Fabrikaya hayır, KABZIMALLIĞA evet!!! Redyellow'un Kervan'ı 2393 (12.02.2019)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

DzL6VhpWwAEhTBx.jpg

DzL8KPkWsAAxWy_.jpg

DzMBk-jX4AA3mTf.jpg

"ESKİDEN GAZ KUYRUKLARI VARDI, ŞİMDİ PATATES KUYRUKLARI!!"

Yorumsuz!

DzL61ABX0AECzOV.jpg

Et ve tavuk da bekliyoruz:)

Ama sakın FABRİKA YAPMAYIN!

DEVLET FABRİKA YAPMAZZZZZ,

DEVLET FABRİKA İŞLETMEZZZZZZ değil mi sevgili reisimiz?

Ama KABZIMALLIK yapar!!

FABRİKAYA HAYIRRR,
KABZIMALLIĞA EVETTTTT!!!!

DzL5f2dXcAApwGy.jpg

Devlet fabrika işletmez, devlet fabrika açmaz derken bizzat akpli bakan tezgahın başına geçip hıyar satıyor, patlıcan satıyor!

Ey OYYYY, sen nelere kadirsin yahu???

DzL5QahXcAAKNEd.jpg

Rahmetle ve dua ile.

e16386fne8x8zqhx9.jpg

Bazı kişilerin, seçimlere tek başına katılacağını, hiç bir partinin lehine veya aleyhine seçimlerden hiçbir yerde çekilmeyeceklerini açıklayan Saadet Partisi'ne İFTİRALARI devam ediyor.

Felanla işbirliği içindeeeeee, kimler kimlerle beraberrrrrr diyen iftiracılara tekrar hatırlatma!!!!!

DzL7dasWsAAwPxp.jpg

Binali Yıldırımın "550 çeşit yemek var" dediği TBMM Mutfağı 3 MİLYON 390 BİN TL verilerek YENİLENİYORMUŞ!

YORUMSUZ!

DzL8tELX4AUGaSK.jpg

Erdoğanın törenle temel attığı yeni AKM binasının yapım ihalesi Zaman gazetesinin sahibi Tamince’nin şirketine verilmiş.

Bank asya apartman aidatını yatıran perişan, zaman gazetesi sahibi ise fetöcü değilmiş, üstelik akpden ihale alıyor!

Bu kişi berat ETTİRİLDİĞİNDE tankın altına yatan 15 temmuz gazisi Sabri ünal protesto için GAZİLİK MADALYASINI İADE ETMİŞTİ!

Akp fetö ile müthiş!!! mücadele ediyor!!!

DzL-QR5XcAIGTea.jpg

Yandaş yeni şafak EYTYİ CHP İSTİSMAR EDİYOR diyor.

Bunu da getirdiler cehapeeeee ye dayadılar!

La arkadaş onlar istismar ediyorsa kör mü gözünüz siz de çözün sorunu ve alın o istismarı?

Elinize vuran mı var?

DzL_LAtXgAAE_m_.jpg

AKP mhp ile ittifak yaparak seçimlere katıldığı halde hala endişe içinde, bazı adayların geri çekilmesinden bile bahsedebiliyorlar.

DzL_rWXWoAUei9J.jpg

Rusyadan hem de GÜMRÜKSÜZ et ve süt alacakmışız!!

Teşekkürler YERLİ VE MİLLİ AKP!!!

DzMAPEKX0AAQdu0.jpg

CHPlilerin genel merkezi protesto yürüyüşü devam ediyor.

MUHALEFETE MUHALEFET EDEN MUHALEFETİMİZ (mhp) var, bir de KENDİ KENDİNE MUHALEFET EDEN ANA MUHALEFETİMİZ (chp) var!

AKP çok şanslı!!

GÜNÜN ÇİZGİSİ:

DzMBQk3WwAEDSsi.jpg

DzMCPXcX0AAI8pQ.jpg

Hastanede hasta yakınları ÇİĞ KÖFTE PARTİSİ yapmışlar!!!

YORUMSUZ!

DzMCwknXgAAyxMo.jpg

İMAR AFFINA EL KALDIRANLAR BU FACİADAN SORUMLUDUR demişler.

Katılıyorum.

HER AF SUÇA, YASADIŞILIĞA, KAÇAĞA MEYİLLİ KİŞİLERİ TEŞVİK EDER çünkü!

DzMERyzX4AAPJPS.jpg

İnsanlar o kadar emek veriyor, çalışıyor, KPSS'de TÜRKİYE BİRİNCİSİ oluyor, DERECEYE GİRİYORLAR ama MÜLAKAT sonucuna bi bakıyorlar; KAZANAMADINIZ!

KPSS için bir de bi ton para alıyorlar insanlardan!

Devlet TRİLYONLARCA para topluyor!!!

Kriter mülakat ise niye KPSS yapıyorsunuz?

Facebook adresim:

Abdullah Biri

Twetter adresim:

redyellow (Abdullah Biri) (@redyellow2006) | Twitter

bi husben

Kıdemli Üye
saadetçi kafası işte
laboratuval da incelenmeniz lazım beyniniz varmı diye
varsada sakın bağış yapmayın olurmu

ihvanistanbul

AkhenAton
Benim bu işten anladığım gıda işinde o kadar da kar yokmuş.

Soğan pazarda 5 tl, tanzimde 3 tl.

Devletin kirası yok
elektrik su doğalgaz faturası yok
vergisi yok
denetleyeni yok
eleman maliyeti yok
niye tarlada 1 lira olan ürün tanzim de 3 lira, biber 6-7 lira? Bize kim yalan söylüyor tarlada 1 lira diye ?

alanyali07

Kıdemli Üye

Devletin kirası yok
vergisi yok
denetleyeni yok
eleman maliyeti yok
niye tarlada 1 lira olan ürün tanzim de 3 lira, biber 6-7 lira? Bize kim yalan söylüyor tarlada 1 lira diye ?

tvde gösteriyor zabıtaları toplamışlar zabıtalar tezgahtarlık yapıyor..
nerden nereye..?
sen sokakta seyyar satıcı kovalarken şimdi seyyar arabalarda sebze meyve sat :D

işin gırgırı biryana,
zaten tanzimde sattıkları o fiyatlara hallere manavlara geliyor yaklaşık fiyat.. asıl iş o manav sahibi nasıl az karla satış yapabilsinki..?
daha doğrusu bunu manavlara zorla yaptıracak bir kanun mu var ? yok..
serbest piyasa hakim..
rekabet hakim..

bu tanzim sebebiyle kısa vadeli fiyatlar düşecek "mecburi".. ama sonrası daha çok artacak..
bu işin sonu "komünizme" kadar gider..herşeyi devlet yapsın.. :)

adams77

Kanalizasyoncu

Devletin kirası yok
vergisi yok
denetleyeni yok
eleman maliyeti yok

Önemli olan fiyatların düşmesi vatandaş senin bu yaptığın hesabı yapmıyor :)

bak fiyatlar nasıl düştü diyorlar 80 tane firmaya ceza yağmış fiyatları yükseltikleri için :)

aklı kullanmak çok önemli lakin siyaset öyle bir şeyki aklı maniple ediyor. Yani siyasetin temeli insanları kandırmak aldatmak ve yanıltmak üzere kurulu gel şimdi bu işte sen HAK ve HAKKANİYET ara

Lasiyyema

İhvan Forum Üye

Devletin kirası yok
vergisi yok
denetleyeni yok
eleman maliyeti yok
Aktrol ! değilim. Devletten de nemalanmıyorum (imkanım olduğu halde beş kuruş yardım almadım) , çift nick'li de değilim. Asıl nickim Serdengeçti.. neyse sorum şu ; pazarda hep çürükleri veren o kaba adam ne kadar vergi ne kadar doğalgaz ne kadar su ne kadar elektrik faturası veriyor ?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Normalde Gıda ve Su meselesi bekâ meselesidir. Bu iki meseleyi asla merkezileştirmeyeceksin, tekelleştirmeyeceksin. İlçe ilçe, köy köy, kasaba kasaba büyük şehirlerin etrafına dağıtacaksın. Neden derseniz, merkezileştirirseniz düşmanlarınız bir savaş durumunda o merkezleri ele geçirir, halk aç kalır. Aç kalan halk bir noktadan sonra düşman safına geçer! Bu böyledir... Tarımı, hayvancılığı ve suyu ülke çapında öyle yaymanız lazım ki yürüyerek her yere ulaştırılabilir mesafelerde olması lazım. Hatta tohumlar ve hayvan yemleri dahi bu şekilde pozisyonlandırılmalı. Kesinlikle tekelleştirilmemeli veya bir elin parmaklarını geçmeyecek büyük merkezlerde toplanmamalı.

Yaptıkları bazı işlere delirmemek elde değil.

Tarımı öldürdüler
Köylüyü yok ettiler
Hayvancılık bitti

İnanamıyorum ya, dört mevsimi bir arada yaşayan bir ülkede meyve sebze kuyrukları oluşuyor! Hadi gaz, benzin kuyruğunu anlarım, petrolün yok, ama bu nedir ya? Bunları düşündükçe vallahi mideme sancılar giriyor. Kafam çok karışık çünkü. Neden mi? Bunu yapmak için ya hain olmanız lazım yahut anormal. Her iki durum yönetime layık olmadığınızın şüphe götürmez ıspatıdır aslında.

Hatırlayın, bu süreç KUŞ GRİBİ diye bir yalanla başladı. Tavuk ve yumurta konusunda halk marketlere muhtaç kalsın diye yalan yanlış haberler üzerinden köy ve ilçelerde olan bütün tavukları yok ettiler. Neden? Hangi bakanların çocukları bu işlere girdi acaba? Diyeceksiniz ki delilin ne? Delile ne hacet. Hiçbir aklı başında devlet yöneticisi halkının elinde bulunan besin kaynaklarını yok etmez. Kuş gribi var mıydı? Eğer buna inanıyorsanız tartışmaya gerek yok zaten.

Açık söylüyorum, şu an Türkiye işgal edilmeye en müsait dönemini yaşıyor. Tarımı ve hayvancılığı dibe vurmuş bir ülke, üstelik musluklarından çamur akan, içme suyu lojistik dağıtıma muhtaç bir ülke... Bu ne demek oturun bir düşünün!

Son düzenleme:

Hür Fikir

Paylaşımcı
Konu sahibi sanırım yaşıtım azizim diyeyim o halde Azizim olay kabzımallık değil fiyata denge gelsin diye bir çözüm yolu o tanzim satışlar sayesinde fiyatlar dengeleniyor. Öte yandan devletin topyekun ticaret ve üretim sahasından çekilmesini spekuleye açık piyasalardan uzak durmasını ve topyekun bir liberal ekonomiyi benimsemesini doğru bulmam. Fabrika konusunda çok haklısınız ama yanlışı eleştirirken doğru ile alay etmemeliyizki muhalefetimizin kör olmadığı iyiye ve doğruya ulaşmak için olduğunu anlatabilelim

alanyali07

Kıdemli Üye
Konu sahibi sanırım yaşıtım azizim diyeyim o halde Azizim olay kabzımallık değil fiyata denge gelsin diye bir çözüm yolu o tanzim satışlar sayesinde fiyatlar dengeleniyor. Öte yandan devletin topyekun ticaret ve üretim sahasından çekilmesini spekuleye açık piyasalardan uzak durmasını ve topyekun bir liberal ekonomiyi benimsemesini doğru bulmam. Fabrika konusunda çok haklısınız ama yanlışı eleştirirken doğru ile alay etmemeliyizki muhalefetimizin kör olmadığı iyiye ve doğruya ulaşmak için olduğunu anlatabilelim

yama çözümler malesef daha büyük sorunlar doğurur..
tanzim satışlar şok diyetler gibi görünüşte hızlı kilo kaybı sağlayıp mutluluk hissi verir ama sonrası dengeler bozulur..

16 senelik yönetim fırsatını topyekün bir üretim planlaması yapmayıp da , 2,5 aylık bir tanzim satış çözümü üretmek nasıl ferasettir orasını düşünmek lazım..

bugün tanzim satıştaki ürünleri indirirsin, ama diğer taraftan tanzimde olmayan ürünleri daha fazla zamma uğratırsın..
çünkü suni indirimler, diğer yerlerden patlak verir..

ihvanistanbul

AkhenAton
Aktrol ! değilim. Devletten de nemalanmıyorum (imkanım olduğu halde beş kuruş yardım almadım) , çift nick'li de değilim. Asıl nickim Serdengeçti.. neyse sorum şu ; pazarda hep çürükleri veren o kaba adam ne kadar vergi ne kadar doğalgaz ne kadar su ne kadar elektrik faturası veriyor ?

Ben hep çürükleri almıyorum. bu hafta hep çürükler pazarda 3 tl idi. ( soğan )

Pazarcı gün ışımadan hale gidiyor, kamyonu dolduruyor, pazara geliyor, 3-5 kişi tahtayı dolduruyorlar akşama kadar mesai harcıyorlar ve hem tahta kirası ödüyorlar hem de gün sonunda tüm tutar gerçek olmasada belli bir miktar fatura kesip vergi ödüyorlar.
Şimdi 3 kişinin günlük yevmiyesi, kamyonunun masrafı, sermaye sahibinin kar beklentisi ile 3'e aldığını 5'e satması normal değil mi?
Bak şimdi sana devletin pazarcıdan para almaya başladığı anı anlatayım:
Pazarcı sabahın köründe kalkar, lavaboya gider ve musluktan vergi akmaya başlar
ışığı açar vergi öder
üstünü giyinir, eski model kamyonuna biner ya bismillah der vergiyle çalışan kamyonu harıl harıl çalışmaya başlar
hale girer ve otopark ücreti öder ( belki ödemez ) devlet o ücretten de vergi alır
halde satacağı ürünü toplar, kamyonuna doldurur haldeki adamdan stopaj, gelir vergisi, damga vergisi, kaşının üstünde gözün var vergisi alan devlet pazarcı kamyonu çalıştırdığı anda yine vergisini alır
pazarcı tezgahı dizer, etrafı toparlar ufak tefek millete sataşır. çay içer. devlet peşinen çaya attığı şekerden vergi almıştır zaten. yemek yer o da ne devlet ondan da vergi almıştır. sonra caminin tuvaletine gider 1 lira verir.
akşama kadar bağırır çağırır satış yapar. 1 ton mal getirmiş 700 kg satmıştır. ( faraza )
3' e almış peşinen 3000 tl vermiş, peşin satmış 5'e 500 tl para toplamış. 2-3 kişi yevmiyesini verir ve vergiyle çalışan aracına binerek ertesi gün için hesap yapmaya başlar...

Normalde beklentimiz neydi?

x kişisi yada serdengeçti köyünde uyanır. Kalkar ilçeye gider toprak mahsuleri ofisine girer. oradaki memur ooooo serdengçti dayı hoşgeldin nasılsın der çay ısmarlar içerler ve sohbet ederler. Memur der ki dayı senin arazide en iyi çilek yetişir. minerali buna çok uygun dönümünde şu kadar ton verim alırsın falan ilçeden devlet planlama teşkilatına bağlı kooperatiften ihvanistanbul gelecek satış fiyatını detayları görüşürsün aman burda ol. kooperatiften yetkili gelir der ki dayı senin arazi parça parça hemen imar müdürlüğüne başvuralım tarim arazini büyütsünler eilmeyen alanlarıda senin kullanımına versinler 100 dönüm yer ek sen. xxx ton çileği şu şu firmalara satacağız. dayımız la get işine bende nerde o güç der. kim verir arazisini der. tmo ve kooperatifteki arkadaşlarda dayıya derler ki sen mahsulu elde et biz tonajına göre sana mazot desteği, ürün parası vereceğiz. köyünüz 100 kişiyi geçsin sağlık ocağı bile kurarız. parça parça arazilri merak etme devlet yasa çıkarttı 2 sene ekilmeyen araziler devletin olacak ve devletten satın alabilirsin. ( kimse arazi benim ister ekerim ister ekmem tavrına giremez. tüm milletin hakkı var o arazide. ) ürünü eker. ziraat mühendisleri gelir toprağı ekim tekniklerini vs kontrol eder. netice de ürün yetişir. dayımız mahsulu alır la gelin buraya der. kooparatif ürünü kontrol eder. alır der ki x gün sonra para ziraat bankası hesabında. hadi hayrını gör ama yine boş durma bak bu mevsimde senin toprağında şu ürün iyi gider. ve dayıyı yönlendirir. normalde birşeyden anlamayan dayımız paradan anlar heveslenir. arazisi elden gidecek diye korkar heveslenir. ya severek ya severek eker araziyi. rekolte çok olur. ülkenin 10 milyon ton soğana ihtiyacı vardır ama 20 milyon ton üretilmiştir. devlet der ki durun la korkmayın hemen dış işlerindeki görevlileri çağırır la der gidin bakın bakayım komşularda kimin soğanı yok satakta bişiler alak. evet çok kabaca bu iş böyle olsa sanki herşey daha farklı olurdu. uygulama değişebilir. insanlar ve bürokratlar zorluk çıkartabilir ama devletin gücünün üstünde Allahtan başka güc yoktur. devlet istedikten sonra 80 milyonluk nufusu 180 de yapar 18 de.

tengiz

İhvan Forum Üye
70 lerdeki tüp kuyruğu ile 80 sonrası kıyası yapılamaz. Bunu geçenlerde yaşlı bir teyze yaptı. Sayın Erdoğana methiyeler düzüyor. Kendince eski ile yeni kıyası yapıyor. İyi de yeni ile eskiyi kıyaslıyabilmen için tüm şartların aynı olması gerekir. Eskiden serbest ekonomi yoktu. Türkiyenin ödenemez bir borcu yoktu. Paranın kıymeti vardı. Para yoktu ayrı konu..

cemaliii

Kıdemli Üye
Normalde Gıda ve Su meselesi bekâ meselesidir. Bu iki meseleyi asla merkezileştirmeyeceksin, tekelleştirmeyeceksin. İlçe ilçe, köy köy, kasaba kasaba büyük şehirlerin etrafına dağıtacaksın. Neden derseniz, merkezileştirirseniz düşmanlarınız bir savaş durumunda o merkezleri ele geçirir, halk aç kalır. Aç kalan halk bir noktadan sonra düşman safına geçer! Bu böyledir... Tarımı, hayvancılığı ve suyu ülke çapında öyle yaymanız lazım ki yürüyerek her yere ulaştırılabilir mesafelerde olması lazım. Hatta tohumlar ve hayvan yemleri dahi bu şekilde pozisyonlandırılmalı. Kesinlikle tekelleştirilmemeli veya bir elin parmaklarını geçmeyecek büyük merkezlerde toplanmamalı.

Yaptıkları bazı işlere delirmemek elde değil.

Tarımı öldürdüler
Köylüyü yok ettiler
Hayvancılık bitti

İnanamıyorum ya, dört mevsimi bir arada yaşayan bir ülkede meyve sebze kuyrukları oluşuyor! Hadi gaz, benzin kuyruğunu anlarım, petrolün yok, ama bu nedir ya? Bunları düşündükçe vallahi mideme sancılar giriyor. Kafam çok karışık çünkü. Neden mi? Bunu yapmak için ya hain olmanız lazım yahut anormal. Her iki durum yönetime layık olmadığınızın şüphe götürmez ıspatıdır aslında.

Hatırlayın, bu süreç KUŞ GRİBİ diye bir yalanla başladı. Tavuk ve yumurta konusunda halk marketlere muhtaç kalsın diye yalan yanlış haberler üzerinden köy ve ilçelerde olan bütün tavukları yok ettiler. Neden? Hangi bakanların çocukları bu işlere girdi acaba? Diyeceksiniz ki delilin ne? Delile ne hacet. Hiçbir aklı başında devlet yöneticisi halkının elinde bulunan besin kaynaklarını yok etmez. Kuş gribi var mıydı? Eğer buna inanıyorsanız tartışmaya gerek yok zaten.

Açık söylüyorum, şu an Türkiye işgal edilmeye en müsait dönemini yaşıyor. Tarımı ve hayvancılığı dibe vurmuş bir ülke, üstelik musluklarından çamur akan, içme suyu lojistik dağıtıma muhtaç bir ülke... Bu ne demek oturun bir düşünün!

Hocam daha çok yaz lütfen. Biz yazınca chpli yazdı kemalist filan fıstık sözümüz geçmiyor inanmıyor sizin mahalle.

Kuş gribini çok iyi hatırlıyorum. Hiç inanmadım ve çatır çatır tavuk yumurta yedim. O dönem hangi bakanın çocuğu neler yaptı bizim mahallede çok konuşuldu çok anlatıldı. Ama sizin mahalle bilmiyor.sebebide biz karşı tarafı hiç okumuyor hiç dinlemiyoruz ne tvsini ne gazetesini. Sizin mahallede böyle bizim mahallede. Akrabalarla otururken A haber açıyorum sanki küfretmişim gibi tepki veriyorlar. Hep halk tv açık. Eminim sizin mahalledede durum bu. Ben garipde internetten sabah yenişafak star vs okuyorum.

Allah yardımcımız olsun.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hocam daha çok yaz lütfen. Biz yazınca chpli yazdı kemalist filan fıstık sözümüz geçmiyor inanmıyor sizin mahalle.

Kuş gribini çok iyi hatırlıyorum. Hiç inanmadım ve çatır çatır tavuk yumurta yedim. O dönem hangi bakanın çocuğu neler yaptı bizim mahallede çok konuşuldu çok anlatıldı. Ama sizin mahalle bilmiyor.sebebide biz karşı tarafı hiç okumuyor hiç dinlemiyoruz ne tvsini ne gazetesini. Sizin mahallede böyle bizim mahallede. Akrabalarla otururken A haber açıyorum sanki küfretmişim gibi tepki veriyorlar. Hep halk tv açık. Eminim sizin mahalledede durum bu. Ben garipde internetten sabah yenişafak star vs okuyorum.

Allah yardımcımız olsun.
Amin.
Malesef her iki tarafın medyası işin kolayına kaçıp fanatizmden besleniyor. Elimden geldiğince düşündüklerimi yazacağım inşallah.

ihvanistanbul

AkhenAton
Tanzim satis cozum degildir. Kilic yarasini yara bandi ile kapatmaktan farki yoktur.

Cozum: suriyelilerin gonderilmeleri*, ekilmeyen tarim arazilerinin kamulastirilmasi ve ekenlere bedelsiz verilmesi, kucuk parcali arazilerin birlestirilmesi. Uretimin tesviki tuketimin israftan kacindirilmasidir.

*4 milyon yabanciyi ulkeye sokup uretimi arttirmazsan elbette gida da bagimliligin artar.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Tanzim satis cozum degildir. Kilic yarasini yara bandi ile kapatmaktan farki yoktur.

Cozum: suriyelilerin gonderilmeleri*, ekilmeyen tarim arazilerinin kamulastirilmasi ve ekenlere bedelsiz verilmesi, kucuk parcali arazilerin birlestirilmesi. Uretimin tesviki tuketimin israftan kacindirilmasidir.

*4 milyon yabanciyi ulkeye sokup uretimi arttirmazsan elbette gida da bagimliligin artar.
Galiba tanzim satışla pazarcıları yok etmek istiyorlar. Kendilerince bu işleri düzene sokmak için küçük esnafı yok ediyorlar. Biri bu aklı vermiş. Dikkat edersen AVM fetişizminin arkasında da bu var. Erdoğan'ı şöyle talimatlar verirken hayal edebiliyorum (kısık ses ve el hareketiyle): “Yau, olmaz ... böyle darmadağın... şöyle bi derlenip toparlansın... tek elden ... tamam”.

Kafa bu malesef. Tekelcilik paralel devletten daha tehlikeli bir gidişattır. Bakın, Mısır'da Mursi'yi nasıl devirdiler? Halkı aç bıraktılar. Kimler? Tekelciler. Sen piyasayı kontrol etmek kolay olsun diye tekelleştirirsen o kişileri ABD gelir satın alır, senin gırtlağına yular sarıp istediğinde sıkar ve istediğini sana yaptırır. Bunları düşünemiyorlar. En güzel sistem her zaman genele dağıtılan sistemdir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Galiba tanzim satışla pazarcıları yok etmek istiyorlar. Kendilerince bu işleri düzene sokmak için küçük esnafı yok ediyorlar. Biri bu aklı vermiş. Dikkat edersen AVM fetişizminin arkasında da bu var. Erdoğan'ı şöyle talimatlar verirken hayal edebiliyorum (kısık ses ve el hareketiyle): “Yau, olmaz ... böyle darmadağın... şöyle bi derlenip toparlansın... tek elden ... tamam”.

Kafa bu malesef. Tekelcilik paralel devletten daha tehlikeli bir gidişattır. Bakın, Mısır'da Mursi'yi nasıl devirdiler? Halkı aç bıraktılar. Kimler? Tekelciler. Sen piyasayı kontrol etmek kolay olsun diye tekelleştirirsen o kişileri ABD gelir satın alır, senin gırtlağına yular sarıp istediğinde sıkar ve istediğini sana yaptırır. Bunları düşünemiyorlar. En güzel sistem her zaman genele dağıtılan sistemdir.

abdnin gelip o kişileri satın almasına gerek yok. bizimkiler zaten satıyor.

Para verilip satın alınamayacak 3 şey söylesene ?

bi husben

Kıdemli Üye

kamu arazilerin,n bedelsiz verilmesi doğu güneydoğu için söylüyorum pkk nın güçlenmesi anlamına gelebilir.zinhar 1 karşı devlet arazısı vatandaşa verılmemeli