Evrim Karşıtlarına Sorular

Enes

İhvan Forum Üye
.....blogpost.com anasayfanın aşağılarına git... başbakan hakaretlerinin altında...

bu linki ben vermedim diosan o başka

burdaki üç-beş çocuğu kandırabilirsiniz tabi,burası da HY sitesi anlaşıldı.

yalnız HY sitesinden sitesine de fark varmış,bu da anlaşıldı.
Şimdi siz benim bu son mesajımı silerek kendinizi temize çıkartırsınız.

Peki bu gece yatınca rahat uyuyabilecek misiniz?

Enes

İhvan Forum Üye
kardeşim ne hy sitesi senin verdiğin linkten bahsediyorum... anlamıyorsun herhalde...

neden kıvırıyorsun...

bize hakaret var diyorum hayır diyosun öyle bi karikatür yok diyosun...

...... adresini ben mi verdim yukarıda editlediğim kısımda var...

sahtekarlığın kimin yaptığı belli

Evet varmış,karikatürlerin o sitede olduğunu bilmiyordum,verdiğim linki silebilirsiniz.

Enes

İhvan Forum Üye
Eee şimdi bütün bu yazdıklarınızdan dolayı bir özürü hakediyoruz sanırım

müslümanlar olarak...

Sitede peygamber karikatürlerinin olduğunu bilmiyordum,site sahibi ile görüşüp onları kaldırmasını teklif edeceğim,hassasiyeti olan arkadaşlardan özür dilerim.

HY yalanları yazıları da karikatürler sayesinde güme gitti,HY aklandı.

Enes

İhvan Forum Üye
HY yi o kadar yakından takip etmiyorum bizim için kim olduğu önemli değildir ne söylediği önemlidir ve söyledikleri kur'an a ters değilse bizim için sorun yoktur...

zaten yazdığım hiçbirşeyi şimdiye kadar ondan yazmadım ama ondan kaynak kullanmayacağım anlamına gelmez...

ben yazarım sende görüşlerini çürütürsün böyle gider yoksa yok o amerikalıların yalanı diyemezsiniz o zaman da biz de sizin ak sakallı dedenizin yalanı diyip ortadan çıkarız...

sizin uslubunuzu kullanacak herhangi bir arkadaşınızı forumumuza çağırabilirsiniz... yani yalnız kaldım dememeniz için...

buyrun meydan burda biz çekinmeyiz...

"haTTat"

Paylaşımcı
Hy yalanları diyip duruyorsunuz bi tanesini yazın şuraya da diyelim bu adam yalancı diye.

maTRax' Alıntı:
HY yi o kadar yakından takip etmiyorum bizim için kim olduğu önemli değildir ne söylediği önemlidir ve söyledikleri kur'an a ters değilse bizim için sorun yoktur...

zaten yazdığım hiçbirşeyi şimdiye kadar ondan yazmadım ama ondan kaynak kullanmayacağım anlamına gelmez...

ben yazarım sende görüşlerini çürütürsün böyle gider yoksa yok o amerikalıların yalanı diyemezsiniz o zaman da biz de sizin ak sakallı dedenizin yalanı diyip ortadan çıkarız...

sizin uslubunuzu kullanacak herhangi bir arkadaşınızı forumumuza çağırabilirsiniz... yani yalnız kaldım dememeniz için...

buyrun meydan burda biz çekinmeyiz...

Benim uslubumu kullanacak birkaç kişi var,onlar da benim gibi yoğun.Birisi Amerika'da doktora yapıyor,üniversitede ders veriyor.Bizim sitede yazar ve admin'dir.Diğeri de üniversite öğrencisi.Her ikisi de çok yoğun,ayrıca biz birkaç sitede yazıyoruz,o yüzden her tarafa yetişemiyoruz,bir taraftan da işler ve özel hayat.
Bizden yüzlerce malesef yok,var ama kimse bu tür sitelere gelip yazı yazmaz.

Ateist,dinsiz tanışların küfürbaz tutumlarından ben de memnun değilim.

Daha önce yazmıştım benim de inanır ve nur haraketi içinde olan akrabalarım var küfür ve hakareti onaylamıyorum.

Enes

İhvan Forum Üye
bende küfür ve hakareti onaylamadığınızı bildiğim için sizin tipinizden istedim...

peki sizden bi kaç tane clonlasak :)

"haTTat"

Paylaşımcı
maTRax' Alıntı:
bende küfür ve hakareti onaylamadığınızı bildiğim için sizin tipinizden istedim...

peki sizden bi kaç tane clonlasak :)
Bana gelin iki tane fotokopi çekiyim, renki arkalı önlü..

Kardeşim şöyle diyelim.biz bir harekete,cemaate mensup değiliz.Malum cemaatler kendi içinde yardımlaşıyorlar,bizde herkes kendi bacağından asılıyor.Ben şu anda evimde gücüm yettiği için -kimseden,cemaatten destek almadan-evimdeki internet bağlantısı ve lap -top ile yazabiliyorum.ben mühendisim,evrim benim için hobidir,malesef bu konun uzmanları TC devleti üniversitelerinde çalışan öğretim görevlilerinin evine internet bağlatması,bilgisayar alması kolay bir iş değil.

Artı bu konuları yazıp çizen öğretim görevlileri,üniversite hocaları ölüm tehditleri alıyorlar,ne basında ne TV de görünmek istemiyorlar.Sorduğunuz soruların cevapları var,ama cevabı verecek kişilerin can güvenliği yok!

Burda yazıp çizdiklerimiz basit şeyler değil.

Enes

İhvan Forum Üye
:) :) cangüvenliği ha...

ya ne olacak CC ya yaşamışsın ha yaşamamışsın öldükten sonra doğaya karışacaksın gidecek...

bak ölüm dedin aklıma ruh geldi evrime göre ruh varmıdır acaba...

"Daldan dala atlayan yar hop sana yandım" diye bir türkü vardı eskiden,örümcek ağından başladık yılan zehiri ile devam ettik,sonra ,bukalemun gözünden devam ettik sıra ruha geldi.

Yarın da görmeyen ama uçan,bir yere çarpmayan yarasalara geliriz Allah'ın izniyle:O

kul emir

Profesör
hocam bir kere sorularınızın üslübü hiç hoş değil nasıl size yapılan eleştiriler hoşunuza gitmiyorsa müslümanlarında allah inancı olduğunu unutmayın yok allah fareyi sevmiyor yok Allah insan iskeletlerini zaman içinde deforme ediyor, daha bir maymuna benzetiyor bunlar bence yanlış üslüp lütfen ve sırf bu sorular için ve sizin için o soruları araştıracağım inşallah size kaynakta sunarım

Enes

İhvan Forum Üye
bırakın CultureClub a yüklenmeyin

hem kardeş hani bukalemunun evrimcesi?

hamza

Üye
CultureClub' Alıntı:
Buyrun;biraz da biz soralım;

Çok basit bazı sorular bile evrimi reddetmenin mantık ve sağduyuya değil, şartlanmaya dayalı bir eylem olduğunu göstermeye yeter..

1) Diyelim ki bir antropolog grubuyla birlikte bir kazıya katılıyorsunuz. Dağın başında biryerlerde, bir mağaranın içinde birtakım iskeletler buluyorsunuz. Fakat iskeletler insan iskeletine tam benzemiyor. Daha bir maymunumsu. Aynı zamanda da iskeletlerin yanında taştan delici ve kesici aletler ve ateş kalıntısı buluyorsunuz.

Bu durumda ne düşünürsünüz?

a) Allah insan iskeletlerini zaman içinde deforme ediyor, daha bir maymuna benzetiyor
Birileri bütün antropoloji kazı sitelerine dadanıp, bilim adamlarıyla oyun oynamak için iskeletlerin yanına, daha kazı yapılmadan delici ve kesici aletler yerleştiriyor.
c) Böyle şeyler bulunduğunu bilmiyordum
d) İnsan daha ilkel türlerden evrimleşmiştir

2) Evinize böcekler dadanıyor ve gidip bir böcek ilacı alıyorsunuz. İlk seferinde ilaç işe yarıyor. Çoğu böceği öldürüyor. Görünürde böcek kalmıyor. Fakat zaman içinde evde tekrar aynı böceklerden türüyor. Tekrar gidip aynı ilacı alıyorsunuz, ama bu sefer ilacın geçen seferki kadar etkili olmadığını görüyorsunuz. Gidip başka marka bir ilaç alıp onu denemek zounda kalıyorsunuz.

Bu durumda aşağıdakilerden hangisini düşünürsünüz?

a) Allah'ın bana garezi var, başıma ilaca dayanıklı böcekler sarıyor.
Bu ilaç güçsüz, işe yaramıyor. İlk seferinde böcekler eceliyle ölmüş olmalı.
c) Böcekler nefeslerini tutmayı öğrendiler herhalde.
d) Canlıların çevre koşullarına daha dayanıklı olanlarının hayatta kalip, diğerlerinin öldüğü ve bu yolla hayatta kalan canlıların genetik yapılarında zaman içinde değişiklikler meydana geldiği doğrudur.

3) Elinizdeki deney farelerinin kafesi yanlışlıkla açılıyor ve 6 tane beyaz, 6 tane siyah fare dışarı kaçarak binanın yanındaki tarlaya gizleniyor. Zamanla ürüyorlar ve tarlayı bir sürü beyaz ve siyah fare sarıyor. Farelerden bıkan tarla sahibi, savaşmak için tarlaya farelerle beslenen hayvanlar getiriyor (kedi, baykuş, vs). Aradan zaman geçiyor ve farelerin sayısı azalıyor. Fakat öyle ki, beyaz renkli fare kalmıyor tarlada. Kalan az sayıdaki farelerin hepsi siyah renkli.

Bu durumda nasıl yorum yaparsınız?

a) Hayvanlar beyaz renkli farelerin tadını daha çok sevmiş olmalı.
Beyaz fareler daha aptal olduğu için kaçamayıp yakalanmış olmalılar.
c) Allah siyah fareleri daha çok seviyor.
d) Tarlanın zemini koyu renk toprak olduğu için beyaz fareler daha kolay göze batıyor ve avlanan hayvanlar onları daha kolay avlıyor. Dolayısıyla, çevre koşulları, doğal seçilim prensibi yüzünden canlıların genetik yapılarında zaman içinde değişikliklere sebep olur.

4) Çocuğunuz size neden coğu hayvanın bir başının ve dört ayağının olduğunu soruyor. Siz de böyle olmayan hayvanlar da olduğunu söylüyor ve örnekler veriyorsunuz (yılan, balık, vs). Sonra düşünüp bir farkediyorsunuz ki, karada yaşayan omurgalı hayvanların coğunun vücut yapısı aynı forma uyuyor. Bir baş, bir gövde ve 4 uzuv. Bunu çocuğunuz da farkediyor ve nedenini soruyor.

Nasıl cevap verirsiniz?

a) Allah'ın yaratıcılığı kıttır oğlum. Aklına başka vücut biçimi gelmemiş.
Bu vücut şeklini çok sevmiş olmalı Allah. Bu şeklin onun için özel bir anlamı olmalı.
c) Daha başka nasıl olacak ki?
d) Bütün omurgalı hayvanlar bu iskelet formuna sahip bir ortak atadan türemiş olmalı.

5) Üniversitede biyolojiyi kazanıyor ve okumaya başlıyorsunuz. Zoolojiyi seçiyorsunuz ve zaman içinde ödevlerinizi hazırlarken üniversitenin kütüphanesinde, zooloji kitaplarında kaydedilmiş milyonlarca canlı isimlerini, latince adlarını ve iskelet yapılarını,vs. ödevleriniz gereği inceleyip görmek zorunda kalıyorsunuz. Öğreniyorsunuz ki, binlerce ara türe dair fosiller bulunmuş. (Dinazor ve kuş arası canlılar, hem balinaya, hem ayıya benzeyen canlılar, vs).

Bunları nasıl yorumlarsınız?

a) Adi evrimciler, bütün üniversiteleri sarmışlar. Bütün kitapları bu yalanlarla doldurmuşlar.
Bilim adamlarının işi yokmuş, son 150 yıldır, fosilleri ve canlı türlerini sınıflandırırken, sırf yaratılışçılara uyuzluk olsun diye 10 binlerce sayfa uydurma bilgi koymuşlar literatürlere.
c) Allah bu. Yapar yapar. Allah yari dinozor, yari kus bir yaratik yapip, sonar bunun soyunu tukettiyse, bunu sorgulamak bizim haddimize mi?
d) Yoksa bu evrim doğru mu yahu?

6) Reagan döneminde Amerika'da yaratılışçılığı ders kitaplarına almak üzere hukuki savaş açan hristiyan cephenin çabalarıyla ve o konuda ABD'de o dönemde yapılan tartışmalarla ilgili bir yazı okuyorsunuz gazetede. O tartışmaya noktasını vuran olayın, Amerikan Bilimler Akademisinin (NAS) konunun uzmanı, tümü nobel ödüllü bilim adamlarının bir araya gelerek ortak çıkarttıkları bir bildiride (mahkemede bilirkişi raporu olarak da kabul edilmiş bir kitapçık bu), evrimi savunduklarını, konuda uzman bilim adamlarının bu konuda bir şüphelerinin bulunmadığını ve yaratılışçılığın bilimsel bir teori olmadığı için ders kitaplarına konulmamasi gerektiğini söylediklerini öğreniyorsunuz. Mahkemenin de bunun sonucunda hristiyan cephenin sözkonusu talebini reddettiğini öğreniyorsunuz.

Bu bilgiyi nasıl yorumlarsınız?

a) Gavur memleketi bu, olur böyle şeyler.
Bilim adamlarının üniversitelerde beyni yıkanıyor.
c) Nobel ödülünü sadece dinsizlere veriyorlar.
d) Demek ki konunun asıl uzmanlarının evrimden şüphesi yok.

Yazı alıntıdır.

merak ettim bu yazı kime ait?