Evreka evreka ... | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Evreka evreka ...

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
[video]https://youtu.be/ktoT0LmKsms[/video]

Ben bulmalıydım bunu ...

elbiss

Ordinaryus
İhvan Üyesi
:) hehe ...

çok güzel bir teknoloji kullanımı yapanı gerçek manada kutlarım...yanlız bu tasarım geniş arazilerde daha uygun çünkü kapladığı hacim ve büyüklük ufaklı arazilerde uygun değil...

Yani bir traktör her yere girebilir her araziyede ama bu araç düşündürücü....yinede oldukça iyi büyük arazi sahipleri adına oldukça avantaj sağlar...

Bu tasarımda tek bir nokta dikkatimi çekti oda yüklediği PALET lerin bittiği an....yani tarlanın ortasında palet biterse palet almak için geriye oldum olası koca aracı mı ? götürecek

Burada senin fikrin ne olur dersen.... 2 seçenek olabilir diyebilirim..

ilk seçeneceğim

Ben yine bir palet oluştururdum ama bu palet TEK palet olurdu....devamında paletin üst yüzeyini kaygan kaplardım kayması adına....devamında toplanan ürünlerin yavaş yavaş açılan kapaktan eğimile doğru ve düz şekilde bütümleşik halde dökülmesini sağşardım..

ikinci seçeneğim ise...

kare bir kabinim olurdu bu kabinin alt kapagı olurdu devamında bu kabinin yukarı aşağı hareket edebilmesi için bir asansör sistemi olurdu....işte bu sistem ile...kare kabine hasatı dolduran robot...kare kabinin kapasitesi dolduktan sonra durur....sonrasında kare kabin asansör ile aşagıya iner kare kabin yere ulaşınca kapağını sol ve sağ yan olmak üzere açar sonrasında asansör yukarı çıkar...ama bu esnada araç durması gerekir..

eğer araç durmadan düşünürsek sistemi yeniden tasarlarsak...

çaycı bir insan çaylarını tepside hızlı bir şekilde sallayıp çevirdiğinde nasıl çayları bozulmadan yere düşmüyorsa burada da bu hız mantıgı düşünülebilir..

yani kare kabine doldurulan hasat yine asansör ile yere yavaş indirilecek fakat bu sefer kapak hızlı bir şekilde aşağıya doğru açılacak ve devamında asansör yukarıya doğru hızlı bir şekilde çıkacak böylelikle sıralama hız ile bozulmaz diye düşünüyorum...

yada daha iyi düşünen olabilir diye konuyu bırakıyorum :)

(Gerçi bu palet daha hızlı bir nakil için düşünülmüş şimdi aklıma geldi olsun yinede yazmışken silmeyeyim dedim :)...)(o zaman palet haznesini 2 bölmeli yaparız daha fazla palet olur ve buda daha fazla zaman kazanımı demek)

İşin özü gerçekten önemli güzel bir buluş Bulanı tebrik ederim..

Böyle..