FETULAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ (FETÖ) hakkkında....

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
BiK21NTIUAAmeXD.jpg

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
"Yargıda cemaat üyesi 3500 savcı ve hakim var"

yargıdaki toplam hakim savcı sayısı aşağıdadır. doğruysa dehşet bir durum var...
HAKİM 5721
SAVCI 4396
TOPLAM 10117

A Haber'de Sevilay Yükselir yönetiminde yayınlanan 'Yüzde Yüz Siyaset' programının dün akşamki konuğu Aralık operasyonları sürecinde 'Darbe' vurgusu yapan ve geçtiğimiz günlerde Edirne'ye sürgün edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir'di. Suskunluğunu ilk kez A Haber ekranlarında bozan Demir, 'Yargıdaki paralel yapılanma'yla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"O DOSYA BANA DEVREDİLDİ"

Dosya benden önce gelmiş bir dosya. Ben gittiğim zaman benden önceki savcıdan bana devredilen bir dosyadır. 4 savcı yanlışlık yapmış bana gelinceye kadar. Uzlaştırma bürolarının dosyaları basit suçlardır. Hakaret, tehdit, basit yaralama gibi. Bir milletvekili dosyasının geleceğini çok düşünmeyiz. Rutin dosyalarda olduğu gibi bu dosyaya da not bırakmıştım. Şikayetçi ve şüpheli davet demiştim. Uzlaştırma bürosudur orası. Şikayetçi ve şüpheli geldiği zaman bu iki şahsa sorarız: Uzlaşmayı kabul ediyor musunuz?

"ANADOLU İNSANI 'SEHVEN'İN ÜZERİNE GİTMEZ"

1700 dosyanın ikişer tarafı olsa 3400 eder. Hatırlamak çok zor. Aslında Kılıçdaroğlu'nu da hatırlamazdım ben. Kendisi medyaya vermeseydi. Davetiyeyi bir de Ankara'ya çıkarmışız. İstanbul dışına usulde çıkmaz. Bilerek yapsaydık Ankara'ya talimat yazardık. Medyada yer alınca böyle bir davetiyenin gönderildiğini başsavcıyla inceledik. Sehven çıkardık. Kılıçdaroğlu'na resmi olarak sehven olduğu yazısını yazdık. Bu milletin seçtiği vekillere saygılıyız. Sehven Anadolu insanının kültüründe bir insan eylemden sonra 'sehven yaptım' dediğinde onun üzerine gidilmez, akan sular durur. Buna rağmen beni HSYK'ya şikayet ettiler.

"OĞLUM AĞLAYARAK 'SEN NE YAPTIN Kİ BABA?' DEDİ"

Akşam eve döndüm, eve döndüğümdeki manzara şu: Sayın Kılıçdaroğlu'nu TV'den ailem izlemiş, bana 10 dakika hakaret etmiş. Bu arada da HSYK 1. Dairesi geçici de olsa beni Edirne'ye aynı gün sürmüş. Eve gittiğim de hanım bir taraftan ağlıyor, çocuklarım başka taraftan ağlıyor. O soru önemli bir sorudur: Baba sen ne yaptın ki böyle bir muameleye maruz kalıyorsun? Vatanı mı sattın? İhanet mi ettin? MİT'in TIR'larını mı aradın? Bu hükümete darbe teşebbüsünde mi bulundun, sen ne yaptın ki seni Edirne'ye sürüyorlar? Bir babanın 26 yıllık cumhuriyet savcısı olan bir babanın böyle bir soruya muhatap olması çok acıdır, hiç hoş değildir. Ben şeref ve şanla 26 yıl Cumhuriyet Savcılığı yapmış bir insanım.

"EDİRNE'DE GÖREV YAPMAK BİR ŞEREFTİR"

Edirne'de göreve başladım. Biz milletimizin emrindeyiz. Vatanın her karış toprağı bizim için kutsaldır. Eğer bizi Edirne'ye sürenler öyle görmeseler de Edirne'de görev yapmak bizim için şereftir.

"CEMAAT ÜYESİ 3500 HAKİM VE SAVCI VAR"

Anladığım kadarıyla İbrahim Okur isimli şahıs HSYK 1. Daire başkanı olan şahıs, Teoman Gökçe'nin benim yetki kararıma muhalefet etmesinden yola çıkarak benim hakkımda karalamak için paralelci yakıştırması yapmış. Anladığım bu. Teoman Gökçe'yi tanımıyorum, o da beni tanımaz. İbrahim Okur'u tanırım. 1996'dan bu yana Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığından başlayıp genel müdürlük yapıp, personelden sorumlu müsteşar yardımcılığı yaptığı için tanırım. Teoman Gökçe'nin ne olduğunu bilmiyorum. Ama İbrahim Okur, Teoman Gökçe'nin ne olduğunu çok iyi biliyor. Nesibe Özer'in de ne olduğunu ben bilmiyorum onu da İbrahim Okur biliyor. Yargıda bir paralel yapı var. Yargı camiasında bir cemaate mensup yaklaşık 3000-3500 civarında hakim ve savcı olduğu söyleniyor. 3500 kişinin yargıya alınmasını sağlayan en büyük güç ve etken İbrahim Okur'dur. Bunu herkes bilir.