Fethullah Gülen bu tarz açıklamaları ile ne amaçlıyor ?

ummuhan

Kıdemli Üye
fethullah hoca hem dünya hem ahiret işleri bir yürümeli davasında ilerlemeye çalşırken farkında değilki dünyayı ahiretten çok önemsiyor.kanadada öğretmenlik yapan ağabeyim türkçeyi öğretiyor fakat islamıda oldukça eksik öğretiyor ve bunu kendide kabul edip zamanın onu götürdüğünü savunuyor.şu zamanda bundan fazlasını yapamayız diyor..hep böyle diyerek elimizde var olanıda kaybettik...zamana göre hareket etmek die bir şey yok doğru her yerde doğrudur fakat fethullah cemaatii her zaman bunda taviz veriyor... eksik eksiikk hep eksik

Tebrikler ferasetinize :)

Zaten itirazlar kendilerine hep bu noktadan ama ama uzun ama yumuşak ama kısa ama sert.... sözcüklerle ... durumu gören herkes buna itiraz ediyor lakin bu kardeşler ya bunca insandan neden bu sesler geliyor diye sigaya çekme yerine bunlar anlamaz, bilmez.... boşuna konuşur zaten ahirette de görecek gününü (kendi kurtuldu çok emin ya :) ) v.s tarzı cevaplar geliyor sürekli haklı ve en son sözü söyleme kavgasındalar... baksalar heder edilen zamanlarını bile görecekler belki ama artık açıkçası bakmaktan da acizler....

Kısacası İSLAM tektir kuralları kaideleri Allah Belirlemiştir kimse kendine göre değiştiremez..... Bir ara bir konu da açmıştık ama ömrü 1 gün olamadı GDİ dan uzak durun diye.....

-HaBiBe-

Yeni
nerden biliyorsunuz yardımcı olmadığımı oluyorum kabul ediiyor doğruları fakat gel gelelim uygulamayamıyor neden korkuyorlar ellerindekilerii de kaybederler diye...mesele türkçeyi öğretmek mi islami öğretmekmii hangisini ağırlıkla yapıyorlar?kusura bakmayın fakat yazdıklarıma hiçte tatmin edici cevaplar vermediniz her zamanki gibi kesitirip atıyorsunuz! ayrıca imzanızda ayet ve hadislerle iş yapıyor demişsiniz size açık açık soruyorum bana fethullah hocanın üzerinde bir tane sünnet emaresi gösteriirmisiniz? ablalar abiler harıl harıl çalışıyor dershanelerin etrafında ne oluyor abların eğittiği kızların her biri mutlaka birr haram işliyor sünnetten bir haberler Kuranda açıklanan tesettürden hiiiç haberlerii yok...boşverin siz bu boş savunmalarınızıda gerçekleri görün...

korakademik

Ordinaryus
http://www.turkceolimpiyatlari.org/

forumun ablası olarak iddianızı kanıtlayın

buyrun adres
resimler videolar hepsi orda
hangisinin yırtmacı varmış
el insaf
insaf müslümanlarda bulunan bir niteliktir ya neyse

korakademik

Ordinaryus
nerden biliyorsunuz yardımcı olmadığımı oluyorum kabul ediiyor doğruları fakat gel gelelim uygulamayamıyor neden korkuyorlar ellerindekilerii de kaybederler diye...mesele türkçeyi öğretmek mi islami öğretmekmii hangisini ağırlıkla yapıyorlar?kusura bakmayın fakat yazdıklarıma hiçte tatmin edici cevaplar vermediniz her zamanki gibi kesitirip atıyorsunuz! ayrıca imzanızda ayet ve hadislerle iş yapıyor demişsiniz size açık açık soruyorum bana fethullah hocanın üzerinde bir tane sünnet emaresi gösteriirmisiniz? ablalar abiler harıl harıl çalışıyor dershanelerin etrafında ne oluyor abların eğittiği kızların her biri mutlaka birr haram işliyor sünnetten bir haberler Kuranda açıklanan tesettürden hiiiç haberlerii yok...boşverin siz bu boş savunmalarınızıda gerçekleri görün...

kestirip atmak değil cevabım biraz tefekkürle neler anlatmak istediğimi o kısa cümlede bulabilirsiniz.

ağbinizin ne derdi vardı peki taaa elin memleketinde türkçeyi öğreticek burda iş mi bulamadı da oraya 3 kuruşa talim etmeye katlanıyor.

-HaBiBe-

Yeni
sorsan hizmet ediyor...ama harama bulaşmayarakmı yook tam sünnet üzeremi yook türkçeyi öğretiyor sadece o kadar sözün özü islamda zamana göre hareket edeceksin diye bir şey yokk neymiş birde şunu çıkartmışsınız peygamberimiz olsa bu devirdedemi cübbe şalvar giyerdi elbette takım elbise giyerdi... yok yaaa daha neler! sizin savunduğunuz şeyleri a dan z ye biliyorum içinize girdim sohbetlerde bulundum ama hep boşş hep boşş gerçeklerden kaçıyorlar neden zaman öyle gerektiriyormuş.ahirette görüşeceğiz inşaalah zaman nelerii gerektiriyormuş...

Olgunun halinden ah anlarmı ham
Söz uzar kesmek gerektir vesselam...!(mevlana)

korakademik

Ordinaryus
sorsan hizmet ediyor...ama harama bulaşmayarakmı yook tam sünnet üzeremi yook türkçeyi öğretiyor sadece o kadar sözün özü islamda zamana göre hareket edeceksin diye bir şey yokk neymiş birde şunu çıkartmışsınız peygamberimiz olsa bu devirdedemi cübbe şalvar giyerdi elbette takım elbise giyerdi... yok yaaa daha neler! sizin savunduğunuz şeyleri a dan z ye biliyorum içinize girdim sohbetlerde bulundum ama hep boşş hep boşş gerçeklerden kaçıyorlar neden zaman öyle gerektiriyormuş.ahirette görüşeceğiz inşaalah zaman nelerii gerektiriyormuş...

yaşınız kaç bilmiyorum ama size baba nasihati olsun.
sanırım sizin yaşlardayken ben büyüklerimin birşey bilmediğini özellikle dini kusurlarının olduğunu düşünüyordum.
ta ki çoluk çocuğa karışana dek.

sonuçta bahsettiğiniz kişi ağbiniz. gerçi yabancı bile olsa.
kendinizi dini açıdan başkalarında üstün görmemeniz gerekir.

Allah ağbiniz gibi
sizi de bulunduğunuz yol üzere sabit kılsın
sanırım farklı cemaatlere mensup aile içi bir sıkıntı mevzuu

NOT: hala minili kızlarla ilgili iddianın kanıtlanmasını bekliyorum
ağbi notlarını alıyordur:D

ORHANCAN

Ordinaryus

Hizmet nasıl olurmuş bir anlatın muhtereme bacım..

madem beğenmediniz, beğendiğiniz başka bir camia ve meşreb mi buldunuz acaba..?? boşş... boşş gerçeklerle gençliğimizi daha az harama bulaştırmaktadır bu hareket..

belki sizler takva ehli olabilirsiniz ama dünyaya dalan kardeşlerimiz için başka bir çaba ve projeniz var mıdır..??

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
korakademik, bahsi geçen mini etekli bayanın Türkçe Olimpiyatları ile alakalı olmadığını anlayamadın mı? : ) Türkçe Olimpiyatları sitesinin linkini vererek "Hani mini etekliler" diye sorman anlamamış olduğunu gösteriyor...

korakademik

Ordinaryus
korakademik, bahsi geçen mini etekli bayanın Türkçe Olimpiyatları ile alakalı olmadığını anlayamadın mı? : ) Türkçe Olimpiyatları sitesinin linkini vererek "Hani mini etekliler" diye sorman anlamamış olduğunu gösteriyor...
sayın mühendis:D
o link diğer üye içindi iyi okuyun.D
mini etekli meselesini ise FORUMUNABLASI:D duymuyor bazen
diye tutturdu
şimdi bende imzandaki şahıs hakkında şöyle şöyle desem
sen susucak mısın:D
kanıtla diceksindir.

biz ne çevremizde ne de çeşitli programlarda
müslüman olmayan bayanların bile etek boylarında öyle anormallikler görmedik.
olmadığı için midir
bakmadığımız için midir bilemem.
iddia eden nasıl kanıtlıcaksa koysun belgesini

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
sayın mühendis:D
o link diğer üye içindi iyi okuyun.D
mini etekli meselesini ise FORUMUNABLASI:D duymuyor bazen
diye tutturdu
şimdi bende imzandaki şahıs hakkında şöyle şöyle desem
sen susucak mısın:D
kanıtla diceksindir.

biz ne çevremizde ne de çeşitli programlarda
müslüman olmayan bayanların bile etek boylarında öyle anormallikler görmedik.
olmadığı için midir
bakmadığımız için midir bilemem.
iddia eden nasıl kanıtlıcaksa koysun belgesini

Ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum, elhamdülillah : ) Seni de anlamış değilim; çünkü bazen kendi yazdıklarını alıntılayarak cevap veriyorsun : ) Keşke kendi cemaatinize göstermiş olduğunuz hüsn-û zannı kendi cemaatinizden olmayan Müslümanlar için de gösterebilseniz...

-HaBiBe-

Yeni
Hizmet nasıl olurmuş bir anlatın muhtereme bacım..

madem beğenmediniz, beğendiğiniz başka bir camia ve meşreb mi buldunuz acaba..?? boşş... boşş gerçeklerle gençliğimizi daha az harama bulaştırmaktadır bu hareket..

belki sizler takva ehli olabilirsiniz ama dünyaya dalan kardeşlerimiz için başka bir çaba ve projeniz var mıdır..??

elbette var ilim medreseleri ne güne duruyor ..sizler farkında olmadan dünyaya dalan kardeşlerimizi daha da dünyaya meylettiriyorsunuz...

-HaBiBe-

Yeni
Be kimsenin avukatlığını yapmıyorum, elhamdülillah : ) Seni de anlamış değilim; çünkü bazen kendi yazdıklarını alıntılayarak cevap veriyorsun : ) Keşke kendi cemaatinize göstermiş olduğunuz hüsn-û zannı kendi cemaatinizden olmayan Müslümanlar için de gösterebilseniz...

tebrikler :)

ORHANCAN

Ordinaryus
elbette var ilim medreseleri ne güne duruyor ..sizler farkında olmadan dünyaya dalan kardeşlerimizi daha da dünyaya meylettiriyorsunuz...

o ilim medreslerinin alimleri de asrımızın hastalığına karşı devayı risale-i nur meşrebi ve mesleğini de referans gösteriyor muhtereme hanımefendi..

zaten dünyaya meyleden insanlığı çekip alabilmek her kişinin yapacağı iş değildir...

hiç olmazsa hayra ve sevaba sevketmek % 80-90 da olsa zarar mıdır..?? da söylüyorsunuz..

yani % 10-20 dünyaya meylediliyorsa çoğunluğu neden görmek istemiyorsunuz..??

korakademik

Ordinaryus
insan abisine böyle konuşuyorsa

ilim irfan aldığı yol nasıl bir yol merak ettim.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
o ilim medreslerinin alimleri de asrımızın hastalığına karşı devayı risale-i nur meşrebi ve mesleğini de referans gösteriyor muhtereme hanımefendi..

zaten dünyaya meyleden insanlığı çekip alabilmek her kişinin yapacağı iş değildir...

hiç olmazsa hayra ve sevaba sevketmek % 80-90 da olsa zarar mıdır..?? da söylüyorsunuz..

yani % 10-20 dünyaya meylediliyorsa çoğunluğu neden görmek istemiyorsunuz..??

Mahmud Efendi Hazretleri'nin hangi hocaları devayı Risale-i Nur olarak gösteriyor merak ettim : ) İlim medreselerinin alimlerinden kastınız kimlerdir?

ORHANCAN

Ordinaryus
Mahmud Efendi Hazretleri'nin hangi hocaları devayı Risale-i Nur olarak gösteriyor merak ettim : ) İlim medreselerinin alimlerinden kastınız kimlerdir?

öncelikle sizlerin Mahmut Efendi Hazretlerinden bahsettiğiniz yazısı ve imasını bilmiyordum, belki yazdınız okumadım..

ama diğer ilim erbabı ve seyyid olan Ehl-i tarık büyüklerinizin mesajlarını görmek isterseniz aşağıdaki linke bakınız lütfen..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=86366&p=818751&highlight=#post818751

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
öncelikle sizlerin Mahmut Efendi Hazretlerinden bahsettiğiniz yazısı ve imasını bilmiyordum, belki yazdınız okumadım..

ama diğer ilim erbabı ve seyyid olan Ehl-i tarık büyüklerinizin mesajlarını görmek isterseniz aşağıdaki linke bakınız lütfen..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=86366&p=818751&highlight=#post818751

Ehl-î tarik mürşide intisabın olmazsa olmaz olduğunu belirtir. Hatta Merhum Esad Coşan Hocaefendi, Nur Talebelerinin de bir mürşide intisap etmelerinin gerekliliğinden bahsediyordu...

İstihya

Doçent
Nurculuk tarikat değil, cemaattir diyorlar adamlar zaten..
Hal böyle iken onların intisab yolunu seçmeleri şu demde fikirlerinde yok..
Bediüzzaman Said Nursi’nin “Zaman tarikat zamanı değil, iman kurtarma zamanıdır” sözüne girersek çıkabilir miyiz yoksa burasıda yönetim tarafından kilitden nasiplenir mi bilemiyorm...
Olay şu ki ne kadar eleştrilselerde Bir davaları var, doğrusu ile yanlışı ile
Kendi saflarına çektikleri ve çekemeyip sırt döndükleri ile yürüyen bir grup..

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Nurculuk tarikat değil, cemaattir diyorlar adamlar zaten..
Hal böyle iken onların intisab yolunu seçmeleri şu demde fikirlerinde yok..
Bediüzzaman Said Nursi’nin “Zaman tarikat zamanı değil, iman kurtarma zamanıdır” sözüne girersek çıkabilir miyiz yoksa burasıda yönetim tarafından kilitden nasiplenir mi bilemiyorm...
Olay şu ki ne kadar eleştrilselerde Bir davaları var, doğrusu ile yanlışı ile
Kendi saflarına çektikleri ve çekemeyip sırt döndükleri ile yürüyen bir grup..

Yukarıdaki bir mesajda medresedeki ilim adamlarının asrımızın hastalığına ilaç olarak Risale-î Nur'u gösterdikleri söyleniyor. Günümüzde Mahmud Efendi Hazretleri'ne bağlı birçok medrese bulunuyor; ancak hiçbirinde Risale-î Nur okunmasının tavsiye edildiğini duymadım. Ehl-î tarik, mürşid-î kamile intisabın gerekliliklerinden bahseder. Merhum Said Nursi'nin Esad Efendi'den Kadiri dersi aldığı her ne kadar Nurcular tarafından reddedilse de Sami Efendi Hazretleri'nin beyanına tereddütsüz itimat ederiz.

ummuhan

Kıdemli Üye

Ara sırada olsa zeki, feraseti açık ve dahi algılaması güçlü gençlere rastlamak mutluluk verici, fikren uyuşmasam bile mutlu oluyorum zeki insanlardan... ötesi yok :)

(Şimdi avukatım ve tarafgirim (!) yaftası takılacak çok uyuşmasak da bilesiniz )