F.Gülen ve Cemeatini TENKİT denler Buyrun doğrusunu yapın Fikirleriniz ?

GENCAKINCI

Profesör
Bu şahıslar diyalog ve gayri müslim aşkına Yahudi, Hıristiyan ve Müslümanı el ele, kol kola tahta Sırat'tan (!) geçirip Cennet'e göndermiş, tiyatrosunu oynamışlardır. Bakınız: Kasımiye Medresesindeki diyalog merasimi...

Şu aşağıdaki yazımızı mutlaka okuyunuz:

Fethullah Gülen Ne Demek İstiyor?

Nisan 2009’da Fethullah Gülen Ukraynalı Gazetecilere mülakat veriyor. Mülakatın tam metni için baknz:
http://tr.fgulen.com/content/view/16939/11

Mülakatın tamamını okudum. Gülen'in sözleri vahim ve İslam dışı... Öyle kolayca tevil edileceğe benzemiyor!

Çeşitli defalar konuları gargaraya getirip bir takım sözleri gözlerden saklamaya çalışan Gülen avukatları bakalım bu mülakatın altından kalkabilecek mi? [URL="http://www.islamiforum.com/style_emoticons/default/smile.gif"] [/URL]

Daha önce, ihvanforumdan Hikem adlı kardeşimiz, Hıristiyan Vatikan'ın Türkiye temsilcisi ve Gülen'in yakın dostu George Marovitch'in bir Tv programında şunu açıkladığını nakletmişti:

"Fethullah hocamız bize söyledi: 'Müslümanlar haddini bilsin, sadece kendileri mi Cennete gidecek!' dedi"

ve Hikem kardeşimiz eklemişti; Bu Tv itirafı (ağızdan kaçırma), ne Gülence ne cemaatince (medyasınca) bugüne kadar yalanlanmıştır! Hiçbir tekzib yok. Sessiz sedasız Marovitchin bu itirafını geçiştiriyorlar.

Demek ki Hikem'in duyduğu doğru imiş. Gülen'in mülakatını yayınlayan Ukrayna Favorit Dergisi ve Gülen'in o dergide çıkan "Ukrayna Odessalı Hıristiyanların ise elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman, yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman'ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum. Hz. İsa gibi, bizim nazarımızda ülü'l-azm, yani tarih boyu gelmiş peygamberler arasında en büyük beş peygamberden biri olan bir zatın ardından gitmek, onu takip etmek, yapılabilecek en güzel şeylerdendir." lafları bariz şekilde Marovitch'in itirafını ispat etmiştir.

Uzatmaya gerek yoktur.

Kitap ve Sünnete göre, yani Ehli Sünnet ulemasının bildirdiği gibi bugünkü Hıristiyanlar ile Hz. İsa efendimizin alakası yoktur. Peygamber Efendimizin gelmesinden sonra dinlerinin ve kitaplarının hükmü tamamen kalkmıştır. Resulullah efendimiz, kendisine iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyanların Cehennemlik olduğunu bildirmiştir. Hz. Resulullah efendimizden sonra ona iman etmeyen Hıristiyanın kurtulma ihtimali yoktur. Dolayısıyla yapacakları en güzel şey İslam'a tabi olmaları; Kur'an'a ve Resulullah efendimize iman etmeleri ve ona uygun olarak salih amel işlemeleridir. Nokta. Bundan başka bir inanç, sahibini Ehli Sünnet olmaktan çıkarıp bid'at fırkalara dahil eder.

Peygamber efendimiz buyurmuştur, "Benden sonra, bana iman etmeyen Yahudiler ve Hıristiyanlar Cehennemdedir." Ayrıca, "Hz. Musa As., Hz. İsa As. benden sonra yeryüzüne gelseler bana tabi olmaktan başka çare ve mecburiyetleri yoktur" diye emretmişlerdir. Amenna ve saddakna. Semiğna ve atağna..

Hz. Musa As. ve Hz. İsa As. bizzat gelseler; mübarek Peygamber Efendimize uymaktan başka çareleri yoksa; öyleyse '(güya) onların yolunda gittiklerini iddia eden Hıristiyanlar ve Yahudiler İslam'a girmeden de kurtulabilirler' diyenleri siz düşününüz!

Peygamber efendimizin sözü mü doğrudur, şunun bunun sözü mü doğrudur?

Aklımızı başımıza alıp Ehli Sünnet itikadına geri dönünüz, ey muhibban-ı Nasara...

Ves'selam.

ALINTIDIR

agbi

Yasaklı
GENÇ AKINCI

O kadar seviyesiz mesajlar yazıyorsunuz ki

Özür dilemeyeceğim sizin seviyenize inip cevap vericeğim.

Bugün

ADD

Türkan SAYLAN

Bilinen Medya

Cumhuriyet gazetesi

Vatan Gazetesi

Tarık AKAN gibi Levent KIRCA gibi ler.

İsmi ÇAĞDAŞ başlayan bazı sivil toplum kuruluşları.

Vatan Haini bebek katili Siyonitlerin maşası ATEİST Pkk , Öcalan ve Siyasi partileri vede Apo ya çiçek veren ULUSALCILARI BAŞKANI PERİNÇEK vede taraftarları

F.GÜLEN ve CEMEATİNİ İslamı yaymakla Türkiyeyi İslamı şariatı getirmekle istemesi ile SUÇLUYORLAR

agbi

Yasaklı
GENÇ AKINCI

Bugün

ADD

Türkan SAYLAN

Bilinen Medya

Cumhuriyet gazetesi

Vatan Gazetesi

Vatan Haini bebek katili Siyonitlerin maşası ATEİST Pkk , Öcalan ve Siyasi partileri vede Apo ya çiçek veren ULUSALCILARI BAŞKANI PERİNÇEK vede taraftarları

F.GÜLEN ve CEMEATİNİ İslamı yaymakla Türkiyeyi İslamı şariatı getirmekle istemesi ile SUÇLUYORLAR

Genç akıncı

http://tr.fgulen.com/content/view/16939/11

YAZILANLARI

Paragraf Paragraf

BENİMLE MÜNAZARA EDECEK İLMİN VARMI ?

Önce okuduğunu anla sonra AHKÂM kes

Mahmut Akar

Asistan
Web sitesi
www.tefsirdersi.com
Nicelik değil nitelik önemlidir

Ayet lerle hadislerle yazarlarla F.Gülen ve Cemeatini tenkit ediyorsunuz.

PEKİ MADEM KÖTÜ VE HATALI

O zaman sizi kim tutuyor

İYİ sini ve DOĞRU sunu yapın.

TÜRKİYE de söz sahibi olun.

DÜNYA ya yayılın.

Madem ALLAH katında kendinizi haklı görüyorsunuz o zaman ALLAH size yardım edecektir.

EVET

Laf üretmeyin.

İCRAAT üretin.

Görelim sizlerin samimiyetinizi.

Önce yan evinizdeki komşudan mahallenizden başlayın.

İş arkadaşınızdan başlayın.

HADİ MADEM DAVANIZDA HAKLSINIZ TENKİTLERİNİ DEĞERLENDİRMELERİNİZE güveniyorsunuz buyrun.

LAF ÜRETMEYİN İCRAAT YAPIN

Üye Türk devletlerine gitmemiş Türklük ve Sünni konusunda AHKAM kesiyor GİT TÜRK lüğü anlat git Sünniliği anlat.

Üye Yalnızca HOLİGANLIK yapmış Filistin konusunda AHKAÂM kesiyor HADİ GİT Filistin e ( Bunları Bosna Hersek şehidleri konusunda göremedim daha )

Üye TÜM İSLAM alemine hizmet diyor daha mahallesinde bırak siyasi yönden MAHALLE Parti MECLİS üyelerini toplayamıyor KALKMIŞ AHKÂM kesiyor

HADİ gitt AVRUPA ya İSLAM ın tanınmadığı yerlere İSLAM ı anlat.

Okullarını tenkit ediyon AÇ OKULLARINI karşı harekette bulun.

HOLİGANLIKTAN , NEFİS MÜCAHİDLİĞİNDEN ALLAH a sığınırım
Sayın Gülen demokrasi savunuculuğu-sözcülüğü yapacağına, İslam Dinin sözcülüğünü yapsın

agbi

Yasaklı
Sayın Gülen demokrasi savunuculuğu-sözcülüğü yapacağına, İslam Dinin sözcülüğünü yapsın

Siz yapıyorsunuz yaaa

Ne gerek var F.Gülen ve Cemeatine.

Bugün TÜRKİYE de F.Gülen ve Cemeatini vede Mahmud efendi Cemeatini bitirmek isteyenler var.PEKİ NEDEN ?[/SIZE]

GENCAKINCI

Profesör
GENÇ AKINCI

Bugün

ADD

Türkan SAYLAN

Bilinen Medya

Cumhuriyet gazetesi

Vatan Gazetesi

İşte siz de Bu Forum da yalnızca F.Gülen ve Cemeatini suçluyorsunuz başka girdiğiniz konular yok ACABA SİZ SP AKINCI postuna bürünüp ONLARDAN BİRİ OLMAYASANIZ ? Yoksa onlardanmısınız.

Ben laik ve çağdaş değilim. Ben şeriatçıyım. 54 tande İslami blog sitem var. Blog sitelerime Ehl-i Sünnet itikadına uygun yazılar aktarıyorum.

Mahmut efendi Hz.lerine saygım ve sevgim vardır. F.Gülen onu tırnağı bile olamaz.

Ben şeriatçıyım diyorum ya sen. AKP'liler gibi muhafazakar demokrat mısın?

Diyorsunki:"YAZILANLARI

Paragraf Paragraf

BENİMLE MÜNAZARA EDECEK İLMİN VARMI ?"

Varım.Hodri meydan.....

Ayrıca bu forumda yazı yazılırken çok sayıda büyük harf kullanmak yasak değilmi?

GENCAKINCI

Profesör
Ama ortada sadece bu resim ve video yokki.Bir yap boz düşünün ve bu parçalardan biri sadece bu.Diğer parçaları da bir birleştirin bakalım.

Diğer parçalarda Ahmet Şahinin sözleri,F.gülenin sözleri...Diyalog için yapılanlar ve taraf belirlemede en güncel örnek olan şanlı ve kanlı Mavi Marmara...

Sadece o resim ve video olsaydı biz de hüsnü zanda bulunabilir" ne var bunda canım""derdik.Ama işte naparsın parçaları birleştirip yorum yapıyoruz.

Ve soruyoruz:

F.Gülen kimlere yakın kimlere uzak? ve F.Gülen nereye koşuyor?

agbi

Yasaklı
Ben laik ve çağdaş değilim. Ben şeriatçıyım. 54 tande İslami blog sitem var. Blog sitelerime Ehl-i Sünnet itikadına uygun yazılar aktarıyorum.

Mahmut efendi Hz.lerine saygım ve sevgim vardır. F.Gülen onu tırnağı bile olamaz.

Ben şeriatçıyım diyorum ya sen. AKP'liler gibi muhafazakar demokrat mısın?

Diyorsunki:"YAZILANLARI

Paragraf Paragraf

BENİMLE MÜNAZARA EDECEK İLMİN VARMI ?"

Varım.Hodri meydan.....

Ayrıca bu forumda yazı yazılırken çok sayıda büyük harf kullanmak yasak değilmi?

Siz o konuyu getirin ve ayrı bir konu açın

Paragraf paragraf

F.Gülen ne demek istedi

İstişare edelim.

Konuyu açmanızı bekliyorum.

GENCAKINCI

Profesör
M.Fethullah Gülen: "Vatikan'da ölmeyi düşledim"

:yn: Video kaldırılmıştır!

agbi

Yasaklı
GENÇ AKINCI

Haber kaynağın şüpheli bir medyanın şüpheli yazarı bu BİR

Ayrıca Vatikan neden Müslümanlara vize yasağı uyguluyor ve hangi sebeblerle onu bil ETTİ İKİ

F.Gülen in aklına gelmiş ve onere etmek için birşeyler demiş BUNUN DÜŞLENMESİ ile ne alakası var etti Üç

İMANI KUVVETLİ OLAN ALLAH a TESLİM OLAN KORKMAZ Neden Tüm Dünya Müslümanlarına VİZE siz giriş istemiş DİPLOMATİK AKIL ı fark etmedinmi ?

Senin yerinde olsam DÜŞÜNÜRÜM tehlikeli iddialarda bulunuyorsun.

KONUNUN ANA FİKRİ ne göre yazsan konuyu sobete etmesen.

YOKSA ALTERNATİF fikirlerinmi yok ta KONUYU SOBETE ediyorsun ?

agbi

Yasaklı
M.Fethullah Gülen: "Vatikan'da ölmeyi düşledim"

GENÇ AKINCI

Haber kaynağın şüpheli bir medyanın şüpheli yazarı bu BİR

Ayrıca Vatikan neden Müslümanlara vize yasağı uyguluyor ve hangi sebeblerle onu bil ETTİ İKİ

F.Gülen in aklına gelmiş ve onere etmek için birşeyler demiş BUNUN DÜŞLENMESİ ile ne alakası var etti Üç

İMANI KUVVETLİ OLAN ALLAH a TESLİM OLAN KORKMAZ Neden Tüm Dünya Müslümanlarına VİZE siz giriş istemiş DİPLOMATİK AKIL ı fark etmedinmi ?

Senin yerinde olsam DÜŞÜNÜRÜM tehlikeli iddialarda bulunuyorsun.

KONUNUN ANA FİKRİ ne göre yazsan konuyu sobete etmesen.

YOKSA ALTERNATİF fikirlerinmi yok ta KONUYU SOBETE ediyorsun ?

Hani bir ATASÖZÜ vardır.

DENİZE DÜŞEN YILAN a sarılır.

Genç akıncının BELGE diye karalamak niyetine getirdiği KAYNAĞIN SAHİBİNE BAKIN.

reha erus
1.doğan haber ajansı italya muhabiri. roma'dan bildirir.

(6/12/2007 13:17, ramtha)
#5287 [!]

2.ünlülerle yanyana fotograf çektirmesini seven muhabir.

(23/12/2007 16:42 ~ 05/02/2007 20:13, mizanpaj)
#12974 [!]

3.italya'daki diğer türk temslcilerin nedense sevemediği gazeteci.

(23/12/2007 20:27, gecmisiolmayanadam)
#13006 [!]

4.bilgehan demir ile birlikte şampiyonlar ligi finali öncesi atatürk hava limanı'nda ac milan'ı karşılayan ve onlarla röportaj yapan italya'da yaşayan başarılı gazeteci...

(23/12/2007 21:26, brutto)
#13034 [!]

5.ünlülerle fotoğraf çektirirken onlara ne kadar yakın olduğunu gösterebilmek için kafasını bir sağa bir sola, bir öne bir arkaya uzatmaktan boynu şekil değiştiren gazeteci. röportaj sırasında üzerinde olan gömleklere daha sonra o röportajı yaptığı ünlünün adını verirmiş başka sıkıntısı yokmuş gibi.

23 YILDIR İTALYA'DAN YAZAN REHA ERUS KİMDİR?

Babası İtalya'da Birleşmiş Milletler'de görev yaptığı için çocukluğu Roma'da geçmiş. İtalya'da Amerikan okulunda okumuş, Türkiye'de basın yayın alanında eğitim almış, İtalyan ortaoyunu Commedia Dell'Arte'de master yapmış, Amerika'da altı ay gazetecilik üzerine üniversitede ders vermiş. İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca biliyor. 23 yıldan beri İtalya'da çalışıyor, Türkiye'de gazetelerin spor ve ekonomi servislerinde görev almış. Milliyet...

julia roberts le buluşmadımı bu gazeteci ?

Düşüncelerin KARALAMAK & YAFTALAMAK Başka birşey de yok sizde KAYNAK GÖSTERDİĞİN kişi ile Ahirette buluşursunuz sizin için EMİN kişi ya.çBaşka ne diyeyim size.

agbi

Yasaklı
fetullah gülen bu kadar karanlık işlerdden sonra ağzından kuş tutsa bana yaranamaz.

Hayırdır kendinizi birşeymi sanıyorsunuz ?

Siz kimsiniz ki size yararlansın ?

Bak konu açacağım.

ERDOĞAN 28 Şubat çılara veya 28 Şubat a özenenlere ne yapmış ?

Gerçi ERDOĞAN da sizin için bir amlam iltiva etmiyor yaaa

Dincsoy

Asistan
Sayin Fetulah gülene yakinligiyla bilinen Atv de Noeli Muhtesem bir sekilde kutlamis olduk

agbi

Yasaklı
Sayin Fetulah gülene yakinligiyla bilinen Atv de Noeli Muhtesem bir sekilde kutlamis olduk

Hadi gel şimdi bu üyeye cevap ver.

İşte konu işte yazdığı mesaj.

KAPASİTESİ belli AKLI belli.

FİKRİ yokki karşı bir fikir üretsin ALTERNATİF sunsun.

Bu butür kişilere bir halk sözü vardır.

KENDİ HALİNE BIRAK.

Dincsoy

Asistan
Hadi gel şimdi bu üyeye cevap ver.

İşte konu işte yazdığı mesaj.

KAPASİTESİ belli AKLI belli.

FİKRİ yokki karşı bir fikir üretsin ALTERNATİF sunsun.

Bu butür kişilere bir halk sözü vardır.

KENDİ HALİNE BIRAK.

agbi buyrun alternativini yapin diye konu acmisin Fetulah Gülen in Cocuklarinin isi gücü yok yilbasini kutluyorlar

birde o kadar akilsizlar ki Noel ile yilbasini karistiriyorlar

alternatif Fetih Söleni

Elhamdulillah dogrusu fetih söleni

:yn: tahrik ve tenkit edici uslüplarınız temizlenmiştir, dikkatli olunuz...

agbi

Yasaklı
agbi buyrun alternativini yapin diye konu acmisin Fetulah Gülen in Cocuklarinin isi gücü yok yilbasini kutluyorlar

birde o kadar akilsizlar ki Noel ile yilbasini karistiriyorlar

alternatif Fetih Söleni

Elhamdulillah dogrusu fetih söleni

TENKİT etmeye çok meraklısınız.

Fakat TENKİT etiklerinize karşı alternatif üretmemektede OLDUKÇA uzaksınız.

Ancak bu şekilde mesajlar yazarak kendinizi düşüncelerinizi KAMUFLE ediyorsunuz.

Dincsoy

Asistan
TENKİT etmeye çok meraklısınız.

Fakat TENKİT etiklerinize karşı alternatif üretmemektede OLDUKÇA uzaksınız.

Ancak bu şekilde mesajlar yazarak kendinizi düşüncelerinizi KAMUFLE ediyorsunuz.

Mekke nin Fethi alternativ

Fetulah ve akp ye yakinligi ile bilinen Sabah Gurubunun Noel i kutlamamak icin illaki alternativ mi gerekiyor

kardesim biz de alternativ Mekke nin Fethi sen ne ariyorsun daha

agbi

Yasaklı
Mekke nin Fethi alternativ

Fetulah ve akp ye yakinligi ile bilinen Sabah Gurubunun Noel i kutlamamak icin illaki alternativ mi gerekiyor

kardesim biz de alternativ Mekke nin Fethi sen ne ariyorsun daha

MEKKENİN fethi nasıl olacak anlat bakalım.

MEKKE Müslümanlarda değilmi ?

ANLIYAMADIM gitti.

Konun ATV ile veya Noel le ne ilgisi var.