Fatmagülün Suçu Ne?

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Ahlaksızlığı sanat görenler, ilk başta söylüyorum bu yazıyı okumasın.
Tahammül göstermenin de bir sınırı var. Ahlaki dezenformasyonda, insanı hedef alan zihniyetin, gerçeği örtme fikrinin doğurganlığıdır bulunduğumuz nokta!
Bozuk bilgi çöplüğünden çıkan çok yönlü hareketler bunlar!
Ahlaki normları yeniden yazan ve toplumun dünya görüşüne egemen olmak isteyenlerin oyun kuruculuğu yaşananlar!
Yeni üretilen toplumsal bakışın ürüyebilmesi için açılan yollar!
Yaşamı çetrefilli bir hale getirmek için düzenin kurallarına herkesin uyması için yapılan çırpınışlar!
İnsanı “şartlara göre” kodlamak ve kurgulamak isteyen gizli sistemin, ayak sesleri!
Ahlaksızlığı özendiren medya= İdeolojik aygıt!
Sonuç= Bihter, Fatmagül ve türevleri!
Ahlaksızlığı normal görme, bilinçli dezenformasyon ve reyting üçlüsünün ürettiği “Fatmagül’ün Suçu Ne?” ve “Kılıç Günü” gibi dizilerde, tecavüz, eşcinsel yatak sahnesi noktasına Türkiye kolay gelmedi.
Yavaş yavaş!
Sakin sakin!
Rezillikte ilkten başlayıp sona doğru ilerleme, yıllar aldı.
Bugün geldiğimiz noktada ise karşı çıkışlar söylemden öteye gidemiyor. Toplumun büyük bir kesimi bu rezilliği izleyerek ödüllendiriyor. Çizgi filmden tutun da kadın programlarına kadar, yanlışın dibine vurulmasının etkileri başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere tüm toplumu hedef alıyor.
İnsanların çoğu bu çapsız ve hayali karakterlere özeniyor ve onları kendine örnek alıyor.
Hadi RTÜK, gizli güçler vesilesi ile bu tür yayınlara müdahale edemediğini söylüyor ya toplum!
Birileri o rezil dizileri izlemeniz için beyninize silah mı dayıyor?
RTÜK, tecavüz sahnesi için ‘Türk aile yapısına aykırıdır’ maddesi gereğince işlem yapılmasını istediğinde, üst kuruldan karar çıksa bile mahkeme, “Türk Aile yapısı için kimi baz aldınız?… Serbest yaşayan insanlarda var, dini inançlarını yerine getirmeye çalışan insanlarda var, dolayısıyla bu buna sığmaz” diyormuş, bunun üzerine RTÜK ‘gençlerin ruhsal gelişimine olumsuz etkiliyor’ maddesini devreye sokuyormuş… Mahkeme yine aynı gerekçe ile “hangi gençleri baz alıyorsunuz” diyerek red ediyormuş…
Yargının kimi baz aldığı belli de, bu dizileri hem kınadığını söyleyip hem izleyenler hangi temele giriyorlar acaba?
Ahlakın yanında insan psikolojisini de yerle bir eden bu yayınlara siz tepki koymazsanız kim koyacak?
Çocuklarınıza da mı acımıyorsunuz ey insanlar?
Ahlaksızlık yarışında ATV’in Kanal D’den ve diğerlerinin birbirinden bir farkı kalmadığını görmüyor musunuz?
Bir toplumu yok etmek için silahtan daha güçlü bir canavarla savaştığımızın da farkında değil misiniz?
Siz, Bihter mi olmak istiyorsunuz yoksa Fatmagül mü ya da Kılıç günü adlı dizide ki karakterlerden biri mi?
Önce gönlünüzü sonra televizyonunuzu kapatın bu rezilliklere şahit olmak istemiyorsanız!
Ben diyorum ki, böyle sanat ve modernlik olmaz olsun!
Fatmagül ve diğerlerini topluma sürende, onu yayınlayanda, normal gören de ahlaksızdır!
Yanlış anlamayın hakaret etmiyorum. Ahlak kuralları belli!
Ahlak’ın karşısında Ahlaksızlık duruyor!
Ben bir şey söylemiyorum!
1. AHLAK
2. AHLAKSIZLIK

Seç beğen!
Sen ahlaksızlığı seçiyorsan, seçmeyenlerin suçu ne?
Fatmagül’ün suçunun ne olduğunu biliyorsun da bunu mu bilmiyorsun?
Alıntı...

Süveydam

Aşk-ı Gül
Arz talep meselsi bu tür şeyler
Millet ne bekliyor ve istiyor neye rağbet gösteriyorsa tv ler onu sunar
Birçok kişi zamanında Aşkı Memnuyu yok ben izlemem ahlaksız dizi dediler ancak,bi yandan da izlediler..
Geçenlerde Fatmagülün Suçu Ne filmi hakkında çok bahsedilen o sahnenin aslında çokda başarılı olmadığı hakkında kişiler tartışıyorlardı..
Hal böyleyken bu tür sizilerin tvlerde cirit atmasından normal bişe yoktur sanırım..

Allah sonumuzu hayreylesin

Meryem

Komplike
Komünistlerdeki dava inancının çeyreği şu 1,5 milyar müslümanda olsaydı neler olurdu, neler... :)

HENGAMe

Yeni
Komünistlerdeki dava inancının çeyreği şu 1,5 milyar müslümanda olsaydı neler olurdu, neler... :)
türkan saylanı hatırlattı bana bu sözleriniz..
haklısınız bizler nezaman onlar gibi davamıza sadık olabildik,canımızı ortaya koyduk ozaman eşit olabiliriz heralde ama neyazıkki kemalist akımına kapılmış gidiyor yörüngemiz..
dava insanı olmak zordur çelik gibi irade ister.o iradelileride sesini kesmek için ya yok ederler yada en ücra köşelere hapsederler...
bütün ipler bazılarının elindeykendaha nice göya suçsuz fatmagüller ayşegüller izleriz,sonra ülfet peyda eder suç suç olmaktan çıkar,aa nevar canım herkesin başına gelebilir der kızlarımıza genç yaşlarında bacaklarını gösteren dikkat çeken kıyafetler giydirir sonrada namahrem nazarından çekiniriz..
...fatmagüller pür tesettür olsa idi hiç suçu olmazdı....

gargi

Asistan
birileri kamera karşısında para için ilişki yaşıyor adı sanat oluyor.
birileri özel odalarda para için ilişki yaşıyor adı hayat kadını oluyor.

arada ki fark ne? hayat kadını da sanatçı mı yoksa sanatçı da hayat kadını mı?
keşke ulusal bir televizyon programına çıkıp bu soruyu sorabilsem sanatçıların (!) gözünün içine bakarak...

zeynephanne

Aşka Meftûn…
birileri kamera karşısında para için ilişki yaşıyor adı sanat oluyor.
birileri özel odalarda para için ilişki yaşıyor adı hayat kadını oluyor.

arada ki fark ne? hayat kadını da sanatçı mı yoksa sanatçı da hayat kadını mı?
keşke ulusal bir televizyon programına çıkıp bu soruyu sorabilsem sanatçıların (!) gözünün içine bakarak...

güzel tesbit doğrusu.katılmamak mümkün değil..sanat (!) adı altında yapılan ahlaksızlık daha suçlu bana göre.sonuçta hiç kimse isteyerek hayat kadını olmaz.oysa bunlar gönüllü olarak sahnedeler..

yitik lalem paylaşımın için Allah razı olsun senden..sonuçta bu diziyi izleyenlerimiz elbette vardır.dürüst olmak gerekirse annemin merakıyla kanalları gezerken biz de baktık bir miktar malesef..ve gerçekten o akşam çok kötü etkilendim diziden.güya toplumsal bir yaraya parmak basıyorlar ama toplumda da kapanmayacak yaralar açıyorlar aslında.anneme de yasakladım diziyi.tanıtım reklamını bile merak etmesin artık.zira arkası geliyor..

LeyL_Sevda

Üye
Ey Ahlaksızlık, adın ne çok yakıştı şu zamana.
Neçok seviyorlar seni ..

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

"Size verilen her şey, yalnızca dünya hayatının metaı ve süsüdür
watermark.php
Allah katında olan ise, daha hayırlı ve daha süreklidir
watermark.php
Yine de, akıllanmayacak mısınız?" (Kasas Suresi, 60)

“Öyle bir fitneden sakının ki o, içinizden sadece zulmedenlere erişmekle kalmaz (umûma sirâyetle hepsini perişan eder). Biliniz ki, Allâh’ın azâbı şiddetlidir.” (el-Enfâl, 25)

Rasûl-i Ekrem Efendimiz, hadîs-i şerîflerinde şöyle ifâde buyurmuştur:

“İnsanlar fenâlıkları görüp de onu değiştirmeye çalışmazlarsa, çok geçmeden Allah Teâlâ onların başına umûmî bir belâ verir.” (İbn-i Mâce, Fiten, 20)

**

“–Ey Allâh’ın Rasûlü! İçimizde iyiler de olduğu hâlde helâk olur muyuz?” diye sorunca, Rasûl-i Ekrem Efendimiz:

“–Kötülük ve günahlar çoğaldığı vakit, evet.” buyurdu. (Buhârî, Fiten 4, 28, Enbiyâ 7, Menâkıb 25; Müslim, Fiten 1. Bkz. Ebû Dâvûd, Fiten 1; Tirmizî, Fiten 23; İbn-i Mâce, Fiten 9)

Sizin üzerinize öyle bir zaman gelecek ki, o vakit siz, iyilikleri emretmeyen ve kötülükleri yasaklamayan kimselerin en hayırlı kişiler olduğunu düşüneceksiniz.”[33]

reis

Kıdemli Üye
Arz talep meselesi bu işler.
İşin içerisinde elbette hinlik vardır ama talep olmazsa kimse durduk yerde girişmez bu dizilere..
Kimse kusura bakmasın ama Türkiye toplumu genel karakteri icabıyla 'fasık' bir toplumdur.
Rüşvet, İçki, Fuhuş, Kumar, Uyuşturucu, Cinayet, Hırsızlık, Devletin malını yemek, Suistimal falan filan almış başını gidiyor ve adeta toplumun genel karakterini oluşturuyor.
İmansızlık ve İbadetsizlikleri saymıyoruz bile..
Böyle toplumlara güvenilmez.
Böyle toplumlar iflah olmaz.
Ve böyle toplumlar hidayete eremez.
Toplumun öyle Ak Parti'yi desteklediğine felan bakmayın..
Ak Parti'yi destekleyenlerin büyük çoğunluğu dünyevi menfaatleri sebebiyle bunu yapıyor..

Kimse kendini kandırmasın, talep edenlere arz ediliyor o kadar...

Bir zamanlar sanırım Ahmet ALTAN'ın "Ey Kavmim" diye bir yazısını hatırladım şimdi...

Ve bulup ilgili konuya astım "Ey Kavmim" yazısını..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=88139&p=844975#3

İşte böyle, Ey Kavmim...

Rodî

Üye
Ya da 'Fatmagül' olan kîm?

Fatmagül şahsında vahşî kapitalizmin tüm ahlakî, manevî değerlerîn ''ırzına geçtiği'' bîr toplumdur fatmagül olan..

Kapitalîst yayılmanın, manevî talanın, insan bilincinin ve tüm etik değerlerîn sömürülmesînin başarısıdır aynı zamanda..

Avrupa merkezlî ''ideolojîk model'' olarak toplumlara dayatılan her türlü yozlaşmaya karşı, Kur'an ışığında yürüyüp 'vahîyle dîrenmek' dîleğîyle..!!

Geçen yere attıkları bir gazete ilanında gördüm bu Fatmagül ü.. Sonra bundan bahseden makalleri okuma merakı sardı beni.. Sözde eleştiriyorlardı ama onlar eleştirdikçe ben iyice meraklandım.. Şu anda ise izleme merakı oluştu : ) Allah muhafaza.. Şİmdi bu eleştirenler neye kime hizmet ediyor anlamış değilim...
"Bâtıl
ı iyice tasvir etmek, safî zihinleri idlâldir.....

ziruh

Kıdemli Üye
Herkes herşeyin bilincinde

izleyen de bilinçli izliyor, izlemeyen de...

Rabbim gözümüzü de, gönlümüzü de muhafaza etsin

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
"Fatmagülün suçu ne?" konusunu doğrusunu isterseniz kasti ekledim...Öncelikle şunu belirteyim amacım kimseyi yermek değildir kendimide eleştiri mahiyetinde sadece ince bir noktaya değinmek istiyorum...Neden kasti ekledim, ben dahil olmak üzere birçok kardeşimiz islami nitelikli konu ekliyoruz tabi bunlar baya uzun yazılar, haliyle okunması zor geliyor insana ve o konulara tek bir kardeşimiz giripte cevap yazmıyor yada çok azımız okuyoruz...Ama başlık "fatmagülün suçu ne" olunca haliyle konunun uzunluğuna aldırmıyoruz ve sonuna kadar okuyoruz...Bununla birlikte şimdi kendi şahsıma kalkıpta sırf kul gözünde paklanmak adına aman ben bu dizinin adını yeni duydum nedir kimdir diyede bir cümle kurmicam...Allah'ın bildiğini kuldan saklama gereği duymayarak bu dizinin ikinci bölümünü merak edip izledim.. Bir çok dizide olduğu gibi evet ortada bir ahlaksızlık var ama ortada bir gerçekte var ki türkiye'nin bir çok yerinde böyle mağdur olan kızlara rastlayabiliriz...Kendi adıma ben bu diziyi seyrettiğim süre boyunca çok üzüldüm gerçekten o durumla karşı karşıya kalan genç kızlar aklıma geldikçe o tür iğrençlikler yapan erkeklere lanet okudum...Daha bugün haberlerde lise okuyan bir genç kızın tecavüze uğradığı haberi veriliyordu...Aslında bazı diziler hayatın bir gerçeğidir...Fatmagülün suçu ne diziside dahil olmak üzere bir çok dizide kötü örnek arz eden dizilerdir...Bir kardeşimiz çok güzel bir konuya değinmiş evet bunların hepsi yaptıkları iğrençlikleri sanat adı altında süslüyorlar ve gerçekten tecavüze maruz kalan masum kızlarda hayat kadını damgası yemek zorunda kalıyorlar...

DİLEM

Asistan
Biz ne dersek diyelim ne yaparsak yapalım bildiklerine devam edıyorlar ve bu ilet almış başını gıdıyo kanalların yarısı bu durumda bir arkadas güzel demiş talep var yani talep miletimizden çıkıyo Allah sonumuzu hayret etsin

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
çok önemli bir gündem konusu :)

Bakış açısına bağlı kardeş bana göre önemli bir gündem konusu size göre değildir saygı duyarım...
Ama gerçekten önemli bir gündem konusu çünkü ahlaktan daha önemli bir gündem konusu olamaz olmamalı...