Evet, hayat tarzlarına müdahale edilmiştir!

hirahos

Kıdemli Üye
Emre Aköz - Sabah, 2010-10-17

Evet, hayat tarzlarına müdahale edilmiştir!

Başbakan Erdoğan "Kimin tavuğuna 'kışt' dedik" dedik diye yakınıyor. Partisinin 16'ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda şöyle demiş:

"Şurada 8 yıldır ülkeyi idare ediyoruz, kimin tavuğuna 'kışt' dedik ya?.. Yani eğlenmekse, nasıl eğleniyorsan eğleniyorsun. İstediğin gibi yaşıyorsun, nerede, kime müdahale ettik?

Hangi yaşam koşulunu değiştirdik?"

Ben de bir zamanlar onun gibi düşünüyordum: "Kimseye müdahale edildiği filan yok... Peki, bu laflar nereden çıkıyor" diyordum kendi kendime.

Ancak şunu gördüm:

Birisinin tavuğuna 'kışt' dememek yetmiyor... Başka birisinin tavuğuna 'gel bili bili' dediğin anda, ister istemez bazı çıkarlara taş koyuyorsun...

Ben buna 2007'de kani oldum:

AKP döneminde hava yolları serbestleştirildi ya... Rekabet ve çeşitlenme, uçaklara milyonlarca yeni yolcu getirdi. Gurur duymamız gereken, şahane bir gelişme değil mi?

Hayır, bazıları için değil!

Hava yolculuğunu "ayrıcalıklı" bir seyahat biçimi olarak algılayanlar, yandaki koltukta, "kahvaltıda çorba içen", uçak türbülansa girdiğinde "dualar okumaya" başlayan Anadolu insanını gördükleri anda zıvanadan çıktı!

İşte tam o sırada, hayat tarzlarına müdahale edildiğini, iliklerinde hissettiler.

Peki, poturluların, türbanlıların, uçaklara kadar girerek, hanımefendilerle, beyefendilerle aynı mekânı paylaşmalarını kim sağlamıştı?

A-ke-pe!

Olay budur...

http://www.habervaktim.com/yazar/28937/evet_hayat_tarzlarina_mudahale_edilmistir.html

ummuhan

Kıdemli Üye
Sadece uçakta değil elbette; sosyal tesislerde, tatil beldelerinde, dinlenme yerlerinde, otellerde, salonlarda da fazlaca görüyor oldukları halka tahammülleri sıfırlandı.....

işin tuhafı şu iktidarda iken bizlere tahhammülleri yoktu ellerinden gelse tamamen yok edeceklerdi kıyafetlere bile karışıp dışladılar okullara kamusal (!) alanlara almadılar v.s v.s.... Pek çoğunu bunlar iktidara gelirse bizler gibileri kesecekler diye korkuttular... koku saldılar....
şimdi iş tersine döndü kovaladıkları insanlar iktidarda üstelik korku yayma da yapamıyorlar artık...sonrasındada her yerdeler çoğalıyorlar, çoğaldıkça gene çıldırdılar gene tahammülleri yok....

Demek ki neymiş tahammülsüz olan onlarmııış...:)