Fethullah Gülen'den Başka Fethullahçı Yok

TakVa

Ordinaryus
Fethullahçılar aşağı Fethullahçılar yukarı...
*
“Kim bu Fethullahçılar?” diye soruyorsun...
Ses yok!
*
Arşivi taradım...

Valisinden emniyet müdürüne, futbolcusundan gazetecisine,
televizyon yıldızından şarkıcısına...

Adı ‘Fethullahçı’ diye geçen herkese vaktiyle sorulmuş...
“Sen Fethullahçı mısın kardeşim?”

Bir Allah’ın kulu da çıkıp “Evet ben Fethullahçıyım” ya da
“Cemaat üyesiyim” demez mi?

Yok!
*
Daha ilginicini söyleyeyim size:

Kamuoyuna Fethullah Gülen adına açıklama yapan
Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce’ye soruyorlar aynı soruyu...

Ne cevap veriyor biliyor musunuz?

“Ben cemaat üyesi değilim, sadece Gülen’in dostuyum”
*
Hoca efendinin saygı duyanı var, dualarını bekleyeni var, dostu var...

Ama ne hikmetse bir tane müridi yok!
*
Peki o halde sayıları milyonlarla ifade edilen
‘Fethullah Gülen Cemaati’nin üyeleri kim?

*
Yoksa Fethullah Gülen’den başka Fethullahçı yok mu?

Candaş Tolga IŞIK

ummuhan

Kıdemli Üye
Dahası da var zaman Gazatesine soruyorsunuz biz bağımsız bir gazeteyiz Fethullah Gülen ile bir ilgimiz yok diyorlar.... Fem ve anafen dershanelerine sorun şiddetle reddederler, hele yurtlar yanından bile geçmezler.... hülasasa arayın tarayın (agbiler de dahil) hep sempatizan yakınlık duyan ama asla bağlantısı olmayandır v.s.....

bu yalana girer mi girmez mi?
e peki müslüman yalan söyler mi?

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Dahası da var zaman Gazatesine soruyorsunuz biz bağımsız bir gazeteyiz Fethullah Gülen ile bir ilgimiz yok diyorlar.... Fem ve anafen dershanelerine sorun şiddetle reddederler, hele yurtlar yanından bile geçmezler.... hülasasa arayın tarayın (agbiler de dahil) hep sempatizan yakınlık duyan ama asla bağlantısı olmayandır v.s.....

Taqiyye yapıyorlar : )

TakVa

Ordinaryus

Korkudan olabilir. Ülkeye dönünce tutuklanacağı söylentileri falan var. Suçu yok, ama hapse atılınca suç icad ederler belki. Çok karışık bir durum.

ummuhan

Kıdemli Üye
Ben F. Gülenin ülkeye dönüp dönmemesi ile ilgili bir şey söylemedim ki.... Onunla ve ona bağlı olan hiç kimse alnını gere gere evet ben Bağlısıyım ya da o gruptanım demiyor, herkes az sempatizanı ya da uzaktan seveni oluyor :)

Acaba diyorum böylesi Babayiğitleri olmadığından mı bu durumdalar :)

bakış

Kıdemli Üye
Ben F. Gülenin ülkeye dönüp dönmemesi ile ilgili bir şey söylemedim ki.... Onunla ve ona bağlı olan hiç kimse alnını gere gere evet ben Bağlısıyım ya da o gruptanım demiyor, herkes az sempatizanı ya da uzaktan seveni oluyor :)

Acaba diyorum böylesi Babayiğitleri olmadığından mı bu durumdalar :)
GERÇEKTEN HAKLISIN.
Kime sorsak,hiç kimse gruba bağlıyız demiyor,gizlice devleti ele geçirecekler demekki...

korakademik

Ordinaryus
GERÇEKTEN HAKLISIN.
Kime sorsak,hiç kimse gruba bağlıyız demiyor,gizlice devleti ele geçirecekler demekki...
Hocamız böyle bir niyeti olmadığını ve devlet dairelerinde üst mevkiler teklif edilince defaatla reddedilmesi gerektiğini belirtmiştir.
Aksini ısrarla söyleyenleri insafa ve Allah’a havale ediyoruz.

Sizin onca yalanlarınızdan sonra, bizim de yalan söylememizi mi istiyorsunuz.
Ne zaman’a ne de diğer kurumlarımıza hocamız hissedar değildir.
Teşvik etmek başka bir şey sahibi olup kar’ından pay almak başka bir şey.
“Ben cemaat üyesi değilim, sadece Gülen’in dostuyum”

Beyanı hepimiz için geçerli bu cümlenin benzerlerini hepimiz söylüyoruz.
Yasalar var. Cemaat ve tarikatlar kapalı siz Ergenekoncu bir hakimin karşısına çıkın ben nurcuyum bene kadiriyim ben falanım deyin bakalım
Ablamızın tek beyanı vardır ben tarikatları severim ama KENARDAN:D
Korkudan olabilir. Ülkeye dönünce tutuklanacağı söylentileri falan var. Suçu yok, ama hapse atılınca suç icad ederler belki. Çok karışık bir durum.
Hocamızın kendi adına korkusu olamaz zaten yaş yetmiş iş bitmiş nevinden sağlığı herhangi bir faaliyete el vermiyor

Hocamızı n şu meşhur 4 gazeteci ile yaptığı kahvaltı sonrası yazılan yazıda belirtildiği gibi

ABD'de görüştüğüm pek çok cemaat mensubuna bu soruyu sordum. Pek çoğu Türkiye'de şartların demokratik anlamda ve iyi yönde değiştiğini ancak Gülen'in dönmesinin ardından Fethullah Gülen'in herhangi bir nedenle ya da bahaneyle adliyede çekilebilecek tek kare elleri kelepçeli resminin dünya çapındaki okul organizasyonlarının geleceği için bir felaket olabileceğini vurguluyorlar. En azından dışarıya yansıtılan en büyük neden bu...
Nitekim Fethullah Gülen de Türkiye'de kendisi için 'demokratik' şartların geleceğinden pek de emin değil gibi gözüküyor.

üstteki mesaja eklenicekti.
mazur görün

ıtri

Üye
Sevgili takva
Niye böyle bir konu açtın?
Maksat ve fikrin ne?
Sorabilirmiyim.?

(Gün geçmiyor ki Hoca hakkında muhakkak bir konu açılıyor.Artık sıkılmadınızmı, veya sıkılanları hiç düşünmezmisiniz?)