Facebook Profilinizi Bilgisayarınıza İndirin!

YagmuR

Üye
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Tepkime puanı
586
Puanları
0
Yaş
34
Konum
¤´ UnuTuLu§taN `¤
Web sitesi
www.gencislam.com
Facebook profilinizi bilgisayarınıza indirin!

Facebook'ta bugüne dek paylaştığınız her şeyi PC'nizde saklamak ister misiniz? İşte bunun basit yolu.

Facebook'da güvenlik konusunda endişeler artarken, sosyal paylaşım devi boş durmuyor ve sistemi geliştirmek için çalışıyor.

Artık Facebook'da paylaştığınız her şeyi bilgisayarınıza indirmeniz mümkün. Buna resimler, videolar, durum güncellemeleri, olaylar ve mesajlar dahil.

Bu özellik şu an bir çok hesapta mevcut, kullanamıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Not: Bu yazının yazıldığı sırada Türkçe Facebook'da göremediğimiz seçenek, İngilizce Facebook arayüzünde mevcuttu.

Peki bu bilgilere niye ihtiyacınız olsun? Facebook'tan artık sıkılmış olabilirsiniz. Facebook'a bir alternatif bulduğunuzda bilgilerinizi bu siteye yükleyebilirsiniz. Veya Facebook hesabınızı temiz bir hale getirmek, ama resimlerinizi kaybetmek istemiyor olabilirsiniz.

İndirmek için yapmanız gerekenler

İndirmek için gerekli bilgileri Hesap Ayarları sayfasında görebilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesap menüsünden Hesap Ayarları'na tıklayın.

Açılan sayfada yeni seçenek "Bilgilerinizi indirin" seçeneğini göreceksiniz. "Daha fazla bilgi" bağlantısına tıklayın. Açılan ekranda "İndir" düğmesine tıklayın. Şimdi ise biraz beklemeniz gerekiyor. Yaklaşık bir saat sonra indirme bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız. Facebook'a yüklediğiniz fotoğraf ve videoların sayısı çoksa bu biraz biraz uzun sürebilir.

.ZIP dosyasını indirdikten sonra içeriğini bir konuma çıkartın. index.html dosyasını çalıştırarak tüm içerik içinde dolaşmanız mümkün. Klasörler arasında gezinerek fotoğraflarınızı da görebilirsiniz.

Bu sayede Facebook hesabınızı kapatmak fakat bilgilerinizi de kaybetmek istemiyorsanız bu özellik çok işinize yarayabilir...veteknoloji
 

YagmuR

Üye
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Tepkime puanı
586
Puanları
0
Yaş
34
Konum
¤´ UnuTuLu§taN `¤
Web sitesi
www.gencislam.com
Facebook'unuzu Gerçek Bir Kitaba Dönüştürün!

Facebook profilinizin bir gün kitap olarak basılabileceği aklınıza gelir miydi? İşte bunu yapan site...

Facebook'daki durum güncellemeleriniz, duvarınız ve resimlerinizi bir hatıra olarak düşünüyorsanız sizi küçük bir sorun bekliyor. Facebook'ta zamanla ve yeni veriler geldikçe hatıralarınız yok olabilir.

Bu soruna çözüm Ninuku Archivist adlı web sitesinden geliyor (bu arada 'Ninuku', Yerli Amerikan dilinde 'israf edilen para' anlamına geliyor). Ninuku Archivist, yılda 24 dolar karşılığında kişisel bilgilerinizi her ay Facebook'tan indiriyor ve kronolojik bölümlere ayırıyor, ardından her bölümü PDF dosyası olarak kaydediyor. Bu sayede yazıcı çıktısı almak da kolay hale geliyor.

Bundan sonra ise size PDF dosyalarının çıktısını alıp, şık bir deri kapak altında toplamak kalıyor...
 

veri

Yasaklı
Katılım
8 Kas 2010
Mesajlar
0
Tepkime puanı
661
Puanları
0
facebook a hiç girmeyin.

tehlikeleri konusunda onca bilgilendirme varken.
sahibi de yahudi diyorlar
para mı kazansın

google ya da girmemek lazım ya
 
Üst