Etnik Müzik Tavsiyesi

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Müzik Evrenseldir.Klişesi insanın kulağına güzel gelen,her tınıya kayıtsız kalamayacağını ayan beyan ortaya koymaktadır.Bu hasep ile fırsat buldukça bu konu da etnik müzik tavsiyelerin de bulunacağım.Katkı sağlamak isteyenler-de tavsiye de bulunabilir.

Benim için çok özel olan bir eser.Zira Lumin'in yumuşak ve bir o kadar evrensele hitap eden sesi,insan zihnini hayli bir dinlendiriyor.Parçayı yüksek seste dinlemeniz tavsiye edilir. : )

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Parçayı yüksek seste dinlemeniz tavsiye edilir. : )

Çok çok özür dileyerek söyleyeyim, dinledim ama bir tad alamadım...

Belki gece gece ve yorgun olmamdandır.

Yada tamamen zevk meselesi.

Bende bu parçayı dinlediğimde etkilenmiştim.

Sizinkine göre biraz daha hareketli.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Muhterem,Ebu Computer natoyu ben ilk 2006 yılın da dinlemiştim.Sanırım o yıllar nato'nun henüz yeni yeni tanınmaya başladığı dönemlerdi.Hatta o zaman aktif olduğum islamiforum.com'da müziği ve duruşu ile ilgili bir makale yazmıştım.O zamanlar nato israil'in arananlar listesinde idi.

Verda Naz,çok severek dinlediğim bir parça.Teşekkürler paylaşım için.

Meryem

Komplike
Murat, şimdi sana bişey soracağım ama bana gülme... :D
Ben bundan aylar aylar önce Kürtçe bir şarkı dinledim. Çok güzel, baya baya sömürerek dinledim. Ama adını falan hiç hatırlamıyorum. Söyleyenin adını da hatırlamıyorum. :D Ama sanırım tanınmış bir adam kendisi, şarkının klibi de var. Klipte bir kız var, sonbahar temalı gibi kalmış aklımda, sokaklar ve yapraklar, böyle kız kendi kendine dans falan ediyor... Bu şarkıyı bulabilir miyiz? :D

Gördüğün üzere bir meyil var, Kürtçe şarkılara alıştım baya, etnik müzik deyince önce kendi bağrımızdan çıkanlar yani, Ermenicesi de Kürtçesi de bizim... Hem ne güzel, söktüm gibi de biraz biraz, anneannem Kürt benim, ondan sanırım. :D Bu arada Ermenice demişken, Lena Şamamyan'a bayılırım ama o Suriye asıllı sanırım. Olsun, ne farkeder? :)

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Murat, şimdi sana bişey soracağım ama bana gülme... :D
Ben bundan aylar aylar önce Kürtçe bir şarkı dinledim. Çok güzel, baya baya sömürerek dinledim. Ama adını falan hiç hatırlamıyorum. Söyleyenin adını da hatırlamıyorum. :D Ama sanırım tanınmış bir adam kendisi, şarkının klibi de var. Klipte bir kız var, sonbahar temalı gibi kalmış aklımda, sokaklar ve yapraklar, böyle kız kendi kendine dans falan ediyor... Bu şarkıyı bulabilir miyiz? :D

Gördüğün üzere bir meyil var, Kürtçe şarkılara alıştım baya, etnik müzik deyince önce kendi bağrımızdan çıkanlar yani, Ermenicesi de Kürtçesi de bizim... Hem ne güzel, söktüm gibi de biraz biraz, anneannem Kürt benim, ondan sanırım. :D Bu arada Ermenice demişken, Lena Şamamyan'a bayılırım ama o Suriye asıllı sanırım. Olsun, ne farkeder? :)

Meryem,samanlıkta iğne aratacaksın bize. : )

Tasvir ettiğin şekil de herhal de onlarca klip vardır.Lakin Söyleyen veya söylenen hakkın da fazla bir bilgi yok ise parçayı bulmakta hayli zor olur.Peki sözlerini hatırlıyor musun,bir kaç kelimesi de olur.

İlerleyen dönemler de bahsettiğin etnik kökenlerin müziklerini de paylaşabiliriz.Bu ara da belki şu senin bahsettiğin parça olabilir.Zira benim aklıma ilk gelen buydu.

Meryem

Komplike
Bu değil, ismi böyle değildi, onu net hatırlıyorum. Sözleri falan hiiiç hatırlamıyorum. Yazıklar olsun bana yhaa... :///

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Bu değil, ismi böyle değildi, onu net hatırlıyorum. Sözleri falan hiiiç hatırlamıyorum. Yazıklar olsun bana yhaa... :///

Flu bir görüntü de,hüzünlü bir son-bahar da,özgürce dans eden bir bayanın klibini bulmak çok zor.Düşün sen aklına gelince haber et. : )

Meryem

Komplike
Az önce Twitter'dan yazdım bu şarkıyla beni tanıştıran arkadaşa, umarım hatırlar... Ciddi ciddi çok güzel bir şarkı, herkesin dinlemesini isterim. :)

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Ben de merak ettim.Bu kadar hatırlamak istediğinize göre,hayli güzel bir ezgi olmalı.İnşallah dinleme şansımız olur.

Havas

Kısıtlı Erişim
nato ,yıllar önce dinlemiştim ..güzel bir parça..

Meryem

Komplike
Buldum, buldum! :D Yalnız kız dans etmiyormuş ya hu, o nerden aklımda kaldıysa? :laugh: @zınâr

Havas

Kısıtlı Erişim
kode name vivaldi:)güzel bir parça..

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
@Meryem bildiğim ve severek dinlediğim bir ezgi bu.İlk olarak Şivan Perwer'den dinlemiştim ben bu ezgiyi.Yitik bir aşka seslenişin hulasası bu ezgi.

Vabeste olarak, @havas ve @PUTKIRAN katkılarınızdan ötürü teşekkür ederim.

Bu ara da dinlemenizi tavsiye edeceğim bir grup var sırada.Uzun zamandır dinlemekten bıkmadığım bir eser.Ney ve bağlama belki ancak bu kadar aheng için de birbirini tamamlayabilir.İzin verin ruhunuzdaki karanlık dehlizlere ulaşsın bu efsunlu tınılar.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Zaman zaman dinleyip,bedenime dinginlik katan bir parça.Belki de ben suprano vokali sevdiğimden olsa gerek,bu ezgi her daim ruhuma zerkedilen bir yatıştırıcı gibi gelmiştir.Dinleyin.

Havas

Kısıtlı Erişim
bu videonun ilk prçası..çok dinlemişdim..