FETÖ Paraya Boğduğu ABD’li Vekilleri Fino Gibi Gezdiriyor : Türkiye'ye Getirdiler

Dua Nur

Kıdemli Üye
FETÖ Paraya Boğduğu ABD’li Vekilleri Fino Gibi Gezdiriyor : Türkiye'ye Getirdiler

0qjg89.jpg

ABD’de sponsor oldukları ödülün Fetullah Gülen’e verilmesini sağlayarak alay konusu olan Paralel örgüt yine bir skandala imza attı. Seçim sürecinde maddi destek sağladıkları belgelenen milletvekillerini Türkiye’ye getirip tutuklu Paralel örgüt üyelerini ziyaret ettirerek yeni bir skandala imza attılar.

Paralel ihanet sınır tanımıyor. ABD’de sponsor oldukları ödülün Fetullah Gülen’e verilmesini sağlayarak alay konusu olan Paralel örgüt yine bir skandala imza attı.

74 SENATÖRE PARAYLA TÜRKİYE ALEYHİNDE BİLDİRİ YAYINLATTILAR

Seçim sürecinde maddi destek sağladıkları belgelenen milletvekillerini Türkiye’ye getirerek tutuklu Paralel örgüt üyelerini ziyaret ettirerek yeni bir skandala imza attılar. Daha önce de paraya boğdukları 74 senatörün Türkiye aleyhinde bildiri yayınlamalarını sağlayarak bir ihanete imza atmışlardı.

ERMENİ DİASPORA: “BİZ SİZİN KADAR HAİN DEĞİLİZ!”

ABD’de Ermeni Diasporayı da ziyaret ederek Türkiye aleyhinde faaliyet göstermeleri için teşvik eden Paralel Suç Örgütü, Türkiyeli Ermeniler tarafından “Biz sizin kadar radikal değiliz, neden bu kadar Türkiye’ye düşmansınız” cevabını alarak hayal kırıklığına uğramıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından açıklanan bu görüşme büyük tepki uyandırmıştı.

GİTTİKLERİ HER ÜLKEDE TÜRKİYE ALEYHİNDE ÇALIŞIYORLAR

Faaliyet gösterdikleri her ülkede Türkiye düşmanlığı yaptıkları büyükelçilik kayıtlarına geçen Paralel Suç Örgütü her gün yeni bir ihanete imza atıyor.

SPONSOR OLDUKLARI SENATÖRLER TÜRKİYE’DE

ABD’li kongre üyelerini paraya boğan Paralel yapıya destek için ABD’li 3 vekil, dün İstanbul’a geldi. New York’lu miletvekilleri Joseph S. Saladino, Joseph C. Borelli ve Vincent M. Ignizio da dün Türkiye’ye gelerek Hidayet Karaca ile Mehmet Baransu’yu ziyaret etmek istedi.

ADALET BAKANLIĞI ŞOVA İZİN VERMEDİ

Silivri’de tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve gazeteci Mehmet Baransu ile görüşmek için ABD’li vekiller izin almaya çalıştı. Görüşmelerine müsaade edilmeyen 3 vekil üzüntülerini dile getirdi. ABD’den Türkiye’ye neden geldiniz sorusuna “tutuklu polis ve gazetecilerin durumunu öğrenmeye geldik. ” cevabını verirken yanlarındaki Paralel örgüte yakın gazeteciler, avukatlar, STK’cılar dikkat çekti.

HİDAYET KARACA’YI ÇOK MERAK ETMİŞLER!

Silivri Cezaevi önünde basın açıklaması yapan vekiller, ABD halkının Türkiye’de basın mensuplarının neden tutuklu olduğunu öğrenmek istediklerini söyledi.

GELME NEDENLERİNE KİMSEYİ İNANDIRAMADILAR!

Joseph S.Saladino, “Bugün buradayız, çünkü New York eyaleti Amerika’daki en yoğun Türk nüfusunun yaşadığı eyalet. Gelme nedenimiz, Hidayet Karaca’nın neden tutuklu olduğunu anlamaya yönelik ve bunu gidip New York’taki meslektaşlarımızla paylaşmaktı” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU

Himmet paralarını yurtdışında ihanet için harcayan Paralel Suç Örgütü paraya boğdukları ABD’li vekilleri Türkiye’ye getirerek kamuoyu oluşturmaya çalışması sosyal medyada alay konusu oldu.

http://www.medyagundem.com/fetonun-paraya-bogdugu-abdli-vekiller-komedi-gerekceyle-turkiyede/

can feda

Profesör
Senatörleri para ile Türkiye'ye getirmek...Buna bırakın cemaati...kimsenin gücü yetmez...

Haber içerik olarak sıfır...ancak vardır cemaatin bir işi bunda da...bakalım çıkar yakında...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hadi 5-6 kişi hadi 10 kişi diyelim ama 74 tane senatör'ü para ile Türkiye'ye getirmek...Buna bırakın cemaati...kimsenin gücü yetmez...

Haber içerik olarak sıfır...ancak vardır cemaatin bir işi bunda da...bakalım çıkar yakında...
74 SENATÖRE PARAYLA TÜRKİYE ALEYHİNDE BİLDİRİ YAYINLATTILAR diyor :)74 senatörün Türkiye ye getirilmesinden bahsetmiyor.!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

ABD’de sponsor oldukları ödülün Fetullah Gülen’e verilmesini sağlayarak alay konusu olan Paralel örgüt yine bir skandala imza attı.
Seçim sürecinde maddi destek sağladıkları belgelenen milletvekillerini Türkiye’ye getirip tutuklu Paralel örgüt üyelerini ziyaret ettirerek yeni bir skandala imza attılar.

74 SENATÖRE PARAYLA TÜRKİYE ALEYHİNDE BİLDİRİ YAYINLATTILAR diyor :)74 senatörün Türkiye ye getirilmesinden bahsetmiyor.!!!

.............................

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hacı harbi sen okuduğunu anlamıyorsun ,ozan ceyhun a döndürecen bu işi:)gelen 3 vekilden bahsediyor ben 74 vekilden bahsediyorum :)

yok yav ben okuduğumu anlıyorum da senin haberi, konuyu çorba etmene müsaate etmemek için yazdım onları:)

74 değil de 3 vekil olsun, türkiyeye GETİRİLDİ deniyor mu haberde? deniyor.

Amerikalı vekillere PARA VERİP türkiyeye getirmek?

sence olabilir mi?

Akp vekilleri malum cemaatin bütün toplantılarına koşa koşa giderlerdi, başta tayyip erdoğan olmak üzere.

ONLARI DA MI PARA İLE GÖTÜRÜYORLARDI TOPLANTILARINA ?

hahahaha .)

KAFKAS

Kıdemli Üye
yok yav ben okuduğumu anlıyorum da senin haberi, konuyu çorba etmene müsaate etmemek için yazdım onları:)

74 değil de 3 vekil olsun, türkiyeye GETİRİLDİ deniyor mu haberde? deniyor.

Amerikalı vekillere PARA VERİP türkiyeye getirmek?

sence olabilir mi?

Akp vekilleri malum cemaatin bütün toplantılarına koşa koşa giderlerdi, başta tayyip erdoğan olmak üzere.

ONLARI DA MI PARA İLE GÖTÜRÜYORLARDI TOPLANTILARINA ?

hahahaha .)
Yav he he dediğin gibi olsun ufak at civciler ortalarda dolaşıyor ,çorbaya ne gerek var,sen varken:)

Nasıl olsa uluslararası sularda otorite İsrail in en hayırlı hizmet kurumlarıyla beraber aynı yolda yürüyorsunuz:)

can feda

Profesör
Yav he he dediğin gibi olsun ufak at civciler ortalarda dolaşıyor ,çorbaya ne gerek var,sen varken:)

Nasıl olsa uluslararası sularda otorite İsrail in en hayırlı hizmet kurumlarıyla beraber aynı yolda yürüyorsunuz:)

Kardeş...Allah rızası için bu konuda düşünceni merak ediyorum...
Gülen otorite dedi(yanlış yaptı bana göre) savunulmaz bu bence...neyse adamın icraat gücü yok...sözü var...söz etti...tüm sosyal medya da her yerde...yerin dibine sokuldu...

Bak ama icraat gücü olan...yaptığı icraatler israil'e ister bilerek ister bilmeyerek fayda sağlayacak akp hükümeti;
-%25 vergi avantajı sağladı israil'e
-mavi marmara'dan sonra israil ile ihracat ve ithalat artmaya devam etti.
-kürt petrolü bizim üzerimizden israil'e satıldı.
---siyasilerin icraate yansımayan sözlerinden bahsetmiyorum---

Bunlara neden tek laf edilmiyor???Bak İsrail fayda sağlıyor bunlarda...hemde bizim elimizle...neden???

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kardeş...Allah rızası için bu konuda düşünceni merak ediyorum...
Gülen otorite dedi(yanlış yaptı bana göre) savunulmaz bu bence...neyse adamın icraat gücü yok...sözü var...söz etti...tüm sosyal medya da her yerde...yerin dibine sokuldu...

Bak ama icraat gücü olan...yaptığı icraatler israil'e ister bilerek ister bilmeyerek fayda sağlayacak akp hükümeti;
-%25 vergi avantajı sağladı israil'e
-mavi marmara'dan sonra israil ile ihracat ve ithalat artmaya devam etti.
-kürt petrolü bizim üzerimizden israil'e satıldı.
---siyasilerin icraate yansımayan sözlerinden bahsetmiyorum---

Bunlara neden tek laf edilmiyor???Bak İsrail fayda sağlıyor bunlarda...hemde bizim elimizle...neden???
Ticaret ile siyaseti birbirinden ayırmak lazım.Mesela bugün youtube,facebook,twitter yahudi şirketi değil mi?Bu forumda başlık açmadın mı.Bizim özgürlüğümüzün teminatı olarak görülmesi neticesinde bunların açılması ya da kapatılması veya engellenmesi mevzu yapılıyorsa burada problem var.Bunlar ticari şirket değil mi ,bizim üzerimizden para kazanmıyorlar mı?
Gel gelelim İsrail le yapılan ticarete bu mantıkla yürürsek ABD,RUSYA,İNGİLTERE,ALMANYA,FRANSA,İRAN v.s... her biri ile bu bağlamda benzeri durumlarda sıkıntılar yaşıyoruz, daha önce de bana bu soruyu sordun du?

http://www.ihvanforum.org/showthrea...ilyon-dolar-ödedi/page2&p=1555919#post1555919

can feda

Profesör
Ticaret ile siyaseti birbirinden ayırmak lazım.Mesela bugün youtube,facebook,twitter yahudi şirketi değil mi?Bu forumda başlık açmadın mı.Bizim özgürlüğümüzün teminatı olarak görülmesi neticesinde bunların açılması ya da kapatılması veya engellenmesi mevzu yapılıyorsa burada problem var.Bunlar ticari şirket değil mi ,bizim üzerimizden para kazanmıyorlar mı?
Gel gelelim İsrail le yapılan ticarete bu mantıkla yürürsek ABD,RUSYA,İNGİLTERE,ALMANYA,FRANSA,İRAN v.s... her biri ile bu bağlamda benzeri durumlarda sıkıntılar yaşıyoruz, daha önce de bana bu soruyu sordun du?

Ama bakın ub sitelerde yada genel manada internet bağlamında bakarsak bir nevi zorunluluk hali var...ama ticarette öyle değil ki...biz neden durduk yere %25 vergi indirimi yapıyoruz İsrail'e???
yada dünya da bir tek israil'de olan bir hammadde...ne biliyim gıda maddesi...ne biliyim bir teknoloji olur...o zaman zaruret hali doğar...o zaman anlarım...peki neden arttırıyoruz biz ticareti??? Bu adamlar 9 insanımızı şehit etmediler mi...ettiler...madem yaptırım gücümüz yok...o zaman elimizde olanlardan neden yaptırım uygulamıyoruz???

Senin verdiğin örneklerde haklılık payı var...oda şöyle ki müslüman alemi anlamında bakarsak...bunlar bize düşman...ama ülke olarak Türkiye olarak bakarsak...Almanlar bizim 9 insanımızı şehit etmediler misal...Bu ülkeler ile aynı kefede mi İsrail...?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ama bakın ub sitelerde yada genel manada internet bağlamında bakarsak bir nevi zorunluluk hali var...ama ticarette öyle değil ki...biz neden durduk yere %25 vergi indirimi yapıyoruz İsrail'e???
yada dünya da bir tek israil'de olan bir hammadde...ne biliyim gıda maddesi...ne biliyim bir teknoloji olur...o zaman zaruret hali doğar...o zaman anlarım...peki neden arttırıyoruz biz ticareti??? Bu adamlar 9 insanımızı şehit etmediler mi...ettiler...madem yaptırım gücümüz yok...o zaman elimizde olanlardan neden yaptırım uygulamıyoruz???

Senin verdiğin örneklerde haklılık payı var...oda şöyle ki müslüman alemi anlamında bakarsak...bunlar bize düşman...ama ülke olarak Türkiye olarak bakarsak...Almanlar bizim 9 insanımızı şehit etmediler misal...Bu ülkeler ile aynı kefede mi İsrail...?
daha önce bu konu hakkında konuştuk
http://www.ihvanforum.org/showthread...19#post1555919

can feda

Profesör

KAFKAS

Kıdemli Üye

Şimdi sadece en son satıra örnek olarak cevap vermek istiyorum ALmanlar pkk ya destek olarak binlerce insanın ölmesine neden oldular. Sadece adamın çıkıp hangi ülkenin pasoportuysa eline silah alıp sadece ateş etmesine gerek var mı?

Yani bir ülke direkt anlamda bir olayın içinde olmayabilir,dolaylı yollardan müdahale edebilir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
doğrudur başta hatırlamadım...ama o zamanda tatmin olmamıştım...şimdi de...biz durduk yere bayram değil seyran değil neden israil'e %25 vergi kıyağı yapıyoruz...burası yatmıyor mantığıma...

Ticaret desek bile...artmasın ticaret israil ile ya...ne olur...batar mı ülke...yıkılır mı...hayır asla... o zaman neden...
Mesela Ermeniler le ticaret yapmayalım hocalı katliamı,Yunanistan la ticaret yapmayalım eokacılar keza rumlar da aynı kefede ,ruslar,ingilizler ,abd ırakta vaziyeti ortada ,guantanamo v.s...

can feda

Profesör
Mesela Ermeniler le ticaret yapmayalım hocalı katliamı,Yunanistan la ticaret yapmayalım eokacılar keza rumlar da aynı kefede ,ruslar,ingilizler ,abd ırakta vaziyeti ortada ,guantanamo v.s...

Bakın zorunluluk hasıl olmasını ayrı tutuyorum...misal doğalgaz anlamında...doğalgaz çıkan ülkeler belli...etrafımızda satın alabileceğimiz ülkeler belli...olmazsa millet kış aylarında ısınamaz vs...

ama ermeniler böyle mi...biz onlarla ticaret yapmasak ne olur ki...onlara muhtaç olduğumuz bir ithalat maddesi var mı...yada keza yunanistan...yada rumlar...benim nüansım zorunluluk halinin hasıl olması...

durduk yerede %25 indirim yapmayalım be mübarek...kaç geçti 9 kişinin şehit edilmesinin üzerinden de unuttuk...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bakın zorunluluk hasıl olmasını ayrı tutuyorum...misal doğalgaz anlamında...doğalgaz çıkan ülkeler belli...etrafımızda satın alabileceğimiz ülkeler belli...olmazsa millet kış aylarında ısınamaz vs...

ama ermeniler böyle mi...biz onlarla ticaret yapmasak ne olur ki...onlara muhtaç olduğumuz bir ithalat maddesi var mı...yada keza yunanistan...yada rumlar...benim nüansım zorunluluk halinin hasıl olması...

durduk yerede %25 indirim yapmayalım be mübarek...kaç geçti 9 kişinin şehit edilmesinin üzerinden de unuttuk...
Bir önce ki mesajda düzenleme yaptım.

quote_icon.png
can feda Nickli Üyeden Alıntı
Meseleye neden sürekli onlarla da yapmayalım...bunlarlada yapmayalım diye cevap verdiğinizi anlamadım...
Ticarette tek ülke tekeline kalmamak için...çeşitlendirmek gerekir...misal doğalgaz...biz azerbaycandan...irandan...rusyadan...nijeryadan gaz alıyoruz...bu şekilde...israil ile yapılan ticaretin içeriğine bakılır...dünyada sadece israil'de varsa...o emtianın ticaretine devam edersiniz...ama başka ülkelerde var aynı madde israil de var...o madde bazında ticareti azaltırsınız...BEN DİREKT TİCARETİ KESİN DEMİYORUM...OLMAZSA OLMAZ MADDE VARSA DEVAM EDİLİR...

1)OECD üyeliğini vererek israil'in uluslararası planda kamuoyunda daha fazla görünmesine katkı yapıldı mı? EVET...bunun ticaret ile ilgisi var mı? HAYIR.
2) Neden İsrail'e %25 vergi kıyağı yapıldı...???

Mitinglerde laf ediliyor...filistin atkısı takılıp şov yapılıyor...davos'ta içerde peres'e tepki gösterdi...hepimiz sevindik buna...ama hemen dışarda ne dedi...'tabi benim burada tepkim moderatör'e olmuştur ' dedi...geri adım attı...

SÖYLENİLEN SÖZLER İLE İCRAATLER...BARİZ ŞEKİLDE ÇELİŞİYOR...İNSANLAR BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYOR...

Bir kere konu başlığını örtülü ödenek kapsamında değerlendirmek lazım lakin verdiğiniz örnekler açık olarak yapılan ticaret kapsamında değerlendiriyorum ,daha önceki mesajınızda ticaretin arttırıldığından bahsettiniz.

Ama başka ülkelerde var aynı madde israil de var...o madde bazında ticareti azaltırsınız..
Başka ülkelerde aynı madde olsa bile İsrail fiyat olarak bana avantajlı geliyorsa a,b,c madde ticarete konu olsun hem ulaşım hem fiyat neden o avantajımı ülke olarak kullanmayayım?oecd ve vergi örneklerinizi hala doğru bulmuyorum!

Oecd üyeliğini İsrail in kamuoyunda görünmesine katkı olarak basite indirgemek arkasındaki ABD yi görmemek olur!
bunun ticaret ile ilgisi var mı? HAYIR.!!!Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü bazen de İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı
http://tr.wikipedia.org/wiki/OECD

Ticaret ilgisine hayır derseniz bana söyleyecek bir şey kalmıyor kusura bakmayın!

Şimdi bunlar birbirleriyle ticaret yaparken ,kara kaş,kara gözlerine aşık oldukları ve birbirlerine dost oldukları için mi ticaret yapıyor?Medya önlerinde birbirlerine giydirmiyorlar mı?Ama her biri kendi çıkarları için harıl harıl lobi yapıyor.

DÜNYA ÜZERİNDE ÜLKELERİN BİRBİRLERİYLE YAPTIĞI TİCARETİNİ VE HER ÜLKENİN BİRBİRLERİ İLE ALAKALI SÖYLEMLERİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM ZAMAN SADECE BENİM ÜLKEMİ ÇELİŞKİYE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞMAK BANA PEK MANTIKLI GELMİYOR.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

hah ben de niye geç kaldı bu beni paralel ilan etmede diyordum:)

Madem israilden bahsettin o zaman vra mısın?

Ben şunu yazıyorum:

İsraile OTORİTE diyenin boyu devrilsin birrrrr!

İsraille diplomatik ilişkileri kesmeyenlerin boyu devrilsin ikiii!

İsrail ile ticareti devam ettirenlerin boyu devrilsin üççççç!

Sen de imza atabiir misin?

:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
hah ben de niye geç kaldı bu beni paralel ilan etmede diyordum:)

Madem israilden bahsettin o zaman vra mısın?

Ben şunu yazıyorum:

İsraile OTORİTE diyenin boyu devrilsin birrrrr!

İsraille diplomatik ilişkileri kesmeyenlerin boyu devrilsin ikiii!

İsrail ile ticareti devam ettirenlerin boyu devrilsin üççççç!

Sen de imza atabiir misin?

:)
Ozan ceyhun da yaptığın gibi hamaset yapıyorsun:)
Siyaset ve ticaretten anlamadığın belli oldu:)En yakın tribünde amigoluk yapabilirsin:)
Senin ipinle kuyuya insek ,diplomat gönderecek ,ticaret yapacak ülke kalmazdı:)Bir ülke ile ticari ve siyasi ilişkileri sürdürmek için uluslararası sularda otorite olarak görülen ülkenin en hayırlı hizmet kurumlarıyla aynı yolda yürümeye gerek yok:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ozan ceyhun da yaptığın gibi hamaset yapıyorsun:)
Siyaset ve ticaretten anlamadığın belli oldu:)En yakın tribünde amigoluk yapabilirsin:)
Senin ipinle kuyuya insek ,diplomat gönderecek ,ticaret yapacak ülke kalmazdı
:)Bir ülke ile ticari ve siyasi ilişkileri sürdürmek için uluslararası sularda otorite olarak görülen ülkenin en hayırlı hizmet kurumlarıyla aynı yolda yürümeye gerek yok:)

Doğru söylüyorsun, ben ticaretten anlamam, anlasaydım BENİM DE 3-4 TANE GEMİCİĞİM OLURDU!!!!

Doğru söylüyorsun ben TİCARETTEN anlamam!

MÜSLÜMAN KANI döken şerrefsizlerle ticaret yapılmasını anlamıyorum!

SİZ ANLARSINIZ!

Sizin için her şey PARA demek ki, TİCARET demek ki!

O zaman gülene otorite dediği için sahte tepkiler vermeyin! O OTORİTE diyor sen TİCARET diyorsun.

MÜSLÜMAN KANINI SATAN TACİRLER SİZİ!

ADAM GİBİ davranın!

Pardon gene ADAM GİBİ dedim, kusura bakmayın sizin ADAM GİBİ lafından gocunduğunuzu unutmuşum!