Fethullah Gülen'den Marmara Gemisindeki şehitlere taziye, yönteme bakış açısı.

ıtri

Üye
Herhalde maksat başka.
Daha önce "niye taziye yok" demişlerdi.
Şimdi "niye geç, veneden bizim istediğimiz gibi değil" diyorlar.
Neden tatmin olmuyorsunuz ve sizi ne tatmin eder anlamadım.
Bir önerim var: F. Gülen'e başvurun sizi basın sözcüsü yapaın ve açıklamalarını siz yapın en iyisi.

forumdayim

Profesör
bu gazze olayını siyasi emellerinize alet ettiğiniz için sizi kınıyorum.millet et derdinde koyun can.

bir müslümanin yapacagi en büyük hatalardan biri bir müslümani kinamaktir... ayni duruma kendi düsmedikce bu dünyadan göcmez... bir dost tavsiyesi... bizim bir siyasi emelimiz söz konusu degil... zaten aksi davranisida beklemiyordum... abd de oturup horozuna kis diyecek degildiya...

manifesto

Yasaklı
Fethullah Gülen hoca taziye mesajı vermiş yada vermemiş onunda kendine göre bir sebebi vardır mutlaka...Neden önyargıyı her zaman seçiyoruz...Neden hüsnü zan yerine su-i zannı seçiyoruz...

Tebrik ederim arkadaşım
Güzel yazı yazmışsın
Ancak bu insanlar NORMAL olmadığı için
Normal bir mantıkla da anlaşılamazlar

Elemanlara şimdi de TAZİYE beyendiremiyoruz..
Subhanallah...

AynAlı

Kıdemli Üye
ozaman sizde Hocaefendiyi kınamayın.ilk önce yaptığınızı görün..

forumdayim

Profesör
Tebrik ederim arkadaşım
Güzel yazı yazmışsın
Ancak bu insanlar NORMAL olmadığı için
Normal bir mantıkla da anlaşılamazlar

Elemanlara şimdi de TAZİYE beyendiremiyoruz..
Subhanallah...

neyse, siz yine kendi normal pencerenizden bakiniz...
acaba müslümanlari sui zan etmelerine sebebiyet verenin hicmi kabahati yoktur?... yoktur!!...

forumdayim

Profesör
Kardesim benim yazdiklarimi okumaanizi öneririm ben önceki fetulah hoca taziyesini elestirirken hem neden taziye göndermedigini hemde neden siyonizmi elestirmedigini belirttim

ayriza önceki taziyesinde Gazze ye taziye mesaji göndermeyen hoca neden bu kadar beklemek zorunda kaldi mantikli cevap bekliyorum ve neden siyonizmi yapmis oldugu saldiridan dolayi kinamiyor

bunun sebebi ne olabilir ?

kardesim, arkadaslari zorlamaya gerek yok, bunun sirri -dinler arasi diyalogda- gizli...

agbi

Yasaklı
Hocaefendi'den taziye mesajı
Fethullah Gülen Hocaefendi taziye mesajı yayınladı. Gülen'in mesajı şöyle;

Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.

Kaynak: Hocaefendi'den taziye mesaj?

Bu ismarlama , Siparis Taziye Mesajinda bir eksilklik görüyormusunuz?

ayriza neden bu kadar beklemek zorunda kaldi?
Bu Durum Tbmm de Aciklanan Deklerasyondaki,, Israile karsi Askeri ve ekonomik tedbir alinsin ,, maddesine itiraz edip
1 saat sonra zoraki kabul etme olayina benzemektedir

Neden bu kadar beklendi ?

Neden Siyonizme Kinama yok?

Hakikatler 77 Önce sen gerçekten hakikaten varmısın.

Varsan kimsin ?

SP li değilsin.

İşin gücün F.Gülen Cemeati ve AK partiyi tenkit etmek.

NEDEN SİYONİZM KONULARINDA VAR DEĞİLSİN HAKİKATEN BAŞKASINA SALKIM VERİM TALKIM I SEN Mİ YUTARSIN.

Yeter artık NEDEN SİYONİZMİ İRDELEYEN KONULARDA YOKSUN YOKSA ONLARI SEVİYOMUSUN ki hiç onların Türkiyedeki faliyetlerini irdelemiyor onları açığa çıkarmaya uğraşmıyorsun.

agbi

Yasaklı
Hocaefendi'den taziye mesajı
Fethullah Gülen Hocaefendi taziye mesajı yayınladı. Gülen'in mesajı şöyle;

Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.

Kaynak: Hocaefendi'den taziye mesaj?

Bu ismarlama , Siparis Taziye Mesajinda bir eksilklik görüyormusunuz?

ayriza neden bu kadar beklemek zorunda kaldi?
Bu Durum Tbmm de Aciklanan Deklerasyondaki,, Israile karsi Askeri ve ekonomik tedbir alinsin ,, maddesine itiraz edip
1 saat sonra zoraki kabul etme olayina benzemektedir

Neden bu kadar beklendi ?

Neden Siyonizme Kinama yok?

BAKIN HAKİKATLER in mesajlarına

SİYONİZMİ İRDELEMEZ

SİYONİZMİN TÜRKİYE DEKİ FALİYETLERİN E HİÇ DEĞİNMEZ.

SİYONİZMİN TÜRKİYEDEKİ İCRAATLARINA ALTERNATİF TEK FİKRİNİ GÖREMEZSİNİZ.

BİR DE DER

SİYONİZMİ ELEŞTİRMEYEN BİR HOCA BİZDEN OLAMAZ.

HAKİKATLER 77 SEN BİZDEN BİRİMİSİN ?[/
SIZE]

|SEÇKiN|

Profesör

SİYONİZMİN TÜRKİYE DEKİ FALİYETLERİN E HİÇ DEĞİNMEZ.

siyonizmden daha büyük tehlike olan(!) tayyip erdoğan ve fethullah gülen hocadan sıra gelmiyor ki değinsin bizim mübarekler...
ah şu öfkeleri, hınçları azıcık diniverse kalkacak gözlerindeki perde,
belki o zaman siyonizm hakkında bi kaç laf ederler...

bakış

Kıdemli Üye
Deniz baykala jet açıklama yapan sayın hocaefendi,gazzeye 3 gün sonra açıklama yapmış.İnanamıyorum.
Gelen tepkiler üzerine böyle bir açıklama yapmışa benziyor...
Yada dinler arası diyaloğun başarıya ulaşamadığını görmesi,onu üzüntüye sevketmiş,nasıl bir açıklama yapacağınıda bikaç gün bilememiştir....

K

Kaçak

Guest
Hala birşeyler kotarma derdindemiyiz ...
Tamam hadisenin sıcaklıgı geçti ..
Şimdi normalleşme süreci ...
Eh madem normale dönüyoruz , vurup vuruşturmaya devam ...
Bu tür olaylar birer vesiledir , hatalardan dönebilmek için ...
Dönersiniz , dönmezsiniz , gördügünüz hakikate daha sıkı sarılırsınız onu bilemem ...
Bildigim bir şey var ...
Bu zulmleri biz bir şekilde durdurmazsak , Allah durduracak başka kavimler getirir ...
Nasıl ki zamanında Mısır bu çoğrafyanın önderi , lideri ve abisi idiyse ..
Şimdi devir degişip konum kaybediyor ise ..
Bizde bu iç çekişmelerimizle varacagımız nokta çok farklı degil ...
Taraflardan biri gerçekten haklıdır , ötekide gerçekten haksızdır o konuda yorum yapmıyorum ..
Ama izlenen yol , çizilen çizgi sonuca götürmüyor ...
Sadece didişen bir Türkiye görüntüsü veriyor ...

forumdayim

Profesör
Hala birşeyler kotarma derdindemiyiz ...
Tamam hadisenin sıcaklıgı geçti ..
Şimdi normalleşme süreci ...
Eh madem normale dönüyoruz , vurup vuruşturmaya devam ...
Bu tür olaylar birer vesiledir , hatalardan dönebilmek için ...
Dönersiniz , dönmezsiniz , gördügünüz hakikate daha sıkı sarılırsınız onu bilemem ...
Bildigim bir şey var ...
Bu zulmleri biz bir şekilde durdurmazsak , Allah durduracak başka kavimler getirir ...
Nasıl ki zamanında Mısır bu çoğrafyanın önderi , lideri ve abisi idiyse ..
Şimdi devir degişip konum kaybediyor ise ..
Bizde bu iç çekişmelerimizle varacagımız nokta çok farklı degil ...
Taraflardan biri gerçekten haklıdır , ötekide gerçekten haksızdır o konuda yorum yapmıyorum ..
Ama izlenen yol , çizilen çizgi sonuca götürmüyor ...
Sadece didişen bir Türkiye görüntüsü veriyor ...

yok, yok, hic umutsuzluga düsmeyin, bugün dünden daha iyi oldugumuzu düsünüyorum...

K

Kaçak

Guest
yok, yok, hic umutsuzluga düsmeyin, bugün dünden daha iyi oldugumuzu düsünüyorum...
Haklısınız ...
Eskiden sadece avam didişirdi...
Şimdi tell felli adamlarda girdi sahneye ...
Değer ve saygı namına birşey kalmadı ...
İsteyen dilediğince vurabiliyor artık ...

forumdayim

Profesör
Haklısınız ...
Eskiden sadece avam didişirdi...
Şimdi tell felli adamlarda girdi sahneye ...
Değer ve saygı namına birşey kalmadı ...
İsteyen dilediğince vurabiliyor artık ...

eskiden medya bu kadar etkin degildide bilmiyoruz eskiden kelli felli kisilerin neler yaptigini, oysa bugün hersey ortada taki kisinin yatak odasida dahil...

Dincsoy

Asistan
Arkadaslar Krall Ciplak

1 Fetulah Gülen Hoca Günlerce Düsünmekl zorunda kalmis Taziye Yaiynlanana kadar

2 Siyonizm Alcakligina her hangi Kinama yok (Sanirim Gazze Yardim Gemileri Kazaya Kurban gitmisler)

3 Arkadasin biri alayca diyor ki Fetulah gülen ile Tayip le ugrasmaktan Firsat gelmiyor israile
Israili OECD ye alan Dis Güclermi ? Tayip efendinin basina silah mi dayamislar?

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Bak sidden simdi merak ettim Rusya ya yapilan Saldiriyi ,Baykal icin gecmis olsun ve üzüntüsünü belirtmek icin Hizli Davranan hoca efendi nasil oluyorda Gazze Katliami üzerinden Günler gectikkten sonra birde yarim yamalak israil in katliamini kinamaksizin mesaj yollar

Yahu söylesene beni bile bu durum rahatsiz ederken sizler nasil bu durumu savunabiliyor ve habire bahane uydurmaya salismaktasiniz

Fetulah Gülen herhangi biri degil onun icinde elbette bu konuyu takinti yaparim

Siyonizmi elestirmeyen bir hoca Bizden biri olamaz

Yok birde siyasi malzeme etmekle itham ediliyoruz

Kardeş daha öncede bikaç mesajımda belirttim...Ben ne herhangi bir cemaate mensubum,nede herhangi bir siyasi parti taraftarıyım...Olaylara elimden geldiğince objektif ve ön yargısız yaklaşmaya çalışıyorum...
Hocaefendi neden israile kınama mesajı göndermiyor diyorsunuz...Kim bilir belkide hocaefendide benim imzamda söylediğim gibi düşünüyordur ondan dolayı tepkisiz kalmıştır...

Dincsoy

Asistan
Gülen'den şaşırtan İsrail demeci!

b.gif

Reclusive Turkish Imam Criticizes Gaza Flotilla

Baslik Böyle

Devamini okumak icin Tikla

Gülen'den şaşırtan İsrail demeci!

Fethullah Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti

Fethullah Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Fethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz’de Gazze’nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.

İsrail'den izin alınmalıydı

WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

Suçluyu bulma işi BM'nin

Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti.

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.
Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

internethaber

Gülenden şaşırtan İsrail demeci!

hirahos

Kıdemli Üye
Haber doğruysa yazıklar olsun.

Azimli

Ordinaryus
Kardeş daha öncede bikaç mesajımda belirttim...Ben ne herhangi bir cemaate mensubum,nede herhangi bir siyasi parti taraftarıyım...Olaylara elimden geldiğince objektif ve ön yargısız yaklaşmaya çalışıyorum...
Hocaefendi neden israile kınama mesajı göndermiyor diyorsunuz...Kim bilir belkide hocaefendide benim imzamda söylediğim gibi düşünüyordur ondan dolayı tepkisiz kalmıştır...

yok yok düşünmüyormuş!
o giden filoya kızıyormuş
israilden neden izin almadılar diye
efendiden izin alınmadan sizin mazluma yardım etmek ne haddinize diye
açıklama yapmış