F.Gülen i ,Cemeatini & Ak Partiyi ve yönetimini hatta oy verenleri yargılaynlara açık soru Eminseniz cevap verin.

agbi

Yasaklı
F.Gülen i ,Cemeatini & Ak Partiyi ve yönetimini hatta oy verenleri yargılaynlara açık soru Eminseniz cevap verin.

Yazdıklarınız sizin ilminizden çıkma mı ?

Yoksa alıntımı.

Alıntı olsa da denilen leri analiz edecek ilminiz varmı ?

Bu kadar uğraşmayın AÇIK SEÇİK söyleyin.

F.Gülen

Kafir mi ?

Münafıkmı ?

Ateist mi ?

Ak parti

Yöneticileri

Oy verenler

C.başkanımız Sn Gül

Kafir mi ?

Münafıkmı ?

Ateist mi ?

( Yukarıdaki sözlerimden Allah a sığnırım ama artık nokta konması gerek ÇİZGİSİNİ bilmeyenlerin suçlama ve yargılarından dolayı )

Yoksa bilmediğimiz bir şey mi ?

Bu soruların birine cevap veremiyorsanız o zaman bu alıntıları getirme HAKKINA SAHİP değilsiniz DEDİĞİNİZDEN EMİN DEĞİLSİNİZ.

Evet cevap vermeyenlere her zaman bu konumu yüzlerine haykıracağım.

YETERİN ARTK

Kiminiz yaaaa ? İLMİNİZ nedir ? Kendinizi İSLAM ulemasımı sanıyorsunuz ? KENDİNİZİ ne sanıyorsunuz ?

Biraz önce forumda dolaşıyordum Sp li biri Haydar BAŞ tasvip etmiyorum ama bu F.Gülen için bunları demiş işte video.

Kimsin sen yaaaa DENİZE DÜŞEN YILAN a sarılır misali HAYDAR BAŞ ın yorumunu getiriyorsun UTAN KENDİNDEN.

O KADAR ÇİZGİLERİNİ BİLMİYORLARKİ GÖZ GÖRE GÖRE İFTİRA ATIYORLAR.

Bu forumda binlerce mesajım var BANA diyorlar MİLLİ GÖRÜŞ karşıtısın göster bana MİLLİ GÖRÜŞ karşıtı mesaj konu demiyorum tek kelimemi göster İFTİRACI sın sen.

Cevap yok bir değil Beş On mesajımda ispat et diyorum.

BU KADAR OLMAZ yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

talib

Kıdemli Üye
AKP ile Fethullah Gülen'i neden illa aynı yerde zikrediyorsunuz ki, anlamadım. Zira Fethullah Gülen cemaati otorite ile her zaman uyumlu olmak istemiştir. Dün başka birileri idi, bugün AKP, yarın başka bir parti olur.

Ayrı değerlendirmek lazım AKP ve Fethullah Gülen'i..

siyasetle anılan hiçbir oluşumdan hayır gelmez Rabbim kendisini menfaatsiz sevmeyi, sadece KENDİ rızası için hizmet etmeyi nasip etsin..

agbi

Yasaklı
AKP ile Fethullah Gülen'i neden illa aynı yerde zikrediyorsunuz ki, anlamadım. Zira Fethullah Gülen cemaati otorite ile her zaman uyumlu olmak istemiştir. Dün başka birileri idi, bugün AKP, yarın başka bir parti olur.

Ayrı değerlendirmek lazım AKP ve Fethullah Gülen'i..

Bırak yan çizme.

Başka şeyler arama.

Dürüst ol.

Forum da herkes bilir Ben bu Forumda F.Gülen ve Ak parti ye yapılan suçlamalara cevap veririm.

Konuyu saptırma

Daha evvel ALLAH şahidim dedim Ak partinin ilçe binasına bile adım atmadım dedim.

Konuyu sobete etme.

Bu kadar uğraşmayın AÇIK SEÇİK söyleyin.

F.Gülen

Kafir mi ?

Münafıkmı ?

Ateist mi ?

Ak parti

Yöneticileri

Oy verenler

C.başkanımız Sn Gül

Kafir mi ?

Münafıkmı ?

Ateist mi ?

( Yukarıdaki sözlerimden Allah a sığınırım ama artık nokta konması gerek ÇİZGİSİNİ bilmeyenlerin suçlama ve yargılarından dolayı )

Ayrı ayrı değerlendireceksen yapacağın değerlendirmeyi yap AK part veya F.Gülen için.

Not : Ayrı ayrı kouya bölebilirdim o zaman da diyeceksiniz neden ayrı ayrı

agbi

Yasaklı
Sayın yönetim

Lütfen konuyu ikiye ayırabilirmisiniz.

Bu Forum da AK parti ve F.Gülen tenkit edenlerin % 90 aynı kişiler her ikisinide TENKİT ediyorlar % 10 farklı ya F.Gülen i yadaAk partiyi yargılıyorlar.

talib

Kıdemli Üye
AKP siyasi bir partidir ve doğruları yanlışlarından çoktur. Desteklenmelidir. Yiyici çevresi oluşmuştur. Dikkat edilmelidir.

Fethullah Gülen cemaati ise fakiri çok ilgilendirmez. Neden bazı yazarız hakkında der iseniz, onlarla ilgilendiğimizden değil, tarikat aleyhtarı herkese cevap verdiğimizden.

agbi

Yasaklı
AKP siyasi bir partidir ve doğruları yanlışlarından çoktur. Desteklenmelidir. Yiyici çevresi oluşmuştur. Dikkat edilmelidir.

Fethullah Gülen cemaati ise fakiri çok ilgilendirmez. Neden bazı yazarız hakkında der iseniz, onlarla ilgilendiğimizden değil, tarikat aleyhtarı herkese cevap verdiğimizden.

Siz nasıl bir düşünceye sahipsiniz ?

F.Gülen in TARİKAT lar alehine ana kaynağından bir örnek göster GÖSTEREMEZSEN SUS FİTNE ÜRETME.

Gelelim F.Gülen cemeati oluşturanlara.

ÇOK DEDİM SIZMALAR da var ÇIKARLARI için gelenlerde var.

BEDÜZZAMAN ı iyi tanıyanlar şunu bilir M.Esad Erbili hz lerinden derslidir vede M.S.RAMAZANOĞULLARI ks ilede özel ruhsal Allah a hizmet için özel ilişkileri vardır.

SİZ İzmir de ŞABAN Hoca nın diyorsunuz HİÇ ŞABAN hocadan duydunuzmu F.gülen ve cemeatini tenkit etmeyi.KARAKULLUKÇU yu tanıyorum diyorsunuz duydunuzmu ağzından HADİ DÜRÜST olun CEVAP verin.

talib

Kıdemli Üye
Elhamdülillah. Onlar kimse aleyhinde konuşmaz. Ama çok şakirt tanıdık tarikat aleyhinde konuşan. Mesele bu zaten agbi. Allah Dostları mı sandın sen herkezi?

Şakirtlerin işi bu tarikat muhabbeti, Mehdi muhabbeti. Yoksa zikrettiğin büyükler böyle çocukca işlerin peşine düşmezler. İşlerine bakarlar. Biz de Mehdi beğeniyoruz mu? Sadece bunun muhabbetini yapıp, ikilik çıkaranları ifşa ediyoruz.

agbi

Yasaklı
Elhamdülillah. Onlar kimse aleyhinde konuşmaz. Ama çok şakirt tanıdık tarikat aleyhinde konuşan. Mesele bu zaten agbi. Allah Dostları mı sandın sen herkezi?

Şakirtler bu tarikat muhabbeti, Mehdi muhabbeti. Yoksa zikrettiğin büyükler böyle çocukca işlerin peşine düşmezler. İşlerine bakarlar. Biz de Mehdi beğeniyoruz mu? Sadece bunun muhabbetini yapıp, ikilik çıkaranları ifşa ediyoruz.

Önce sen birşeyi bilmiyorsun.

GÖRDÜĞÜN HER SAKALLI yı DEDEN sanıyorsun.

Ayrıca CHP zihniyetinin hala devam ettirdiği TARİKAT korkusu nu bilmiyormusun ?

F.Gülen cemeatine çay içmeye gelenlerin bu korkular içinde olanların yoğun olduğunu bilmiyormusun ?

Bugün git camii cemeatlerine % 40 ı TARİKAT lara karşıdır.

En sonunda ACZİMENDİLER ile Ali KALKANCI larla ve hala İRAN la ile korkutulmadımı bu toplum.

Ben sana sade ve tek soru sordum

F.Gülen sizin için kim İslami açıdan ve vatan hainimi ? Buna cevap ver.DİREK cevap vermiyorsan bundan sonra SUS yalnız bu Forum için demiyorum tüm yaşamın için ÇÜNKÜ AHİRET var.

talib

Kıdemli Üye
Fethullah Gülen'i sevmek isteyenlerdenim ben. Aşırılıklardan uzak bir insanım. Kimsenin tekfiri ile birilerini kafir ilan etmem. Herkes söylediği ile gidecektir.

Fethullah Hoca'nın sohbetlerini çok dinledik. Bazı hareketleri aşırı da gelse, eh işte deyip onları görmezden gelirdik. Herkesin meşrebi farklı derdik. Bize göre değildi ama bazı atraksiyonlardan hoşlanan gençler varsa, onlar izlesin derdik.

Vel hasıl yolarımız ayrı düştü. Zira biz zaman tarikat zamanı diyenlerdeniz. Zaman tarikat zamanı değildir diyenlerin, inkar yönünden kemalistlerden farkı yoktur. Saidi Nursi hz.leri bunu başka bir maksada yönelik söylemiştir. Yoksa haşa o zat nasıl Es'ad Erbili hz.lerini inkar edebilir. Ondan tarikat dersi almıştır, önünde diz çökmüştür. Ama şakirtler bu lafı inkar maksatlı kullanır. Çokları öyle yani... Sorun burada. Ve de Mehdi muhabbetini çok sevmelerinde.. oooo, bize göre değil bu muhabbetler. Hoşlanadursunlar onlar :)

agbi

Yasaklı

Bugüne kadar AK parti yi hep tenkit etmiştin ne oldu ?

Şakirtlerin işi bu tarikat muhabbeti, Mehdi muhabbeti. Yoksa zikrettiğin büyükler böyle çocukca işlerin peşine düşmezler. İşlerine bakarlar. Biz de Mehdi beğeniyoruz mu? Sadece bunun muhabbetini yapıp, ikilik çıkaranları ifşa ediyoruz.

O zaman ben size her türlü Dini sosyal oluşumlarda İKİLİK çıkaranları İFŞA edeyim DOĞRUMUDUR YANLIŞTIR ama DOĞRU tektir.

Ben bugün haşa TARİKATTAN çok korkup beyni yıkanmış ama F.Gülen cemeatinde çay içip islam la tekrar tanışıp şimdi TARİKAT ta belirli seviyelere gelmiş ÇOK KİŞİ TANIŞTIRIRIM. HELE HELE biri varki BEYNİ KUBİLAY olayı ile YIKANMIŞTI.

Evet konumuza gelelim
F.Gülen sizin düşüncelerinize göre kimdir ?

agbi

Yasaklı
Fethullah Gülen'i sevmek isteyenlerdenim ben. Aşırılıklardan uzak bir insanım. Kimsenin tekfiri ile birilerini kafir ilan etmem. Herkes söylediği ile gidecektir.

Fethullah Hoca'nın sohbetlerini çok dinledik. Bazı hareketleri aşırı da gelse, eh işte deyip onları görmezden gelirdik. Herkesin meşrebi farklı derdik. Bize göre değildi ama bazı atraksiyonlardan hoşlanan gençler varsa, onlar izlesin derdik.

Vel hasıl yolarımız ayrı düştü. Zira biz zaman tarikat zamanı diyenlerdeniz. Zaman tarikat zamanı değildir diyenlerin, inkar yönünden kemalistlerden farkı yoktur. Saidi Nursi hz.leri bunu başka bir maksada yönelik söylemiştir. Yoksa haşa o zat nasıl Es'ad Erbili hz.lerini inkar edebilir. Ondan tarikat dersi almıştır, önünde diz çökmüştür. Ama şakirtler bu lafı inkar maksatlı kullanır. Çokları öyle yani... Sorun burada. Ve de Mehdi muhabbetini çok sevmelerinde.. oooo, bize göre değil bu muhabbetler. Hoşlanadursunlar onlar :)

Saidi Nursi hz.leri bunu başka bir maksada yönelik söylemiştir

Açsana bakalım şunu hangi maksada göre söylemiştir.

talib

Kıdemli Üye
Sence tarikatı inkar maksatlı mı söylemişti ?

Saidi Nursi iman hakikatlerini yazmakla vazifeli idi. Vazifesi oydu. Dolayısıyla tarikat dersi vermezdi. Kendisine gelenlere istidatı var ise, Sami Efendiye gönderirdi.

Pek çoğuna hele şimdi siz bir yere gitmeyin, şu vazifeyi yapalım diye yanında tutmuştur. Yoksa o münkirlerden değildi.

Meşrebine uygun, bizim kabul edemeyeceğimiz lafları belki olabilir. Aslolan meşayihin sözleridir. Kimseyi farklı düşünüyor diye yargılamayız. Ama bu tarikat inkarı olursa işin rengi değişir. Evliyaullahı inkar vardır.

Meczupluk zamanından kalma sözleri olabilir. Bunları es geçmek lazımdır. Hazret iman kahramanlarındandır. O kadar.

agbi

Yasaklı
Sence tarikatı inkar maksatlı mı söylemişti ?

Saidi Nursi iman hakikatlerini yazmakla vazifeli idi. Vazifesi oydu. Dolayısıyla tarikat dersi vermezdi. Kendisine gelenlere istidatı var ise, Sami Efendiye gönderirdi.

Pek çoğuna hele şimdi siz bir yere gitmeyin, şu vazifeyi yapalım diye yanında tutmuştur. Yoksa o münkirlerden değildi.

Meşrebine uygun, bizim kabul edemeyeceğimiz lafları belki olabilir. Aslolan meşayihin sözleridir. Kimseyi farklı düşünüyor diye yargılamayız. Ama bu tarikat inkarı olursa işin rengi değişir. Evliyaullahı inkar vardır.

Meczupluk zamanından kalma sözleri olabilir. Bunları es geçmek lazımdır. Hazret iman kahramanlarındandır. O kadar.

İşte bunu söyledin şimdi o zaman düşün bakalım.

İMAN ı olmuyan bir kişi TARİKAT a tabi olabilirmi ?

Beş vakit namazı olmuyan kişi TARİKAT a tabi olabilirmi ?

BELİRLİ AŞAMALARI GEÇEMEYEN BİREY TARİKAT tan dersli olabilirmi ?

OLAMAZ

NEDEN

Önce Ana okulu bitirmeli.

her zaman bu forumdada onlarca kere söyledim

F.Gülen cemeati ANA OKULUDUR bu okulda olanlara ALLAH cc yol verir nasip ederse YOL ALIRLAR yani tarikat a giderler.

TARİKAT bugünkü SOSYAL DEYİMLE ÜNÜVERSİTE den diploma alma gibidir.

F.Gülen cemeatindede cahiller vardır Şeh uçmaz müridleri uçurur misali

Bunların dediklerini alıp BİR CEMEATE ve F.GÜLEN e asla MAL EDEMEZSİNİZ YARGILAYAMAZSINIZ.

talib

Kıdemli Üye
Tarikatlarla iman bulan çok daha fazla insan vardır. Yani o yargı yanlıştır. Tarikatlarla hem iman kazanır insan, hem de imanını kuvvetlendirir. Bu zamanın insanına her şekilde hitap etmektedir.

agbi

Yasaklı
Tarikatlarla iman bulan çok daha fazla insan vardır. Yani o yargı yanlıştır. Tarikatlarla hem iman kazanır insan, hem de imanını kuvvetlendirir. Bu zamanın insanına her şekilde hitap etmektedir.

Biraz evvel yazdığın mesajdaki söylediklerinle çelişiyorsun.

Bak ne demişsin.

İSTİDAI varsa ne demektir ?

Önce kendi çelişkilerinle hesaplaş öz eleştiri yap bir önceki mesajında dediğin ile bu mesajında dediğin bir tutmuyor.

Haa İMAN ı direk tarikatta bulanlar da var bunlar de gerçek.

ALLAH cc herkesin fıtratına göre hizmet yolu gösterir ÖNEMLİ OLAN HAK OLAN diğer yoldaki müslümanları tenkit etmemektir.

girdap

Ordinaryus
Ağbi, her sakallıyı deden sanma diyorsunuz da, F. Gülen cemaatinde "zaman tarikat zamanı değildir" sözü, darb-ı mesel olmuştur. Cemaatle az çok ilişkisi olan birinin bunu bilmemesi imkansızdır. Daha bir ay önce cemaate gireninden bölge abilerine kadar herkes, "tasavvuf nedir, tarikat nedir?" diye sorulsa iki kelime edemeyecek olanlar dahi, söz tasavvufa gelince "devir iman kurtarma devri" moduna giriveriyorlar..
Elbette Gülen'in böyle düşünmediğine, cemaattekilerin de bu lafları cehaletlerinden dolayı ettiklerine inanıyoruz. Fakat ortada apaçık bir yanlış varken yetkili insanların bunu düzeltmemeye yanaşmamaları garip geliyor insana.

talib

Kıdemli Üye
Etmeyin o zaman tenkit. Size ne milletin tarikatından :) Yani münkir şakirtlere sesleniyorum :)

talib

Kıdemli Üye
Ağbi, her sakallıyı deden sanma diyorsunuz da, F. Gülen cemaatinde "zaman tarikat zamanı değildir" sözü, darb-ı mesel olmuştur. Cemaatle az çok ilişkisi olan birinin bunu bilmemesi imkansızdır. Daha bir ay önce cemaate gireninden bölge abilerine kadar herkes, "tasavvuf nedir, tarikat nedir?" diye sorulsa iki kelime edemeyecek olanlar dahi, söz tasavvufa gelince "devir iman kurtarma devri" moduna giriveriyorlar..
Elbette Gülen'in böyle düşünmediğine, cemaattekilerin de bu lafları cehaletlerinden dolayı ettiklerine inanıyoruz. Fakat ortada apaçık bir yanlış varken yetkili insanların bunu düzeltmemeye yanaşmamaları garip geliyor insana.

Ya Hu eli kalem tutan büyük abileri bunları yazıyor. Genç cahillere papağan misal zikretmek kalıyor. Cehaltten ama alttakilerin cehaleti değil. Üstten geliyor bu sözler. tarikat zamanı yazın bakın hep şakirtlerin sitesi. Onlara neyse bu tarikat işinden. Kemalistler yeterki kadar karşı zaten.

Biz deyince, size ne tarikattan diye, bu sefer tartışmayalım, uhuvvet diyorlar :)

Bi de derler ki, bunları kendi içimizde konuşalım, dışarıdakiler anlamaz. İman nuru ile bakıyorlarmış onlar :)