Facebook kullanmamak

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir kaç gündür Facebook hesabımı sildim.
Başlangıçta dönerim diye düşünüyordum ama boş yere giden zamanım bana kalınca pek de gerekli olmadığını düşünüyorum artık. Kalan zaman ile daha faydalı bilgiler yada başka şekilde değerlendirmek mümkün.
Bildiğimiz şeyler defalarca tekrar önümüze çıkıyor like atıyorsun, video vs hakeza derken günün bitmiş; bu durum insanda bağımlılık yapıyor ve psikolojik tükenme de cabası.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hangi hesap olursa olsun kontrol siz de degil de hesapta olursa sıkıntı, ben de online oyun oynayamiyorum çok nadir ,twet yok zaten facede nadire kullanıyorum. hasıl-ı hepsi bana bağımlı ben onlara değil :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben sabah namazından sonra istiklal marşını okuyup yayına başlıyorum. Gece 12 de istiklal marşıyla kapatıyorum. ?

Yaklaşık 3 aylık zamanda yaklaşık 3000 sayfa kitap okudum. Bir tane tez bitirdim ve inşallah Haziranda mezun oluyorum. Yazmak içimden geldiğinde yazıyor ve yaklaşık 1 saatlik kendime tahdit koyuyorum. Vakitlice sanal dunyayi tarayıp, yazmak gerekeni yazarak çıkmaya çalışıyorum.

Güzel karar vermişsin . Kendine başka uğraşlar bulursan ordaki zaman zaten azalıyor. ?

cemaliii

Kıdemli Üye
Bir kaç gündür Facebook hesabımı sildim.
Başlangıçta dönerim diye düşünüyordum ama boş yere giden zamanım bana kalınca pek de gerekli olmadığını düşünüyorum artık. Kalan zaman ile daha faydalı bilgiler yada başka şekilde değerlendirmek mümkün.
Bildiğimiz şeyler defalarca tekrar önümüze çıkıyor like atıyorsun, video vs hakeza derken günün bitmiş; bu durum insanda bağımlılık yapıyor ve psikolojik tükenme de cabası.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Çok güzel tespitler. Facebook ve diğer sosyal medyayı kullanıyorum. Elimden gelse foruma da girmicem. Ama burası benim için bir bağımlılık 2006dan bu yana. Sanırım benimde burdan gitmem lazım.

Hakperest

Kıdemli Üye
Çok güzel tespitler. Facebook ve diğer sosyal medyayı kullanıyorum. Elimden gelse foruma da girmicem. Ama burası benim için bir bağımlılık 2006dan bu yana. Sanırım benimde burdan gitmem lazım.
Burda da zamanı alıyor ve kısır döngü burda da var ancak düşünce beyanı daha serbest ve anonim; ben burda kalmaya devam edeceğim, Allah cc izin verdiği ölçüde

Akif

Yeni
Facebook dedelere kaldı. En iyisi hiç sosyal medya bile kullanmamak. Özellikle whatsapp. Benim sadece takipçisi olmayan bir twitter hesabım var

Son düzenleme:

uzAyli

İhvan Forum Üye
Iyiye kullanirsan iyi kötüye kullanirsan kötü

Hakperest

Kıdemli Üye
Yine kullanmaya başladım
İlitam öğrenci grubu için tekrar açtım
Kullanıyorum şimdilik