F.GÜLEN ve Cemeatine İFTİRA ATAN ATAN a ve düştükleri durum.

agbi

Yasaklı
Türk Eğitim Sen'de tutuklama şoku

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki kopya iddiaları konusunda bazı cemaatleri suçlayan İsmail Koncuk'un başkanı olduğu Türk Eğitim Sendikası'nda tutuklama şoku yaşanıyor.

Sınavın yapıldığı tarihte Bursa'da öğretmenlik yapan sendika üyesi Özgür Fidan (32), dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Eylül başındaki son atamalarda Ankara'ya tayin olduğu belirlenen Fidan, 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmakla' suçlanıyor. Gazi Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği bölümünde doktora yapan Fidan hakkında, piyasaya ve bankalara olan borcu sebebiyle çok sayıda dosya bulunduğu öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu da, Özgür Fidan'ın Bursa'da görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden gelen özel bir ekip tarafından Bursa'daki evinde gözaltına alınan Fidan'ın da aralarında bulunduğu zanlıların 'suç işlemek amacıyla kurulan örgütün üyesi oldukları' gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, Özgür Fidan'ın Bursa'da görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı. Bursa'da görev yaparken sendika yöneticileriyle birlikte okullarda denetim yapan Fidan'ın skandalın ortaya çıkmasının ardından Ankara'ya tayin istemesi dikkatlerden kaçmadı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, 28 Ağustos'ta düzenlediği basın toplantısında birtakım grupların kendi mensuplarına avantaj sağlamak için bu soruları ele geçirdiğini ve sızdırdığını ileri sürmüştü. Öte yandanAnkaramerkezli 12 ilde bugüne kadar yapılan operasyonlarda toplam 58 kişi yakalandı. Soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklanırken emniyet, kopyayla ilişkili halen 13 kişiyi arıyor.

KOMİK SAVUNMA: KARİYER İÇİN YAPTIK!

Çete elemanlarının mahkemeye verdikleri ifadede suçlamaları reddettiği öğrenildi. Zanlılara, sınavlardaki kopya yöntemleriyle ilgili sorular sorulduğu, çete elemanlarının ise 'kariyer yapmak için girdim' savunması yaptığı belirtildi. Tutuklanan zanlılardan öğretim üyesi Oruç Ali. U.'nun polislik sınavları sorularını da ele geçirdiği kaydedildi. Oruç Ali U. "Soruların sızdığını göstermek için arkadaşlarıma internetten yayınlattım." şeklinde savunma yaptı. Şebeke adına sınava girdiği ileri sürülen Özgür F.'nin ise, "Bazı sınavlara girdiğim doğrudur. Sınavlara kendi kariyerim için girdim. Kopya çekmek ve soruları dağıtmak için girmedim." dediği aktarıldı. Elazığ Ülkü Ocakları başkanı olduğu belirtilen Zülfü B., sınav soruları konusunda kendinden yardım istendiğini doğrularken, kendisinin ise sadece ilgileneceği cevabını verdiğini savundu.zaman

ATIN İFTİRALARI İZİ ÇIKSA BİLE LEKESİ KALIR KAHROLSUN ZBU ZİHNİYET.

ORHANCAN

Ordinaryus
İftira atanların çoğu kendi açıklarını kapamak için hedef gösteriyorlar..

Bir eğitimci olarak yüz kızartıcı faaliyetlerde bulunan bu kişilerin amaçlarını anlayamıyorum..

Kariyer için yapıldığı ise yalanların en tuhafı..

Azimli

Ordinaryus
neden her kalkan taşın altından cemaat çıkıyor acaba :confused1:
bursada da evimden çıkıp, iki üç km. gidene kadar başımı çevirdiğim yerde cemaate ait okullar yurtlar var ( hemde en yüksek fiatı olan Bursanın en işlek yeri olan Ankara asfaltı üzerinde)
şimdide parayla alınamayacak diye tabir edebileceğimiz bir alana hemde devlet e ait bir kurum kaldırılıp, yerine cemaate ait bir üniversite kuruluyor.
başımızı çevirdiğimiz yerde cemaat e çarpıyoruz :confused1:

korakademik

Ordinaryus
azimli sevindiğine eminim.
her başını çevirdiğinde

kominist mi görmüyorsun iyi ya:)

Azimli

Ordinaryus
azimli sevindiğine eminim.
her başını çevirdiğinde

kominist mi görmüyorsun iyi ya:)
hemen bir ata sözü geliyor aklıma
''çok söz yalansız çok mal haramsız olmaz''
inşaAllah haram bulaşmamıştır diyorum
çünkü kullanılan arazinin çoğu zaman hazineye ait olduğunu biliyoruz

ummuhan

Kıdemli Üye
hemen bir ata sözü geliyor aklıma
''çok söz yalansız çok mal haramsız olmaz''
inşaAllah haram bulaşmamıştır diyorum
çünkü kullanılan arazinin çoğu zaman hazineye ait olduğunu biliyoruz

Bak abd gelmezse gomonistler gelir bizi doğrar diye korkuturlardı eskiden korkuta korkuta da milletin anasını ağlatırlardı... bak bakalım bu denklemde değişen ne var kardeş :)

korakademik

Ordinaryus
ağlatmak istesek seni öne sürmemiz yeterli
müslümanları senden çok ağlatacak kimse mi var tanıdıklarım arasında:D

azimli her yere bakıyorum cemaati görüyüromu demiş daha ne
kominist mi görmek istiyordu ki
sevinsin garibim dedim

cemaat yerine kominist görmek isteyen mi var aramızda:D
açık söyleyin içinizde kalmasın.

ummuhan

Kıdemli Üye
Kafir kafirdir Allah müslümanları korusun... münafık da münafık Allah gene İnananları muhafaza etsin...

korakademik

Ordinaryus
yani:D
her tarafta cemaati görmek hoşunuza gidiyor demek:D

korakademik

Ordinaryus
sana ihbar et dedim ya
madem haram diyorsun.
senin iddian sonuçta.
ortada bir delil var mı ki haklısın diyelim.

ben etrafımda kominist görmek yerine herhangi bir müslümanı görmeyi tercih ederim.
siz görmek istemiyor musunuz müslümanları

TakVa

Ordinaryus
Ergenekon çıktı kpss skandalının altından. Bu yöntemle üniversitelere kimbilir kaç ergenekoncu yerleşti.

agbi

Yasaklı
saçı bitmedik yetimin hakkı olan yerde cemaatin hastahanelerini okullarını yurtlarını görmek sizi sevindiriyor olmalı

Yapmayın yaaa

Okul ve Ünüversitelerin fazlala Olması sizi TEDİRGİN mi ediyor TÜRKAN SAYLAN lar gibi Onlar derlerki Bu Okullarda " ŞERİATÇI YETİŞTİRİLİYOR "

Okullarımıza KARŞI OLANLAR belli.

Örgüt diye boşuna söylemiyoruz...

ÖRGÜT kelimesinin anlamını SOSYAL YAŞAMDA değişik NEGATİV anlamda kullanıyorsunuz.

Not; Bunu söylemekten utanıyor ve sıkılıyorum. Ama mesajınız tarafımdan düzenlenmiştir.

eylül​