Etnik Müzik Tavsiyesi

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Vaktiyle Ajda Pekkan'ın "baksana talihe" adı ile türkçeye uyarlayıp,katlettiği şarkıyı bir de Marjan ablamızdan dinleyin.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Ne hoş bir şarkıdır,anlatmaya kelimeler yetmiyor.Üzülse mi,sevinse mi bilemiyor insan bu şarkıyı dinlerken.

Verda

Gales
Güzel tewafuk olmuş =)
Müthiş bi eserdir..

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Bu gece şehrin sükûnet dolu sokaklarında sessizce geziyorum kulağımdaki kırık ezgi yüreğimin ışıklarını usulca söndürürken.Ellerimi ceplerimin soğukluğunda alabildiğine titretirken masumiyet kokan bir edayla gökyüzüne çeviriyorum karanlığa muktedir gözlerimi.Kuyruklu yıldızların mecûziyetine şahitlik eden çocuk yanım semaya uçurulan her duaya bir kanat takmak istiyor.Ve ruhum kaybolmuş hatıraların üşütmüşlüğünde alev alev yanarken geri geri tepmek istiyorum ıslak kaldırımları.

Artık yarım bırakılmış bir gece güneşi gibi temmuzların ardında kovalıyorum iğdiş edilmiş baharları.Yitirdiğim sevinçleri sonbahar yapraklarının üzerine serpiştirdiğimden beri hiç bana uğramıyor adı konulmamış sevdalar.İşte yine siyah karlar yağıyor ellerimin kaygan ve kırılgan tepelerine.Bir güneş tutulması kadar sıcak ve bir buz alevi kadar soğuk kaldırımların koynuna giriyorum tüm üşümüşlüğümle.Salkım salkım üzerime yağan hüzün yağmurları iliklerime kadar kana buluyor yorgun nağmelerde tüten umutlarımı.Münzevi bir kurtuluş nidası olup dağlarda yankılanmak varken kısık bir kertenkele ıslığı olup şehrin müzmin duvarlarına çarpıyorum.Kravatı sökülmüş meydanların resmiyetten yoksun postmodern bulvarlarına midemin tüm hırçınlığıyla utanmadan kusasım geliyor.Ve militan yanım çocukların yanağında dondurulmuş gözyaşlarından toprağa ölümcül mayınlar ekiyor.

Bir yerlerdede hala adıma kırmızı şeritli akşam yıldızları ısmarlanıyor.Sanki bu şehrin yorgun yelkovanlarının akrep kıskacına tutulmasının faili benmişim gibi tüm pejmürde düşler bana kiralanıyor.Oysa ben her müjdeci sabahın ardında zifiri bir karanlık gizliyorum.Toprağımda hala nadasa bırakılmış ezan çiçekleri dururken ellerime uzatılan sevda kamuflajlı güllerde neyin nesi.Yine tüm esmerliğimle boyunduruğum altına aldığım hayalleri kovalıyorum rüyalarımın bahçelerinde. Ağlayamamışlığımın gölgesinde hapsolan tüm duygularıma inat hala suçlu ben ilan ediliyorum şeytan kokan nefeslerin değdiği yalın dudaklarca.

Oysa kanıma bulutlar yükleyen gökyüzü şahittir yağmurları gözyaşlarımla örtpas etmediğime.İşte şehrin diri diri kefenlediği yorgun ve esmer bir heykelin silüetidir bu mısralara yansıyan.Kabir kokan gülüşlerimin satır aralarında italik sitemler barındırırım bu yüzden.Ve bakışlarımın gözlerinize değmeyen yanlarında hep biraz hüzün katarım zebercet renkli akşamlara.Şimdi tüm kaybolmuşluğumun tesellisi olarak mağrur gündüzleri hediye etmek istiyorlar bana.Oysa ben en ölmüş yanımla mesrur gecelerin hasretindeyim...

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Mahabad,hocam paylaşımınızdan ötürü teşekkürler.Nitekim dediğiniz gibi özellikle ilahi çok manidar.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
@Elif üstteki parçayı bence Haluk LEVENT daha iyi söylüyor...