Ey yar, aşkın ülfetinde vuslat bir başka bahar!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sustum artık, hakikate ram olan hal-i mahzunluğumda[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir bir derledim heveslerimi, zevk-i hicranımla ve vecde gelen ruhumun şadıyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her ne kadar bir hüzün var ise kalbimin sükut-u ikrarında[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Elhak sabr-ı nefeslendim, kanaat için irademe akl-ı selimi sürurla tavsiye ettim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin hüzün ile umudun nidasında bakleyen gönüller için ne söylerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hicranın tesellisiyle niyaz ederim, söyleyin başka ne bilirim, ne Arfim ne de erenim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bahtın dile gelen lehçesinde fakirim, ihsan olan ne varsa elhak tabiim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kalbin serdettiği sesin ferahlığından şikayetçiyim, ne emel hırsına kapılmış dilenciyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Biliyorum ki nihayetinde abdi acizim, zafiyetlerle ömrünü tüketen bir sefilim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl şikayet için kalbimi bizarlığın eline terk ederim, sonra yegane sahibine ne söylerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsin aymazlığı için boyun bükerim, ayrık otlarını bir bir sabırla kalbimdem temizlerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnşirah için nöbet beklerim, elimden gelen gayreti hasrederek aşk yolunda hazla göçerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bir saz çalmayı bilirim, ne ney üflemek için nefesime meyledip hicrana göçerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbim için ülfetin pay-ı tahtında kul olmayı ve bir vecd ile coçmayı koşulsuz ki isterim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Takva için elhak hilmi nefeslenirim, sabrın rahlesinde tedrisat için ilmi talim ederim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa onsuz aklı neylerim, fikretmek için elhak iştişarenin lahzasında diz çökerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Geçti ömrüm yine, hala bin dert ile muvazenemle niye böyle bir hicran içindeyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hal-i fakirliğimi kime nasıl ifşa ederim, gömlümün hüznüyle nasıl bir kulluk ederim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yar için ne derim, çaresiz yine derinden bir ah çekerek boynumu bükerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Umut ile mukavele eden bir nefesim, secdelere kapanıp ey hak der ve sessizliğe göçerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne söylense, dertler bin bir hüzünle dillenip gönüllere erişse ne yazacak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun bizarlığı nasıl anlaşılacak, kalbimin hazanlaşan kadri yeniden nasıl açacak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can çıkacak, göz kapanacak, dil susacak, tüm azalar bir tefekkürün ilzamında kalacak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet, işte o zaman, vakti gelen hesap bir bir sayfalarını açacak ve gönül ağlayacak[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]