Evlilik dışı ilişki memurun özel hayatı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
566b4e4ec03c0e70b4fc2c77.jpg

Evlilik dışı ilişki memurun özel hayatı

Polis memuru, görev yaptığı idareye başvuru yaparak yeni doğan çocuğu için çocuk yardımından faydalanmak istediğini bildirdi.

İdare, çocuğun evlilik dışı dünyaya geldiğini tespit edince memura ‘4 günlük aylık kesimi’ cezası verdi. Bunun üzerine polis, cezasının kaldırılması talebi ile Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu. Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, şikâyetçinin evlilik dışı birlikteliği ve çocuğunun bulunması durumunun tamamen özel ve aile hayatıyla ilgili olduğunu; sırf bu yüzden cezalandırılmasının özel hayatın gizliliği hakkına ölçüsüzce bir müdahalede olduğunu savundu.

Ömeroğlu, işlemi yapan yetkililerce hatalı davranıldığının kabul edilmesi yönünde Elazığ Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na tavsiye kararı gönderdi.

KAYNAK

ummuhan

Kıdemli Üye
Adamın ikinci eşi ise kime ne cidden, önce sistem değişmeli resmi nikah ve İmam nikahı (!) saçma ayrımı sürdükçe bu konu çözülemez... vesselam

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Aileler, taraftarlar ve eşler razı ise, erkeğin de evleneceği hanımlarına bakacak maddi bir geliri ve birikimi varsa ve de evlenmek isteyip de o isteğe "kabul ettim" diyecek bir hanım varsa,

Dörde kadar nikahlar resmi tutulmalı ve de caiz görülmelidir...

Allah'ın helal kıldığı şeyi yasaklamak bizlere düşmez...

SeTTaR

Profesör
Özel hayata müdahalenin kurum ve kuruluşların haddine olmadığı tescillenmiş oldu. Herkesin hayatı kendisini ilgilendirir, banane, sanane onane.

Mugalata

Kıdemli Üye
eskiden askerler yabancı milliyetten kadınlarla evlenemezdi. şimdi de öyle mi, bilmiyorum. ama kalkmış olması muhtemeldir. kalkması da doğaldır ve doğrudur.

askerin, polisin özel hayatından kime ne? belki güvenlik gerekçesiyle çok özel mevkilerdekiler istisna tutulabilir. onun dışında özel hayat kimseyi ilgilendirmez.

bu bakımdan ceza kesilmesi hatalı bir karar. başdenetçinin kararı ise doğru.

iki taraf da istiyorsa çok eşlilik de olabilir. mesela abd'de mormonlar var. onların inancına göre erkekler çok sayıda kadınla evlilik hayatı sürdürüyor. abd kanunları onlara hoşgörü gösteriyor.

inanç toplumsal bir olgudur. onlar ona inanıyor ve öyle yaşıyor. kimseyi ilgilendirmez.

ama birisi bundan zarar görüyorsa veya zarar görme ihtimali varsa tabii ki devletin müdahil olması doğru olur. mesela çocuk faktörü var. çocuklar nasıl etkilenir, miras vb sorunlar nasıl çözümlenir? medenî hukuk burada önlemler alır.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
adamlar imam nikahı adı altında, onca kadını mağdur ediyorlar

özellikle bu eğitim ve ekonomik seviyesi düşük toplumlarda gözüküyor

adamda abdest yok, namaz yok, din yok, oruç yok, zekat yok..... hoop dört beş tane karı alıyor kendine "imam nikahlı" !

neden ? çünkü din sadece aile olurken var, başka zamanlarda din yok !

devlet diyor ki, önce resmi nikahını kıy, sonra git istersen 1000 tane imam ordusu kıysın nikahını beni ilgilendirmez

şimdi müthiş ombudusmanımız "karışmayın" demiş ya, bak bu nasıl kullanılacak biliyor musunuz

memur, maddi durumu bozuk, maneviyat desen hâkezâ tıngır mıngır...

bu adam kardeşinin, amcasının oğlunun, dayısının yeğeninin çouklarını kendi nüfusuna yazdırıp "kimse bana karışamaz, bunlar benim çocuklarım, verin bana yardımı" diyecek...

yapar mıyız ?

Burası Türkiye gardaşım, hoşgeldin :)

adam bunu yapabilmek için 15 çocuk kayıt ettirir üzerine

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Haberde memur BU ÇOCUK BENİM; BANA ÇOCUK YARDIMI VERİN diyor devlete.

bazı arkadaşlar da evlilik dışı ilişki memurun özel hayatı denilmesini onaylıyorlar.

Bu arkadaşlara soruyorum:

Bu adama devlet tamam senin özel hayatın dedi, çocuğu da kabul etti, çocuk yardımını da bağladı.

İyi de yarın adam bir başka çocuğu daha kucaklayıp getirirse, bu da benim bir başka evlilik dışı ilişkimden doğan çocuğum, buna da çocuk yardımı bağlayın derse, bir ay sonra bir tane daha, bir ay sonra bir tane daha.

Ne olacak????

ummuhan

Kıdemli Üye
(Adamın eşi belki nereden biliyorsunuz diye ilk seferinde söyledim, resmi nikah imam nikahı gibi tuhaf ayırım oldukça bu iş halledilemez de dedim... bu kadar mı zor anlamak? )

Hala zina isnad ediyorsunuz mesnedsiz... la havleee

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
(Adamın eşi belki nereden biliyorsunuz diye ilk seferinde söyledim, resmi nikah imam nikahı gibi tuhaf ayırım oldukça bu iş halledilemez de dedim... bu kadar mı zor anlamak? )

Hala zina isnad ediyorsunuz mesnedsiz... la havleee

İnsanlar habere yorum yapıyorlar ve haberin hiç bir yerinde de DİNİ NİKAHLI EŞİ vs. geçmiyor, öyle olsaydı hürriyet dini nikahlııııı diye ter ter tepinirdi değil mi?

Çok açık bir şekilde haberde ve yargıtay kararında EVLİLİK DIŞI denilmiş.

ummuhan

Kıdemli Üye
hımmm hürriyet referans oluyor yani:D

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Haberde memur BU ÇOCUK BENİM; BANA ÇOCUK YARDIMI VERİN diyor devlete.

bazı arkadaşlar da evlilik dışı ilişki memurun özel hayatı denilmesini onaylıyorlar.

Bu arkadaşlara soruyorum:

Bu adama devlet tamam senin özel hayatın dedi, çocuğu da kabul etti, çocuk yardımını da bağladı.

İyi de yarın adam bir başka çocuğu daha kucaklayıp getirirse, bu da benim bir başka evlilik dışı ilişkimden doğan çocuğum, buna da çocuk yardımı bağlayın derse, bir ay sonra bir tane daha, bir ay sonra bir tane daha.

Ne olacak????

tavık bile üç ay bekliyor be

insafsız adam :D

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
İnsanlar habere yorum yapıyorlar ve haberin hiç bir yerinde de DİNİ NİKAHLI EŞİ vs. geçmiyor, öyle olsaydı hürriyet dini nikahlııııı diye ter ter tepinirdi değil mi?

Çok açık bir şekilde haberde ve yargıtay kararında EVLİLİK DIŞI denilmiş.

Abi herif çingene, kendi tabirleri ile Romen

Gayr-i Resmi eşiyle tantana yaşamışlar

Kadın : Bu adam benim imam nikahlı eşim

Adam : Ben dine inanmam, imamları da sevmem, nikahsız yaşıyoruz

hadi çık işin içinden :D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
tavık bile üç ay bekliyor be

insafsız adam :D

Bunu bana demiyceksin... kemal sunalın bir filmi vardı hatırlar mısınız, bi sürü çocuğu nüfus kağıt vs. ayarlıyordu, çocuk parası alıyordu almanyada.

Bu bir komedi ama emin olun yargının bu EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ MEMURUN ÖZEL HAYATI; EVLİLİK DIŞI DOĞAN ÇOCUĞU AYLIK MAAŞ YARDIMI BAĞLANSIN durumu duyulursa o komedi gerçek olur.

Abi herif çingene, kendi tabirleri ile Romen

Gayr-i Resmi eşiyle tantana yaşamışlar

Kadın : Bu adam benim imam nikahlı eşim

Adam : Ben dine inanmam, imamları da sevmem, nikahsız yaşıyoruz

hadi çık işin içinden :D

Adam dine inanmam diyorsa, DİNSİZ ise bir müslüman kadın böyle biriyle evlenebilri mi? zaten o nikah geçerli midir?

:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hımmm hürriyet referans oluyor yani:D

Sen hakketen acaip birisin :)

Referans olmuyorsa niye yazıyorsun?

Git komedi bölümünde komik resimlere bak.

İşine gelince hürriyet refarans olur mu vs. demeden yorumu basıyor, cevap verecemeyeceği bir durum olunca referans olmazmış da felanmış da.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Devlet, resmi evlilikte mal mülk ortaklığı verdikten sonra çok yuvanın dağıldığına şahit oldum.. Böyle saçma bir kanun Avrupa'da bile yok.. Ne demek mal ortaklığı? Kadının malı kadınındır, erkeğin üzerine kayıtlı mal erkeğindir.. Nikah, zaten başlı başına bundan ayrı bir akittir. Senin ve benim malımla ne alakası olabilir ki bunun? Devletin, şahsın mükiyyet hakkını gasp etmeye hakkı yoktur.. Erdoğan aklınca bunu yapmakla adalet sağladığını zannediyor.. Adaletin felsefesini bilmeyince böyle olur işte.. Köylü bunlar yahu, yemin ediyorum aldıkları kararlarla, çıkardıkları yasa ve kanunlarla tam dört dörtlük bedevi zihniyyeti..

Erdoğan'da kızdığım nokta, kendine bakıyor, ailesine bakıyor, çocuklarına bakıyor ve herkesi bu şekilde sanıyor.. Eşine bakıyor, ve kendi kendine diyor ki ''eşim malıma mülküme ortak olsun, ne zararı var, ne güzel işte'' diyor.. İnsanları bu aldığı ferasetsiz kararlarla mutlu ettiğine inanıyor.. Eşi o an mutlu oluyor, ve ailesi daha mutlu oluyor ya... Herkesi öyle zannediyor bizim goca oğlan!..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şöhret sahibi insanların evlilikte mal ortaklığı ile ortasınıf vatandaşın mal ortaklığı aynı neticeyi vermez. Bakın, şöhret sahibi insanların akrabaları yalaka olur. O ailenin dağılmasından menfaatleri olmayacağı için şöhret sahibi insanların akrabaları, ailelerinin mutlu kalması için kendilerini ona göre ayarlarlar. Çünkü menfaatleri vardır.. Bu böyledir.. Şimdi gelelim ortasınıf bir aile yapısına.. Bu ailede mal ortaklığı olduğu anda her iki tarafın akraba yakınları bu ailenin dağılmasından menfaatleneceklerdir.. Bu işleri düşünerek yapmalarına gerek yok.. Otomatikmen şuur altından bu şekilde tavır alırlar.. Yuvaların yıkılması kısmi olarak bundan dolayıdır.. Siz insanları olgun mu sanıyorsunuz.. Hayvan-i nefsin ne olduğunu, nasıl tavır aldığını iyi anlayın.. Türkiye'yi hükümet edenlerde kıl kadar derin tefekkür olmadığı için bu nüansları hesap edecek feraset yok malesef..

Çok kızıyorum, bazen öyle gazap ediyorum ki!.. Aldıkları kararlara, bu sığlıkları ile takım elbiseler içinde dolaşmalarına, makam araçlarına.. Gören de sanır ki büyük insan bunlar!.. Kendileri sadece kötünün içinde az kötü olan cinsten.. Kendilerini artıda hissediyorlar. Bu ehveni şer olma sıfatları ile sıfırın çok çok altında olduklarının farkında değiller.. Evet, eksi 80'in yanında eksi 70 olmak, artı bir değer değildir.. Ehveni şer ne demek, iyi anlamak gerek!.. Erdoğan ve Ak parti, ehveni şerdir.. Bunu hiçbir zaman unutmayın!..