Farklı Hesapları Hotmail'e Yönlendirme!

YagmuR

Üye
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Tepkime puanı
586
Puanları
0
Yaş
34
Konum
¤´ UnuTuLu§taN `¤
Web sitesi
www.gencislam.com
Şirketinizin sunucusuna gelen e-postalarınızı, evinizdeki Hotmail hesabında kontrol etmek ve işlerinizden geri kalmamak istiyorsunuz ama gerekli ayarları nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz.


İş dünyası ve özel hayat arasındaki çizgiler silikleşmeye başladı. Kimi zaman, tatil günlerimizde veya mesaiden dönüp akşam eve geldiğimizde bile birbirinden önemli e-postalara yanıt vermek zorunda kalabiliyoruz.


Peki şirket sunucusuna gelen e-postaları, evden nasıl okuyabilirsiniz? Bunun için ilk tavsiyemiz Mozilla Thunderbird. Ücretsiz yazılım sayesinde pek çok sunucudan gelen pek çok e-postaya ulaşabiliyorsunuz. Diğer seçim ise Outlook Express. Şirket sunucusunu ve e-posta adresini belirtip, şifrenizi girdikten sonra iletilerinize ulaşmamanız için bir neden yok.

Yine de, biz size üçüncü bir yol daha öneriyoruz. Dünyanın "halen" en çok tercih edilen e-posta servisi Hotmail. Aynı yetenek Gmail'de de uzun süredir mevcut ama biz, nispeten az bilinen Hotmail yöntemini paylaşmayı tercih ettik. Şimdi isterseniz, iletilerimizi adım adım Hotmail'e yönlendirelim.

Birinci Adım: Seçenekler

Öncelikle Hotmail hesabınıza girin ve sağ üstte bulunan "Seçenekler" kutusunu tıklayın. Çıkan ekranda, "Hesabınızı Yönetme" kategorisinin altında, diğer hesaplardan e-posta gönderme-alma imgesini tıklayacaksınız.

11289740759.JPG


İkinci Adım: Diğer Hesaplardan E-posta Gönderme/Alma

Bu ekranda, farklı hesaplardan e-posta gönderme/alma opsiyonları ile karşılacaksınız. Alım işlemleri için "E-Posta Hesabı Ekleyin" ibaresine tıklayın. Ancak şu da aklınızda bulunsun: Bu işlemde kullanacağınız hesabın POP özelliğinin bulunması gerekir. Alt kutucuktan da "Posta Gönderecek Başka Bir Hesap Ekleyin" imgesini tıklayabilirsiniz ancak bu şart değil.

21289740781.JPGÜçüncü Adım: Sona Adım Adım

İşin sonuna geldiniz. Şimdi, posta almak istediğiniz hesabın adını ve kullandığınız şifreyi girin. İşiniz neredeyse bitti ama güvenlik amaçlı tek bir eylem daha kaldı.

31289740799.JPGVe Son

Hotmail, işlem yapmak istediğiniz hesaba güvenlik amaçlı bir sorgulama e-postası yollayacaktır. O postaya gelen iletideki bağlantıyı tıkladığınız anda, oraya ulaşan tüm mesajlar, Hotmail posta servisine de yönlendirilecektir.

41289745140.JPG
SDN
 
Üst