Farkettim de...

alanyali07

Kıdemli Üye
Türkiye'de 7-8 farklı kimliğe sahip çok sayıda Surliyeli var. Suriye'ye gidip farklı isimlerle tekrar iltica edip kimlik alıyorlar! Bu kimliklerle yurt içinde yardım kuyruklarına tekrar sıraya girip aynı yardımları tekrar alıyorlar. Mesela kişi başı 1700 Liralık yardımdan 13600 Lira cep ediyor..

Devlet buna karşı önlem olsun diye sınır giriş çıkışlarını kaydetmeye başlamış ama nafile. Sınırdan Suriye'ye kaçak geçip Türkiye'ye iltica ediyorlar!

Devlet vakit kaybetmeden PARMAK İZİ sistemine geçmeli.

İnsanoğlu bu.. Para için parmağını bile keser. Bu yüzden tavsiyem odur ki bütün Suriyelilerin DNA'sı alınsın. Olur ya, parmağımla birlikte kimliğimi de kaybettim derse DNA bankasından kim olduğu belli olur, böylece kaybettiği kimliğin yerine kopyası verilebilir.

Hem bununla ölen suriyelilerin kimliğini kendi üstüne alan sahtekarlarda yakalanmış olur.

Neler dönüyor neler bir bilseniz.. İnsanoğlu hilekârdır kimse bilmez fendini dedikleri şey tam bu işte.. Sen yardım et, senin gözünü oyar! Yardım etme demiyoruz, et ama aptalllar gibi depil. Ettiğin yardımı başkasına karşı zulme dönüştürme. O sahte kimliklerle çaldıkları parada gariplerin hakkı var. Sen devlet olarak o parayı har vurup harman savuramazsın.

Şunu da ifade edeyim: Enayiliği takva ve zühd ile karıştıranlar var, rica ederim, Allah için uyanık olmak lazım, enayileri Allah da sevmez diye düşünüyorum.

bu sorunu yıllar önce ben dahil çok kişi söylemiştir ve öngörüp uyarmıştır.. ama hükümetin klasik tavrı "hede hödö buna kargalar bile güler" tavrı hiç değişmedi..
sonra da gelsin kandırılmışız isyanları..
ne olacak bir de "suriyeliler bizi kandırmış" derler olur biter..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yaw topunu toplayip sinir disi edeceksin. Cok istiyorsa avrupa abd vs ulkeler baksin suriyelilere. Akperest gibileride barzani kantonlarina, siyasal islamcilari afganistana, kemalistleri madagaskara, kfatascilari otukene sureceksin oooh kebap mis gibi ulke kaliyor geriye.

Dostundostu adam toptancılıkla uğraşıyor, bak halletti iki dakikada :) İhvan hayrına şu öğrencilere de bi el at çok bunaltıyorlar öğretmenleri. :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Onlar icinde planim var. %10-20 arasi kaliteli egitim gormus birey bu memleketin ilerlemesi icin yeterli gerisini verin sanayiye/ berberin yanina/oto tamircisine calissinlar. Sinifin okulun duzenini bozanin gozunun yasina bakmayin 3. hatasinda postalayin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Onlar icinde planim var. %10-20 arasi kaliteli egitim gormus birey bu memleketin ilerlemesi icin yeterli gerisini verin sanayiye/ berberin yanina/oto tamircisine calissinlar. Sinifin okulun duzenini bozanin gozunun yasina bakmayin 3. hatasinda postalayin.

Aynı düşünüyoruz. :) Zorunlu eğitimi 5 yıla indirmek lazım. Kalanında okumaya niyeti olmayanları teknik eleman yapacak bir yapıyı kurmak lazım. Sayın bakanımız inşallah bu alana el atar. 2023 hedeflerine koyar.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sinirlari kaldiralim, dunya hepimizin hulooooo...
Allah dünyayı insana verirken sınır çizerek mi verdi
Afrikalılara asyayı haram mı etti?
Dünya dünyalılarındır aga
Bunun insi var, cinni var, hayvanı var.
Sana kalsa arap, afrika, asya kuşları türkiyenin üzerinden uçamaz. Kuşlara kimlik takarsın şekersizim

Kaptan

Mecra Yazarı
Sana kalsa arap, afrika, asya kuşları türkiyenin üzerinden uçamaz. Kuşlara kimlik takarsın şekersizim
:ROFLMAO: son cümleye çok güldüm.

ihvanistanbul

AkhenAton

Gerek gorursem takarim tabi. Sizin gibi saldim cayira mevlam kayira is yapacak kadar aklimi yitirmedim. Dunya dunyalilarinmis bak bak ne humanist ne insancilsin sen ya. Filistin israillerin o zaman? Ne zararlari var girsinler filistinde yasasinlar? ( dogu turkistan falan demedim ki kurtculuk damarin kabarip cin zulmune destek vermeyesin )
Allah senin sokagini semtini de insanlara haram etmedi iyi tum dunya milletleri senin salonda toplansinlar? Sacma sapan konusmaktan ne keyif aliyorsun!?
Ulkelerin sinirlari miletlerin namusudur. Oyle her isteyeni sinirdan alacak tiyneti olan evinin kapisinida soksun bi zahmet.

adams77

Kanalizasyoncu
Farkettimde, Hakperest muhalefet edeceğim diye ne dediğini bilmez hale gelmiş.

KAFKAS

Kıdemli Üye

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İslâm'ın, helaya hangi ayakla girilip çıkılacağına kadar insanın hal ve hareketleri tarif etmesinden rahatsız olan tipler var.

Dikkat ederseniz bu tipler İslâm'ın bu detaylarını eleştirirken Batı uygarlığının sofra âdabını öğrenmek için paralı hocalar tutarlar, hatta çatalı tabağın yanlış tarafına koydun diye de insanları kınarlar!

Detay ehemmiyeti medenî olmanın gereğidir. İslam dini aynı zamanda ortaya bir medeniyet koymuştur. Yatış şeklinden yürüyüş şekline, sofrada oturuş şeklinden hangi parmaklarla yemek yeneceğine kadar tarif etmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bundan rahatsız olanlar dininden utananlardır. Dininden utananlar ise başka bir uygarlığın içine doğamadığı için eziklik çekenlerdir. Aşağılık kompleksini iyi tanıyın. Bu kompleks korkunç bir şey. O kadar gizli bir hastalıktır ki hasta olan dahi farkında olmayabilir. Bu yüzden kişinin kendi nefsini tanıması hayati önem arzetmektedir. Evet, bütün kapılar tarikat tezgahına çıkıyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Tabi canım, peygamberler zaten bunların mücadelesini verdiler.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Fark ettim de,

bu ülkede Arapça'yı savunan Arapça bilmez, Türkçe'yi savunan da Türkçe bilmez. Üstelik biri İLAHİYAT MEZUNU bir AKADEMİSYEN PROFESÖR diğeri ise MİLLETVEKİLİ.

1) İlahiyat mezunu (!) Selman Öğüt'ün “Allahuekber= Allah birdir demek” demesi. Oysa Arapça'da, Allahuekber= Allah büyüktür, demektir.

2) CHP'li Öztürk Yılmaz'ın “Allah koymaz” demesi. Oysa o deyim “Allah bunu yanınıza koymaz” şeklinde olacak.

Üstüne basa basa “Allahuekber, Allah birdir demektir, merak etme ben Arapça biliyorum“ diyor ya! Üstelik bu herif İlahiyattan mezun Profesör yau. Belli ki birileri yalakalığına hayran kalıp, gel seni prof yapalım, demiş. Çok belli bu. Neydi? 15 Temmuz'dan sorna liyakate önem verecektik dimi!

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Fark ettim de,

bu ülkede Arapça'yı savunan Arapça bilmez, Türkçe'yi savunan da Türkçe bilmez. Üstelik biri İLAHİYAT MEZUNU bir AKADEMİSYEN PROFESÖR diğeri ise MİLLETVEKİLİ.

1) İlahiyat mezunu (!) Selman Öğüt'ün “Allahuekber= Allah birdir demek” demesi. Oysa Arapça'da, Allahuekber= Allah büyüktür, demektir.

2) CHP'li Öztürk Yılmaz'ın “Allah koymaz” demesi. Oysa o deyim “Allah bunu yanınıza koymaz” şeklinde olacak.

Üstüne basa basa “Allahuekber, Allah birdir demektir, merak etme ben Arapça biliyorum“ diyor ya! Üstelik bu herif İlahiyattan mezun Profesör yau. Belli ki birileri yalakalığına hayran kalıp, gel seni prof yapalım, demiş. Çok belli bu. Neydi? 15 Temmuz'dan sorna liyakate önem verecektik dimi!

Birde Allaha zulüm isnad ediyor hocam. ''Allahım sende kılıçtaroğluna zulmet'' diyor. Eğer bi ara girmişse dinden çıkma ihtimali bile var..