'Ezan Teröristlerin Çağrısı'

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kendilerini Siyonist Hıristiyanlar olarak adlandıran ve İsrail için her yıl milyonlarca Dolar yardım toplayan Amerikan Evanjelik Hıristiyanları, Kudüs'te, ezanı 'kötülük ve terörist' çağrısı olarak niteledi.

‘YAHUDİLER KUTSANMIŞ BİR MİLLET’
Geçtiğimiz hafta Amerika’dan İsrail’e ‘radikal ırkçı’ Evanjelik lider Joel Rosenberg’in öncülüğünde gelen 3 bin Evanjelik Hıristiyan, işgal altındaki Kudüs, Golan tepeleri ile Gazze sınırını dolaştı. Buradaki katılımcılara bir konuşma yapan Rosenberg, Tanrı’nın Yahudileri kutsadığını ve Yahudileri ve İsrail’i düşmanlarından korumak için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

‘KEŞKE YAHUDİ OLARAK DOĞSAYDIM’
İsrail’in kuruluşunun 60. yıl kutlamalarına katılmak için bu ülkeye gelen Evanjelikler, Golan tepeleri ve Gazze sınırında Suriye ve Filistinlilere de hakaretler yağdırdı. Ardından Kudüs’e geçen Evanjelikler, bu kenti dolaşırken, kendilerine camiden gelen ezanı nasıl tanımladıklarını soran muhabire, “Kötülük ve terörist çağrısı’ diye cevap verdiler. Evanjelik Hıristiyanlardan bazıları ise mikrofonlara ‘Keşke Yahudi olarak dünyaya gelseydim’ şeklindeki sözleri dikkat çekti.

Amerika’da milyonlarca Evanjelik Hıristiyan’a liderlik yapan Joel Rosenberg, Yahudi bir baba ile Hıristiyan bir annenin oğlu olarak biliniyor. Rosenberg ve taraftarları 2004’te Bush’u Beyaz Saray’a taşıyanlar olarak tanınıyor.

habervaktim

oguz

Yeni

"Dua müminin silahıdır "

Allah evanjeliklerin ve onlara hizmet edenlerin belasını versin...