Fethi Gemuhluoğlu anılıyor

ismail

Yeni
Fethi Gemuhluoğlu anılıyor

Birçok insanın yetişmesine vesile olan, yakın tarihimizin yaşamış büyük Müslüman fikir adamı Fethi Gemuhluoğlu vefatının 33. yıldönümünde sevenleri tarafından anılıyor.

Şair Cahit Zarifoğlu’nun “Tek başına adetâ bir okuldu” dediği, Necip Fazıl’ın “Fikir ve çile birliği kökünde yekpâreleştiğimiz büyük ve sevgili dostum” diye hitap ettiği, gençlere aşık olmalarını tavsiye eden, önemli fikir adamlarımızdan Fethi Gemuhluoğlu, bundan 33 yıl önce 5 Ekim 1977 tarihinde vefat etmişti. Şair Alaeddin Özdenören’in “Onu her vakit, kükreyen küfür denizinin ortasında sarsılmaz bir kaya gibi tasavvuf etmişimdir” diye bize anlattığı bu gönül erinden insanların “dostluk” olmak üzere öğrenecek çok şeyi var.

Anma Programı

5 Ekim Salı günü vefatının 33. yıldönümünde sevenleri bu dost canlısı güzel insanı anacaklar. Saat 16:00’da kabir ziyaretiyle başlayacak program 18:00’da Türkiye Yazarlar Birliği’ndeki, Fethi Gemuhluoğlu’nun dostlarının ve ailesinin katılımıyla gerçekleşecek olan anma programıyla devam edecek.

Kabri başında Kur’an ve dua okunmasının ardından geçilecek programda dostlarından hatıralar, onun hakkında konuşmalar ve şiir dinletileri olacak.
“Ölüm ne mutluluk benim için. Çünkü çocukluğumda yüz paraya alıp uçurduğum kuşlarım, cennetin kapısında beni bekliyorlar. Onların yanına gitmek, ne güzel şey…”

Fethi Gemuhluoğlu

031020100112141054483_3.jpg