EVET İHVAN fORUM üYELERİ cem olma zamanı tam zamanı REFARANDUM

agbi

Yasaklı
YAŞ KARARLARI alındı.

Kırk Tilkinin aynı dairede dolaşıp kuyruklarının birbirine değmesi gibi HET İKİ TARAFTAN da.

ARTIK Bizlere düşen CEM OLABİLMEKTİR çünkü zamanı REFERANDUM.

AKLI SELİM herkes biliyorki bu Referandum GEÇMİŞ te İslama bakış açıları belli olan kişilerin kurdukları SİSTEM de bir gedik açmaktır. ALLAH cc izni ile olacaktır.

MUHALEFET CEPHESİ ise bunu SEÇİM olarak görmektedir.SİYASİ RANT olarak görmektir bırakın CHP yi kenara.

MHP nin tavrı MHP nin ruhuna İHANET ETMEKTEDİR.

GELİN TÜM ÇEVREMİZE REFARANDUM u anlatalım EVET leri çoğaltalım.

EVET BU DEĞİŞİKLİK YETERLİM YETERLİ DEĞİL ama ERBAKAN ın bir teşhisi var Kötü bazı noktaları oluşumları kaldırıyor.

BAKIN Erzincen olaylarına Hedef MAHMUT efendi cemeatini kaldırmaktı pasifize etmekti peki bunun yapanları KİMLER korudu.

Zaman TEREAFGİRLİK zamanı değil AKIL ZAMANI

Nokta

Profesör
Rabbim sonumuzu hayreylesin..

Azimli

Ordinaryus
Erbakan: "Evet"te fayda vardır

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, referandumda 'evet' oyu vermekte fayda olduğunu belirterek, "Çünkü bir adım ileri gitme vardır. Eskisi bundan daha kötüdür." dedi.

Erbakan, Türkiye'nin değişik illerinden gelen gençlere Balgat'taki evinin balkonundan konuştu. Erbakan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir tarihin kavşak noktasında olduğuna işaret ederek, "Anayasa değişikliği basit rötuşlardan ibarettir. Türkiye'de gerçek demokrasi yoktur. Halkın seçime alet edilmesi vardır. Milletin özlediği, beklediği anayasa değişikliğini Milli Görüş iktidarı yapacaktır. Ne oyu vereceğiz derseniz 'evet' oyu vermekte fayda var. Çünkü bir adım ileri gitme vardır. Eskisi bundan daha kötüdür. AKP bundan kendine pay çıkarmamalı." dedi.

Türkiye'nin değişik illerinden gelen gençler Saadet Partisi önünde toplanarak 'Mücahit Erbakan', 'İşte ordu işte komutan', 'Hocamıza sadakat şerefimizdir' şeklinde slogan atarak Erbakan'ın evine kadar yürüdü.

http://islamigundem.com/erbakan-evette-fayda-vardir-haber-17888.html

agbi

Yasaklı
Geçmişte

60,80 İHTİLALLERİNİ

MUHTURALARI

28 ŞUBATLARI

27 NİSANLARI

TENKİT EDENLER

EĞER BU REFERANDUMDA EVET İÇİN SOSYAL ÇALIŞMA YAPMAZLARSA

BİR DAHA TENKİTLERİNİ YAPMASINLAR ÖNCE KENDİLERİNE YAPSINLAR.

arifan yolcusu

Profesör
İçimden sandığa gitmek gelmese de..
Gideceğiz ve 'EVET' diyeceğiz...
Rabbim hayırlara vesile kılsın...

agbi

Yasaklı
'Senin Allah demen bizim için suç olarak yeter'
"12 Eylül'den sonra 48 mahkemede anamdan emdiğim burnumdan geldi. Parmaklarımızdan cereyanlar vererek bizi sorgulamaya tabi tuttular. 'Niye ayet okudun, niye hadis okudun?' dediler. Bir hoca bir ayet okumuş ne var bunda?" Bu sözler, kürsülerin haşmetli ve celalli hocası olarak bilinen Timurtaş Uçar'a ait.

Vaazları ve elden ele dolaşan kasetleriyle bir döneme damgasını vuran Timurtaş Hocaefendi, 12 Eylül 1980 darbesinde büyük sıkıntılar çekti. 55 davada yargılandı, idamı istendi. Bütün davalardan beraat etti. Bu karardan 4 gün sonra, 2000 yılında Hakk'a yürüdü. Hocefendi'nin eşi Mevlüde Uçar, o dönemi unutamıyor; "Allah bir daha o günleri bu millete göstermesin." diye dua ediyor. Yaşadıkları acıyı anlatırken, "12 Eylül'de hocaefendiyi gözaltına aldılar. 3 ay ondan haber alamadık. Aylar sonra eve geldiğinde tanınamayacak haldeydi. Sakallarını tek tek yolmuşlar. 'Allah'ın gelsin seni kurtarsın' demişler... 20 kilo vermişti." diyor. Yıllarca adaletsizlikle mücadele ettiklerini vurgulayan Mevlüde Hanım, referandumu da adaletsizliklere bir çözüm olarak görüyor: "Bizim çektiklerimizi başkaları da çekmesin diye oyum 'evet' olacak."
12 Eylül 1980 tarihinde yapılan askeri müdahale Türkiye'de sadece demokrasiye değil, din ve vicdan özgürlüğüne de ağır bir darbe vurdu. İhtilal öncesindeki kargaşa ortamını yatıştırmak için yoğun çaba sarf eden Türkiye'nin manevi büyükleri de askeri müdahale sonrası hedef tahtasına oturtuldu. 2000 yılında vefat eden Timurtaş Uçar Hocaefendi de bu isimlerden biriydi. Askeri müdahalenin ardından gözaltına alınan Uçar, 12 Eylül darbesinin ardından işkenceler gördü. 55 davada yargılandı. 3 kez idamı, 328 yıl hapis cezası istendi. Vefatından 4 gün önce bile mahkeme salonlarındaydı. Nihayetinde davaların hepsinden beraat etti. Haksız yere 20 yıl süren cefalı günlerinin bitmesinden bir hafta geçmeden 56 yaşında Hakk'a yürüdü.

Eşinin bu zorlu hayatında daima yanında olan Mevlüde Uçar, o acıların bir daha yaşanmaması için referandumda 'evet' diyeceğini söylüyor. Yaşadıkları zorlu günlere değinirken, Timurtaş Uçar'ın 1980 öncesindeki kargaşalar sonrası bir askeri müdahalenin yapılacağını anladığını belirtiyor. Mevlüde Hanım, "Bu nedenle yanında yedek çamaşırların bulunduğu bir çanta ile dolaşıyordu. Ama vaazlarını vermeye devam ediyordu." diyor. Eşinin gözaltına alındığı günü unutamayan Mevlüde Hanım o acı anları gözyaşları içerisinde şu sözlerle anlatıyor: "Sabah birden kapımız çalındı. Açmak için elimi kapıya uzattığımda birden kapı kırıldı. Hocaefendi'yi götüreceklerini söylediler. Hocaefendi bana dönerek 'Küf kokulu zindan beni bekliyor. Kapı gıcırtısı, sevimsiz suratların ayak sesleri yine beni bekliyor. Allah'a emanet olun.' dedi ve gitti."

Günlerce eşinden bir haber alabilmek için çırpındığını anlatan Mevlüde Hanım yoğun uğraşlar sonucu Timurtaş Uçar'ın Selimiye Kışlası'nda tutulduğunu öğrenir. Kışlanın önünden eşinden gelecek bir haberi bekleyen Mevlüde Hanım, şunları aktarıyor: "Günler sonra bir asker halime acıdı ve Hocaefendi'nin kirli bir gömleğini bana verdi. O an rahatladım. Eve girince babalarını soran çocuklarıma gömleği verdim. Çocuklarım kokladılar öptüler. 'Gömlek babam kokuyor.' diyerek gece ona sarılarak yatmalarını unutamıyorum." Timurtaş Hoca'nın üç ay sonra eve geldiğinde tanınamayacak halde olduğunu ifade eden Mevlüde Hanım, aylar sonra eşini gördüğü günü anlatırken gözyaşlarını tutamıyor: "Hocaefendi 86 kilo ile gitti 63 kilo ile geldi. Çocuklarım babalarını tanıyamadı. Daha önce onu hiç görmediğimiz gibi gördük; sakalsız, bıyıksız... 'Hadi Allah'ın, cemaatin, etrafında dönen gençler gelsin de seni kurtarsın.' diyerek sakallarını tek tek yolmuşlar. 'Hangi örgüttensin? Arkanda kimler var?' diye sorular soruyorlarmış. O da 'Bana Kur'an'ı anlat diye diploma verdiler. Ben de onu anlatıyorum.' diye cevap veriyormuş. En sonunda 'Senin Allah demen bizim için suç olarak yeter.' demişler."

Anayasa değişikliği referandumunun kendisi için anlamlı olduğunu söyleyen Mevlüde Hanım, darbe sürecinde yaşadıkları adaletsizliği unutmalarının mümkün olmadığını ifade ediyor. Türkiye'nin demokratikleşmesinin gerekliliğine vurgu yapan Uçar, "Hocaefendi memleket için çok çalışırdı. İki saat başını yastığa koyup rahat uyumuşluğu yoktur. Memleketin geleceğini çok düşünürdü. İnanıyorum ki yaşasaydı oyunu 'evet' olarak kullanırdı." diye konuşuyor. Eşinin manevi hizmetlerine katkıda bulunmaya çalıştığını söyleyen Uçar, Timurtaş Hoca'nın milletin barış ve huzur içerisinde olması için 'Oyunlara gelmeyin, kimsenin maşası olmayın' diye vaazlarında tavsiyelerde bulunduğunu hatırlatıyor. Türkiye'de kardeş kavgasının yaşandığı dönemde eşinin sağcı, solcu dinlemeden herkesle rahat bir şekilde irtibat kurduğunu dile getiriyor. Zaman

Paylaş222

agbi

Yasaklı

arifan yolcusu

Profesör
artık 1980 lerde değiliz dimi...
Hamd olsun milletimiz uyandı...
yapılan değişiklikler dini yarardan ziyade ab isteklerine uygun...
yine de evet diyeceğiz...
oy da neden,nasıl,niye sorulmuyor..
evet mi hayır mı...

agbi

Yasaklı
artık 1980 lerde değiliz dimi...
Hamd olsun milletimiz uyandı...
yapılan değişiklikler dini yarardan ziyade ab isteklerine uygun...
yine de evet diyeceğiz...
oy da neden,nasıl,niye sorulmuyor..
evet mi hayır mı...

Yapmayın

Sokakta yürürken havadan kuş pisliği gelse ABD veya AB diyeceksniz.

HİÇ KENDİNİZE SORDUNUZMU ABD neden bu kadar güçlü ?

arifan yolcusu

Profesör
yahu mübarek ne yaptık...
bunları ab istiyor mu istemiyor mu...
maddeleri getir yaz,
bakalım din için faydalı kaç madde var
hepsi dolaylı yönden faydalı
artık 80 lerde olmadığımıza göre
yani anayasa devrim falan değil
faydalı eyvallah ama hepsi bu....

agbi

Yasaklı
yahu mübarek ne yaptık...
bunları ab istiyor mu istemiyor mu...
maddeleri getir yaz,
bakalım din için faydalı kaç madde var
hepsi dolaylı yönden faydalı
artık 80 lerde olmadığımıza göre
yani anayasa devrim falan değil
faydalı eyvallah ama hepsi bu....

Hangi konuda yazdığımıı unuttum.

50 Yılı aşkın süreden beri birbirinin üstüne katlanarak GELEN SİSTEM de değişiklik yapmak için EN AŞAĞI 10 YIL GEÇMESİ GEREK.

YOK ABD istiyor diye YOK ABD istiyor diye yapılanları küçümsemek YAPAMAYANLARIN ACİZLİĞİNİ GÖSTERİR.

MECZUP

Profesör
Din adına bişiy yok mu !
Bizim dinimizi yaşamaya karşı çıkan kim ? Askeriyedekilerin bazıları, önce orduyu temizlemeye çalışılmıyo mu zaten şuan yavaş yavaaş başladı referandumdan sonra da inşAllah daha iyi olucağına umut ediyoruz ...
ergenekonun da işi bitecek ; ki ergenekon cami bombalamadan tutunda bir çok hain planları barındırıyordu...

kısım insan haklarına özgürlük var darbeye engel ve darbecilere yargı yolu var
darbeyi yapma nedenleri de belliydi zaten
ergenekoncuşlarda hep asker olduğuna göre bu islama hizmet de oluyor aynı zamanda
küçük insanların istekleri büyük insanların gayesi olur vesselam...

arifan yolcusu

Profesör
dinimizi yaşamaya karşı çıkan kim
meczup ihvan,
din namazla oruçtan ibaret değildir...
islam bir nizamdır, şuurdur...
bu ülkeden coca colanın gittiği gün bu diyar benim için darül islamdır...

bi husben

Kıdemli Üye
YAŞ KARARLARI alındı.

Kırk Tilkinin aynı dairede dolaşıp kuyruklarının birbirine değmesi gibi HET İKİ TARAFTAN da.

ARTIK Bizlere düşen CEM OLABİLMEKTİR çünkü zamanı REFERANDUM.

AKLI SELİM herkes biliyorki bu Referandum GEÇMİŞ te İslama bakış açıları belli olan kişilerin kurdukları SİSTEM de bir gedik açmaktır. ALLAH cc izni ile olacaktır.

MUHALEFET CEPHESİ ise bunu SEÇİM olarak görmektedir.SİYASİ RANT olarak görmektir bırakın CHP yi kenara.

MHP nin tavrı MHP nin ruhuna İHANET ETMEKTEDİR.

GELİN TÜM ÇEVREMİZE REFARANDUM u anlatalım EVET leri çoğaltalım.

EVET BU DEĞİŞİKLİK YETERLİM YETERLİ DEĞİL ama ERBAKAN ın bir teşhisi var Kötü bazı noktaları oluşumları kaldırıyor.

BAKIN Erzincen olaylarına Hedef MAHMUT efendi cemeatini kaldırmaktı pasifize etmekti peki bunun yapanları KİMLER korudu.

Zaman TEREAFGİRLİK zamanı değil AKIL ZAMANI

seni görende Allahın kanunları onaylanıyor zannedecek

beşeri kanun sonuçta ne olursa olsun Allahın kanunlarının önüne geçtiği için küfürdür siz gidin küfrü onaylayın

agbi

Yasaklı
dinimizi yaşamaya karşı çıkan kim
meczup ihvan,
din namazla oruçtan ibaret değildir...
islam bir nizamdır, şuurdur...
bu ülkeden coca colanın gittiği gün bu diyar benim için darül islamdır...

O zaman SİYONİSTLERİN dünyada en etkin ve bilgialma konumu olan WİNDOWS u kullanma.

SİZ İSLAM düşmanları ile mücadeleyi böylemi algılıyorsunuz.

Unuttum Uçağa & Otomobil ede binme Hastaneye gidip Rotgen & Tomıorafi vb çektirme ilaç kullanma BAL ALLAH cc Tüm Bitkialemini sana vermiş.

Yukarıdaki düşüncelerimi aktardığım cümleler sizin bu ülkeden coca colanın gittiği gün bu diyar benim için darül islamdır düşümceleriniz karşılı mantıktır.

BIRAK LAF KALABALIĞINI siz ve sizin gibi düşünenler yüzünden MÜSLÜMAN lar bu dünyada 3 ncü sınıf vatandaş SEN İSLAM DÜŞMANLARINA karşı starejileri kanun ve İslam a göre YAZDA ÖĞRENELİM

Fakat görüyorum ki Açtığınız konular ve mesajlar yalnızca MÜSLÜMAN OLUŞUM ile KARDEŞLERİNİZİ tenkit etmek yargılamak BU MUDUR İSLAM a HİZMET.

Yukarıdaki sözlerrim

agbi

Yasaklı
:dik:

beşeri kanun sonuçta ne olursa olsun Allahın kanunlarının önüne geçtiği için küfürdür siz gidin küfrü onaylayın

Haşa ALLAHIN KANUNLARI ile ilgili en ufak düşüncem bile olamaz olmaktanda Allah a sığınırım.

Burda Forum sanal Holiganlığı kahramanlığı bırak ta madem bu kanunları kabul etmiyorsun o zaman sözünü yalama İŞTE MEYDAN.

Kim demiş kanunların ALLAH cc kanunlarının önüne geçtiğini söyleyen ?

:dik::dik::ltf:

Aşağıdaki sözlerim den bi Husmen itenzih ederim yanlış yorumlanmasın.

ÇOK YERDE GÖRÜLÜRLER bı SIZMALAR derler ki ANAYASA ne demek OY VERMEYİN Allah cc KANUNLARI varken yani sağdan vurmak istiyorlar

:eek:fftp::ltf::dik:

agbi

Yasaklı

REFARANDUM a hayır diyenler
SENDİKALAR

BELİRLİKARTEL ve YAZARLARI

TUSİAD

ADD

CHP & BDP

Hz.Ali siz Aleviler

Gerçek ülkücülerin dışında kalan MHP liler

Daha da sayabiliriz.

HSKY & YARSAV

Peki yakın tarihte 28 ŞUBAT ı başlatanlar kimlerdi ?

Yani yukarıdaki HAYIR cılar cephesinigördünüz hala NEYİ TENKİT EDERSİNİZ ki.

bi husben

Kıdemli Üye
REFARANDUM a hayır diyenler
SENDİKALAR

BELİRLİKARTEL ve YAZARLARI

TUSİAD

ADD

CHP & BDP

Hz.Ali siz Aleviler

Gerçek ülkücülerin dışında kalan MHP liler

Daha da sayabiliriz.

HSKY & YARSAV

Peki yakın tarihte 28 ŞUBAT ı başlatanlar kimlerdi ?

Yani yukarıdaki HAYIR cılar cephesinigördünüz hala NEYİ TENKİT EDERSİNİZ ki.

neyine yarayacak anayasa beşeri kanunlardan müslümana ne