EZAN Türkçe Mi Arapça Mı Okutulmalı?

cemaliii

Kıdemli Üye
Arapça okunmalıdır. O beynelminel bir çağrıdır. Siz italyaya gitsenizde fransaya rusyaya ugandaya her yerde aynı kelimelerle dil bilmenize gerek duymadan anlayabileceğiniz bir davettir. Atatürkçü olmama rağmen Bizim kemalistlerle anlaşamadığım durumlardan biridir.

ilke

Paylaşımcı
EZAN Türkçe Mi Arapça Mı Okutulmalı?

Sayıklama hastalığına tutulanlar toplumda artık böyle anlaşılıyor!

adams77

Kanalizasyoncu
Arapça okunmalıdır. O beynelminel bir çağrıdır. Siz italyaya gitsenizde fransaya rusyaya ugandaya her yerde aynı kelimelerle dil bilmenize gerek duymadan anlayabileceğiniz bir davettir. Atatürkçü olmama rağmen Bizim kemalistlerle anlaşamadığım durumlardan biridir.

Cemaliii, "Arapça okunmalıdır. O beynelminel bir çağrıdır. Siz italyaya gitsenizde fransaya rusyaya ugandaya her yerde aynı kelimelerle dil bilmenize gerek duymadan anlayabileceğiniz bir davettir."

demişsin ))

iyide güzel kardeşim islam artık öyle bir hal almışki artık tarikatlar cemaatler vs vs bin bir türlü çeşitler türemiş herkes kendini beğenir olmuş kim ezana bakıyor ki? herkes kendi cemaat ve tarikatının peşinden gider olmuş hiç biride bir birinin ardında namaz kılmıyor aynı camiye gitmiyor vs vs artık mahalle aralarında evlerin giriş katlarından camiler var ))

kebîkec

İhvan Forum Üye
@adams77

Sen hangisinde namaz kılacaksan o dilde okunsun. :)

adams77

Kanalizasyoncu
@adams77

Sen hangisinde namaz kılacaksan o dilde okunsun. :)

Ben sizin cemaat yada tarikattan olmadığım için dil önemli değil. Zaten ben sizin gibide kılmıyorum ya oda ayrı bir konu :)

Yalnız şunu merak ettim videoyu izledindemi yazdın yoksa sadece başlığa göre mi?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben sizin cemaat yada tarikattan olmadığım için dil önemli değil. Zaten ben sizin gibide kılmıyorum ya oda ayrı bir konu :)

Yalnız şunu merak ettim videoyu izledindemi yazdın yoksa sadece başlığa göre mi?

Videoyu izledim. Başka mesaj mı vardı herhangi bir yerinde... Kaçıncı saniyede )

Bende şunu merak ettim namazda gözü olamayanın ezanda kulağı olmaz derler. Madem müslümanlar gibi namaz kılmıyorsun ezanın dili seni niye ilgilendiriyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Videoyu izledim. Başka mesaj mı vardı herhangi bir yerinde... Kaçıncı saniyede )

Bende şunu merak ettim namazda gözü olamayanın ezanda kulağı olmaz derler. Madem müslümanlar gibi namaz kılmıyorsun ezanın dili seni niye ilgilendiriyor.

Senin ön yargıların var önce bunları yıkmalısın bazı şeyleri göremiyorsun :) bir kaç defa izle videoyu

Müslüman gibi namaz kılmak nasıl oluyor ? ne yani ben müslüman gibi kılmıyormuyum :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Senin ön yargıların var önce bunları yıkmalısın bazı şeyleri göremiyorsun :) bir kaç defa izle videoyu

Müslüman gibi namaz kılmak nasıl oluyor ? ne yani ben müslüman gibi kılmıyormuyum :)

Sizin gibi kılmıyorum dedin ya. Biz müslüman gibi kılmaya çalışıyoruz. O zaman sen ne gibi kılıyorsun onu söyle...

adams77

Kanalizasyoncu
Sizin gibi kılmıyorum dedin ya. Biz müslüman gibi kılmaya çalışıyoruz. O zaman sen ne gibi kılıyorsun onu söyle...

iyide kaç çeşit müslüman var :) dedik yaa kimse kimsenin ardında kılmıyor camisine gitmiyor sohbetine gitmiyor o onu tekfir ediyor öbürü diğerini :) hangisi müslüman? Sen müslüman isen diğerleri ne ?

Ben marslıyım doğal olarak marslı müslümanım, marslı atalarımın öğrettiği gibi kılıyorum illaki siz dünyalılar gibi mi kılmam gerekiyor.
Salat etmeyen varlık mı var? Onlarda senin gibi mi salat ediyorlar?

Sanırım sen bu aralar çarli çaplin takılıyorsun azıcık mushaf oku :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
iyide kaç çeşit müslüman var :) dedik yaa kimse kimsenin ardında kılmıyor camisine gitmiyor sohbetine gitmiyor o onu tekfir ediyor öbürü diğerini :) hangisi müslüman? Sen müslüman isen diğerleri ne ?

Ben marslıyım doğal olarak marslı müslümanım, marslı atalarımın öğrettiği gibi kılıyorum illaki siz dünyalılar gibi mi kılmam gerekiyor.
Salat etmeyen varlık mı var? Onlarda senin gibi mi salat ediyorlar?

Sanırım sen bu aralar çarli çaplin takılıyorsun azıcık mushaf oku :)

Sonu başından belli muhabbetler serisine bir yenisi daha eklense değişen bir şey olu mu ? Hayır :..

Ama sırf değişiklik olsun diye söyleyeyim ben bunlara takılıyorum, belki seni anlamama katkı sağlar. :)

adams77

Kanalizasyoncu
Sonu başından belli muhabbetler serisine bir yenisi daha eklense değişen bir şey olu mu ? Hayır :..

Ama sırf değişiklik olsun diye söyleyeyim ben bunlara takılıyorum, belki seni anlamama katkı sağlar. :)

oradan bakınca öyle görünüyor sana hak veriyorum fakat gel birde buradan bak :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
oradan bakınca öyle görünüyor sana hak veriyorum fakat gel birde buradan bak :)

Gelirim ama kurufasulyecide buluşmayalım lütfen. Öyle binlerce bozkurta da gerek yok. Denize manzaralı bir yer olsun yeter. :)

adams77

Kanalizasyoncu
Gelirim ama kurufasulyecide buluşmayalım lütfen. Öyle binlerce bozkurta da gerek yok. Denize manzaralı bir yer olsun yeter. :)

Mars 'ta su yok biliyorsun doğal olarak denizde yok sizebi uzay boşluğu manzarası versek olurmu ?

Hakperest

Kıdemli Üye
köftehor direk kürtçe ezan istiyorum diyemedin bana sarıyon di mi?
Yok kürtler bu konuda diğer ırklar gibi temiz
Bir tek türkçe ezan sabıkası var bildiğim dünya tarihinde
Hala türkçe okunsun tabi diyen amcagillerin var yane, pes
Tamam anladık her türk asker doğar da
Bırakın "ezan türkçe okunsun tabi! ğurtçe mi okunacak?!" Teranelerini