Facebookun Sahibi En Zengin Yahudiilerden!..

Teknoloji sektöründe Oracle’ın sahibi Ellison yine birinci sırayı kaptırmadı. En zengin Yahudiler listesinin “en genci” olan Facebook’un sahibi Zuckerberg 4 milyar dolarlık servetiyle bu alanda ikinci sırada yer aldı.

Mark-Elliot-Zuckerberg.jpg

Mark Elliot Zuckerberg​

korakademik

Ordinaryus
bırakın bunları
internetin de sahibi zaten yahudiler...

biraz ırkçılık yapmıyor muyuz.

ummuhan

Kıdemli Üye
Kur'an-ı Kerim'in çok yerlerinde Yahudiler'in karakterleri ve vasıfları zikredilerek, bu kötülüklerinden dolayı tehdit edilmekte, azarlanmakta ve tahkir edilmektedir, mesela kendilerine verilen nimetlerin karşılığında şükürsüzlüklerinden, Allah'a şirk koştuklarından, kendilerini yeryüzünde üstün ırk olarak gördükleri için gurur sahibi olduklarından, mezmum hasletler olan hırs ve tamâ ile zillet içinde kaldıklarından bahsedilmektedir.... Kur'an-ı Kerîm de (HÂŞÂ) ırkçılık mı yapmaktadır o halde... La havleee

korakademik

Ordinaryus
ablacığım kur'an da başka kavimler yok mu
artık mevcut olmayan kavimler
onlara yapılan uyarılar ortadan mı kalktı.

şurda anlaşalım kur'an bize indirildi
zaten kabullenmeyen yahudilere değil
orda yahudi veya başka milletlere aftedilen uyarıları kendi üzerimize almalıyız...
nüfus kağıdına müslüman yazıp yahudileşmemek üzere

ummuhan

Kıdemli Üye
Kur'an Bütün insanlığa indirildi isteyen uyar istemeyen sonuca katlanır bu ayrı ama ben Allah cc 'ın lanetlediklerinin hiçbirini sevmiyorum hiç bir muhabbet de duymuyorum.

korakademik

Ordinaryus
biz lanetlilere benzemeyelim

kimler lanetlendi.
bi sayın bakalım.

ummuhan

Kıdemli Üye
biz lanetlilere benzemeyelim

kimler lanetlendi.
bi sayın bakalım.

Ben saymayayım da sen bir araştırıp eyice bir belle bakalım hazırdan bilgi yok öyle... içinde yahudiler geçince görmezden gelir misin bilmem...

Lanetli kavmi lanetlemek ya da sevmemek ırkçılık değildir....

korakademik

Ordinaryus
lanetli kavimler deyip işin içinde sıyrılmak kolay mı
bu lanetliler ne yapmışlar peki
onu yapan müslümanlar lanetli olmucak mı?

lanetli millet deyip kafatasçılardan farkını nasıl ortaya koyucaksın.

Enes

İhvan Forum Üye
Kişinin karakterini bilmeden sırf yahudi diye aşağılayamayız, övemeyiz, yeremeyiz...

Evet bu IRKÇILIK olur...

manifesto

Yasaklı
Bu tıfılın hikayesini okumuştum..ilk programını 10 yaşında yazmış..harward da okurken harward lı öğrencilerin fotolarının olduğu bir site kurmuş tabi bu fotoları üninin resmi sitesini kırarak elde etmiş..sonra disiplinlik olunca okuldan da ayrılmış derkene facebook ortaya çıkmış..sonrasını sizler de biliyorsunuz 500 milyondan fazla üye falan..yahudi yada hindu çok önemli değil.o dolarları cukka edebiliyor.dünya insanları da aman benim facebook hesabımı niye kapadılar diye birbirini yiyiyor..hergün ulusal haber sitelelerimizde kanallarımızda facebook haberleri..

ummuhan

Kıdemli Üye
Irkçılık

Irkçılık genel olarak çeşitli insan ırkları arasındaki biyolojik farklılıkların kültürel veya bireysel meseleleri de tayin etmesi gerektiğine ve doğal sebeplerle bir ırkın (çoğunlukla kendi ırkının) diğerlerinden üstün olduğuna ve diğerlerine hükmetmeye hakkı olduğuna duyulan inanç veya bu değerleri kabul eden doktrindir.Ortaya çıkış nedenleri arasında çoğunlukla ekonomik nedenleri olması yanısıra düşünsel nedenlere de dayanmaktadır.

Irkçılık terimi çoğunlukla, kendi etnik kültür değerlerini tek kriter olarak belirlemek (etnik merkeziyetçilik), farklılık korkusu (zenofobi), ırklar arasında birleşmelere ve ilişkilere karşıtlık ve milliyetçilik gibi kavramları da anlatıyor olabilir. Irkçılık, sosyal ayrımcılığı, ırklar arasında fark gözetilmesini ve soykırıma kadar varabilen şiddeti haklı göstermektedir.

Irkçı terimi ise, normalde ırkçılığı destekleyen kimse anlamında kullanılırken, 1940 yıllarından itibaren aşağılayıcı bir kelime olarak kullanılır olmuştur, bu sebeple hangi grup veya düşüncenin ırkçı sayılabileceği her zaman tartışmalı bir konu halini almıştır.

Irkçılık genel hatlarıyla incelendiğinde kendi kanını taşıyan, aynı dili konuşan, ve aynı soydan gelenlerin başka soylardan gelenleri aşağılaması olarak algılanır. Ancak eksik bir bakış açısıdır. Gelişen teknoloji ve gelişen ekonomik yapılar insanoğlunun tanımlarınada çeşitli farklılıklar getirmektedir. Bu farklılıklar ırkçılığın psikolojik, sosyal psikolojik, ve psikanalitik açıklamalarını anlama zorunluluğuyla birlikte ırkçılığın normal bir durum olmadığını bir "hastalık" olarak ele alınması gerektiği gerçeğini sergiler.

Tekrar ediyorum Kur'an-ı Kerim de söylenmiş olması benim için esastır (orada bazı şöyle böyle yapan yahudiler diye bir ayırım yok) yahudiler ldenilmiş te günümüzde var olan misal başka bir kavim adı geçmemiş...

korakademik

Ordinaryus
Tekrar ediyorum Kur'an-ı Kerim de söylenmiş olması benim için esastır (orada bazı şöyle böyle yapan yahudiler diye bir ayırım yok) yahudiler ldenilmiş te günümüzde var olan misal başka bir kavim adı geçmemiş...

Kaldı ki Kur'ân, bazılarına sert gibi gelse de, en uygun ifadelerle ortaya koyduğu bu tür sıfat ve davranışların ve bu sıfat ve davranış sahiplerini ikaz ve tehdit etmesinin hemen ardından, çok yumuşak ifadelerle gönülleri hakikate uyarmaya ve kalblere ümit aşılamaya çalışır. Ayrıca, Kur'ân-ı Kerim'in Yahudiler, Hristiyanlar ve münafıklarda görülen bazı tavır ve davranışlardan dolayı serdettiği tenkit ve ikazların, imanları kendilerini aynı tavır, davranış ve sıfatlardan alıkoymaya yetmeyen mü'minler için de söz konusu olduğunda Sahabe ve müfessirler arasında âdeta görüş birliği vardır ki geniş açıklamalar isteyen böyle bir meseleyi burada tartışmak konumuzun dışında kalır.

Kanaatime göre, tarihî hâdiseleri kendi tarihsellikleri içinde ele almalı, yani her hâdiseyi kendi şartları ve konumu içinde değerlendirmeli ve bugünkü davranışlarımızda da bugünkü tavırları esas almalıyız.

ummuhan

Kıdemli Üye
Ku'an-ı Kerim Bütün çağları ve zamanları kapsar sadece bir dönemi değil....

korakademik

Ordinaryus
Kaldı ki Kur'ân, bazılarına sert gibi gelse de, en uygun ifadelerle ortaya koyduğu bu tür sıfat ve davranışların ve bu sıfat ve davranış sahiplerini ikaz ve tehdit etmesinin hemen ardından, çok yumuşak ifadelerle gönülleri hakikate uyarmaya ve kalblere ümit aşılamaya çalışır. Ayrıca, Kur'ân-ı Kerim'in Yahudiler, Hristiyanlar ve münafıklarda görülen bazı tavır ve davranışlardan dolayı serdettiği tenkit ve ikazların, imanları kendilerini aynı tavır, davranış ve sıfatlardan alıkoymaya yetmeyen mü'minler için de söz konusu olduğunda Sahabe ve müfessirler arasında âdeta görüş birliği vardır ki geniş açıklamalar isteyen böyle bir meseleyi burada tartışmak konumuzun dışında kalır.