EYT faciadır

Enes

İhvan Forum Üye
EYT için herkes farklı düşünebilir, kendini hak sahibi olarak görenler "ama devlet söz vermeseydi" diyebilir ama işin gerçeği sürdürebilirliği yok, torunlarımızı borçlandırmaktan başka bir faydası da yok. 6 milyon insanın yükünü 80 milyona yüklemekten başka da birşey değil. 38-40 yaşında emeklilik olmaz! Hakkaniyetli yaş zannımca 60'tır.

Bununla birlikte 2008 yılında değiştirilen sosyal güvenlik sistemimiz de faciadır. Şuan çok çalışan daha az emekli maaşı alıyor ama daha az çalışan daha çok emekli maaşı alıyor. düşünsenize pirim ödedikçe maaşımız azalıyor.

Saçma sapan popülizmler yerine adalet peşine koşmadıkça bu ülkeden bir umudum kalmayacaktır.

adams77

Kanalizasyoncu
Kimsenin torunu borçlanmıyor. Zihinde bazı şeyleri kabul ettirmek için kelime oyunu yapıyorlar. Kimse kimseye yük olmuyor. Eğer yük aramaya kalkarsak EYT den daha ağır yükler bulabiliriz. Bu noktada hak sahipleri adalet peşinde konuşuyorlar fakat umutlarını , adalet peşine koşmadıkça bu ülkeden bir umudum kalmayacak diyenler yıkıyor :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Eytliler hak sahibi değiller. Hak sahibi olamadıkları için emekli olamadılar zaten.

ihvanistanbul

AkhenAton
Nasıl değiller :) Emekli olanlar nasıl oldu
siz köyden yarın mı geldiniz
emekli olanlar emekliliğe hak kazandıkları için oldu. olamayanlar sonradan o hak ortadan kalktığı için olamadı. Yani emeklilik için hak değişti.
Ayrıca sen yaşa takılıyorsun da ben takılmıyor muyum? Benim torunumda takılacak? Nasip olursa onun torunu da. Bir dönem birileri erken yaşta emekli oldu diye sonsuza kadar herkes aynı şekilde erken yaşta emekli mi olmalı?

adams77

Kanalizasyoncu
emekli olanlar emekliliğe hak kazandıkları için oldu. olamayanlar sonradan o hak ortadan kalktığı için olamadı. Yani emeklilik için hak değişti.
Ayrıca sen yaşa takılıyorsun da ben takılmıyor muyum? Benim torunumda takılacak? Nasip olursa onun torunu da. Bir dönem birileri erken yaşta emekli oldu diye sonsuza kadar herkes aynı şekilde erken yaşta emekli mi olmalı?

Ben yaşa takılmıyorum :) buradaki sıkıntı kendimi düşünmek değil reis akıl oyunu sonucu milleti zihinde başka bir noktaya yöneltilmesidir.

Senin torunun yaşa takılmayacak çünkü artık yaşa takılma diye bir şey yok sistem olarak işe girenleri emeklilik şartları belli :) kimse erken yaşta emekli olmadı :) siz konuya farklı gözden bakıyorsunuz kelime oyunlarını kenara bırakıp tekrar en baştan işleyen süreci takip ederek tekrar düşünebilirsin.

ADALET böyle birşey işte HAKKIN elinden alındığında ADALET ararsın sizin gibi düşünmek çok basit torunlarım borç ödeyecek torunlarımda yaşa takılacak aman ADALET benim neyime diyebilirim.

Hee tabi ADALET sadece EYT lilerle bitmiyor ki :) adaletsizlik çok yerde mevcut bunun ucu hepimize dokunuyor belki bakarsın torunlarımız gömü bulur :) doğuştan emekli olurlar.

Bence emekli olup devlete yük olmayalım ne dersin torunlarımız rahat etsin :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Emeklilik adilane kaçta olmalı bilmem, hesaplayamam. Ama birileri dünya gerçekleri aksine aşağı çekip devleti çökertti adeta. Gerçi kapitalizm çarkı yaşı 60a 70 e çıkarması ayrı bir rezalet buda ayrı konu. Şartlara göre 50 57 arası ideal bence

adams77

Kanalizasyoncu
yorum sizin

Ekli dosyalar

• sa.jpg
    sa.jpg
    195.4 KB · Görüntüleme: 5