EYT yerel seçimlerden önce çıkar mı?

Kaptan

Mecra Yazarı
EYT yerel seçimlerden önce çıkar mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) mağdurları yıllardır maruz kaldığı EYT sorununun çözümü için 24 Haziran seçimlerine bel bağlamıştı. Ancak EYT'liler 24 Haziran seçimlerinde beklediği mutluluğu yaşayamadı. Seçimlerden sonra EYT için harekete geçen CHP Ekim'de EYT sorununu çözelim dedi. MHP ve İYİ Parti ise EYT için teklif hazırlayarak Meclis'e sundu. Peki EYT sorunu yerel seçimler öncesinde çözülür mü? EYT yasası Mart 2019 yerel seçimler öncesi çıkar mı?

eyt-yerel-secimlerden-once-cikar-mi-h1536645247-04b0e2.jpg

Yıllardır sorunların çözülmesini bekleyen EYT mağdurları, verdiği her sözü tutan AK Parti'nin yeni yasama döneminde diğer partilelerle birlikte emeklilikte yaşa takılanların sorununu bir an öne çözmesini bekliyor. 24 Hazir genel seçimlerinde umduğunu bulamayan EYT'liler önümüzdeki yerel seçimlere bel bağladı. EYT mağdurları 24 Haziran seçimleri sonrası partilerin EYT konusundaki açıklamaları nedeniyle yerel seçimler öncesinden EYT yasasının çıkacağına inanıyor.

SİYASİ PARTİLERDEN EYT HAMLESİ

EYT mağdurları için siyasi partilerden açıklama gelmişti. EYT konusunda CHP'den tüm siyasi partilere çağrı gelmişti. CHP’li Özgür Özel, "Eğer Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sözünde duracaksa, diğer partiler duruşlarını koruyorlarsa iktidara ihtiyaç olmadan emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yüzünü 2 Ekim'de güldürebiliriz." Açıklamasında bulunmuştu.

Bir EYT hamlesi de MHP'den gelmişti. Temmuz ayında EYT için yasa teklifi hazırlayarak meclise sunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem bu seferde EYT mağdurlarının sesini duyurabilmek için yeni bir soru önergesini sunmuştu. Arzu Erdem tarafından verilmiş olan soru önergesi direkt olarak konuyla ilgilenen Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılarak konuyla ilgilenilmesini istemişti. Bakan Zehra Selçuk da bu önergesini nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor. Partilerin EYT konusundaki tutumları EYT mağdurlarını umutlandırmış görünüyor. EYT'liler yerel seçimler öncesinde çözülmesini bekliyor.

Yeni akit

Son düzenleme:

Kaptan

Mecra Yazarı
Hakkımızı istiik :)

Gundemimizde yok demiş sayan iktidar sözcüsü. Gündeminde suriyelilere ne kadar para veririz var ama bize gelince yok.

Beş milyon magdurdan söz ediliyor. Valla büyük şehirleri alacaklarsa bu işi çözmeleri gerekiyor yoksa oy moy yok bunlara.

bi husben

Kıdemli Üye
@adams77 , sende mağdurdun diye hatırlıyorum doğru mu?

Biraz zor çıkar 5 milyon insana o kadar aylık bağlanması zor gibi.Kaynak lazım hele bu krizde nasıl olacak.Devlet bunun altından kalkamaz gibi.Belkide biraz daha yumusatırlar mesala bu 5 milyonun içinden 9.000 günü doldurma şartı getırebılırler.

Kaptan

Mecra Yazarı
Biraz zor çıkar 5 milyon insana o kadar aylık bağlanması zor gibi.Kaynak lazım hele bu krizde nasıl olacak.Devlet bunun altından kalkamaz gibi.Belkide biraz daha yumusatırlar mesala bu 5 milyonun içinden 9.000 günü doldurma şartı getırebılırler.
Valla yerel seçim öncesi muhalefetin bu hamlesi iktidarı oldukça sıkıntıya sokacak gibi.

Ben anlamam arkadaş 3 milyon Suriyeli ye para veriyorlar. Devlet erkanı, kamu harcamalarını hiçbir şekilde kismiyor. Ulan kıytırık müdürüne kadar herkesin altında makam arabası var ama bana gelince yok. Ben anlamam arkadaş hakkımı istim.

bi husben

Kıdemli Üye
Valla yerel seçim öncesi muhalefetin bu hamlesi iktidarı oldukça sıkıntıya sokacak gibi.

Ben anlamam arkadaş 3 milyon Suriyeli ye para veriyorlar. Devlet erkanı, kamu harcamalarını hiçbir şekilde kismiyor. Ulan kıytırık müdürüne kadar herkesin altında makam arabası var ama bana gelince yok. Ben anlamam arkadaş hakkımı istim.

3 milyon suryeliye her ay 1.500-2.000 TL ortalama para verilmiyor herhalde. Keşke devlet altından kalkabilsede tanınmış olan sonra engellenen bu haklar verılebılse.Verilirse bende faydalanıyorum mesela.Bu yıl bende hakkettim su an filli olarak 8 bin günüm doldu şu an 9 yıl daha beklemem lazım.Ama ben olacağını sanmıyorum olsada kademeli olur herkesi bir anda yapamazlar

ihvanistanbul

AkhenAton
vermesinler. Emekli maaslari dusurulup memur maaslarindan enflasyon farki kaldirilmali. Herkes elini tasin altina koysun. Yok oyle uzaktan sevmek...

adams77

Kanalizasyoncu
Daha önce emekliler için ikramiyelere kaynak yok demişlerdi fakat sonra verebildiler. Doların artması ençok kimin işine geldi? Arapların ))

Kaptan

Mecra Yazarı
Bahceli doneklik yapti, teklifin arkasinda durmadi. @adams77 ne hayaller kurmustuma la :cry:

Hiip hoooop tereyagli balli ekmek...tamam gecti iyiyim simdi

t@mam

Üye
Gidin sülü babanın mezarında çaput bağlayın:)

Sayesinde 38 yaşında sapasağlam emekli ettikleri adamlar yüzünden daha fazla prim günü ve daha geç yaşta yeni emekli olanlara 600 lira bile mayış bağladılar. Bumu adalet? Sıraya girin daha önce en az 1800 ler civarına herkeze eşit intibak olması lazım.. Hakkı çalınanlar belli daha az ödeyip daha çok alanlar varken yaşta neymiş?

En güzeli herkezi eşitlesinler. 60 yaş altı kim varsa emekliliğini iptal etsinler. Gitsin çalışsınlar sapasağlam adamlar aalalalal yaa...
Demi ama..

Ne ala memileket adam 40 ında 50 sinde emekli sapasağlam ikinci işide var. Hemide kayıtdışı primdende çalıyor. Vergidende çalıyor..

Bu ülkede adalaetten başka her bir nane mevcut.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Reis papazıda salmayacaktı.

Bedellide çıkmayacaktı.

Ak Parti'nin işi zor.

adams77

Kanalizasyoncu
Ak parti zoru sever merak etmen

Hakperest

Kıdemli Üye
Hakkımızı istiik :)

Gundemimizde yok demiş sayan iktidar sözcüsü. Gündeminde suriyelilere ne kadar para veririz var ama bize gelince yok.

Beş milyon magdurdan söz ediliyor. Valla büyük şehirleri alacaklarsa bu işi çözmeleri gerekiyor yoksa oy moy yok bunlara.
Bildiğim zaten oy kullanmıyordun
Fikrini ne değiştirdi Kaptan :cool:

alanyali07

Kıdemli Üye
bugüne kadarki yaptıkları ekonomik israflara kafayı çalıştıracaklarına anca yumurta kapıya gelince "ekonomik sıkıntı" mazeretini sürmeleri akıllı işi değil.

herkes unuttu mesela hala köprülerden garanti edilen geçiş parası vergilerimizden malum şirketlere gidiyor.
keşke kafayı bu işleri anlaşmaları yaparlarken çalıştırsalardı.. millete kemer sık de, holdinglere ise kemer sıkan milletin vergilerini aktar..

cemaliii

Kıdemli Üye
Reis papazıda salmayacaktı.

Bedellide çıkmayacaktı.

Ak Parti'nin işi zor.

Ak partinin işi kolay. Kılıçdar kaldıkça kolay. Bu sefer daha da kolay. Kılıçdara tepkiden bende dahil birçok chpli chpye oy vermeyecek. Ben ak partiye oy vereceğim. Şaka değil ciddi. Kılıçdar sağlam bir oy düşüşü görmeden çekip gitmeye niyeti yok. Ancak büyük oy düşüşü yaşatıp gönderebileceğiz. Umarım bu seferde çıkıp seçimin tek mağlubu akpdir diye açıklama yapmaz. Akp Yerel seçimlerde 81 ilde 81 yaparsa şaşırmayın. Bence mükemmel bir seçim zaferi akpyi bekliyor. Şimdiden hayırlı olsun.

ihvanistanbul

AkhenAton
Ak partinin işi kolay. Kılıçdar kaldıkça kolay. Bu sefer daha da kolay. Kılıçdara tepkiden bende dahil birçok chpli chpye oy vermeyecek. Ben ak partiye oy vereceğim. Şaka değil ciddi. Kılıçdar sağlam bir oy düşüşü görmeden çekip gitmeye niyeti yok. Ancak büyük oy düşüşü yaşatıp gönderebileceğiz. Umarım bu seferde çıkıp seçimin tek mağlubu akpdir diye açıklama yapmaz. Akp Yerel seçimlerde 81 ilde 81 yaparsa şaşırmayın. Bence mükemmel bir seçim zaferi akpyi bekliyor. Şimdiden hayırlı olsun.
Bu secimde bende ak partiye oy verecegim. Cok ciddiyim. Tamamen tepkisel.