Evren: Bir sağdan bir soldan astık

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ

Kenan Evren, Erdoğan'ı dün ağlatan konuyla ilgili olarak "Evet, bir sağdan bir soldan astık" dedi.
12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren, Başbakan Erdoğan'ın dün yeniden gündeme getirdiği idamlar için yine ilginç açıklamalarda bulundu.
24 TV'de yayınlanan röportajda ibretlik açıklamalarda bulunan Kenan Evren şunları kaydetti: Ben sağ ve sol ayrımı yapmadım. Hatta o kadar ki mahkum olanlar, idam cezası alanlar var. Mesela sağdan bir tane mahkumun idamından sonra, bekletirdim. Sonra soldan bir tane idam ettirip, mahkum bekletirdim. Yani bir tane sağdan bir tane soldan adam astık. Sırf denge olsun diye buna dikkat ettim.
ERDOĞAN AĞLAMIŞTI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dünkü grup toplantısında 12 Eylül'de, sağcı ve solcu gençlerin ayırt edilmeden denge kurulmak adına yargılanmadan asıldığını söylemişti.
Erdoğan, Adına "Şafak Türküsü" şiir yazılan simge isimlerden Necdet Adalı'dan birkaç saat sonra "sağcı ve solcu dengesi sağlansın" diye idam edilen 22 yaşındaki ülkücü genç Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesine yazdığı duygu yüklü son mektubu okurken kelimeler boğazına düğümlenmiş, kendini tutamayarak ağlamıştı.

Evren: Bir sağdan bir soldan astık.