Ez nızanim(ben bilmiyorum+desen kim biliyor:)

tebeyyün

Doçent
Tez gel yarim tez gel demişliğimiz vardır ya dönem dönem.Bir silgi var elimde…

Bir dönem; kapkara kanlar nehir olup akardı-akıyor- Dar ve buharlı pencerelerden hayata bakar ve her tarafı kara görürdü.Kan bile renginde değil ki omu rengini bulmalıydı.
Onlar gri bölgelerin kara efendileri.Yıllar yılı dehlizlerine saklı isyancıları olan..Onlar krallığı taç yapıp kendine giydiren.İsyacılar ise hala dehlizlerinde bekleyen…
Onlar hapsedildikleri mahsene itiraz edenler.Bir Aralık bulupta gün ışığı seyredenler.Cehennemden cenneti seyreder gibi şen!Seyretmesi bile tüm acıları hafifletiyor…
Mevsimler,türküler ,şarkılar bitiyor.Aylar bir birini kovalarken elinde silgisi olan Aralık’ta siliyor.Hayat on bir aymış.Aralık’tan bakmak isyancıların hakkıymış.Kaybedilmiş şehir,yıkılan surlar kapkara kanlar,çekilip hıçkırdığın dehlizler ve kapatıldığın mahsenler…
Artık hayat on bir ay…

Ez terım mala me…
Sizi de bir gün beklerim...
Allah razı ola...

:)

tebeyyün

Doçent
Bilinmeyen bir dille hayat'a seslene bilseydim,ne derdim acaba...
Bir aralık bakmayı deneyeceğim.
Ne olarak;
İsmet özel şöyle demiş; "Türkiye'de insanlar insan olmayı değil,zengin olmayı seçti".Belki tam olarak böyle dememiştir.
Hayata insan olarak bakabilmek.
Bir aralık mahsenin parmaklıklarından hayat'a insan olarak bakabilmek.
Diğer aralılardan bakmak.
oysa hiç biri benim seçtiğim aralık gibi gün ışığını seyrettirmiyor bana...
Çünkü hiç birini ben seçmedim.
...
şimdi yeniden küçük bir aralık...
Allah'a razı ola...

tebeyyün

Doçent
Mağara arkadaşları hala uyanmadı.
Ne yapayım vakti gelmemiştir.
Aralık'tan bakmak güzel
zira aralık soğuk aralık sakin..
Soğuğu hissetmemek için nasılda giyiniriz kat kat.Yazında sıcağı hissetmemek için...
Oysa titremek ne kadar güzel...
3 Mağara arkadaşı ve kapıya düşen kayalık.
Bir rabb'im vardı ve biz o'ndan başka üç kişiydik.Bizden istenen küçük bir aralık'tan dilenmekti..Ben de kendimi bir şey sanmıştım.Hadi koca kayalık duruyor orda müdahale ette görelim...
Hatıralar,itiraflar ve yine itiraflar...
Her şey bir yana acz ve fakrın farkına varmak ne zor geliyor nefse.İnsan meğer içindeki mağaraların önlerini ne çok kayalıklarla doldurmuş.Allah yine de bir aralık koymuş.İnsan bilemezmiş gerçekten de Rabb'isi bilirmiş.
**
Hayatında aralık soğuğunda titrememiş bir adam hiç haziran güneşinin kıymetini bilir mi?Anca eylül'de dökülsün yaprak.Dökülmesi acep yeniden bir doğuşa gebe midir?
EVS-HAZREC'in çocukları mağaradan ne zaman uyanıpta ensar olacak...Dökülen yapraklar ne zaman baharına kavuşacak.Soğukta titreyen sen adam ne zaman sıcağın kıymetini bileceksin ve Rabbine yöneleceksin.Eğer açtıysa mağranın önünü o açmadı mı? hani 3 kişiydiniz..ne çabuk unuttunuz.Aralığınızı aralamışta aralamış ve öylece kurtulmuştunuz...
Bilmem ki;
Var mı yerim katında
mahsen yahut çayırda...
-aralık-