Fethullah Gülen'den Marmara Gemisindeki şehitlere taziye, yönteme bakış açısı.

Dincsoy

Asistan
Fethullah Gülen'den taziye,demeç

Gülen Hocaefendi'den taziye mesajı
Şehitlerimizle ilgili Fethullah Gülen Hocaefendi de bir taziye mesajı yayınladı.

Birlik ve bütünlüğümüze göz dikenlerin yeni planlar içinde oldukları açıkca görülmektedir. Son günlerde yaşanan elim olaylar bir hançer gibi bağrımıza saplandı. 6 kahraman askerimizin şehadeti münasebetiyle, başta Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız olmak üzere, bütün kahraman Silahlı Kuvvetler mensuplarımıza, ayrıca tüm milletimize ve şehit ailelerine taziyelerimi arz eder; Cenab-ı Allah'ın, ülkemizi devlet ve milletiyle bölünmez bir bütün halinde ilelebed payidar kılmasını dilerim.

31.05.2010 19:28:11

Kaynak: Gülen Hocaefendi'den taziye mesajı

Azimli

Ordinaryus
ee yahudiye kınama nerde eş zamanlı yapılan operasyonun birine taziye birine çıt yokmu

bakış

Kıdemli Üye
Gazze konvoyuna yapılan saldırıyı,gündemden düşürmek için iskenderunda saldırı yapıldığını medyadan öğrendik.....
fetullah gülendemi bu konvoya yapılan saldırıyı perdelemek istiyor acaba.Eğer böyle bir düşüncesi varsa,hata yapmış olur?

agbi

Yasaklı
Ayrılmaz Üçlü

Sizler mi SP lisiniz.

Yaaa

Kurtulmulmuşun beyanını bburaya getirdiniz OKUYUN BARİ DÜŞÜNÜN.

Sonra da F.Gülen in taziyesini karşılaştırın.

|SEÇKiN|

Profesör
Tek bir cümleyle de olsa hocaefendinin kaatil israil hakkında kınama cümlesi serdetmesini isterdim gerçekten. başka zamanlarki suskunluğunu anlayabiliyorum da bugün en azından açıktan olmasa bile, dolaylı bir cümle kurarak bütün dünya müslümanlarının hissiyatına ortak olabilirdi.

yalnız şu kadarının da bilinmesinde fayda mülahaza ediyorum... bugün devlet içinde gerek ergenekon operasyonlarında, gerekse de sair bir çok bürokratik engellemelerde onun yetiştirdiği kadroların ona yaptığı yardımları unutmamak lazım. ve bu cemaate ait medya gruplarının doğan medyanın tahribatlarına karşı oluşturduğu dengeleme ve hakikatlerin vüzuha kavuşması konusundaki desteklerini de unutmamak lazım.

da... yine de hocamızın bugün için bir mesajını mutlaka bekliyordum. olmadı, yayınlayamadı... hata etti!

bedeli her ne olursa olsun bunu göze alabilseydi keşki...

girdap

Ordinaryus
Gerçekten enteresan..
Hocaefendi yardım gemilerinden ve oradaki şehitlerden bihaber mi acaba?
Şaşırdım.

Dincsoy

Asistan
Sayin agbi evet Saadet Partiliyim itirazinmi var?, artik bundan sonra yazilarimi kaleye almayacakmisin?

arkadaslar Bizler sayin Fetullah Gülen Israil saldirisinada deginseydi Tebrik edecektik amma velakin öyle yapmadi sizdende bunu neden yapmadi diye aciklama beklemiyoruz

benim yapmis oldugum sadece bir tespittir

Sayin agbi eger Numan kurtulmusun aciklamasina itirazin varsa buyur onu da sen ekle sen ekle Memnuniyetle karsilarim

Vesselam

ibrahimi

Has Uşak
Gülen Hoca'ya açık çağrıdır

Her siyasi olayda açıklamalarıyla ortaya çıkan,canlı bombaları kınayan Fetullah Hocam bu olayda da açıklama yapmalısın,sessiz kalmamalısın,tepkini ortaya koymalısın.Telin etmelisin.

Ve tüm cemaat/tarikat liderleri de insanları kenetleyecek açıklamalar yapmalıdırlar.Müslümanların kardeşliği vurgulanmalıdır.Yeter artık bu bölünmüşlük.

Yeter!

Biz bu yazıyı yazdığımızda itiraz eden arkadaşlar olmuştu.Şimdi anlaşılıyordur umarım niyetimiz.
Bu adım sadece bizi üzmüştür ve neden yapmadı? soruna itmiştir. Ama olsun o bizim için saygı değer bir hocaefendidir.

ismail

Yeni
kimseyi suçlamak gibi bir maksadımız olamaz
ama gemiler yola çıkmaya başlayalı bütün cemaat önderlerine kulak kesilidim ama genel manada hayal kırıklığına uğradım.
Baykalın videoları bile daha çok prim yaptı bizim camiada.

K

Kaçak

Guest
kimseyi suçlamak gibi bir maksadımız olamaz
ama gemiler yola çıkmaya başlayalı bütün cemaat önderlerine kulak kesilidim ama genel manada hayal kırıklığına uğradım.
Baykalın videoları bile daha çok prim yaptı bizim camiada.

Hocam kaç cemaatin gündemi Gazzeye dönük ki ?

ismail

Yeni
kimlerin gündemi,kimlerin ardı dönük elbet biliyoruz
ama ben bireylerin cemaat önderlerini yönlendirebileceği umudumu koruyorum,korumak istiyorum.

K

Kaçak

Guest
Neden gündemde degil sorusunu sormazdan evvel ...
Umut etmenin anlamını sorgulamak lazım ...
Umut ediyoruz , Çunku Allah bize vaad ediyor ..
Peki ya Gazzeyle ilgili umutlarımız ?
Gazze ne verirki insana neyi umut edecegiz Hocam ?
Bende umut etmek istiyorum ama ...
Dertten başka verecek birşeyi olmadıgı için umudum suya düşüyor çogu zaman ...
Veya şöylede baglayabiliriz aslında ...
Şimdi şu anda bu sıcaklıkta neden gündeme düşüyor Gazze ...

ismail

Yeni
hani b. akyürek huzur islamda değil islama giren insanda huzur olmaz önceden ne kaygım vardı ne tasam şimdi ise huzurum kalmadı diyor ya.
Bizim Gazzeden tek beklentimiz direnişe devam etmesi
direniş biterse biz o zaman biteriz.
Sönükte olsa biz müslümanları tek yürek yapan yapmaya aday tek kalemiz.

agbi

Yasaklı
ANLIYAMIYORUM

STV Zaman gazetesi veya yakınları veya yazarlarının her söylediğini F.GÜLEN e bağlayanlar şuan yalnızca F.Gülenb den bir açıklama bekliyor.

KILINÇLAR ÇEKİLMİŞ İDAM SEHPALARI HAZIRLANMIŞ

Bir konu açtım Deniz Üssümüze saldırı ile Gazze yardım konvoyuna saldırının zamanlaması.F.Gülen de ilk paragrafında buna değinmiş.

ANLIYAMIYORUM

Erdoğan açıklama yapmış DİKKATE ALINMIYOR sanki söylenmek için söylenen sözler diye

Bunları diyenler ise ERBAKAN IN SÖZLERİNİ alkışlıyorlar.

Çifte standart yapmayın.

STV i izleyin Zaman ı okuyun bakın onlar hangi tutumu izliyorlar.

agbi

Yasaklı
Gülen Hocaefendi'den taziye mesajı
Şehitlerimizle ilgili Fethullah Gülen Hocaefendi de bir taziye mesajı yayınladı.

Birlik ve bütünlüğümüze göz dikenlerin yeni planlar içinde oldukları açıkca görülmektedir. Son günlerde yaşanan elim olaylar bir hançer gibi bağrımıza saplandı. 6 kahraman askerimizin şehadeti münasebetiyle, başta Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız olmak üzere, bütün kahraman Silahlı Kuvvetler mensuplarımıza, ayrıca tüm milletimize ve şehit ailelerine taziyelerimi arz eder; Cenab-ı Allah'ın, ülkemizi devlet ve milletiyle bölünmez bir bütün halinde ilelebed payidar kılmasını dilerim.

31.05.2010 19:28:11

Kaynak: Gülen Hocaefendi'den taziye mesajı

ee yahudiye kınama nerde eş zamanlı yapılan operasyonun birine taziye birine çıt yokmu

Bak Azimli Gülen in taziye yazısındaki ilk cümlelere dikkat et.

İskenderun saldırısının zamanlamasına dikkat!

Saldırıda hedef Türkiye'ydi

Allah razı olsun İKİ YERİNDE TESPİT KURTULMUŞTAN

Numan Bey ne demek istemiş.Şimdi karşılaştır bakalım

ANLIYAMIYORUM

STV Zaman gazetesi veya yakınları veya yazarlarının her söylediğini F.GÜLEN e bağlayanlar şuan yalnızca F.Gülenb den bir açıklama bekliyor.

Bir konu açtım Deniz Üssümüze saldırı ile Gazze yardım konvoyuna saldırının zamanlaması.F.Gülen de ilk paragrafında buna değinmiş.

ANLIYAMIYORUM

Erdoğan açıklama yapmış DİKKATE ALINMIYOR sanki söylenmek için söylenen sözler diye

Bunları diyenler ise ERBAKAN IN SÖZLERİNİ alkışlıyorlar.

Çifte standart yapmayın.

STV i izleyin Zaman ı okuyun bakın onlar hangi tutumu izliyorlar.

Evet madem bugüne kadar STV de Zaman gazetesinde yazılanlar F.Gülen e mal ediliyor o zaman bunu niye mal etmeyerek ÇİFTE STADNDART yapıyorsunuz ?

girdap

Ordinaryus
ağbi, konuyu dallandırmaya gerek yok.
Soru gayet açık : Her türlü olayda taziye mesajı yayınlayan hocaefendi, bu olayda neden yayınlamadı?
Gerçekten şaşırttı bizi.
Taziye yayınlamadı diye Fethullah Gülen'i taşa tutacak halimiz yok, ama bu tavrın özel bir sebebi olduğu belli.

agbi

Yasaklı
ağbi, konuyu dallandırmaya gerek yok.
Soru gayet açık : Her türlü olayda taziye mesajı yayınlayan hocaefendi, bu olayda neden yayınlamadı?
Gerçekten şaşırttı bizi.
Taziye yayınlamadı diye Fethullah Gülen'i taşa tutacak halimiz yok, ama bu tavrın özel bir sebebi olduğu belli.

Sözü dolandırmıyorum.

Soranların mantığınla cevap veriyorum.

Bende garipsedim bir mesaj olmamasını.

Fakat benim iyi tanıdığım Gülen bir yerden birşeyler bekliyor ve zaten TAZİYE de değinmiş.Askeri üssümüze saldırı konusunda.

Bana görede Askeri üssümüze saldırı ile Gazze yardım konvoyuna saldıranlardan biri

Patron

Biride Taşaron.

Dincsoy

Asistan
Sayin agbi halen dallandirip Bulandiriyorsun konuyu

senden cevap bekliyorum Numan kurtulmusun aciklamasi ile karsilastir diyorsumn demekki itirazin var

Buyur ekle neymis itirazin

Hoca efendinizin

aciklamasi gayet acik iskenderun olayi var Siyonizm saldirisi yok (önceleri de hic olmamisti)

simdide kalkmis iki si bir diyorsun senin savunmani Cocuklar bile yapmas

o zaman sormazlar mi Basbakan neden ayri ayri deginiyor?

Cevap vermek icin cevap degil akilli cevap ver

hamza-t

Üye
Esas sorun cemaatlerden çok şey beklemek. Cemaatin amacı cemaatin bekasına dönmüş durumda. hal böyleyken neyi bekliyoruz ? bahsi geçen isim olmasa İslamiyet ne kaybedecek ? İslam nüfusu neyi kaybeder ?

Ayrıca Türk askerleri şehit olurken gıkını çıkarmayan halkımız GAZZE için savaşa hazırız demişlerdi. Kerkükteki Türkmen soykırımını da görmezden gelmişlerdi. Bu ilginç bir araştırma konusudur.
Fakat Gemi Türk gemisi katledilen Türk vatandaşı kurşuna dizilen Türk vatandaşları olduğu için hepimiz destek veriyoruz. Daha önceki eylemleri fikri destek vermiştim ama eylemlere katılmamıştım. Bugün katılıyorum çünkü kan kardeşimizi vurdular.