Evlenmek Istediginiz Bir Kişide Neler Istersiniz

Bîdâr

Aktifleşmemiş
hep biz istiyoruz:) bakalım aradığımız özellikte olan bizi isteyecek mi?

zeynephanne

Aşka Meftûn…
çok şey istenir elbet..
hangi birini yazmalı ki???:blink:
ama şu gerçeği gördüm ki insanın istekleri de değişebiliyor,hiç düşlenmeyen bir durum bile kapını çaldığında yüreğini ortaya koyabiliyorsun.
aslolan bence sağlam temellerin varolmasıdır karşıdaki kişide.onlar tam olunca gerisi teferruat kalıyor.hakiki bir iman,sağlam bir kişilik,kuvvetli bir sevgi bağı ve tabiki AŞK...
gerisi de kim ne düşlüyorsa işte..

nureddin zengi

Paylaşımcı
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kadınla dört şey için evlenilir: Malı, soyu, güzelliği ve dini için. Öyleyse, elleri toprak olası, sen dindarını al!"
Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî.

ihvan23

Kıdemli Üye
bazı kardeşlerim neden para diye sormuş..biz tecrübemizi konuşturduk...baştaki isteklerle ,sonra'ki istekler değişiyor....lakin PARA isteği hiç değişmiyor....(para derkende zenginliği kastediyorum)ahir zaman isteği..örnek verecemde sayfalara sığmayacak

TUBA*

Üye
çok yerinde bir tesbit yusuf misali.ne çok şey arıyoruz dünyalık oysa.erkekte kadında durması gereken yeri,yapması gereken işi bilsin yeter.şimdilerde eşler arasındaki roller öyle değişmiş ki.sık sık şu ayetle dua edelim inş.
"ALLAH 'ım bizlere göz aydınlatıcı eşleri ve evlatları ihsan eyle ve bizi takva sahiplerine önderler kıl." (Furkan suresi 74. ayet)

sultan@hmet

Asistan
Çok doğru bir tespit. Para , düzenli ibadet, kültür, sosyal,pozitif düşünceli,argo kullanmayan,vs....

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
Bir insan için en hayırlı bir diğer insan; Onu elinden tutup cennete götürecek nitelikte bir insandır...
O Rabbini bilip sevsin yeter. Gerisi zaten gelir...

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
yooo aferim demeni beklemiyorum abla..Hala fikrimde sabit kaldığımı düşünüyorum
:p
Parasız hiçbir şeyin olmayacağını ifade etmek istiyorum.Kalbi güzel,aşık olayım olsun kuru ekmek yiyelim fasa fiso abla bunlar...
Öyle düşünenler külahıma anlatsın :D