Eylül Kategorik Bir Aydır Hafızalarda...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Katılım
21 Eyl 2007
Mesajlar
8,091
Tepkime puanı
1,924
Puanları
113
Sonbaharın ilk ayıdır Eylül. Yapraklar sararır ve dökülmeye başlar. Yeşilden sarıya döner kainat. Sarı ölüm rengidir.

Bu renk 12 Eylül ihtilalini en güzel anlatan hüznün de rengidir. Bir sağdan bir soldan asılan veya şairin tabiriyle peygambersizlikten kaldırımlara düşen gençlerinde son mevsiminin rengidir. Ömürlerin baharında soldurulan, baharları son bahara çevrilen gençlerin. Allah bir daha o günleri yaşatmasın.

Bu günler yine Eylül ortalarına denk gelen günler. Kainatın bu tarafında ekolojik sonbahar kendini gösterirken sınırlarına asker ve mühimmat yığan ülkeler var. Bizde turşu salça yapımı için yoğunluk yaşanırken onlarda savaşmak için yoğunluk yaşanıyor. Kuzeyimizdeki savaş tüm hızıyla devam ederken doğumuzda da satranç taşları sessizce tablaya yerleştiriliyor.

Diğer savaşa benzer şekilde öncesinde küçük ülke gaza getiriliyor. Büyük hesaplarla sahaya sürülen küçük ülke savaşı uzatsın diye İran, Hindistan ve Amerika destek sağlıyor. Bu savaş kuzeyimizdeki gibi bizi teğet geçmeyecek. Bir taraf sonbaharı ve ardından kışı yaşayacak.

Hepi topu 3 milyon nüfusu olup Nüfusunun % 60 ı kadın olan ve bilinen bir zaferi olmayan bir devlet, Müslüman olduğunu söyleyen İranın desteğiyle Şii Azerbaycan Türklerine saldırmaya hazırlanıyor. Bana sorarsanız tarihin dönüm noktalarından birini yaşamak üzereyiz. Sonbaharı ve dökülmeyi ve dahi ölüm rengini haksızlara hak görerek Allahtan zafer niyaz ediyorum.

Nice az topluluklar vardır ki Allahın izniyle kendilerinden kalabalık topluluklara galip gelirler...
 

Hakperest

Kıdemli Üye
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
10,230
Tepkime puanı
3,206
Puanları
113
Konum
:::::YerKüre:::::
gaza getirin
gazanız mübarek olsun
şii ve sünniler ortadoğunun eylül sarılığını renklendirsin

suriye renklendi
darısı gelsin ama!
 
Üst