Evrim Karşıtlarına Sorular

Sorular yazısı bana ait değil,zaman bulunca ben kendi sorularımı hazırlayacağım.

Benim sorularım daha haşin olacak.:)

Daha önce de yazdığım gibi,bukalemunu açıklarız,sonra yarasaya geliriz,o biter kelebeğin kanatlarına geliriz.

Dünyada milyarlarca canlı çeşiti var,hatta böceği hapsedip yiyen bitkiler var.

Say say bitmez.

Ama tüm bunların bir açıklaması var,o da evrimdir.

Yazılarımız devam edecek,izin verilirse tabi,bir de zamana ihtiyaç var.
Burda izin verilmezse başka ortamda devam edecek.

"haTTat"

Paylaşımcı
CultureClub' Alıntı:
Sorular yazısı bana ait değil,zaman bulunca ben kendi sorularımı hazırlayacağım.

Benim sorularım daha haşin olacak.:)

Daha önce de yazdığım gibi,bukalemunu açıklarız,sonra yarasaya geliriz,o biter kelebeğin kanatlarına geliriz.

Dünyada milyarlarca canlı çeşiti var,hatta böceği hapsedip yiyen bitkiler var.

Say say bitmez.

Ama tüm bunların bir açıklaması var,o da evrimdir.

Yazılarımız devam edecek,izin verilirse tabi,bir de zamana ihtiyaç var.
Burda izin verilmezse başka ortamda devam edecek.

Merak etme arkadaşım sen seviyeli bir şekilde kimsenin inancına dil uzatmadan yazdığın müddetçe eminim burada yazmana izin verilir.
Tüm bunların açıklaması da evrim değil yaratılıştır..
Selametle..

Enes

İhvan Forum Üye
Tüm bunların bir açıklaması var o da evrim değildir... yüce Allah'ın kusursuz yaratma sanatıdır...

buyrun hodri meydan...

melde

helina_roje
daha önce evrim kandırmacası adlı yazılar okumuştum ama evrim karşıtlarına adlı bir yazı ile ilk defa karşılaşıyorum

"haTTat"

Paylaşımcı
melda' Alıntı:
daha önce evrim kandırmacası adlı yazılar okumuştum ama evrim karşıtlarına adlı bir yazı ile ilk defa karşılaşıyorum
Nette biraz araştırma yapın bunun gibi birçok yazı göreceksiniz ateist forum sitelerinde.. Aynı şeyler etrafında konuşulur hep.. Eğer size karşılık veremezlerse yaptıkları şey hemen konuyu değiştirmek olur.. Hatta İslama ve Peygamberine bile dil uzatırlar çekinmeden..
Ve son olarak hepsinde inat vardır..

S

SaLtan

Guest
harun yahya dini önder olarak kendisinden pek haz etmem ama kitaplarında bir müslümanın faydalanabilecegi çok sey oldugu kesin.birden çok fikir adamının sembolizesi.geniş insan

S

SaLtan

Guest
haTTat' Alıntı:
Nette biraz araştırma yapın bunun gibi birçok yazı göreceksiniz ateist forum sitelerinde.. Aynı şeyler etrafında konuşulur hep.. Eğer size karşılık veremezlerse yaptıkları şey hemen konuyu değiştirmek olur.. Hatta İslama ve Peygamberine bile dil uzatırlar çekinmeden..
biz boylelrine kısaca saplantılı lar diyoruz.tutku, ısrarcılık gibi durumlarin asırıya kacması, mantıksız işler yapmak v.s
bir ilkokul ogrencisine evrim nedir diye sorsaniz hem bilemiyecek hemde inanmıyacak hatta tepki verecektir.Ama Allah,sevgi,peygamber ana deyince o cocukta yeseren hisler size mutluluk olarak donecektir.nasil diyim evrim v.b safsatalar dogru olmadıgı gibi insan dogasınıda aykırı seyler.

M

Murat Sâki

Guest
haTTat' Alıntı:

CC nin paygamber efendimize dil uzataçak yada hakaret edeçek bir kişiliğe sahip olduğunu düşünmüyorum

Saniyen; arkadaşlar konuya şöyle bir göz attım genelde hep CC ye sorular sorulmuş bence soru sormak yerine haksız bulduğunuz konusunda katılmadığınız noktalara mantıksal yorumlar yapsanız daha güzel olur

Salisen; konuda soru sorarak bir yere varılacağı kanısında değilim..aksi kısırlaşıyor..

DARWINIZM çoktan çokmustur teknoloji gelistikçe daha fazla Allah'a yaklasiyoruz O ALLAH her seyi en iyi bilen sinelerdekini bilen Rabbimiz.
Sayin HARUN YAHYA sitesinde de darwinizmin çokusunu belgenlemistir gostermistir ewrim çok saçma bence tabiki.
bir gerçek olay anlatayim bakin culture club;
Bir gun bir Allah dostu ve bir de karsiti olan ewrimci darwinizim mi seytan dostu mu adina ne derseniz deyiniz, bunlar yani bu iki kisi arasinda bir karsilasma yapalim diyorlar( HODRI MEYDAN) halkin içinde kim dogruyu soyluyor kim yalan soyluyor diye kisaca kim hakli.Randevulesiyorlar diyorlarki su gunu toplanacagiz halkin onunde ve kozlarimizi paylasacagiz.Tamam diyorlar iki tarafta anlasiyor vel asil o gun geliyor. O gun, Allah'a inanmayan kisi onceden variyor meydana ve bildiklerini soyluyor ve diyorki bakin korktu Allah dostu gelemdi gelemiyor diye halki kandirmaya çalisiyor, bizim ki ise yani allah dostu geç gidiyor meydana tabi bilerek geç gidiyor nihayetinde oraya meydana variyor...
Allah dostuna soruyorlar neden geç geldin o da su cevabi veriyor. Diyorki
buraya gelirken irmaktan geçmek zorundaydim bir den bil sel ruzgar kopruyu goturdu sonra bekledim tabi birde baktim agaçlar kendi kendine kesiliyor olçuluyor budaniyor ve teker teker suyun ustune yerlesiyor kopru kendi kendine oluyor kimse el vurmaksizin o yuzden geç kaldim buya gelmek için diyor.Tabi bizim ki bunlari derken karsit adam guluyor ve diyor ki hiç agaç kendi kendine kesilir mi agaçlar kendi kendine suyun ustune koyulur mu kopru kendi kendisini nasil yapsin diyor bu soylediklerine kuslar bile guler diyor adam ama bizimkinin cevabi hazir doyorki oncelikle itiraf ettin ki hiç bir sey kendi kendiliginden olmaz ve sen bu basit bir kopru için dahi kendi kendine olmaz derken nasil oluyorda bu yildizlar bu gokler bu muhtesem guzellikler insan kainat tek basina olabilir...ALLAH'TAN BASKA KIMSE YAPAMAZ ELBETTE kisaca anlata bildim genel çizgilarla boyle gerçeklesiyor bu olay.

"haTTat"

Paylaşımcı
zınar' Alıntı:
CC nin paygamber efendimize dil uzataçak yada hakaret edeçek bir kişiliğe sahip olduğunu düşünmüyorum .
Ben zaten o kişiyi kastetmedim. O tip forumlarda olan şeyler bunlar. Takıldığım için biliyorum.

kul emir

Profesör
kardeş kusura bakma ismin kültür ama ... neyse gerisi beni ilgilendirmez benim de sana bir sorum var allaha inanıyormusun samimi bir şekilde cevap ver

EGELI EFE

Doçent
Ya CulturClup sen varya nato kafasın biz ne dersek diyelim sen anlamıcan doğal olarak çünkü işine gelmiyo o yüzden burdaki insanları boşa oyalayıp durma..

Bedrin_Aslanı

Profesör
NurTiFlis<¨>' Alıntı:
DARWINIZM çoktan çokmustur teknoloji gelistikçe daha fazla Allah'a yaklasiyoruz O ALLAH her seyi en iyi bilen sinelerdekini bilen Rabbimiz.
Sayin HARUN YAHYA sitesinde de darwinizmin çokusunu belgenlemistir gostermistir ewrim çok saçma bence tabiki.
bir gerçek olay anlatayim bakin culture club;
Bir gun bir Allah dostu ve bir de karsiti olan ewrimci darwinizim mi seytan dostu mu adina ne derseniz deyiniz, bunlar yani bu iki kisi arasinda bir karsilasma yapalim diyorlar( HODRI MEYDAN) halkin içinde kim dogruyu soyluyor kim yalan soyluyor diye kisaca kim hakli.Randevulesiyorlar diyorlarki su gunu toplanacagiz halkin onunde ve kozlarimizi paylasacagiz.Tamam diyorlar iki tarafta anlasiyor vel asil o gun geliyor. O gun, Allah'a inanmayan kisi onceden variyor meydana ve bildiklerini soyluyor ve diyorki bakin korktu Allah dostu gelemdi gelemiyor diye halki kandirmaya çalisiyor, bizim ki ise yani allah dostu geç gidiyor meydana tabi bilerek geç gidiyor nihayetinde oraya meydana variyor...
Allah dostuna soruyorlar neden geç geldin o da su cevabi veriyor. Diyorki
buraya gelirken irmaktan geçmek zorundaydim bir den bil sel ruzgar kopruyu goturdu sonra bekledim tabi birde baktim agaçlar kendi kendine kesiliyor olçuluyor budaniyor ve teker teker suyun ustune yerlesiyor kopru kendi kendine oluyor kimse el vurmaksizin o yuzden geç kaldim buya gelmek için diyor.Tabi bizim ki bunlari derken karsit adam guluyor ve diyor ki hiç agaç kendi kendine kesilir mi agaçlar kendi kendine suyun ustune koyulur mu kopru kendi kendisini nasil yapsin diyor bu soylediklerine kuslar bile guler diyor adam ama bizimkinin cevabi hazir doyorki oncelikle itiraf ettin ki hiç bir sey kendi kendiliginden olmaz ve sen bu basit bir kopru için dahi kendi kendine olmaz derken nasil oluyorda bu yildizlar bu gokler bu muhtesem guzellikler insan kainat tek basina olabilir...ALLAH'TAN BASKA KIMSE YAPAMAZ ELBETTE kisaca anlata bildim genel çizgilarla boyle gerçeklesiyor bu olay.
Çok iyiydi kardeş....:good[1]:

Ce: Evrim Karşıtlarına Sorular

Bu soruları daha evvelden okumus idim. Cevaplari okuyamadim maalesef. ihvan-forum da da cevaplanmamis, konu baska ere kaydirilmis. Neden cevap verlimiyor ?

cultureclub, tanismiyoruz herhale. umarim tanisiriz.

Evrim diye birşey yoktur yaratılış tek gerçek ve doğrudur. İnsan topraktan yaratılmıştır bu yüzden toprakla insanın içerdiği element türleri tamamen aynıdır, insan maymundan türememiştir aksine azgın yahudiler lanetlenmiş ve maymuna çevrilmişlerdir, bu Kur'an'da da belirtilmiştir.Eğer evrim diye birşey olsaydı ara türler olması gerekirdi örneğin maymun-insan arası... Var mı? Hayır.
Böcekler zamanla herhangi bir hastalığa direnç kazanabilirler veya zehire karşı ama bu evrim değil yüce Allah'ın canlılara değişen çevre koşullarına dayanmaları için lutfettiği bağışıklık sistemidir beyaz fareler ve siyah fareler arasındaki olayda doğal seçilimdir evrim değil, öyleki ilerde siyah farelerden olacak yavru bireylerden beyaz olanlar gene olacaktır insanda iki kahverengi gözlüden bir yeşil gözlü olabilmesi gibi hatta mavi...
Amerika dinsiz bir ülkedir, hristiyan bir ülke değildir çünkü incilde kadın-kadın , erkek-erkek evliliğini geçin, ilişkisi dahi yasaklanmıştır.Oysa Amerikanın hali aşikar.
Allah insanı en iyi şekilde yaratmıştır, insan için diğer canlıları yaratmıştır yaratılan bu varlıklar da görevlerine en uygun şekilde yaratılmıştır yok şunla şu birbirine benziyor yok şunla şu aynı soydan olmalı bunlara gerek yok eğer dediğin doğru olsaydı bugün bir maymunla insanın organları birbirine uyum sağlardı bir domuzla bir insanınki değil. Siz bilimi tersten anlayanlar yüzünden batmış 'modern' Türkiye'min, modern üniversitesinde okuyorum. Dönen manevraları gözlerimle görüyorum, adam tutmalar bir dersi hakedip geçememek haketmeyip geçmek...Madem o kadar bilime düşkün bizim üniversiteler neden avrupada ilk 500 de bir üniversitemiz yok oysa Osmanlı zamanında İstanbul medreseleri dünya 1. siydi. Aratür fosil ha neden canlı bir aratür yok, neden fosil? Şey efendim şimdilik ölüsünü yapabiliyoruz ilerde canlısını da taklit edeceğiz. Ne fosili kardeşim avrupa amerika evrimin yanlışlığı üzerinde tartışıp duruyor amerika da evrim dersi kaldırıldı siz kendini bilmezler onların çiğneyip tükürdüğü sakızı yeniden çiğniyosunuz. Sizi yakıcak olan bir cehennem tüm ateşiyle sizi beklemekte Allah'ı inkar etmek yerine bu güzel hayatı borçlu olduğunuz yüce Allah'a kulluğunuzu en iyi şekilde yapın mutlak ve yıkılmaz olan Allah'ın egemenliğidir umulur ki ders alırsınız.

XaberDar

Profesör
Konu baya eskimiş ama neyse yinede bakıp okuyacak arkadaşlar için yazıyorum!

Bakınız Hz. Ali' nin müşriklere verdiği cevaba:

(Alıntıdır)
Bir gün müsrikler hz. Ali'ye gelip:
-Yaa Ali sen inancından ötürü icki icmiyorsun belli zamanlarda yemek yemiyor oruc tutuyorsun, namaz kılıyorsun vs... bircok sıkıntıya katlanmak zorunda kalıyorsan ama ya dedigin gibi ahiret yoksa!! ozaman ne olacak? Boşu bosuna böyle yasayıp gitmis olacaksın, dediler..

Hz.Ali "Ben sizin deyiminizle bazı sıkıntılara sabrediyorum..hırsızlık yapmıyorum,
yalan söylemiyorum milletin anasına bacısana yan gözle bakmıyorum vs... Eğer dediginiz gibi (haşa)ahiret diye birsey yoksa bir zarara ugramam ama siz bir düsünün: Yaa ahiret varsa o zaman siz ne yaparsınız!!!...

(Alıntıdır)

Biz müslümanlar dünyanın bize Cehennem, müşriklere Cennet olduğunu biliyoruz çok şükür!

Nedense darwinizmciler genelde mühendis, doktor, öğretim görevlisi, profesör, vb.. yani okumuş, ilim görmüş kesim diye vasıflandırılan kısım. İşte beşer ilimleki bu ilim haşa Allah' ı inkar ediyor diyenlerdenseniz Siz Bu Dünyada Cennettesiniz.(İlimin Hiçbir Dalı Yaratan Rabbini İnkâr etmez.).

Ne mutlu ki doğru yolda doğru yürümesini bilene!

Selametle!...

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
http://www.yaratilismuzesi.com kardeşim bu fosillere cevap ver... Hadi o kadar kolaysa... Yazılarınızdan bir ateist olduğunuz anlaşılmıyor değil.... Neden önce [email protected] adresini msnye ekleyip imana gelmek için bir adım atmayı denemiyorsunuz... Belli ki araştırmayı seven bir ruhunuz var... Öyleyse islamıda araştırın biraz