Ey Kadın!

Duha

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
13 Ocak 2007
Mesajlar
794
Puanları
0
Web sitesi
www.risaletalim.com
Ey Kadın! İki yönden güzelsin. Birincisi dış güzelliğin, ikincisi iç güzelliğin ki şefkat ve fedakarlık ve sadakat ve sabır gibi güzelliklerdir. Acaba şu muhteşem iç güzelliğin varken, beyhude, kendini sevdirmek ve beğendirmek için, dış güzelliğini göstermenin manası nedir? Zira, o dış güzellik 30 yaştan sonra mezara yöneliyor, sönmeye başlıyor. Sevgiye ve ilgiye ve yardıma en muhtaç olduğun o zamanda, sen kendini sadece dış güzelliğin ile sevdirdiğinden ve o dahi gittiğinden sana acıyacak ve sevecek kimse kalmıyor. Bu yüzden Allah dış güzelliğini saklamanı, iç güzelliğini göstermeni istemiş. Taki kötü bakışlardan, ard niyetlilerden sahte sevgi ve aşklardan korunasın. Acaba hangisi iyidir?

Şöyle bir bakınız ki, gençliğinde iffetini muhafaza edememiş, sevgiyi ve beğenilmeyi açık-saçıklıkta zannetmiş kadınlar ihtiyar oldukları vakit, kocalarından ve evlatlarından ve diğer sevdiklerinden ihanet görmesi. Gençliğinde tesettür etmiş kadıncağızların ihtiyarladıkları vakit kocalarının ve evlatlarının onları daha çok sevmesi ve ilgi duyması bu sebebtendir. Çünkü, dış güzellik zaman geçtikçe söner. İç güzellik zaman geçtikçe çoklaşır. Elbette gençliğinde kendini iç güzelliği ile sevdiren, dış güzelliği söndüğünde daha çok sevdirecek.
Kadının tesettürü köleliktir diyen mimsiz medenilerin kulakları çınlasın. Kadınları soymakla onları nasıl bir felakete sürdüklerini görünüz.

Hem karıları açık saçık olan kocalar daima vicdan azabı içindeler. Zira, fıtraten mahremini madden paylaşmak istemedikeleri gibi, gözle dahi paylaşmak istemezler. Açık saçık kadınların kocalarının ekseri evecen olmamasının sırrı böylece gözüktü.

32. Söz'den aldığım bir derse binaen kendimi imtihan için, ön bir çalışmadır. Paylaşmak istedim.
 

incitanem

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
16 Nis 2008
Mesajlar
485
Puanları
0
güzel bir konuya değinmişsiniz.Allah razı olsun..
 
Üst