Evrim Teorisinin çok basit bir çelişkisi

kulcoşkun

Paylaşımcı
Evrimin Çelişkileri: EVRİMİN KENDİ ÇELİŞKİSİ: FİDDLER (KEMANCI) YENGECİ

Dinozorlar kollarını sallaya sallaya, kollarını küçültüp kanat yapmışlardı. Şimdi bunun tam tersi bir olaydan bahsedelim.

depositphotos_7220626-stock-photo-fiddler-crab.jpg

Asıl konumuz değil ama şundan bahsedeyim: Rivayet odur ki bu çapkın yengeç dişileri etkilemek için sağ kıskacını kayaların arasından çıkarıp sallamış ve bu yüzden asimetri olmuş. Sadece sağ kıskacı büyüyüp, sol kıskacı küçük kalmış. Şimdi, geriye yani yengecin iki kıskacının eşit olduğu zamana gidelim. Eğer, yengeç kıskacını sallayacaksa, bir kıskacı yorulacağı için diğer kıskacını da sallar böylece durum eşitlenebilirdi. Fakat, bu tür düşünceler evrimciyi pek etkilemez deyip bu çapkın yengeçle yolumuza devam edelim. Bir de evrimci, sakın bu yengeç günümüzde büyük kıskacını sallayarak dişileri etkiliyor deme (Bunu araştırmadım, gerek de yok). Ben sana, iki kıskacın büyüklüğü eşit olduğu zamanki durumdan bahsettim. Zaten, büyük kıskaç varken niye küçük kıskacı sallasın? Büyük kıskacını nereye koyup, küçüğünü sallasın? Hâlâ itiraz, her şeye itiraz.

Dinozorlar kollarını sallaya sallaya, kollarını küçültüp kanat yapmışlardı. Bu yengeç ise kıskacını sallaya sallaya büyütmüş? Evrimcilere soruyorum: Bir organ sallanırsa büyür mü yoksa küçülür mü? Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.

Evrime göre; denizde yaşayan bir canlının denizi bırakıp karada yaşaması da, karada yaşayan bir hayvanın denizde yaşamaya başlaması da ( fokların ataları köpekgiller ) olur. Balığın büyüyüp fil olması, 25 metrelik dinozorun küçülüp 5 cm‘lik kuş olması da olur. Organların yok olması, yeni organlar çıkması da olur. Uçamayan bir hayvanın ağaçlardan düşerek kanatları çıkıp uçması da mümkün, deve kuşu gibi önceden uçabilen bir hayvanın sonra uçmayı unutabilmesi de mümkündür. Evrimin felsefesi, “olmaz olmaz deme!” parolasına dayanır. Evrimde her an her şey olabilir, her şey mümkündür.

Kaynak: https://evrimyalanlari.blogspot.com...anlari-evrim-aldatmacasi-kemanci-yengeci.html