Facebook’a hesap kapatma bağlantısı :

FACE YE HAYIR KAMPANYASI

• Kullanılan toplam oy
    5

veri

Yasaklı
bu bağlantıyı tıklayarak hesabınızı komple silebilirsiniz.

https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Merhaba,Teakolik’in yazdıklarına tamamen katılıyorum. Ne yapacaklar bu kadar bilgiyi anlamış değil.

Neyse, benim gibi Facebook hesabını kapatmak isteyenler de var.

Bir iki arkdaşım sormuştu. Ben de Facebook’a üye olmuş idim fakat zamanımı aldığı için hesabı kapadım gitti.

Şimdilik Msn ve Gtalk bana yetmekte
icon_smile.gif
. Hatta onlarda bile çoğu zaman çevrim dışı bağlanıyorum
icon_smile.gif
.

En yakın zamanda onlardan da kurtulmak dileğiyle…

veri

Yasaklı
Geçenlerde birkaç haber sitesinde yayınlandı. Okuyanlarınız vardır mutlaka her geçen gün gelişen ve müthiş bir potansiyele sahip olan Facebook üzerinde maalesef ki bir çok kritik açık kullanıcıların başına bela olmakta. Merak ediyorum binlerce dolar maaş alan milyarlarca doları hüpleten Facebook yöneticileri bu konuya nasıl bakıyor? Birkaç gün önce de benim Facebook hesabım hack edildi. Hack eden arkadaş sadece güvenliğin hiçbir şekilde %100 olmayacağını belirttiği bir mesajla karşılaştım. Şifremi geri aldım ve doğal olarak hesabımın şifre ve güvenlik adımlarını kontrol ettim. Uzun ve düzgün bir şifre kullanmama rağmen hesabım hack edilmişti.

(Kendisine fazla zarar vermediği için teşekkür ederim.)

Biraz araştırma yaptım ve en sonunda beni hack eden arkadaşa ulaştım. Bana ne kadar düzgün bir şifre kullansak ta ne kadar kendi güvenliğimizi sağlasak dahi kullandığımız platformların açıklıkları sebebi ile maalesef ki güvenliğimiz hiçbir zaman %100 olmayacak konusunu tekrar hatırlattı.

Hesabıma zarar vermediğini belirterek sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istedim. Her ne kadar hangi açıklıktan sisteme girildi nasıl yapıldı bilmesem bile aldığım ipucu Facebook üzerinde bir açıklık sebebi ile şuan hackerlar istedikleri Facebook hesabına girebilmekteler.
Birçok online mecrada yer alan bu bilgi kimilerine göre hotmail hesabınızın Facebook üzerine girilmesi üzerine, kimilerine göre aplikasyon açıklıkları olarak değerlendirildi. Kendi hesabımda apkilasyonları kapattığımı ve hotmail hesabımı kullanmadığım takdirde hesabımı kaptırdığımı ve 19 karakter harf, rakam ve özel karakter kullandığımı belirtmek isterim.
Sonuç olarak bu hack durumu benimle alakalı değil, Facebook üzerinde sağlam bir açıklık olduğunu ve bu açıktan dolayı çatır çatır hesapların hack edildiğini belirtmek isterim. En azından Facebook bunun farkına varıp açıklığı kapatana kadar bilgilerinizin yedeğini almanızı tavsiye edebilirim. Umarım Facebook en kısa sürede bu açıklığı kapatır. Zaten yakındır dillerden dillere yayılarak bir süre sonra bu açıklık ayyuka çıkacaktır.

Kullandığınız aplikasyonlar bir yandan datalarınızı çalarken hacker arkadaşlar da anlaşılan boş durmuyormuş…

veri

Yasaklı
hesabını silen tek kişimiyim:(

veri

Yasaklı
face gibi tehlikeli mahlukat için destek veren yok mu:(

İkilem

Üye
Teşekkür ediyorum Veri, sildim ve tamamen kurtuldum.
Dondurmuştum; ama dondurmak insanda hep şüphe bırakıyor.
Herkesin bu yükten kurtulmasını temenni ediyorum.

Leylifer

Kıdemli Üye
ben bundan 1 yıl önce hesabımı silmiştim ;) bu seçenek uzun zamandan beri var...

veri

Yasaklı
FACEBOOK’TAKİ MANEVİ TEHLİKE

ismailaga tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde gönderildi
Facebook adlı sosyal paylaşım sitesi belki haberleşmede çok önemli bir konuma sahip. Yayınladığınız bir videodan binlerce kişi haberdar olabiliyor. Bir hadisi şerif-i binlerce kişiye ulaştırabiliyorsunuz. Bunlar masum tarafı. Birde felaket tarafı var bu sitelerin.

BAYAN PROFİLİ OLŞTURUNCA!
Face’nin ne amaçla kullanıldığını tesbit etmek amacıyla kullanıcılar arasına girelim dedik. Bir arkadaşımız bu facebook sitesinde bir bayan profili oluşturdu. Profil resmi olarak da Türkiye bayrağını koydu. İslami paylaşım yapan, dini içerikli hatta ismailağa cemaati gibi ifadeler yazan sayfaları beğendi. Sayfalardaki yazılara yorum yaptı. Yorumlara cevap yazdı. Peki, sonuç ne?

Bir hafta içinde tam 250 erkek profili tarafından arkadaşlık isteği, 85 mesaj geldi. Mesajlarda “İsminiz çok güzel, tanışabilir miyiz?, arkadaş olabilir miyiz? Ne güzel yorum yapıyorsunuz, beni tanımak ister misiniz?” gibi ifadelerle karşılaştık.

TEHLİKENİN FARKINDA MISNIZ?
Evet bunu yapanlar o sayfalarda Allah korkusundan bahseden, ahiret ve cehennemden konu olunca mangalde kül bırakmayan Müslüman profilli insanlar. Çok acı bir tablo.

Dinimizde kadınların yabancı bir erkekle muhabbet etmesi caiz midir? Elbette hayır. Ama bakın Face’de ne oluyor; bir bayan paylaşımlara yorum yazıyor, onu yüzlerce erkek okuyor. Erkek de o yorumun altında yorum yapıyor “ne güzel ifade etmişsiniz” diyor. Bayanda: “teşekkür ederim” diyor. Yorumlaşmalar, cevaplaşmalar, methiyeler uzayıp gidiyor.

İşte büyük tehlike.

Belki ses yok ama yazı var. Not var, mesaj var. Yazılan mesajda aynı ses gibidir. Mesajı okuyan kişi onu beyninde kodlayarak adeta bir bayan sesine çevirir. Çünkü yazan kişi bir bayandır ve oda bayanın yazdığını bilmektedir. Dolayısıyla o düşünce ile okumaktadır.

Bir paylaşım sayfasında talebe olduğu anlaşılan bir bayan çarşafı savunuyor, Efendi Hazretlerine olan sevgisini anlatıyor.

Senin Efendi Hazretlerine azıcık muhabbetin olsaydı oralarda işin olmazdı. Saçını haram olduğu için göstermiyorsun belki ama senin yazdığın bir mesajdan etkilenen, beyninde değişik düşünceler canlanan bir erkeğin vebalini nasıl çekeceksin?

Çarşafın içine girersin, tesettüre bürünürsün, erkeklerden kaçıyorsun. Facebook’takiler erkek değil mi? Onlarla mesajlaşmak, muhabbet etmek caiz mi? Erkekler tarafından bakarsak bir bayana arkadaşlık teklif etmek ne manaya geliyor? Onlara mesaj atmak, muhabbet etmek caiz mi?

Arkadaşlar çok tehlikeli bir durum bu.

İslami bir sayfaya bakıyorsunuz beğenenler var. Bir bayanın profil resmi iki erkek profil resminin ortasında gözüküyor. Bu ne lahana turşusu, bu ne rezalet ve adeta felaket, büyük bir hezimet.

Bayanların facebook gibi siteleri kullanmasını doğru bulmuyoruz. Bu sebeple Facebook sayfamızı da kapattık. Uyarıyoruz! Tehlikeyi fark edin, kafirlerin tuzağına düşmeyin. Şeytanın oyununa gelmeyin. İpinizi nefsin eline vermeyin.

SaddbinMuaz

Profesör
Çarşı yahut pazar gibi şeytanların ve şeytani telkinlerin yoğun olduğu yerlerden uzak tutmaya çalışmaları, nefsin hatalarını zorlayan şeytana yem etmemek adına bir uyarı olarak kabul etmek lazım gelir kanaatindeyim... Aksi takdirde perde arkasından konuşmakta bir sakınca yoktur... Elbette şeytan'ın telkinlerinden uzak durmak ve şeytan'dan Allah'a sığınmak suretiyle...

veri

Yasaklı
konu kadınlar değil
face gibi faydası hiç olmayan ama zararı sayılamayacak kadar çok olabilecek hesapların açılmaması
açılan face lerin derhal kapatılması

SaddbinMuaz

Profesör
face gibi faydası hiç olmayan ama zararı sayılamayacak kadar çok olabilecek hesapların açılmaması
açılan face lerin derhal kapatılması

Çok haklısınız kardeşim...

veri

Yasaklı
videonun içeriğini ekleyebilir misin
izleyemiyorum..

SaddbinMuaz

Profesör
Videonun içindeki İlluminati'nin desteklediği Satanist Yahudi Mark Zukenberg'in(Facebook sahibi) montunun içinden çıkan Mason Plan ve deşifresinin yanı sıra Facebook işaretlerinin cia'nin spy yani casusluk görevi gördüğünün ufak delilleri mevcuttur...

Muminaga

Yeni
face book kullanıcı sayısını azaltmak için milli eğitim, diyanet gibi kurumlar devreye girmeli.

face book, internet falan bunlar günümüzde bir ihtiyaçtır, teknoloji takip edilmeli gibi gerekçeler öne sürülebilir ama
bu tür iletişim sitelerindeki bilgi akışı kitleleri şekillendirmeye dönüktür. Bilginin veya paylaşılan konuların niteliği içeriği dünyanın belli güç merkezlerince hazırlanıyor, bilinçaltına yerleştiren mesajların ilk aşaması gayet masum görünebilir ama bir sonraki mesaj için bir hazırlık testi gibidir. insanların milli manevi benliğini yok etmek yozlaştırmak tıpkı ülkenin askeri bilgisayarlarına sızma girişimi gibi görülmelidir.
Süreç içinde toplumdaki ruhsal psikolojik değişiklikler ve ahlaki azalma anında fark edilmiyor. fark edildiğinde de iş işten geçmiştir artık.
16-17 yaşlarında çocuklar kendilerini köprü korkuluklarına bağlayıp, baskılar bizi yıldıramaz sloganlarını atıyorlar, derdiniz nedir diye sorduğunuzda "din dersi kaldırılsın" gibi hiç beklenmedik bir istekle karşılaşıyorsunuz. işin garibi bu aptalca hareketlerini baskılar bizi yıldıramaz eşliğinde sloganlar atarak sürdürmeleridir.
Bu zehir nereden ve kimler tarafından zerk ediliyor.
10 kişiyi böylece kaybetmek, bir köyü toprağıyla suyuyla düşmana kaptırmak olarak görülmelidir.

uykusuz

Kıdemli Üye
çok faydalı bir paylaşım olmuş..Allah razı olsun...