F.Gülen i ,Cemeatini & Ak Partiyi ve yönetimini hatta oy verenleri yargılaynlara açık soru Eminseniz cevap verin.

girdap

Ordinaryus
Ya Hu eli kalem tutan büyük abileri bunları yazıyor. Genç cahillere papağan misal zikretmek kalıyor. Cehaltten ama alttakilerin cehaleti değil. Üstten geliyor bu sözler. tarikat zamanı yazın bakın hep şakirtlerin sitesi. Onlara neyse bu tarikat işinden. Kemalistler yeterki kadar karşı zaten.

Biz deyince, size ne tarikattan diye, bu sefer tartışmayalım, uhuvvet diyorlar :)

Bi de derler ki, bunları kendi içimizde konuşalım, dışarıdakiler anlamaz. İman nuru ile bakıyorlarmış onlar :)

Kendine güç vehmetmek, böyle bir şey galiba.. Fethullah Gülen'in kaç sohbetini dinledim, bizzat "cemaat enaniyeti"ni anlatıyor, tehlikelerinden bahsediyordu.. Uyulsa keşke.
Diğer cemaatler hakkında tutumlarını sorduğunuzda, abiler cevap verirken öyle bir kasılıyor ki, lafzen "onlar da Allah rızası için çalışıyor, aramızda bir sorun olamaz" derken, lisan-ı hâl ile diyor ki: "Eh işte, kendi çaplarında eyleniyorlar, biz ise hizmet ediyoruz ümmet-i muhammed için" :)
Tabiki samimi olanlar, evliyaullahı sevenler vardır, umarız çoğunluktadırlar. Onları tenzih ederiz.

agbi

Yasaklı
Ağbi, her sakallıyı deden sanma diyorsunuz da, F. Gülen cemaatinde "zaman tarikat zamanı değildir" sözü, darb-ı mesel olmuştur. Cemaatle az çok ilişkisi olan birinin bunu bilmemesi imkansızdır. Daha bir ay önce cemaate gireninden bölge abilerine kadar herkes, "tasavvuf nedir, tarikat nedir?" diye sorulsa iki kelime edemeyecek olanlar dahi, söz tasavvufa gelince "devir iman kurtarma devri" moduna giriveriyorlar..
Elbette Gülen'in böyle düşünmediğine, cemaattekilerin de bu lafları cehaletlerinden dolayı ettiklerine inanıyoruz. Fakat ortada apaçık bir yanlış varken yetkili insanların bunu düzeltmemeye yanaşmamaları garip geliyor insana.

Benim şahsen ilgilendiğim kişiler ELİT ve ENTEL kişilerdir.

Bu kişilerin ilk sordukları TARİKAT sorularıdır.

Hanımlar ÇARŞAF giyecekmi ?

Sakal bırakcazmı ?

Kadın Erkek ayrımı oturucaz.

Ben İki Üç hanım alırmıyım ?

veya

Komşum , Arkadaşım , teyzem tarikatlarda 3,4 hanım alınacağını söylüyor.

İRAN ile ABD İkiz kuleler ile sorular vb.vb.

Şimdi bu kişilere direk cevap verseniz ne olur ? Allah cc ALKOL yasağını kaç sene sonra kullarına bildirdi ?

Geçiştiriyorum.KORKUTMUYORUM.

İzmir de KUBİLAY olayı hala zihinlerde .

Ali KALKANCI , ACZİMENDİ

Çok samimi konuşacağım

Ben f.Gülen cemeatinde aktif olduktan sonra benim için ...... KAYBETTİK dediler ve uzaklaştılar.

Eşim şuanda BELLETMEN riya olmasın evim haftada 3 gün gündüz 2 gün de gece açık AKRABALARIMIZ BİZDEN UZAKLAŞTI ne diyorsunuz.

Mesleğim gereği toplantıya gittimmi hemen fısıldaşırlar ( O veya ....... tarikatçı F.Gülenci ) Fakat ALLAH a şükür önce bana tepki gösterenlerden şuan Burslar alıyorum kimisi ise tabi TAM SET ÇEKTİ oda ayrı.

Eşim F.Gülen cemeati ile tanıştı şimdi ise Osman efendiye bağlı ve belletmen direk Ümraniye gider ve derslerini alır.

Yani anlatmak istediğim MERDİVEN ler tek tek çıkılyor ama ALLAH nasip ederse onar onar da çıkılır o ALLAH ın bileceğidir.

geleim talib unutmadım

Demişsin ki

Saidi Nursi iman hakikatlerini yazmakla vazifeli idi. Vazifesi oydu. Dolayısıyla tarikat dersi vermezdi. Kendisine gelenlere istidatı var ise, Sami Efendiye gönderirdi.

Nursi hz leri İSTİDATI varsa ne demek istedi açarmısın şu çelişkini irdeleyelim.

geleim talib unutmadım

Demişsin ki

Saidi Nursi iman hakikatlerini yazmakla vazifeli idi. Vazifesi oydu. Dolayısıyla tarikat dersi vermezdi. Kendisine gelenlere istidatı var ise, Sami Efendiye gönderirdi.

Şimdilik müsadenizle

Allah a emanet olun.

Etmeyin o zaman tenkit. Size ne milletin tarikatından :) Yani münkir şakirtlere sesleniyorum :)

Gelelim talib unutmadım

Demişsin ki

Nursi hz leri İSTİDATI varsa ne demek istedi açarmısın şu çelişkini irdeleyelim.

talib

Kıdemli Üye
Şakirtlerleyim. Orda bulunan cemaatin büyüklerinden bir abi. Nerde kalıyorsunuz dedi bana. Süleyman Efendi cemaati dedim.

Eh dışarıda olmaktan iyidir dedi :)

Bunlar abileri tarafından çokları tarikat aleyhtarı olarak yetişiyorlar.

Ve bir Allah Dostunun hükmünü bizzat okuduk:

Nurcular bu söylemleri ile ayrımcılık yapıyorlar ve sözlerini kasıtlı konuşuyorlar. Kendilerini methediyorlar. Kendilerinden olmayanları zem ediyorlar. Biz diyorlar. Oysa Kitap, sünnet tefrikayı yasaklamıştır. Kim ki tefrika yapıyorsa, vebali yükleniyor. Benim inancım kanaatim bu. Sizde ister inanın. İster inanmayın..

Bu mealde söz. Yani şakirtlerin inkarı gizli değildir ki.. Ve yukarıdaki hükmü veren büyük bir Allah Dostudur.

agbi

Yasaklı
Şakirtlerleyim. Orda bulunan cemaatin büyüklerinden bir abi. Nerde kalıyorsunuz dedi bana. Süleyman Efendi cemaati dedim.

Eh dışarıda olmaktan iyidir dedi :)

Bunlar abileri tarafından çokları tarikat aleyhtarı olarak yetişiyorlar.

Ve bir Allah Dostunun hükmünü bizzat okuduk:

Nurcular bu söylemleri ile ayrımcılık yapıyorlar ve sözlerini kasıtlı konuşuyorlar. Kendilerini methediyorlar. Kendilerinden olmayanları zem ediyorlar. Biz diyorlar. Oysa Kitap, sünnet tefrikayı yasaklamıştır. Kim ki tefrika yapıyorsa, vebali yükleniyor. Benim inancım kanaatim bu. Sizde ister inanın. İster inanmayın..

Bu mealde söz. Yani şakirtlerin inkarı gizli değildir ki.. Ve yukarıdaki hükmü veren büyük bir Allah Dostudur.

Konudan konuya atlama

Bir mesajında Demişsin ki

GELELİM BU alıntı mesajınıza

DİYENLER vardır yok diye iddiam yok.

FAKAT

Bu çok düşük bir azınlıktır.

BİLİNÇLİ yapanlar ki bunlar arasında sızmalar vardır.

CAHİL lerde vardır.

Ben ilk cemeatteki günlerimde hızlı bir şakirt beni CEMEAT MÜNAFIĞI ilan etti şimdi ise hala helallik talebinde bulunuyor ki çoktan helalleştik.

BENİM SİZLERE İTİRAZIM Bunları F.Gülen ve ve Tüm cemeate bağlamanız.

Bugün SIZMA olmayan dini oluşum gösterin bana veya ikilemlik olmayan.

Örnek

Çok gösterebilirim ama GIYBET olur ve konuya vakıf olmayanlar a YANLIŞ YÖNLENDİRME olur.İŞTE BUNDAN KAÇININ.yaptığın bu talib.

agbi

Yasaklı
Sence tarikatı inkar maksatlı mı söylemişti ?

Pek çoğuna hele şimdi siz bir yere gitmeyin, şu vazifeyi yapalım diye yanında tutmuştur. Yoksa o münkirlerden değildi.

Meşrebine uygun, bizim kabul edemeyeceğimiz lafları belki olabilir. Aslolan meşayihin sözleridir. Kimseyi farklı düşünüyor diye yargılamayız. Ama bu tarikat inkarı olursa işin rengi değişir. Evliyaullahı inkar vardır.

Meczupluk zamanından kalma sözleri olabilir. Bunları es geçmek lazımdır. Hazret iman kahramanlarındandır. O kadar.

Konudan konuya atlama

Talib bekliyorum bu sorumun cevabını UNUTMADIM.

Bu mesajında Demişsin ki