları okudum ve üzerine senin bu yazdıkların geldi:

BÜYÜ/ MAJİve NAZAR ÜZERİNE Bugün sizlerle Büyü ve Nazar hakkındaki bilgilerimi, inançlarımı paylaşmak istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki bu konu kişisel inanışla yakından alakalı olup, bir bakıma herkes kendi doğrusunu oluşturmaktadır. Bu nedenle yazacaklarımla hem fikir olunması zorunlu değildir.

Önce “Büyü” ve “Nazar” deyince ne anlamalıyız ve bunlar nasıl bir mekanizma ile görevlerini yerine getirirler, açıklamakta fayda görüyorum.

Büyü ve Nazar, özünde aynı olup, Fizik evren ve üzerindeki varlıklar üzerinde etkileri olan bir enerjisel faaliyettir.
Diğer yandan “Enerji, iş yapabilme kabiliyetidir” ve pek çoğumuzun kabul ettiği gibi, evrende her şey ya doğrudan doğruya enerjinin bir çeşididir veya enerjiyi yönlendiren bir şeydir. Ki bence, bu şey de yine enerjiden başka bir şey olamaz.
Bu tanımlamalardan yola çıkarak, düşüncelerimizin de bir iş yapabilme kabiliyeti olduğunu ve dolayısıyla bir enerjisel değeri olduğunu, söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle,
“Evren ve üzerindeki varlıklar üzerinde değişimler meydana getiren ve uygulayıcısı tarafından bilerek/isteyerek oluşturulan her düşünme, hayal kurma, imgeleme faaliyeti, bir Büyücülük faaliyetidir", diyebiliriz.

Nazar’ı, Büyü’den ayıran özellik ise, büyüde, enerjiyi kullanan birey, bunu niyetli/amaçlı/bilinçli olarak yaparken, Nazar’ı değen kişi her zaman niyetli/amaçlı/bilinçli değildir. Hatta bazen farkında bile olmayabilir.
Spritüel literatürde, enerji çalışmalarına “Maji uygulamaları” ve bunları yapanlara da “Majisyen” denir.

Diğer yandan Evrendeki her türlü düşünsel, sözel ve eylemsel faaliyet, bir enerjisel faaliyettir.
Düşüncelerimizi hiçbir zaman durduramadığımız (ancak yavaşlatabiliriz) için de Evrene devamlı olarak enerji yaymaktayız. Bu durumda hiç birimiz Majisyen/Büyücü olmaktan kurtulamayız.

Görüldüğü üzere bu tanım son derece geniş kapsamlıdır ve pek çoğumuzun da tepkisini çekebilir. Çünkü halk arasındaki “Büyü” ve “Büyücü” adlandırmaları, genellikle, enerjileri kötülük amaçlı kullananlar için söylenilmektedir.

Ancak şunu unutmamalıyız ki her Maji faaliyeti her zaman kötü amaçlı olmayabilir. Örneğin Hıdrellez’de sahip olmayı istediğimiz araba/ev gibi nesnelerin resmini bir kağıda çizip, sonra da bir gül ağacına bağlamamız gayet masum bir büyü/maji faaliyetidir. Bu durumda, “Allah Kalbe nazar eder” sözünü hatırlamamızda yarar vardır. Majisyenlikte/Büyücülükte, amaç/niyet son derece önemlidir.

İşte bu nedenle “Ak Büyü ve Kara Büyü” tanımlamaları ortaya çıkmıştır. Örneğin, bir sevgili, bir eş, bir ev isteyebiliriz ve bunu istemekte bir sakınca da yoktur. Ancak Ayşe, Ahmet… vb. belli bir kişi benim eşim/sevgilim olsun veya Mehmet’in evine sahip olayım gibi bir imgeleme yapmak veya bir büyücüye gidip bu amaçla bazı majik uygulamalar talep etmek “Kara Büyü”dür ve evrensel yasalara aykırıdır. Bunun yerine sadece bir eş, bir sevgili, bir ev..vb. istemek, onun kim/hangisi olacağını Allah’a, veya neye inanıyorsak ona bırakmak ise “Ak Büyü”dür ve Evrensel yasalara aykırı bir yönü yoktur. Ancak yine de bizi tekamüle ettirecek gerçek ihtiyaçlarımızı istemenin daha uygundur.

Ayrıca, amaçlı olmasa dahi, farkında olmadığımız düşünceler ile kendimiz ve diğer varlıklar üzerinde değişimlere yol açabiliriz. (Ki bu tür düşüncelerin bir kısmı, yukarıda açıklanan Nazar değmesine yol açmaktadır) Bu sebeple düşünce, söz ve eylemlerimizin, nelere sebep olabileceğinin bilincinde olarak, devamlı bir düşünce farkındalığı ve sorumluluğu içinde olmamız çok önemlidir.

Determinizm/Belirlenimcilik ilkesi, (Ne ekersen onu biçersin" yasası da derler) Mantal/düşünsel planda da geçerlidir. Eğer mantal planda da olsa, dürüst, ve bütünün hayrına düşünceler içinde olmazsak, oluşturduğumuz sebeplerle, hem kendimize hem de Evrene zarar vermemiz kaçınılmazdır. O halde hiç değilse farkına vardığımız düşünce ve hayallerimizde, başkalarının da iyiliğini istemeli ve onların özgür iradelerine saygı göstermeyi ilke edinmeliyiz.