Fethullah Gülen'in namazda etrafına bakanlar için söyledikleri !

mavikuş

Profesör
hocayı hiç böyle dellenmiş görmemiştim.genelde ağlardı hep ama.

alı

Yeni
birde inançta etrafına bakanlar var. Ona kafir buna müşrik bir başkasına mürted diyenler... bunlar namazda etrafına bakmıyorlar, ama inanç noktasında herkese sövüyorlar. Hoca bunlar hakkında ne düşünüyor merak ettim doğrusu...

Hakperest

Kıdemli Üye
namazda etrafına bakmak mekruhtur sadece
geriye kalan Allah cc karşı saygısızlıktır

Allah'a cc namus izafe etmek gibi tabir kullanmak ta ne demek oluyor.
Aklıma kötü şeyler geliyor.

alı

Yeni
namazda etrafına bakmak mekruhtur sadecegeriye kalan Allah cc karşı saygısızlıktırAllah'a cc namus izafe etmek gibi tabir kullanmak ta ne demek oluyor.Aklıma kötü şeyler geliyor.
Bu Allah ı cisimleştirmektir(haşa). Ama Papa ya "Rabbin kulu" başlığıyla mektup yazan hoca dan böyle birşey ilginç gelmiyor doğrusu.( "Rabbin kulu" tanımını bir müslümana hitaben yazarsanız bu konuda hiçbir sıkıntı yoktur. Ancak Rabbin kulu tanımını katolik inanç önderine hitaben yazarsanız bu çok manidardır.)selametle...

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu Allah ı cisimleştirmektir(haşa). Ama Papa ya "Rabbin kulu" başlığıyla mektup yazan hoca dan böyle birşey ilginç gelmiyor doğrusu.( "Rabbin kulu" tanımını bir müslümana hitaben yazarsanız bu konuda hiçbir sıkıntı yoktur. Ancak Rabbin kulu tanımını katolik inanç önderine hitaben yazarsanız bu çok manidardır.)selametle...

baba tanrı oğul tanrı ya giden yolda, bilinç altına mesaj mı var?!
umarım ajandalarında böyle bir strateji yoktur

alı

Yeni

İnşallah böyle bir düşünce yoktur. Ancak görünen bir gerçek varki telkin yöntemini çok iyi kullanabiliyorlar.

Verda

Gales
Aşırı bi tepki vermiş..

Havas

Kısıtlı Erişim
insanları belli bir yaşdan sonra ,özeliklede yetmiş yaşdan sonra bir takım algısal ve ruhsal değişimler yaşıyabiliyor.unutkanlık,depresyon,aşırı duygusallık,çok basit olaylara çok afaki tepki v.b ,bir çok sorun..
hocanın buradaki gereksiz tepkisini yaşına vermek lazım diye düşünyorum..

ibrahimi

Has Uşak
Bazı konularda bazı insanların bam teline dokunursunuz. O bam teline dokunduğunuzda aşırı tepki vermiş olabilir. O yüzden bir video ile yargılamak bence doğru değil.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

güzel tespit. katılıyoruz.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
birde inançta etrafına bakanlar var. Ona kafir buna müşrik bir başkasına mürted diyenler... bunlar namazda etrafına bakmıyorlar, ama inanç noktasında herkese sövüyorlar. Hoca bunlar hakkında ne düşünüyor merak ettim doğrusu...

Bunun için Müslümanlara sövülmesi elbette çok yanlış birşeydir.Güzelce nasıl olduğu anlatılmalıdır.

namazda etrafına bakmak mekruhtur sadece
geriye kalan Allah cc karşı saygısızlıktır

Allah'a cc namus izafe etmek gibi tabir kullanmak ta ne demek oluyor.
Aklıma kötü şeyler geliyor.

Kardeşim namus deyince aklına kötü şeyler gelmesi aklından dolayıdır.Aklını , Kalbini namaz,zikir ve dua ile bol bol temizle (fakat huşu içerisinde yaparak) .Yanlış anlama bu sadece sana kardeşinden bir tavsiyedir.

Allahı cisimleştirmek değildir.Allah Kuran'ı Kerimde ''Allahın eli'' diyor.Ulema bu gibi ayetleri müteşabih kabul etmiştir.Müteahhir ulema bundan maksat Allahın lütfu,keremi,rahmeti,kudreti gibi manalar,te'viller yapmıştır.Lütfen Yorumlarınızı bir daha gözden geçirin.

Namazda huşulu olun diyen bir hocadan bunu çıkartan bir kişiye şunu tavsiye ederim.Önce kendimize bakalım.Hakikaten namazı güzel kılmaya çalışalım.

Ümmetin en faziletlisi Hz.Ebubekr(ra)'ın bu konudaki tavrını ve bu konudaki hadisleri okursanız Hocaya hak vereceksiniz.

Okyanus

Profesör
Eyvah yakalandın Hocam açığını buldular şimdi seni çiğ çiğ yiyecekler.

ilke

Paylaşımcı
Hain olduğu ortaya çıkanlar hakkında eskiden "hoca, efendi, bey ve hazret" gibi nitelendirmeleri taşıyan bütün mesajların ve konuların yok edilmesini talep ediyorum!
Gayrı herkese layık olduğu hitablar meydan bulmalı!

Hakperest

Kıdemli Üye
Hain olduğu ortaya çıkanlar hakkında eskiden "hoca, efendi, bey ve hazret" gibi nitelendirmeleri taşıyan bütün mesajların ve konuların yok edilmesini talep ediyorum!
Gayrı herkese layık olduğu hitablar meydan bulmalı!
Binlerce mesaj var bu nasıl olacak
Bir işçi tutup ücretini vereceksen bu başka

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hani saadetçiler hep feto karşıtıydı
Bak konuda millet sağ sol aparkat çalışırken sen havlu vermişsin hoca bozuntusuna
O zaman montaj şimdi tiyatro öyle mi

Ben akp ile de uyumlu değilim, akp karşıtıyım ama akp aleyhine AÇIK BİR MONTAJ varsa, PHTOSOHOP vs. varsa ona da itiraz ederim.

Bu benim akp yandaşı yapar mı?

Hatta ben bir çok forumda Akpnin doğrusuna doğru dediğim için banlandım!

Şimdi de sizin gibi yandaşların yanında AKPnin yanlışa yanlış dediğim için hakarete uğruyorum!

Ey MÜSLÜMAN:

ŞUNU KAFANA İYİ SOK!

Düşmanın da olsa, sevmediğin birisi de olsa YALAN ile saldırı yapılıyorsa bu yalandır, bu yanlıştır DİYEBİLMELİSİN.

DOSTUN da YANLIŞ söylüyorsa BU YANLIŞTIR diyebilmelisin.

MÜSLÜMANa söyledim!!!

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben akp ile de uyumlu değilim, akp karşıtıyım ama akp aleyhine AÇIK BİR MONTAJ varsa, PHTOSOHOP vs. varsa ona da itiraz ederim.

Bu benim akp yandaşı yapar mı?

Hatta ben bir çok forumda Akpnin doğrusuna doğru dediğim için banlandım!

Şimdi de sizin gibi yandaşların yanında AKPnin yanlışa yanlış dediğim için hakarete uğruyorum!

Ey MÜSLÜMAN:

ŞUNU KAFANA İYİ SOK!

Düşmanın da olsa, sevmediğin birisi de olsa YALAN ile saldırı yapılıyorsa bu yalandır, bu yanlıştır DİYEBİLMELİSİN.

DOSTUN da YANLIŞ söylüyorsa BU YANLIŞTIR diyebilmelisin.

MÜSLÜMANa söyledim!!!
Hala montaj diyor
Videolarda ses kayması olur bu az rastlanır bir şey değil..
Video yok say bu menhusun sesini de mi tanımıyon